עזרה בתמחור תכנון דירה בשני שלבים

ArmonicA

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
עבור לקוח שבבעלותו דירה קיימת להשקעה בשטח כ-150 מ"ר (במצב הקיים 6 חדרים)
ושוקל אם שווה לו לפצל את הדירה ל-2 יח"ד (מלבד השיקול התכנוני יש כמובן שיקולים נוספים-כלכלי,ביקוש וכו')
לצורך כך הוא מעונין לקבל בשלב ראשון כמה אופציות לפיצול הדירה ל-2 יח"ד ובהתאם לכך יחליט אם מעונין לבצע או לא.
הוא מבקש לקבל הצעת מחיר בשני שלבים:
1. שלב התכנון- קבלת מס' אופציות רעיוניות לפיצול הדירה
2. שלב עתידי- סט תכניות לביצוע (סטנדרטי ללא ירידה לפרטים:הריסה ובניה,חשמל,אינסטלציה) במידה ויהיה מעונין.

אשמח לדעת איך לתמחר נכון- כמה הייתן לוקחות על שלב התכנון (שיהיה שווה לכן את העבודה)
גם אם אח"כ הלקוח יחליט שהוא לא מעונין לבצע, וכמה לתמחר את שלב סט התכניות לביצוע

תודה מראש על העזרה ;)

ArmonicA

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מחכה לתגובות :rolleyes:...מי עוד מוכנה לעזור ???

ביתילי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ברור שעיקר העבודה היא התכנון החלוקה הנכונה.
ומה שאני מבינה מזה שהלקוח לא רואה את זה כך,
מכיון שאחרי שתעבדי הוא יחליט אם כדאי לו או לא....
מה שלדעתי לפני ההתקשרות ביניכם הוא צריך לברר את הכדאיות מבחינה כלכלית/אזורית ואח"כ
אם החליט ללכת ע"ז את צריכה להסביר לו שאת תביאי אותו לגמר הטוב עד שיהיה מרוצה בנושא התיכנוני

רבקי פ

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
את יכולה לבדוק במחשבון תמחור באתר סאף.

ArmonicA

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שמניסיון הוא מאד לא ריאלי, ודאי לא לציבור שלנו.
לקחת לי את המילים...לא ריאלי בעליל..........

ברור שעיקר העבודה היא התכנון החלוקה הנכונה.
בדיוק כך,הוא היה בטוח שאני נותנת לו בכמה דקות סקיצה תכנונית להתכנות לפיצול הדירה
הסברתי לו שמבחינה תכנונית אין ספק שכדאי לו לפצל ל-2 יח"ד,כעת שיעשה את שאר השיקולים ובמידה ומחליט שאכן מעונין לגשת לענין,זה תכנון לכל דבר,ואין לי איפה לעשות קצורי דרך,הוא ניסה לומר לי בהתחלה שאפילו לא צריך לבוא לשטח,הבהרתי לו שאין חיה כזאת...אני מגיעה לשטח מודדת הכל,ממחשבת את התכנית ורק אח"כ מתחילה את העבודה,ובתכל'ס החלק הארי של העבודה הוא התכנון, אח"כ כל אחד יכול להחליט אם לגשת לתכניות לביצוע או לבצע בלעדיהן,בתקווה שיבין.
הקטע שהפסיכולוגיה עובדת טוב...שלקוח מגיע ומבהיר לך שהוא מבחינתו צריך כרגע תכניות רק כדי לדעת אם לגשת להשבחת הנכס...או רק כדי לבדוק פוטנציאל וכדאיות, זה נותן לך תחושה שאת לא יכולה לקחת לו כמה אלפים טובים...ובמחשבה שניה את אומרת רגע...מה ההבדל אם הוא רוצה את זה לבניה בפועל או לתכנון עתידי או לא חשוב למה...המוצר שאת נותנת הוא אותו מוצר בדיוק

אז מה נשתנה הדירה הזאת מכל הדירות? :D

בקצור -יצאתי מבולבלת....לא קרה לי עד היום דבר כזה :eek:
כמה הייתן לוקחות בגדול?תזרקו מחיר..אח"כ אעשה את השקלול הסופי ;)
אני עם נסיון של למעלה מ-10 שנים....ועם אופי פרפקציוניסטי..שלא מוותר על פיפס....

ביתילי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני הייתי מתנערת מכזה דבר
ואני אסביר לך גם למה,
אם את מרגישה שאין לך את המילה והוא לא מקבל אותך כאשת מקצוע, אלא כנותנת שרות כמו זבנית אז המילה שלך לאורך כל הדרך תגיע לידי ויכוחים וערעור,
יש את סוג האנשים שלא מסוגלים להיות כפופים בשום אופן לשום דבר, הוא היודע הוא המבין והוא המחליט,
אז מה הוא צריך אותך??? שיעשה הכל לבד, ממילא אחרי כל העבודה הוא גם יכול לומר שהוא אמר לך מה לעשות,
אם זה נראה לך הטיפוס תחליטי אם את מסוגלת לעמוד מולו או לעמוד לצידו....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  34  פעמים

לוח מודעות

למעלה