עזרה דחופה בACCESS

ח.נוי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
יש לי כמה שאלות קטנות בACCESS ואשמח לעזרה...
יצרתי שאילתה שהקריטריונים שלה הם קלט המתקבל מהמשתמש, אני רוצה לתת למשתמש אפשרות לא להכניס אחד מהקריטריונים. איך יש לי אפשרות לעשות את זה? לדוגמה: המשתמש צריך להכניס תאריך וספק והשאילתה תציג לו את כל ההזמנות שהוזמנו באותו יום מאותו ספק, או שלא להכניס כלום בתאריך ולראות את כל ההזמנות בלי הגבלת תאריך.
שאלה נוספת: יש לי טבלה שמכילה הוצאות והכנסות של כל החנויות יחד. ויש לי שאילתה שנותנת למשתמש אפשרות להכניס חנות ואיזה סוג פעולה( הוצאה או הכנסה) איך אני מחשבת את הרווח של חנות מסוימת? כלומר, הכנסות פחות הוצאות? ואיך אני מחשבת את זה לכל החנויות יחד?
תודה רבה!!

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
יש לי כמה שאלות קטנות בACCESS ואשמח לעזרה...
יצרתי שאילתה שהקריטריונים שלה הם קלט המתקבל מהמשתמש, אני רוצה לתת למשתמש אפשרות לא להכניס אחד מהקריטריונים. איך יש לי אפשרות לעשות את זה? לדוגמה: המשתמש צריך להכניס תאריך וספק והשאילתה תציג לו את כל ההזמנות שהוזמנו באותו יום מאותו ספק, או שלא להכניס כלום בתאריך ולראות את כל ההזמנות בלי הגבלת תאריך.
שאלה נוספת: יש לי טבלה שמכילה הוצאות והכנסות של כל החנויות יחד. ויש לי שאילתה שנותנת למשתמש אפשרות להכניס חנות ואיזה סוג פעולה( הוצאה או הכנסה) איך אני מחשבת את הרווח של חנות מסוימת? כלומר, הכנסות פחות הוצאות? ואיך אני מחשבת את זה לכל החנויות יחד?
תודה רבה!!
ו. ודאי מצו"ב תמונה איך לבצע
1607272029530.png

2.מצו"ב תמונה (יש להפעיל "סכומים" בסרגל הכלים) - היישור לא טוב
ע"מ לעשות לכל החנויות יחד יש לבטל את העמודה של חנות
1607272299919.png

ח.נוי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
ו. ודאי מצו"ב תמונה איך לבצע
צפה בקובץ המצורף 778998
אני רוצה שבמקרה שהמשתמש לא יכניס כלום, הוא לא יתייחס לקריטריון הזה ויציג הכל.(יתייחס רק לקריטריון השני) במקרה שאני עושה לו IS NULL הוא לא מציג לי כלום, כי הוא לא מוצא שדה ריק...

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
אני רוצה שבמקרה שהמשתמש לא יכניס כלום, הוא לא יתייחס לקריטריון הזה ויציג הכל.(יתייחס רק לקריטריון השני) במקרה שאני עושה לו IS NULL הוא לא מציג לי כלום, כי הוא לא מוצא שדה ריק...
פרמטר שכתבתי בשדה הכוונה למשתנה ולא לשם שדה

ח.נוי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
פרמטר שכתבתי בשדה הכוונה למשתנה ולא לשם שדה
תנסי
''= [מספר הזמנה] OR
הוא מציג לי את כל הרשומות ששדה ההזמנה שלהם הוא ריק או זהה לפרמטר שהוכנס.
מה שאני רוצה זה שלמשתמש בעצם תהיה אפשרות או לבחור תאריך מסוים, או לראות את כל התאריכים.

2bsmile

משתמש פעיל
הוא מציג לי את כל הרשומות ששדה ההזמנה שלהם הוא ריק או זהה לפרמטר שהוכנס.
מה שאני רוצה זה שלמשתמש בעצם תהיה אפשרות או לבחור תאריך מסוים, או לראות את כל התאריכים.

את צריכה לבדוק שהפרמטר ריק, לא השדה
[param1:] Or [param1:] Is Null

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה