עילה להתפטרות שמחייבת את המעסיק במכתב פיטורין

גפ"ן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שלום וברכה, ושאלות למבינים בדיני עבודה:
מעסיק שבשנתיים האחרונות 'דילג' מספר פעמים על תשלום משכורת לעובד,
כמו"כ לא הפריש לפנסיה במשך כשנה,
הגיעו מים עד נפש...
1. האם יכול לשמש עילה חוקית לעובד להתפטר, ומחייב את המעסיק במכתב פיטורין ובפיצויים כחוק?
א"כ, מה העילה בלשון החוק?
הלנת שכר/ הרעת תנאים/ אחר

2. מה הדרך הטובה/הנכונה/החוקית ביותר לעשות את הצעד הזה?

תודה!

תילתן

משתמש סופר מקצוען
שלום וברכה, ושאלות למבינים בדיני עבודה:
מעסיק שבשנתיים האחרונות 'דילג' מספר פעמים על תשלום משכורת לעובד,
כמו"כ לא הפריש לפנסיה במשך כשנה,
הגיעו מים עד נפש...
1. האם יכול לשמש עילה חוקית לעובד להתפטר, ומחייב את המעסיק במכתב פיטורין ובפיצויים כחוק?
א"כ, מה העילה בלשון החוק?
הלנת שכר/ הרעת תנאים/ אחר

2. מה הדרך הטובה/הנכונה/החוקית ביותר לעשות את הצעד הזה?

תודה!
מה יעזור לשון החוק מול גנב...
צריך באופן מיידי לפנות לעו''ד שמומחה בדיני עבודה

גפ"ן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ברור לפנות לעו"ד,
אחדד ואבהיר יותר:
השאלה אם החוק הוא חד משמעי שברגע שאבקש פיטורין הוא יהיה חייב לפטר עם מכתב, ולפצות כחוק,
או שאם יבהל מהעו"ד הוא מהר ישלם לי את החוב ויתחייב שישלם להבא ואז אהיה חייבת להשאר אצלו , מה שאני כבר ממש לא מעונינת!

תילתן

משתמש סופר מקצוען
ברור לפנות לעו"ד,
אחדד ואבהיר יותר:
השאלה אם החוק הוא חד משמעי שברגע שאבקש פיטורין הוא יהיה חייב לפטר עם מכתב, ולפצות כחוק,
או שאם יבהל מהעו"ד הוא מהר ישלם לי את החוב ויתחייב שישלם להבא ואז אהיה חייבת להשאר אצלו , מה שאני כבר ממש לא מעונינת!
שאלה מצוינת..
שגם אותה שואלים את העו"ד..
עו"ד קודם שומע ואח"כ פועל ולא הפוך

עד כמה שאני יודע בהרעת תנאים א"א להגיד "טוב אני יחזיר את התנאים שהיו"

אני עכשיו עמוק בתוך עסק של דיני עבודה
יש לי משרד עו"ד שמתמחה בזה אבל...מאוד מאוד יקר ובעיקר למקרים קשים וסבוכים במיוחד

ייעוץ עיסקי ופיננסי

וניהול כספים לעסקים חברות ארגונים ופרטיים
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
ברור לפנות לעו"ד,
אחדד ואבהיר יותר:
תפני אליו בכתב בדרישה לתשלום כלל החובות (או שכבר פנית) באם לא יענה לדרישה מצ"ב פסק דין בכזה מקרה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה