עזרה ב- KORG [קורג]

- דוד -

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
איך אני משנה את השמות בלשוניות (של המקצבים והסאונדים)- בPA4 ?

-ודרך אגב, שאפו לפותח האשכול על היוזמה.)
בתפריט שנפתח בחץ הקטן בצד ימין למעלה בחר Rename user banks (=הגדר מחדש שמות בנקי משתמש)

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
איך אני משנה את השמות בלשוניות (של המקצבים והסאונדים)- בPA4 ?

-ודרך אגב, שאפו לפותח האשכול על היוזמה.)
לוחץ על המקצב או הסאונד הרצוי
ואז לוחץ על הלשונית למעלה בצד שמאל
Rename
ואז משנה שם או מוסיף וכו

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
דבר חשוב!
כשמעבירים דברים ממקצב למקצב
צריך כמובן שזה לא יישמע מורכב מכמה מקצבים אלא שזה יישמע אחיד
ולכן צריך שסוג התופים הבס וכו יהיה אותו דבר ואחיד וכו וגם אותו באלנס וכו..
צריך לדעת איך לעשות את זה כמו שצריך. אם יודעים והכל התוצאות טובות מאוד.

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש את תוכנת
איך עני שומר כל דבר ביוזר מה עם הסאונדים ששמורים באותו מקום מאותו סט
הרבה סטים מגיעים מאורגנים עם פחות תיקיות יוזר
ולכן אם אצלך יש 6 תיקיות אתה יכול לטעון כל תיקיה מהסט לתיקיה באורגן אפילו אם זאת לא התיקיה המקורית
ואז אם יש לך מקצבים שהסאונדים בהם לא נכונים אז כנראה שהם מתיקייה אחרת אבל בדיוק באותו מיקום בתיקייה

מוזיקאית בנשמה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
דבר חשוב!
כשמעבירים דברים ממקצב למקצב
צריך כמובן שזה לא יישמע מורכב מכמה מקצבים אלא שזה יישמע אחיד
ולכן צריך שסוג התופים הבס וכו יהיה אותו דבר ואחיד וכו וגם אותו באלנס וכו..
צריך לדעת איך לעשות את זה כמו שצריך. אם יודעים והכל התוצאות טובות מאוד.
ישנה אפשרות כשעוברים ממקצב 1 למקצב 2 ללחוץ על BREAK .ואז זה סוג של מעבר

אש א.ש.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לי שאלה מקצועית בpa4.
לאחר שהקלטתי שיר בmp3 ועכשיו אני מדליק אותו בsong play ואני רוצה להקליט עליו שכבה נוספת, אז אם כשהקלטתי אותו ניגנתי אותו בסולם אחר ע"י טרנספוזיציה, אז עכשיו נוצר לי מצב בעייתי מאוד..
כי מצד אחד השיר מתנגן לי באיזה סולם שקשה לי מאוד לנגן עליו, אבל מאידך אם אני ישחק עכשיו עם הטרנספוזיציה זה יעלה לי את הסולם של השיר המתנגן... ואז יוצא שכמה שאני מזיז את הטון זה לא עוזר וכל הזמן המקלדת תהיה שונה מהשיר המתנגן.. (ולא תמיד הסולם המוקלט הוא סולם שאני יודע לנגן עליו).
השאלה אם יש אפשרות להגדיר שכשאני מזיז את הטונים במצב song play רק המקלדת תזוז בלי השיר המתנגן ?
@דוד מרדכי @netanel10 (כנראה שpa1000 אותה בעיה).. וכל המבינים בpa4 נשמח לפתרון, כי זה ממש תוקע.
תודה רבה.
אם לא תהיה תשובה אולי אאלץ לפתוח אשכול חדש בנושא..

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אם לא תהיה תשובה אאלץ לפתוח אשכול חדש בנושא!!!!! :mad:
אוי בבקשה רק זה לא!! :p

יש לי שאלה מקצועית בpa4 וכו'

זה נשמע כמו שיטה גרועה מאד להקליט שכבות באורגן.

למה לא לעבוד עם הסיקוונסר? תוכל להקליט מלא שכבות, להשתמש בטרנספוזיציה איך שבא לך, לתקן ולמחוק ולשנות דברים ועוד ועוד.

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הרבה פעמים באירוע אתה רוצה סתם לנגן עם ההקלטה ואין לך מושג למה בחרת להקליט אותה עם טרנספוזיציה...

בגלובל - tuning בלשונית השניה יש שם כפתור player שאם מכבים אותו זה אמור לגרום לטרנספוזיציה לא להשפיע על ההקלטה

לא יודע אם יש לזה עוד השלכות..

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לא נראה לי כ"כ קשה. רק צריך שמישהו ידגים לך על הכלי איך בדיוק, כדי מסובך להסביר הכל בכתב.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
את השיר הזה עשיתי ככה. הקלטה של המקצב בסיקוונסר, ואח"כ הוספת כלים נוספים.
ואת השירה הקלטתי בהקלטת MP3 באורגן עם האפקטים של השירה תוך כדי כשאני משמיע את השיר בסונג פליי. שיר יחיד שעשיתי בזמן קצר מאד ללא אולפן וללא שימוש במחשב כלל!

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לי שאלה מקצועית בpa4.
לאחר שהקלטתי שיר בmp3 ועכשיו אני מדליק אותו בsong play ואני רוצה להקליט עליו שכבה נוספת, אז אם כשהקלטתי אותו ניגנתי אותו בסולם אחר ע"י טרנספוזיציה, אז עכשיו נוצר לי מצב בעייתי מאוד..
כי מצד אחד השיר מתנגן לי באיזה סולם שקשה לי מאוד לנגן עליו, אבל מאידך אם אני ישחק עכשיו עם הטרנספוזיציה זה יעלה לי את הסולם של השיר המתנגן... ואז יוצא שכמה שאני מזיז את הטון זה לא עוזר וכל הזמן המקלדת תהיה שונה מהשיר המתנגן.. (ולא תמיד הסולם המוקלט הוא סולם שאני יודע לנגן עליו).
השאלה אם יש אפשרות להגדיר שכשאני מזיז את הטונים במצב song play רק המקלדת תזוז בלי השיר המתנגן ?
@דוד מרדכי @netanel10 (כנראה שpa1000 אותה בעיה).. וכל המבינים בpa4 נשמח לפתרון, כי זה ממש תוקע.
תודה רבה.
אם לא תהיה תשובה אולי אאלץ לפתוח אשכול חדש בנושא..
:p
תלחץ על shift ותוך כדי על אחד מכפתורי הטרנספוזיציה ואז יהיה לך מסך שכתוב player אם הוא מסומן עם הריבוע לידו
תבטל אותו ואז כשתעלה בטרנס' וכו (מילה ארוכה אין לי כוח לכתוב אותה :p) זה יעלה לך רק את הצליל במקלדת ולא את השיר וככה תוכל להקליט בנוחות על השיר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה