מידע שימושי עזרו נא לאם מתחילה...

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אפשר לקפוץ על ההזדמנות ולשאול גם?
כמה זמן בערך תינוקת בת חודשיים צריכה להיות על הבטן במהלך היום?
הבת שלי לא מרימה כמעט את הראש. האחות בטיפת חלב ממש הלחיצה אותי שאני חייבת לשים אותה כל הזמן על הבטן (פיתחה צד אחד שטוח קצת בראש) , ומאז אני מרגישה שאני כל היום במרדף אחרי זה.. במיוחד כי היא שונאת את זה ומתעייפת ממש מהר.
אשמח לדעת מה מסגרת זמן נורמלית שילד בגיל הזה צריך להיות על הבטן..(בכל המקומות שכתבתי ראיתי רק שכתוב להקפיד שיהיו על הבטן, בשומקום לא ציינו כמה זמן!)
כמה שיותר יותר טוב.
בהתחלה הם לא אוהבים את זה אבל הם מתרגלים, אין ברירה.
שימי צעצועים וכל מיני דברים מגרים.
את הזמן את יכולה בהדרגה.
הבת שלי ישנה רק על הבטן, וגם ביום היתה המון על הבטן
הרימה את הראש גבוה בגיל חודש כבר
והתהפכה כבר בגיל 3 חודשים עם כל השכבות של החורף..
כמובן שכל תינוק והקצב שלו..

לצאת מהריבוע

משתמש מקצוען
מגיל 4 חוגדשים ובמשקל של תינוקך אוכלים 5 ארוחות ביום
תינוק מסוגל לאכול יותר לכן צריך פחות תדירות :)

קופצת על האשכול ,מקווה שזה בסדר..(אותם שאלות)
הבן שלי בן חודש וחצי נולד כמעט 4 ק"ג ב"ה והיום שוקל 6 בלע"ר ומבוסס על הנקה .
לפעמים אני נותנת לו בקבוק (שאוב) עד היום ידעתי שהוא צריך עד גיל חודשיים 120 אבל בגלל שראיתי שנשאר רעב נתתי לו 130-140.
הוא אוכל בד"כ כל 3 שעות אבל יש איזה 2 ארוחות ביום (או בלילה) שלוקח לו -4-5 שעות בין ארוחה.
לפי החשבון שכתבת הוא צריך לקבל 150 מ"ל??
וגם האם מומלץ לתת מים? אם כן כמה ומתי (לפני/אחרי/בן ארוחה)?
תודה מראש

צף

משתמש פעיל
אני אף פעם לא נתתי מים! כל עוד ההנקה בלעדית. (עם הטעימות והמוצקים מגיעים מים, ברור)
לא ידעתי שמומלץ.
לגבי שכיבה על הבטן- תעשי טובה שימי אותה אכן כמה שיותר, אבל בזמן שאת ערה ועוקבת..
(בחורף כשמצוננים זה ודאי מסוכן)

אגב, אתן ישנות עם התינוק\ת בלילה?

nicky

משתמש מקצוען
כמה שיותר יותר טוב.
בהתחלה הם לא אוהבים את זה אבל הם מתרגלים, אין ברירה.
שימי צעצועים וכל מיני דברים מגרים.
את הזמן את יכולה בהדרגה.
הבת שלי ישנה רק על הבטן, וגם ביום היתה המון על הבטן
הרימה את הראש גבוה בגיל חודש כבר
והתהפכה כבר בגיל 3 חודשים עם כל השכבות של החורף..
כמובן שכל תינוק והקצב שלו..
כמה שיותר יותר טוב - הכוונה גם מיד אחרי האוכל ? (כי מבחינת האחות בטיפת חלב - כן ,יש לה רזרבות ואין בעיה שתפלוט)
אז מתי מבשלים? מתי מתארגנים? נהיה לי ייסורי מצפון כל פעם שהיא לא על הבטן...
(זו הבת השניה, הבת הקודמת עשתה הכל ממש מוקדם בלי בעיה, אני לא רגילה להלחצות של האחיות בטיפת חלב :( )

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אפשר לקפוץ על ההזדמנות ולשאול גם?
כמה זמן בערך תינוקת בת חודשיים צריכה להיות על הבטן במהלך היום?
הבת שלי לא מרימה כמעט את הראש. האחות בטיפת חלב ממש הלחיצה אותי שאני חייבת לשים אותה כל הזמן על הבטן (פיתחה צד אחד שטוח קצת בראש) , ומאז אני מרגישה שאני כל היום במרדף אחרי זה.. במיוחד כי היא שונאת את זה ומתעייפת ממש מהר.
אשמח לדעת מה מסגרת זמן נורמלית שילד בגיל הזה צריך להיות על הבטן..(בכל המקומות שכתבתי ראיתי רק שכתוב להקפיד שיהיו על הבטן, בשומקום לא ציינו כמה זמן!)
ציינת שהיא לא מחבבת להיות על הבטן.
לשכיבה נוחה על הבטן יש 2 כללים, סור מרע-ועשה טוב.
סור מרע זה להרפות את שרירי הבטן, ועשה טוב זה לאמן את שרירי הגב.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
כמה שיותר יותר טוב - הכוונה גם מיד אחרי האוכל ? (כי מבחינת האחות בטיפת חלב - כן ,יש לה רזרבות ואין בעיה שתפלוט)
(זו הבת השניה, הבת הקודמת עשתה הכל ממש מוקדם בלי בעיה, אני לא רגילה להלחצות של האחיות בטיפת חלב :( )
אין בעיה שהיא תהיה על הבטן כשאת ערה ורואה או שומעת אותה, אל תגזימו.
כן צריך להקפיד שהמשטח יהיה מעט קשיח ןלא אוסף שמיכות

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
מעניין - איך עושים את זה?
היתי שמחה לענות, אבל האמת שזה לא על רגל אחת.
לפני חודשיים עשיתי זום בנושא לא הית איתנו? חבל...
בעז"ה אעשה עוד, בינתיים יש לך שיעורי בית,

חנה בתיה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
קופצת על האשכול ,מקווה שזה בסדר..(אותם שאלות)
הבן שלי בן חודש וחצי נולד כמעט 4 ק"ג ב"ה והיום שוקל 6 בלע"ר ומבוסס על הנקה .
לפעמים אני נותנת לו בקבוק (שאוב) עד היום ידעתי שהוא צריך עד גיל חודשיים 120 אבל בגלל שראיתי שנשאר רעב נתתי לו 130-140.
הוא אוכל בד"כ כל 3 שעות אבל יש איזה 2 ארוחות ביום (או בלילה) שלוקח לו -4-5 שעות בין ארוחה.
לפי החשבון שכתבת הוא צריך לקבל 150 מ"ל??
וגם האם מומלץ לתת מים? אם כן כמה ומתי (לפני/אחרי/בן ארוחה)?
תודה מראש
@לצאת מהריבוע בלי עין הרע איזה חבילה הבאת הביתה! :)
את לא חייבת להביא מים. מותר להביא מים! לפעמים חם מידית אז אפשר להביא ולפעמים יש יציאות קשות, כאבי בטן וגזים שאת יכולה להביא 30סס מים פושרים. זה מאוד עוזר.
לגבי האוכל, תינוקך אמור לאכול בין 6 ל-7 ארוחות ביממה. אם הבייב שלך יוכל 6 ארוחות זה יהיה 150 אם הוא אוכל 7 ארוחות זה יהיה 130...
עכשיו מתי "מדלגים" את הארוחה? לא מדלגים.... כשבונים סדר יום לתינוק הוא לומד לאכול מסודר במהלך היום ולישון בלילה... הוא בעצמו ידלג על הארוחה בלילה וכך תדעי הוא צריך 6 ולא 7.
בשיטה שאני עובדת תינוקות ישנים לילה [מעצמם] לרבות 5 שבועות ב'ה!

chaia

משתמש מקצוען
אם היא על הבטן ואת רוצה לעשות דברים אחרים חוץ מחשבת לידה עכשיו, שימי אותה על משטח מוגבה שהיא תוכל לראות אותך משם ולעקוב אחריך, לדוג' באמבטיה של העגלת תינוק ולהוזיז,את הגגון, לשים על מיטה עם מעקה בטיחות.
אני הייתי שמה את התינוק על מיטה עם מעקה בטיחות כשהגדולים יותר שיחקו על הרצפה ואז זה סקרן את התינוק וגרם לו להרים את הראש לטווחי זמן ארוכים יותר.
כל הנאמר למעלה כמובן שהוא במקום לידך ובהשגחה.
חוץ מזה יש תינוקים שמתקשים בהרמת הראש ומה שאמרו לי הרבה זה לקחת מגבת בצורת גליל ולשים מתחת התינוק וזה יעזור לו להרים את הראש, בהתחלה התינוק צורח כי זה גורם לו בכח להרים טיפונת את הראש אבל אחר כך הם תופסים את הנקודה ומרימים לבד את הראש.

לצאת מהריבוע

משתמש מקצוען
@לצאת מהריבוע בלי עין הרע איזה חבילה הבאת הביתה! :)
את לא חייבת להביא מים. מותר להביא מים! לפעמים חם מידית אז אפשר להביא ולפעמים יש יציאות קשות, כאבי בטן וגזים שאת יכולה להביא 30סס מים פושרים. זה מאוד עוזר.
לגבי האוכל, תינוקך אמור לאכול בין 6 ל-7 ארוחות ביממה. אם הבייב שלך יוכל 6 ארוחות זה יהיה 150 אם הוא אוכל 7 ארוחות זה יהיה 130...
עכשיו מתי "מדלגים" את הארוחה? לא מדלגים.... כשבונים סדר יום לתינוק הוא לומד לאכול מסודר במהלך היום ולישון בלילה... הוא בעצמו ידלג על הארוחה בלילה וכך תדעי הוא צריך 6 ולא 7.
בשיטה שאני עובדת תינוקות ישנים לילה [מעצמם] לרבות 5 שבועות ב'ה!

בס"ד
חח, כן ברוך ד' חתיכת חבילה מתוקה ומלאת קסם(השקענו , הייתי בשמירה מחודש חמישי :rolleyes: )

תודה על העזרה - באמת לפעמים יש לו כאבי בטן חזקים, אני אנסה לתת לו מים מקווה שיעזור .
(האמת שעכשיו אני חושבת שזה הגיוני, כמו שגם אני שותה יותר במקרה של עצירות .. ממ מעניין).
בנוגע לשיטה שלך -הלוואי ..:) איך אפשר ללמוד אותה, את עושה קורסים ?

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אישית בטיפת חלב אני מרגישה במשטרה
אבל אני מתעלמת.
אני נטו הולכת בשביל החיסונים ולא בשביל לשמוע למה היא ככה או למה היא לא אחרת.
כל תינוק יש לו את הקצב שלו, ובסוף כולם הולכים ולכולם יש שיניים..
לגבי לשים על הבטן אחרי האוכל, זה מענין, אבל הבת שלי שהיה לה ריפלוקס, דווקא כששמתי אותה על הבטן מייד אחרי ארוחה, היא לא פלטה...

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ככל שתשאלי יותר, ככה תקבלי תשובות הפוכות..

פשוט תבדקי מה אומרים, ותקחי מזה את מה שהכי מתאים לך לדעתך.
הבעיה בדברים הללו ששאלת, שאין תשןבה מוחלטת לכולם, וזה אינדוידואלי למי שעונה אותם.

למשל מים- אני נותנת כשאני מרגישה שנורא חם, וצריך להוסיף. זה יכול להיות גם בגיל חודש.
התהפכות- החל מגיל ארבעה חודשים, אבל כל תינוק זה משהו אחר. ויש תינוקות עם טונוס שרירים גבוה שמסוגלים להתהפך עוד לפני.
כמה מ"ל הוא אוכל- זו באמת שרלת השאלות שמניקות אף פעם לא ממש תדענה לענות. אולי רק השואבות. בגדול, על קופסת המטרנה כתוב כמה צריך.
כמה שכבות בחורף- לפי האמא :) אם קר לה, היא מלבישה יותר. היא טיפוס שחם לה- תלביש פחות.
אני כל הזמן מקווה בליבי שהילד יורש את האופי של האמא במקרה הזה.
כי כשאני מגיעה לגיסתי שמדליקה מזגן על קור כלבים, וקפוא לי, ובא לי ללבוש כמה מעילים, והיא מסתובבת עם תינוקת שלבושה בקצרצר, אני נדהמת איך לתינוקת לא קר...
ואצלי אני מלבישה בשכבות בחורף כי מאד קר לי.
אז אם אני רואה שהתינוק מזיע- אני מורידה לו. נעים לו- מורידה לו שכבה ובודקת.

בקיצור, אלו דברים שאין עליהם תשובות מוחלטות.
תקראי מה יענו לך ותעשי מה שמתאים לך.

הקב"ה טבע לכל אמא את היכולת להבין מה טוב לתינוק שלה. קוראים לזה אינטואיציה אימהית.
(ואם היא טעתה באינטואיציה פה ושם, לא נורא. היא אנושית:)).

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אם היא על הבטן ואת רוצה לעשות דברים אחרים חוץ מחשבת לידה עכשיו, שימי אותה על משטח מוגבה שהיא תוכל לראות אותך משם ולעקוב אחריך, לדוג' באמבטיה של העגלת תינוק ולהוזיז,את הגגון, לשים על מיטה עם מעקה בטיחות.
אני הייתי שמה את התינוק על מיטה עם מעקה בטיחות כשהגדולים יותר שיחקו על הרצפה ואז זה סקרן את התינוק וגרם לו להרים את הראש לטווחי זמן ארוכים יותר.
כל הנאמר למעלה כמובן שהוא במקום לידך ובהשגחה.
חוץ מזה יש תינוקים שמתקשים בהרמת הראש ומה שאמרו לי הרבה זה לקחת מגבת בצורת גליל ולשים מתחת התינוק וזה יעזור לו להרים את הראש, בהתחלה התינוק צורח כי זה גורם לו בכח להרים טיפונת את הראש אבל אחר כך הם תופסים את הנקודה ומרימים לבד את הראש.
אני נגד המגבת המגולגלת, זה מונע מהתינוק להפעיל את השרירים הנכונים שבאמת יתרמו לו ליציבה ולא נותן לו לשלוט במצב. העצה הזו מוכרת לתינוקות שזמן רב לא מצליחים להרים את הראש וצריך לסקרן אותם ולחייב אותם בכח במקום לבדוק את שורש הבעיה...

חנה בתיה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בס"ד
חח, כן ברוך ד' חתיכת חבילה מתוקה ומלאת קסם(השקענו , הייתי בשמירה מחודש חמישי :rolleyes: )

תודה על העזרה - באמת לפעמים יש לו כאבי בטן חזקים, אני אנסה לתת לו מים מקווה שיעזור .
(האמת שעכשיו אני חושבת שזה הגיוני, כמו שגם אני שותה יותר במקרה של עצירות .. ממ מעניין).
בנוגע לשיטה שלך -הלוואי ..:) איך אפשר ללמוד אותה, את עושה קורסים ?
אני שמחה שהמידע עזר לך!
כרגע אני מקבלת ביעוץ פרטני בלבד :)

הקורס בפיתוח... מקווה בעוד חודש, חודשיים להוציא אותו לעולם!

חנה בתיה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כמה שכבות בחורף- לפי האמא :) אם קר לה, היא מלבישה יותר. היא טיפוס שחם לה- תלביש פחות.
אני כל הזמן מקווה בליבי שהילד יורש את האופי של האמא במקרה הזה.
כי כשאני מגיעה לגיסתי שמדליקה מזגן על קור כלבים, וקפוא לי, ובא לי ללבוש כמה מעילים, והיא מסתובבת עם תינוקת שלבושה בקצרצר, אני נדהמת איך לתינוקת לא קר...
ואצלי אני מלבישה בשכבות בחורף כי מאד קר לי.
אז אם אני רואה שהתינוק מזיע- אני מורידה לו. נעים לו- מורידה לו שכבה ובודקת.

בקיצור, אלו דברים שאין עליהם תשובות מוחלטות.
תקראי מה יענו לך ותעשי מה שמתאים לך.

הקב"ה טבע לכל אמא את היכולת להבין מה טוב לתינוק שלה. קוראים לזה אינטואיציה אימהית.
(ואם היא טעתה באינטואיציה פה ושם, לא נורא. היא אנושית:)).
כדי לבדוק עם חם וקר לתינוק נוגעים במצח או בחזה... :)
בידיים או רגליים זה לא ממש מדויק, כיוון שהם נמצאים בקצה של הגוף וכל שהתינוק לא פעיל במקומות האלה אין הרבה זרימת דם והידדים או רגליים לא מעידים במדויק אם לתינוק קר.
לפעמים התינוק מזיעה דווקה ברגל, וזה אומר שחם לו...

אמא תמיד צריך לבדוק מה קורא עם הבייבי... כל תינוק הוא עולם של עדפות!
אני למשל סבלתי שבועיים כשהבן שלי בן חודשיים, שישן לילה שלם התחיל להתעורר כל שעה...
ידעתי שהוא לא רעב ולקח לי זמן להבין שהוא סבל כי היה לו חם...
דרך הגב הוא גם היה מילל ביום בגלל זה!

רק שמחות

משתמש פעיל
מה עושים עם תינוק בן 5 שבועות שככל הנראה סובל מעצירות? כמה ימים בלי שום יציאה עדיין נחשב בגדר הנורמלי?

חנה בתיה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מה עושים עם תינוק בן 5 שבועות שככל הנראה סובל מעצירות? כמה ימים בלי שום יציאה עדיין נחשב בגדר הנורמלי?
תלוי אם את מניקה
אם כן זה רגיל עד שבוע

אם זה רק בקבוק כדי לך לעזות עיסוי
תעשי אתו תנועות אופניים ועוד עם הרגליים
ותראי מה קורה
אם את לא מסתדרת

רק שמחות

משתמש פעיל
תודה רבה על תגובתך, שכחתי לציין, אני מניקה הנקה מלאה , אבל עד עכשיו היה בסדר גמור והיו כל יום לפחות 3 יציאות, האם עדיין נחשב תקין? האם יש מאכלים שכדאי לי להימנע מהם?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה