עזרה דחופה בסריקה

כשרון

משתמש רשום
אשמח לקבל עצות כיצד סורקים ציור (בשחור לבן )בצורה מקצועית ,באיזה תוכנות(האם יש צורך בסורק מיוחד ),ואיך בדיוק עושים זאת,אני זקוקה לזה דחוף!! אשמח על כל תגובה!:(

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אני עושה זאת בפוטושופ ואח" עיבוד תמונה וסורק hpטוב

כשרון

משתמש רשום
אני חדשה בנושא ,אשמח לקבל פרוט ,איך בדיוק עושים זאת,בבקשה זה מאד חשוב לי

meg

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רצוי סורק טוב, של hp בד"כ מעולים, אבל חשוב גם איכות הסריקה.
בפוטושופ בתפריט file נותנים את הפקודה import ואז מציינים את שם הסורק המחובר למחשב. בתיבה שנפתחת יש אפשרות להתאמה אישית של הסריקה (לכל סורק יש אפשרויות שונות).
חשוב: לקבוע רזולוציה של לפחות 300dpi כדי שהתמונה תצא חדה, ואז לאשר את התיבה.
אני מבינה שברצונך לסרוק ציור ש"ל ללא גווני אפור, ולכן ניתן לאחר הסריקה לחדד את הקונטרסט בתמונה על מנת לקבל תוצאה יותר מוצלחת.
עושים זאת ע"י תפריט image>adjustments>brightness/contrast ושם לשחק קצת עם הנתונים עד לקבלת התוצאה הרצויה. בהצלחה!

כשרון

משתמש רשום
הפוטושופ שלי בעברית ,אפשר בבקשה לקבל הסבר בעברית,זה דחוף לי מאוד ,המון תודה !

meg

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בפוטושופ בתפריט קובץ>ייבוא>נתוני הסורק (לקבוע שם חדות על 300DPI ולסרוק)
אח"כ עיבוד התמונה ע"י תפריט תמונה>התאמות>בהירות/ניגודיות.
מקוה שעזר...ושוב בהצלחה!

כשרון

משתמש רשום
meg המון תודות לך ,עזרת לי מאד!
אגב ,האם אותה דרך אני עושה גם בתמונה צבעונית או שזה שונה??
(ואם זה שונה, אשמח לשמוע איך עושים זאת)

meg

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שמחה שעזרתי,
לגבי תמונה צבעונית- הסריקה אותו הדבר, אבל לאחר מכן אין צורך לחזק את הצבעוניות (- בד"כ- הכל תלוי במה רוצים לעשות עם התמונה וכמובן שניתן לעשות עיבודי תמונה שונים- דבר שאין לו סוף...)

אולי מעניין אותך גם...