מידע שימושי עזרו נא לאם מתחילה...

פרומה ביאר

משתמש פעיל
קודם כל בבית החולים ובטיפת חלב גם אם לא נתנו לך ביד, על הקיר יש תמיד חוברות,

דוקא חפשתי בבי''ח ולא מצאתי חוברת עם מידע באמת מפורט, רק כללי מאד.

זה אינדבדואלי לכל תינוק..

יש תינוקות שיאכלו 120 בגיל שבועיים
ויש תינוקות שיגיעו לכמות הזאת רק בגיל 4 חודשים
כמו כן מאוד תלוי כל כמה שעות אוכל והאם ישן שנת לילה.
תינוק שישן בלילה שינה ארוכה, יאכל ביום לעיתים קרובות יותר ואולי גם כמות גדולה יותר.
תינוק יונק יאכל לעיתים קרובות מנות קטנות יותר, ותינוק של תחליף חלב יאכל מסודר יותר וכמות גדולה יותר וקבועה.
מאוד גם תלוי באיזה משקל נולד התינוק, תינוקות גדולים זקוקים ליותר..

אני בטוחה שכולן פה (אני לפחות ממש בכיף..) תסכמנה בשמחה לענות לך בכל פעם כשתהיה לך שאלה.

אז אני יכולה לשאול פה אינדבדואלית על התינוק שלי? :)

יש את הספר 'נחת'
הבנתי שהוא מאוד מקיף

טוב לדעת, אנסה להשיג אותו. יש מישהי שיש לה אותו וממליצה עליו?

(אגב מוזמנת להצטרף לרשימת תפוצה שלי שבדיוק מיועדת לאמהות חרדיות לקטנטנים, ובה גם ניתן לשאול כמעט כל שאלה ולקבל מענה בהתאם לתינוק הפרטי שלך)

@מוריהלי , איך ניתן להצטרף?

ובנינו, פרוג זה מקום מצויין לשמוע את דעת ההמונים, יש פה מאות נשים עם ניסיון מדהים ויעיל.
זה נכון :D ותודה לכולכן!

רבקי בינעט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
באסותא אשדוד יש מועדון אמהות,קבלתי חוברת עם חומר נרחב על רוב הנושאים.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

ברור שאת יכולה לשאול אינדבדואלי אליך..
תתני פרטים כמו משקל לידה, מה אוכל היום וכו,
ונוכל בכיף לעזור לך ספציפית, מה שנוכל..

ויטמין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
מוזר לי שבעולם של היום עם כל כך הרבה מידע נגיש, אף אחד לא טורח להנגיש מידע על התפתחות התינוק לאם מתחילה. או שהמשפט הראשון עונה על המשפט השני...
רק שאלות ותהיות לדוגמא-

* מאיזה גיל מותר לתת לתינוק מים בנוסף לחלב/מטרנה? אני מאמינה שבימים החמים האלו גם הוא צמא...

* מתי הוא אמור להתחיל להתהפך? (ואם תאמרו שאת זה מבינים מהברורים של הסבתות, אז גם אני התבלבלתי- כשאחת מהן אומרת שזה בדיוק הגיל והשניה מופתעת- מה, מוקדם מדי... ;) )

* כשהוא אוכל מבקבוק- כמה מ''ל הוא אוכל בכל גיל? (סתם לשם הדוגמא, אני הבנתי מהאחות בבי''ח שהוא הולך ועולה עם הכמות עד שמגיע ל150 מ''ל, אז בגיל 10 ימים נתתי לו 140 מ''ל והשמנצ'יק גמר הכל :rolleyes: )

* כמה שכבות מלבישים בחורף? (גופיה+בגד חורפי מספיק או 2 גופיות?) והאם בקיץ מספיקה שכבה אחת או שצריך גם גופיה?

ויש עוד כמה פנינים...

אני יודעת שאפשר לשאול את האחות בטיפת חלב, אבל לא נשמע לי לחכות חודשיים עד הביקור הבא כדי לשאול אותה אם מותר כבר לתת לו מים....
יש מישהי מקסימה בשם חנה בתיה
אני חושבת שיש לה פה ניק בשם סופר מאמי
שווה חיפוש
יש לה גם קו תוכן
קוו אימהות לתינוקות רגועים ושלווים
073-383-4839

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים

להצטרף אלי אפשר בחתימה שלי, ואכן כשהמידע הוא כללי אז הוא לא מפורט כי כמו שכתבתי כל מקרה לגופו, מערכת הבריאות לא רוצה שכל אמא תאבחן את הילד שלה...
פה תמיד אפשר לשאול, ולא לשכוח לקחת כל תשובה בערבון מוגבל,
ולגבי נחת-יש לי, ממש נחמד אבל גם לא נותן מענה מספיק, יותר ציפיות התפתחותיות חיסונים וכו.
אני בתהליך כתיבה של ספר אבל בינתיים עצרתי כאמור קשה מאוד לקחת אחראיות על מידע כללי שאמור להגיע ולחשוב על השוני וכל מקרה לגופו. בינתיים לא מצאתי פתרון אז עצרתי

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
יש מישהי מקסימה בשם חנה בתיה
אני חושבת שיש לה פה ניק בשם סופר מאמי
שווה חיפוש
יש לה גם קו תוכן
קוו אימהות לתינוקות רגועים ושלווים
073-383-4839
נכון, חנה בתיה מקסימה, אגב בכנס אמהות עוד חודש אני מארחת אותה ועוד כמה חברות אלופות בתחומן... אספר לכן בהמשך

פרומה ביאר

משתמש פעיל
טוב, אז הוא בן 4.5 חודשים, נולד במשקל 3.5 והיום שוקל 7. כרגע הוא אוכל 140-150 מ''ל בארוחה, (לא יונק בכלל, אוכל מבקבוק גם חלב וגם מטרנה) אוכל כל שלוש שעות ובלילה כל 4-5 שעות.
הקטע הוא שכבר מגיל שבוע שבועיים זה הכמות שהוא אוכל אז אני תוהה אם לא צריך כבר להעלות לו את הכמות. מצד שני בד''כ כן נראה שהוא שבע, למעט פעמים בודדות ממש שהוא לא נראה מספיק שבע.

לגבי הלבוש בקיץ- גם הייתי שמחה לדעת. ראיתי באתר של כללית שכתוב להלביש לתינוק כמו מבוגר + שכבה נוספת. להלביש לו כאילו גופיה+ בגד + עוד משהו?!

לגבי המים- שאלתי כבר רופאה... ואני נותנת לו באמת. נראה שהוא שמח עם זה :)

יש לי עוד שאלה קצת אמממ מריחה... ;) בתקופה האחרונה היציאות שלו בצבע ירוק עם ריח יותר חזק, מה הפשר?

חנה בתיה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
פרומה! שלום וברכה!
סוף סוך מתחילה להכיר את הפרוג ורואה שכמה חברות המליצו עלי כבר כאן :)

אז באוי אתן לך תשובות לשאלות שלך בפנים :rolleyes:

מוזר לי שבעולם של היום עם כל כך הרבה מידע נגיש, אף אחד לא טורח להנגיש מידע על התפתחות התינוק לאם מתחילה. או שהמשפט הראשון עונה על המשפט השני... תודה רבה על חיזוק השליחות שלי :)
רק שאלות ותהיות לדוגמא-

* מאיזה גיל מותר לתת לתינוק מים בנוסף לחלב/מטרנה? אני מאמינה שבימים החמים האלו גם הוא צמא... תמיד מותר להציע מים רתוחים מראש. תקפידי בפתמה מתאימה לגיל (אם הוא קטן אז חור קטן, כיוון שמים דליל מחלב ומטפטף מהר מהבקבוק)

* מתי הוא אמור להתחיל להתהפך? (ואם תאמרו שאת זה מבינים מהברורים של הסבתות, אז גם אני התבלבלתי- כשאחת מהן אומרת שזה בדיוק הגיל והשניה מופתעת- מה, מוקדם מדי... ;) ) כל תינוק הוא מישהו אחר :) יקרא בין 4 ל-6 חודשים. תקפידי להשכיב על הבטן, הם מתפתחים מעולה!

* כשהוא אוכל מבקבוק- כמה מ''ל הוא אוכל בכל גיל? (סתם לשם הדוגמא, אני הבנתי מהאחות בבי''ח שהוא הולך ועולה עם הכמות עד שמגיע ל150 מ''ל, אז בגיל 10 ימים נתתי לו 140 מ''ל והשמנצ'יק גמר הכל :rolleyes: )מה שותבים לפי גיל הוא ממוצע של הגילאים ומשקלים... שימי לב שהם כותבים ליממה...ואנחנו אימהות רוצות להרגיל לאכול רק ביום ולא בלילה!! לכן בדקתי את הנושא הדיוק הוא לםי 150*לקילו ביממה. כמה ארוחות תלוי בסדר יום של התינוק, וזה כבר לפי גיל.. הבייבי שלך לפי הניסיון שלי צריך לאכול 210 8פעמים ביום. אם את לא מעלה את הכמות הוא ישלים את זה בארוחות אחרות.... בלילה!

* כמה שכבות מלבישים בחורף? (גופיה+בגד חורפי מספיק או 2 גופיות?) והאם בקיץ מספיקה שכבה אחת או שצריך גם גופיה? מה שכתבת נכון וכל תינוק אינדיבידואלי. איך יודעים אם קר להם? נוגעים במצח או בחזה (לא בידיים, כי הם בקצה של הגוף ויש פחות זרימה של דם וזה יכול לגרום שהיד תיה קר ולא שקר לתינוק)

ויש עוד כמה פנינים...

אני יודעת שאפשר לשאול את האחות בטיפת חלב, אבל לא נשמע לי לחכות חודשיים עד הביקור הבא כדי לשאול אותה אם מותר כבר לתת לו מים.... אימהות מנוסות ומדריכות התפתחותית כמוני וכמו עוד כולגות שלי בתחום הם הכתובת :)

ומעבר לקו את מוזמנת, וכל אחד לקבל גם את הדרכה למה התינוק שלי בוכה, אני מלמדת איך לזהות את סיבת הבכי של התינוק!
תכתבי אם יש לך עוד שאלות
אשמח לעזור לך :)

נערך לאחרונה ב:

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
טוב, אז הוא בן 4.5 חודשים, נולד במשקל 3.5 והיום שוקל 7. כרגע הוא אוכל 140-150 מ''ל בארוחה, (לא יונק בכלל, אוכל מבקבוק גם חלב וגם מטרנה) אוכל כל שלוש שעות ובלילה כל 4-5 שעות.
הקטע הוא שכבר מגיל שבוע שבועיים זה הכמות שהוא אוכל אז אני תוהה אם לא צריך כבר להעלות לו את הכמות. מצד שני בד''כ כן נראה שהוא שבע, למעט פעמים בודדות ממש שהוא לא נראה מספיק שבע.

לגבי הלבוש בקיץ- גם הייתי שמחה לדעת. ראיתי באתר של כללית שכתוב להלביש לתינוק כמו מבוגר + שכבה נוספת. להלביש לו כאילו גופיה+ בגד + עוד משהו?!

יש לי עוד שאלה קצת אמממ מריחה... ;) בתקופה האחרונה היציאות שלו בצבע ירוק עם ריח יותר חזק, מה הפשר?
אז ככה, לגבי כמות האוכל יש נוסחא פשוטה, משקל התינוק * 150cc חלקי 8 ארוחות ביממה. או לחלק לכמות הארוחות.
לבוש-אין הכוונה למבוגר חרדי כן? אם חילוני הה שמח ללכת בלי חולצה, אז התינוק צריך חולצה...
והצואה אם היא לא רירית אז הכל בסדר.התחלתם ברזל לא מזמן? קשור.

פרומה ביאר

משתמש פעיל
וואו, @חנה בתיה , תודה על הפירוט! אבל לא הבנתי איך הגעת ל210 בארוחה.

הדיוק הוא לםי 150*לקילו ביממה. כמה ארוחות תלוי בסדר יום של התינוק, וזה כבר לפי גיל.. הבייבי שלך לפי הניסיון שלי צריך לאכול 210 8פעמים ביום. אם את לא מעלה את הכמות הוא ישלים את זה בארוחות אחרות.... בלילה!

אז ככה, לגבי כמות האוכל יש נוסחא פשוטה, משקל התינוק * 150cc חלקי 8 ארוחות ביממה. או לחלק לכמות הארוחות.

אם הוא שוקל 7 קילו *150מ''ל, לחלק ל6 פעמים ביום, יוצא 175 מ''ל, לא 210.

לבוש-אין הכוונה למבוגר חרדי כן? אם חילוני הה שמח ללכת בלי חולצה, אז התינוק צריך חולצה...
גוד :)

התחלתם ברזל לא מזמן? קשור.
קבל פעמיים בדיוק, ממש עכשיו. לא נראה לי שקשור

חנה בתיה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מגיל 4 חוגדשים ובמשקל של תינוקך אוכלים 5 ארוחות ביום
תינוק מסוגל לאכול יותר לכן צריך פחות תדירות :)

stbar

משתמש מקצוען
מים-
מותר ואף רצוי לתת לתינוק מגיל לידה
זה שוטף ומנקה את הגוף!
כמובן מים רתוחים קרים.

nicky

משתמש מקצוען
אפשר לקפוץ על ההזדמנות ולשאול גם?
כמה זמן בערך תינוקת בת חודשיים צריכה להיות על הבטן במהלך היום?
הבת שלי לא מרימה כמעט את הראש. האחות בטיפת חלב ממש הלחיצה אותי שאני חייבת לשים אותה כל הזמן על הבטן (פיתחה צד אחד שטוח קצת בראש) , ומאז אני מרגישה שאני כל היום במרדף אחרי זה.. במיוחד כי היא שונאת את זה ומתעייפת ממש מהר.
אשמח לדעת מה מסגרת זמן נורמלית שילד בגיל הזה צריך להיות על הבטן..(בכל המקומות שכתבתי ראיתי רק שכתוב להקפיד שיהיו על הבטן, בשומקום לא ציינו כמה זמן!)

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

הבת שלי בת 7.5 חודשים (בכורה)
הגיל 6 חודשים התחלתי לתת לה מים רתוחים (עכשיו כבר לא כ"כ מקפידה, בין כך היא מלקקת את הרצפה:)
לגבי השכבות, אין בזה ככ כללים, זה תלוי אם יש מיזוג/חימום או לא
הבת שלי טיפוס שחם לה לדוג', אז בשביל זה לכל אימא יש את האינטואיציות..
בקשר למטרנה, יותר מידי זה לא טוב, תשאלי את האחות/רופאה.
והעיקר תסמכי על עצמך שאת האימא הכי טובה!
ואל תקשיבי לאף אחד (לא במקרים שמצריכים ייעוץ.. אבל אחת תגיד לך שימי לו עוד שמיכה כי קר והשנייה תורידי כי חם וכוככו זה לא ייגמר לעולם..)
ובקשר לבגדים, בקיץ היא לובשת פחות שכבות ממני:)
לבשה היום גופייה וטייץ קצר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה