מידע שימושי עזרו נא לאם מתחילה...

פרומה ביאר

משתמש פעיל
מוזר לי שבעולם של היום עם כל כך הרבה מידע נגיש, אף אחד לא טורח להנגיש מידע על התפתחות התינוק לאם מתחילה. או שהמשפט הראשון עונה על המשפט השני...
רק שאלות ותהיות לדוגמא-

* מאיזה גיל מותר לתת לתינוק מים בנוסף לחלב/מטרנה? אני מאמינה שבימים החמים האלו גם הוא צמא...

* מתי הוא אמור להתחיל להתהפך? (ואם תאמרו שאת זה מבינים מהברורים של הסבתות, אז גם אני התבלבלתי- כשאחת מהן אומרת שזה בדיוק הגיל והשניה מופתעת- מה, מוקדם מדי... ;) )

* כשהוא אוכל מבקבוק- כמה מ''ל הוא אוכל בכל גיל? (סתם לשם הדוגמא, אני הבנתי מהאחות בבי''ח שהוא הולך ועולה עם הכמות עד שמגיע ל150 מ''ל, אז בגיל 10 ימים נתתי לו 140 מ''ל והשמנצ'יק גמר הכל :rolleyes: )

* כמה שכבות מלבישים בחורף? (גופיה+בגד חורפי מספיק או 2 גופיות?) והאם בקיץ מספיקה שכבה אחת או שצריך גם גופיה?

ויש עוד כמה פנינים...

אני יודעת שאפשר לשאול את האחות בטיפת חלב, אבל לא נשמע לי לחכות חודשיים עד הביקור הבא כדי לשאול אותה אם מותר כבר לתת לו מים....

ממ"ד

משתמש מקצוען
אולי לשאול אחת שעברה את השלב במשפחה ה'גרעינית'.

פרומה ביאר

משתמש פעיל
אפשרי אבל לא נעים כל כך להתקשר עם כל שאלה קטנה.
הייתי שמחה לקבל חוברת/ ספר עם מידע נכון על כל השלבים בהתפתחות כולל ה-כ-ל
אם יש למישהי רעיון או מידע היכן ניתן להשיג. או רעיון אחר למידע

ayala bimuy

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים

עובדת על המידות

משתמש מקצוען
העניין הוא שאצלי בין ילד לילד השתנו הכללים גם בטיפת חלב......, לדוגמא בנושא של השכבה על הבטן פעם אומרות רק על הבטן...פעם רק על הגב...בשינה כך ובעירנות אחרת,וזה נורא מבלבל במיוחד אמא צעירה
לדעתי זו הסיבה שאין מדריך מוגדר

לאה דיין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני שואלת בטיפת חלב את השאלות האלו
וכמובן גם את אמא שלי :)

ואגב- אצלנו בטיפת חלב מחלקים תמיד חוברות/מידע/הסברים בנושאי ההתפתחות

תלמ

משתמש צעיר
יש את הספר 'נחת'
הבנתי שהוא מאוד מקיף

קבצים מצורפים

• נחת.jpg
    נחת.jpg
    KB 46.9 · צפיות: 70

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
מוזר לי שבעולם של היום עם כל כך הרבה מידע נגיש, אף אחד לא טורח להנגיש מידע על התפתחות התינוק לאם מתחילה.
1
קודם כל בבית החולים ובטיפת חלב גם אם לא נתנו לך ביד, על הקיר יש תמיד חוברות, דבר שני יש רשימות תפוצה, מפגשי ליווי התפתחותי ועוד שבהם פוגשים עוד אמהות לקטנטנים בגילאים דומים.
יש המון מידע ברשת, אבל הוא לא תמיד ברור, זו אומרת כך וההיא אחרת, ולמה? כי כל תינוק הוא שונה, כל שלב התפתחותי בנוי על קודמו ומשתנה מתינוק לתינוק.
לגבי מים וכו זה כן מידע שלדעתי היה צריך להיות יותר נגיש. אם כי גם בו יש הטוענים שבטח לתת ומספרים על תינוק שהתיבש, וכאלו שאומרים לא לתת ומספרים על תינוק שמת כי מילא את ביטנו מים וכך דילג על ארוחות חשובות...
(אגב מוזמנת להצטרף לרשימת תפוצה שלי שבדיוק מיועדת לאמהות חרדיות לקטנטנים, ובה גם ניתן לשאול כמעט כל שאלה ולקבל מענה בהתאם לתינוק הפרטי שלך)

ובנינו, פרוג זה מקום מצויין לשמוע את דעת ההמונים, יש פה מאות נשים עם ניסיון מדהים ויעיל.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
מוזר לי שבעולם של היום עם כל כך הרבה מידע נגיש, אף אחד לא טורח להנגיש מידע על התפתחות התינוק לאם מתחילה.
1
קודם כל בבית החולים ובטיפת חלב גם אם לא נתנו לך ביד, על הקיר יש תמיד חוברות, דבר שני יש רשימות תפוצה, מפגשי ליווי התפתחותי ועוד שבהם פוגשים עוד אמהות לקטנטנים בגילאים דומים.
יש המון מידע ברשת, אבל הוא לא תמיד ברור, זו אומרת כך וההיא אחרת, ולמה? כי כל תינוק הוא שונה, כל שלב התפתחותי בנוי על קודמו ומשתנה מתינוק לתינוק.
לגבי מים וכו זה כן מידע שלדעתי היה צריך להיות יותר נגיש. אם כי גם בו יש הטוענים שבטח לתת ומספרים על תינוק שהתיבש, וכאלו שאומרים לא לתת ומספרים על תינוק שמת כי מילא את ביטנו מים וכך דילג על ארוחות חשובות...
(אגב מוזמנת להצטרף לרשימת תפוצה שלי שבדיוק מיועדת לאמהות חרדיות לקטנטנים, ובה גם ניתן לשאול כמעט כל שאלה ולקבל מענה בהתאם לתינוק הפרטי שלך)

ובנינו, פרוג זה מקום מצויין לשמוע את דעת ההמונים, יש פה מאות נשים עם ניסיון מדהים ויעיל.

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
הנושא נפתח פעמיים

צף

משתמש פעיל
בנוסף להכל אל תשכחנה,
שהקב"ה נתן לאמהות בינה יתירה ורגישות, אינטואיציה עמוקה.....
לכי בכוחך זה והצליחי!
(הוא 'מרגיש' לך רעב, עייף, רוצה צומי וכד')
לא תמיד להצמד לכללים
או לחילופין, המציאי גם את כללים... :)
כמובן שגם אם יש בעולם ספר כללים- הוא אינו ממצה את החיים הדינמיים ב"ה

מיכו'ש

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ברשת יש תשובות להכל,
הגם שלרוב אין תשובה חד משמעית, הרוב זה טווח גלאים המלצות וכ''ו
בסופו של דבר האמא צריכה להפעיל את שיקול דעתה!

mum

משתמש מקצוען
ויש גם פרוג...
מים לא מומלץ כל כך לתת לפני גיל חצי שנה לתינוק שהוא שניזון טבעית, כדי שלא יבוא על חשבון האוכל.
אבל נראה לי שהימים האלו הם יוצאי דופן ותוספות מים מידי פעם לא יזיקו.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קודם כל מזל טוב!
איזה מרגש להפוך לאמא בפעם הראשונה..

לגבי רוב השאלות שלך
זה אינדבדואלי לכל תינוק..

יש תינוקות שיאכלו 120 בגיל שבועיים
ויש תינוקות שיגיעו לכמות הזאת רק בגיל 4 חודשים
כמו כן מאוד תלוי כל כמה שעות אוכל והאם ישן שנת לילה.
תינוק שישן בלילה שינה ארוכה, יאכל ביום לעיתים קרובות יותר ואולי גם כמות גדולה יותר.
תינוק יונק יאכל לעיתים קרובות מנות קטנות יותר, ותינוק של תחליף חלב יאכל מסודר יותר וכמות גדולה יותר וקבועה.
מאוד גם תלוי באיזה משקל נולד התינוק, תינוקות גדולים זקוקים ליותר..

לגבי שלבי ההתפתחות יש באמת גיל שמאים להתהפכות אבל זה לא אומר שאם אמרו גיל 4 חודשים אז זה מחייב שזה יקרה בדיוק אז, אלא הכוונה שמבדיל הזה מתחילה להתפתח אצלו התהפכות לאט לאט.

את בתור אמא יכולה הכי טוב לקדם אותו ולהבין את הצרכים שלו, והכי חשוב לא להתבייש לשאול, כמו שאת עושה פה.

אני בטוחה שכולן פה (אני לפחות ממש בכיף..) תסכמנה בשמחה לענות לך בכל פעם כשתהיה לך שאלה.
גידול קל,
והעיקר שתגדלי בנחת וברוגע ולא להילחץ משום דבר..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה