עזרה!!!!! רעשים....

פשטות ותמימות

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
יש לי גיטרה קלאסית מוגברת שבמגבר היא נשמעת מצוין!!! ללא רעשים....
וכשאני מחבר את המגבר לאורגנית (בשביל להקליט הקלטה פנימית) או כשאני מחבר את הגיטרה עצמה נהיה רעשים מציקים אבל לא כל הזמן אלא אך ורק בזמן שאני פורט על המיתרים! ברגע שאני חוסם אין רעש!
מה עושים????? אני רוצה צליל נקי...... דחוף!!!
מצורף הקלטה....

קבצים מצורפים

• Audio_175.mp3
    3.7 MB · צפיות: 47

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
יש לי גיטרה קלאסית מוגברת שבמגבר היא נשמעת מצוין!!! ללא רעשים....
וכשאני מחבר את המגבר לאורגנית (בשביל להקליט הקלטה פנימית) או כשאני מחבר את הגיטרה עצמה נהיה רעשים מציקים אבל לא כל הזמן אלא אך ורק בזמן שאני פורט על המיתרים! ברגע שאני חוסם אין רעש!
מה עושים????? אני רוצה צליל נקי...... דחוף!!!
מצורף הקלטה....
תנסה להנמיך את הכפתור שליד כניסת ה mic ולהגביה בגיטרה או במגבר.

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יכולות להיות כל מיני תופעות שגורמות לזה

יכול להיות שכדאי לבדוק שהווליום שבפיקאפ שעל הגיטרה יותר גבוה ממה שמגביהים באורגן, אולי זה יעזור שלא צריך להגביה הרבה באורגן את הצליל הנמוך שהוא מקבל

לפעמים במצבים דומים של רעשי רקע, קופסת DI יכולה לעזור, למרות שזה לא נשמע פה רעשי חשמל

יש כפתור גיין ליד החיבור הפיזי מאחורי האורגן? אולי יעזור לשחק איתו

פשטות ותמימות

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הנמכתי את המקסימום בגיין של האורגנית והגברתי יותר בגיטרה וזה לא עוזר....
כנראה שהבעיה היא בפידבק שהמיתרים מחזירים לתיבת תהודה כי כאשר אני חוסם את המיתרים אין רעש
כנראה אני צריך לקנות אנטיפידבק לגיטרה

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מה שמעניין בהקלטה שהרעש מתגבר רק כשיש עוצמה מסויימת של נגינה, זה נשמע ממש ממש כאילו יש באורגן סוג של 'גייט'

ב2 מילים, gate זה אומר שהמחשב או המיקסר משמיע משהו מהערוץ רק כאשר הוא מקבל עוצמה מסויימת, לדוגמה מיקרופון של טם-טם במערכת תופים ישימו עליו גייט, ואז לא שומעים כלום מהמיקרופון כשמתופפים על הסנר לדוגמה כי זה לא עושה רעש מספיק חזק במיקרופון שעל הטמטם, ורק כשייתנו מכה על הטמטם המיקרופון יפתח וישמיע את המכה וייסגר אחרי שניה או משהו כזה

בהקלטה פה זה נשמע ממש, שברגע שאתה מנגן משהו שיש לו מספיק עוצמה אז שומעים בכלל משהו, וממילא הרעש הזה נשמע, וכשלא מנגנים - הרע שהזה לא מספיק חזק כדי להדליק את השמע בערוץ, כי הגייט מוגדר על עוצמה יותר חזקה. וכשהמיתר מנגן זה פותח את הערוץ וממילא שומעים גם את הרעישם החלשים

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לא ברור כל כך..
פשוט זה ממש נשמע כמו גייט, ככה שזה נראה שהבעיה היא שהרעש נמצא תמיד

מה יכול לעשות אותו? אולי כבל, אולי ככה הפיקאפ נשמע, למרות ששוב, רעשים בעייתיים בדרך כלל נשמעים יותר חשמליים כאלה

פה זה נשמע כאילו האורגן מגביר מאוד עוצמה חלשה שהוא מקבל וממילא הוא גם מגביר את הרעש האנלוגי שיש בדרך כלל, לעוצמה גבוהה מהרגיל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה