עזרה בתמחור עיצוב חוברת צבעונית

עימוד >> תוכן מקצועי

"עוד" פרויקט -שיתוף פרויקט גמר בפרוג
תואר ראשון במדעי המחשב - מיועד לבוגרות סמינר.
אוטוטו מסתיים לו הרישום הסדיר לתכנית המדהימה של מכללת רבבה, לתואר ראשון במדעי המחשב, המיועד לבוגרות סמינר. תפסנו את רכזת הרישום רחל בן עוזיאל...
אנחנו עוברים דירה,  אתם מקבלים מבצע שלא מותיר לכם ברירה!
מבצעים שכאלה לא נראו כבר זמן רב בענף המתנות והמזכרות. רשת 'שמחונים' מכריזה על שבוע של מבצעי חיסול משתלמים במיוחד על כל מוצרי החנות, בסניף בני ברק...
בעלי עסקים, איך אתם מגשימים את החלומות שלכם? {פרק שני}
-רחל סרולוביץ- לשנות את התודעה וההסתכלות על העסק שלנו זה יפה, להציב לו חזון ומטרות זה חיוני, להאמין במסוגלות שלנו להגיע אל אותם יעדים זה הכרחי...

יענקי R

עריכה תורנית, עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
עיין ערוך השולחן חו"מ רכז סע' ז
אני לא חושב שצריך להגיע לערוך השולחן.
כל בר דעת מבין שמקצוען בעל ניסיון מספק חומר יותר איכותי, בד"כ בזמן מועט יותר, ולעיתים עם שירות טוב יותר, ועוד שלל מעלות שאין למתלמדים, חדשים, חסרי ניסיון ודומיהם. כך שהחומר שהוא מוציא מתחת ידיו באמת שווה את המחיר ה'גבוה'.

רק לאחרונה שמעתי מעשה מאחד המקצוענים בתחום שלנו (אם ירצה - ישתף אותנו), שנתקל במהלך העבודה בצורך לשנות רצף של מיספור כלשהו, ע"פ בקשת הלקוח. בהשקפה ראשונה היה נראה להחזיר ללקוח את החומר כדי שיסדר זאת ידנית. אך היות ומיודענו ברוך-כשרונות הינו ובעל ניסיון רב, מצא בפקחותו דרך 'קלה' לסדר הכל ללא צורך בהתערבות ידנית. הלקוח, מיותר לציין, כלל לא היה מודע לדרמה שכמעט נוצרה בבקשתו ה'פעוטה'...
זו דוגמא אחת מיני רבות לכך שלקוח "חוסך" הרבה פעמים כאב ראש, בתמורה למחיר 'גבוה', לכאורה, שהוא משלם.

אם בעל-המקצוע גובה מחיר יותר גבוה ממה שבאמת שווה הסחורה שלו (למשל, הוא חסר ניסיון וגובה מחיר כמו בעל ניסיון) - זו כבר בעיה.

גיוון

מנהל פורום מעמדים מנהל פורום כריכות
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
רק לאחרונה שמעתי מעשה מאחד המקצוענים בתחום שלנו (אם ירצה - ישתף אותנו), שנתקל במהלך העבודה בצורך לשנות רצף של מיספור כלשהו, ע"פ בקשת הלקוח. בהשקפה ראשונה היה נראה להחזיר ללקוח את החומר כדי שיסדר זאת ידנית. אך היות ומיודענו ברוך-כשרונות הינו ובעל ניסיון רב, מצא בפקחותו דרך 'קלה' לסדר הכל ללא צורך בהתערבות ידנית. הלקוח, מיותר לציין, כלל לא היה מודע לדרמה שכמעט נוצרה בבקשתו ה'פעוטה'...
זו דוגמא אחת מיני רבות לכך שלקוח "חוסך" הרבה פעמים כאב ראש, בתמורה למחיר 'גבוה', לכאורה, שהוא משלם.
מודה! אבל זה מהסיפורים הקטנטנים יש עוד מלא סיפורים מורכבים בהרבה, גם בכובעי השני כמעצב כריכות...

אולי אני מידי נאיבי, אבל אני שואל בתמימות אמיתית, אני לא מבין איך מותר לקחת על פרוייקט ששוה 500 ₪, סכום של 1500 ₪.
האמת היא שנקודת הפתיחה שלך היא מוטעית! מי אומר ששווי ה'עבודה' היא 500? (הדגשתי את העבודה, היות וכוונתי היא לעצם העבודה ולא לתוצאה שיצאה מתחת ידכם.)

המשל שהכי שגור על לשוני... איך יכול להיות שבקבוק קולה יכול לעלות 2.5 ש"ח (נכון סופר דרינק ע"ה), ויכול לעלות 5 ש"ח (פפסי) ויכול גם לעלות 6.9 ש"ח (קוקה קולה).???
אז כמה עולה בקבוק קולה? איך יכול להיות כאלו הבדלים במחירים?
כל תשובה שתמצא לשאלות הנ"ל יענו לך גם על שאלותיך!

יענקי R

עריכה תורנית, עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
מודה! אבל זה מהסיפורים הקטנטנים יש עוד מלא סיפורים מורכבים בהרבה, גם בכובעי השני כמעצב כריכות...
מתאר לעצמי...
איך יכול להיות שבקבוק קולה יכול לעלות 2.5 ש"ח (נכון סופר דרינק ע"ה), ויכול לעלות 5 ש"ח (פפסי) ויכול גם לעלות 6.9 ש"ח (קוקה קולה).???
גוט!

שיקול דעת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אוקיי, קבלתי!! (הגם שלא זכיתי להבינו).
במחשבה שניה: בכלל לא בטוח שהוא מדבר על פערים כאלו, הוא רק אומר שההגבלה של אונאה בשתות לא קיים בדברים שיש כאלו שמוכרים ביותר, אבל להגיד שבשביל זה אפשר להגדיל כמה שבא לי, אפי' פי 2 ושלש ומי מדבר על פי 10???

שיקול דעת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אני לא חושב שצריך להגיע לערוך השולחן.
כל בר דעת מבין שמקצוען בעל ניסיון מספק חומר יותר איכותי, בד"כ בזמן מועט יותר, ולעיתים עם שירות טוב יותר, ועוד שלל מעלות שאין למתלמדים, חדשים, חסרי ניסיון ודומיהם. כך שהחומר שהוא מוציא מתחת ידיו באמת שווה את המחיר ה'גבוה'.

אם בעל-המקצוע גובה מחיר יותר גבוה ממה שבאמת שווה הסחורה שלו (למשל, הוא חסר ניסיון וגובה מחיר כמו בעל ניסיון) - זו כבר בעיה.

האמת היא שנקודת הפתיחה שלך היא מוטעית! מי אומר ששווי ה'עבודה' היא 500? (הדגשתי את העבודה, היות וכוונתי היא לעצם העבודה ולא לתוצאה שיצאה מתחת ידכם.)

המשל שהכי שגור על לשוני... איך יכול להיות שבקבוק קולה יכול לעלות 2.5 ש"ח (נכון סופר דרינק ע"ה), ויכול לעלות 5 ש"ח (פפסי) ויכול גם לעלות 6.9 ש"ח (קוקה קולה).???
כל תשובה שתמצא לשאלות הנ"ל יענו לך גם על שאלותיך!
ברור שלא כל אחד יכול לקחת אותו סכום, ומומחה מותר לו לקחת יותר. עכ"ז נראה לי מאד מוזר לקחת כאלה מחירים שהובא למעלה. בסך הכל הוא לא רופא ולא למד שתים עשה שנה באוינבירסטה ואינו עושה עבודה הרת גורל וכדו'.
טוב, כנראה עם האוכל בא הטעם... אחכה עוד מעט...

גיוון

מנהל פורום מעמדים מנהל פורום כריכות
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
ברור שלא כל אחד יכול לקחת אותו סכום, ומומחה מותר לו לקחת יותר. עכ"ז נראה לי מאד מוזר לקחת כאלה מחירים שהובא למעלה. בסך הכל הוא לא רופא ולא למד שתים עשה שנה באוינבירסטה ואינו עושה עבודה הרת גורל וכדו'.
טוב, כנראה עם האוכל בא הטעם... אחכה עוד מעט...
תתפלא....

שיקול דעת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
פעם אחד הגיע אדמו"ר חדש וצעיר יחסית אבל רציני לאיזה צדיק, וההתלונן בפניו על מעמדו החדש ואמר לו "אני מרגיש היטב את ה'כל ההתחלות קשות'", ענה לעומתו "אינני חושש מה'כל ההתחלות קשות', אני יותר מפחד מה'מכאן ואילך יערב לכם'..."

אברהם

מנהל פורום עימוד
מנהל
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עיצוב גרפי DIP
עריכה תורנית
עימוד ספרים
במחשבה שניה: בכלל לא בטוח שהוא מדבר על פערים כאלו, הוא רק אומר שההגבלה של אונאה בשתות לא קיים בדברים שיש כאלו שמוכרים ביותר, אבל להגיד שבשביל זה אפשר להגדיל כמה שבא לי, אפי' פי 2 ושלש ומי מדבר על פי 10???
ברור שזו הכוונה שלו, כמו שכתבת.
אבל מבחינת המציאות - פי 3 ופי 10, זה עדיין בגדר הטווח המקובל, ולכן זכותך לבקש פי 10

שיקול דעת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
ברור שזו הכוונה שלו, כמו שכתבת.
אבל מבחינת המציאות - פי 3 ופי 10, זה עדיין בגדר הטווח המקובל, ולכן זכותך לבקש פי 10
זה בדיוק מה שאני אומר, שאי אפשר לקבוע מהו טווח המקובל לפי מה שקורה בשטח. כי בוודאי כל זמן שאין חוק וכל אחד עושה מה שבא לו, אז כל אחד מותח החבל (המחיר) עוד מעט ועוד מעט, וזה עולה ועולה ועולה.
האם אתה יכול להצהיר כאן, איפה בדיוק זה יעצור??? וגם על פי מה אתה חושב ששם זה אמור לעצור ולא איפה זה אוחז היום, או איפה שזה אחז שנה שעברה.
גם העורכי דינים היו לוקחים פעם סכומים אדירים, עד שבא מישהו ועצר אותם, וקבע שאסור לקחת מחירים גבוהים כאלו. וכי בגלל שזו היתה המציאות בשטח, זה הפך אותה לדבר שמותר והגיוני ויושר?
גם בענין שכר המינימום, אילולי היה חוק, היה המציאות בשטח שיש אנשים שמשתכרים 10 לשעה ויש עשרים ויש שלשים. וכי נאמר שזה מציאות בשטח וזה מותר ונכון?
בוודאי שא"א לקבוע מסמרות, ולומר סכום מדיוק, ובודאי שאין מחיר שווה לכל אחד, אבל חייב להיות טווח הגיוני המתאים והמשקף את העבודה וההשקעה. אני לא רואה שעבודה הזאת (שגם אני חלק ממנה ואני יודע טוב מה זה כולל) יצדיק לקחת מחירים גבוהים כאלו. על 5 שעות עבודה הגיוני לקחת 1500 ש"ח, ומי מדבר על פי כמה וכמה מזה??? זה לדעתי מופרך לגמרי. תנסו להתנער ממה שאתם כבר מורגלים וממה שאתם רוצים, ותפעילו שכל ישר והגיוני (@שיקול דעת...), ותשוו השקעה מול הרווח. אני לא רואה איך מגיעים לכאלה סכומים.

אברהם

מנהל פורום עימוד
מנהל
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עיצוב גרפי DIP
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אני מצטער לומר אבל ה @שיקול דעת שלך ממש מוטעה...

ניקח דוגמה של מעצב שעושה עבודה מסויימת ב-1000 ש"ח. והוא מגיע למצב שיש לו עומס ולא מצליח לעמוד בו.
מה הוא יכול לעשות?
או להעלות מחירים
או לסרב ללקוחות ולהפסיד אותם גם להמשך
או להעסיק עוד אנשים שיעבדו תחתיו
נגיד הוא בחר באופציה השלישית. עכשיו אם הוא ימשיך לקחת על העבודה הזו 1000 ש"ח הוא יפסיד. כי מלבד מה שהוא צריך לשלם למי שתחתיו, גם אם משלם לו פחות, עדיין הוא צריך זמן להתעסקות עם תמחורים ועם לקוחות וכו', לכן באופציה הזו הוא חייב להעלות מחיר, כדי לא להפסיד
אז הוא מעלה ל-1500

מבחינת הלקוח, זה לא משנה אם פלוני יעשה את העבודה או אלמוני שעובד שתחת פלוני יעשה, אם פלוני לוקח על זה אחריות

עכשיו מבחינת פלוני עצמו, נגיד שהוא מעסיק תחתיו 10 עובדים שיעשו בשבילו את העבודה הנ"ל והוא גובה עליה 1500 ש"ח. אחרי שנה מתחיל שפל ולאט לאט הוא נאלץ לחזור לעבוד בעצמו לבד, בלי עוזרים. האם הוא צריך להוריד את המחיר ל-1000? או שמותר לו לקחת 1500?
לענ"ד ברור ופשוט שמותר לו

ומלבד זאת המחיר לכל עבודה כעצמאי צריך לקחת בחשבון מכלול שלם של נושאים שאתה לא לקחת בחשבון, כמו זמן שלא מכניס כסף (תמחורים, הצעות מחיר וכו'), זמן של חופשות, ימי מחלה, פנסיה, ביטוח לאומי, מס הכנסה, כלי עבודה קבועים ומתכלים (תוכנות, פונטים, מדפסת, מחשב, נייר וכו'), הנהלת חשבונות וכו'
ולכן 250-300 ש"ח לשעת עבודה זה לא מחיר מופקע

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עיצוב גרפי
מצורף מחירון מלפני כעשור... תוכל לראות הבדלי מחירים בין מתלמד מתחיל ובינוני. המומחים לא צריכים מחירון...
וזה כבר יותר מעודכן.
תקבל מושגים...
אז המחירון הזה לא מעודכן ?? :eek:
המחירים שם הרבה יותר נמוכים ממה שאתה הבאת !

שיקול דעת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אני מצטער לומר אבל ה @שיקול דעת שלך ממש מוטעה...

ניקח דוגמה של מעצב שעושה עבודה מסויימת ב-1000 ש"ח. והוא מגיע למצב שיש לו עומס ולא מצליח לעמוד בו.
מה הוא יכול לעשות?
או להעלות מחירים
או לסרב ללקוחות ולהפסיד אותם גם להמשך
או להעסיק עוד אנשים שיעבדו תחתיו
נגיד הוא בחר באופציה השלישית. עכשיו אם הוא ימשיך לקחת על העבודה הזו 1000 ש"ח הוא יפסיד. כי מלבד מה שהוא צריך לשלם למי שתחתיו, גם אם משלם לו פחות, עדיין הוא צריך זמן להתעסקות עם תמחורים ועם לקוחות וכו', לכן באופציה הזו הוא חייב להעלות מחיר, כדי לא להפסיד
אז הוא מעלה ל-1500

מבחינת הלקוח, זה לא משנה אם פלוני יעשה את העבודה או אלמוני שעובד שתחת פלוני יעשה, אם פלוני לוקח על זה אחריות

עכשיו מבחינת פלוני עצמו, נגיד שהוא מעסיק תחתיו 10 עובדים שיעשו בשבילו את העבודה הנ"ל והוא גובה עליה 1500 ש"ח. אחרי שנה מתחיל שפל ולאט לאט הוא נאלץ לחזור לעבוד בעצמו לבד, בלי עוזרים. האם הוא צריך להוריד את המחיר ל-1000? או שמותר לו לקחת 1500?
לענ"ד ברור ופשוט שמותר לו

ומלבד זאת המחיר לכל עבודה כעצמאי צריך לקחת בחשבון מכלול שלם של נושאים שאתה לא לקחת בחשבון, כמו זמן שלא מכניס כסף (תמחורים, הצעות מחיר וכו'), זמן של חופשות, ימי מחלה, פנסיה, ביטוח לאומי, מס הכנסה, כלי עבודה קבועים ומתכלים (תוכנות, פונטים, מדפסת, מחשב, נייר וכו'), הנהלת חשבונות וכו'
ולכן 250-300 ש"ח לשעת עבודה זה לא מחיר מופקע
אוקיי, יופי!! הצלחת לשכנע אותי על מחיר כזה (בעיקר מהטיעון האחרון של פירוט ההוצאות שלא לקחתי בחשבון).
איך אתה מסביר את המחירים המופקעים של 2500 ש"ח (לחמש שעות עבודה) המופיע בקישור שהובא למעלה, וכן שאר המחירים שם (כמו 1000 ש"ח לעמוד מעוצב)?

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עיצוב גרפי

יצחק ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
כתיבה ספרותית
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
אני הסתכלתי על המחירים של העימוד והם היו נמוכים בהשוואה למחירים בקהילת העימוד
נמוכים?! בינוני ומעלה!
15 שח לעימוד רגיל (!), רב טקסט - 7 שח לטקסט.
מחירון פרוג אחרון.jpg
אגב, ראינו לא פעם, מעצבים/ות מוכשרים, אך תחום העימוד פחות נהיר להם. ולצערנו, לא פעם יוצאים תחת ידיהם חומרים עם טעויות גסות.

שיקול דעת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
נמוכים?! בינוני ומעלה!
15 שח לעימוד רגיל (!), רב טקסט - 7 שח לטקסט.
צפה בקובץ המצורף 882772
אגב, ראינו לא פעם, מעצבים/ות מוכשרים, אך תחום העימוד פחות נהיר להם. ולצערנו, לא פעם יוצאים תחת ידיהם חומרים עם טעויות גסות.
איך זה שבאשכול סביבת המחיר לעימוד ספרים סטנדרטי המחיר לעמוד מתחיל רק ב-5 ש"ח?? ואם זה לא נכון מדוע זה עדיין נעוץ ולא המחירון הזה שהעלית??

יצחק ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
כתיבה ספרותית
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
איך זה שבאשכול סביבת המחיר לעימוד ספרים סטנדרטי המחיר לעמוד מתחיל רק ב-5 ש"ח?? ואם זה לא נכון מדוע זה עדיין נעוץ ולא המחירון הזה שהעלית??
המחירון לעימוד ספרים סטנדרטי - נכון! הוא נבנה ע"י @ישראל ר על פי סקרי עומק בקהילת המעמדים. ומשכך הוא די מדויק לפחות לזמן פרסומו.
לעניינו:
א. יפה דייקת לכתוב 'מתחיל ב5'. אם אתה מקצוען ומייצא מוצרים נאים ומושלמים, זכותך המלאה לדרוש יותר ויותר. וכפי שכבר הודגש מס' פעמים בפורום. המחיר הנ"ל אומר: לא פחות מ5!
ב. השערה שלי, יתכן שגרפיקאי שבידו כלים ויכולות ליצור דברים מדהימים במאות/אלפי שקלים, מרגיש בזבוז לעמד ספר סטנדרטי, ומשכך הוא סוחט את הדוושה עד תום... לא יודע.

אולי מעניין אותך גם...

סדרת וסדנת: "עולים כתה" עם קריאת כיוון, והפעם עם הפעוטות [והחרדות]שלנו
קריאת כיוון
תודות שהתקבלו
2
eyal studio
תודות שהתקבלו
14
תגובות
2
נתן גלנט | איזה כיף לקבל טלפון מתחנן ומיוסר מחברת האשראי, נכון? רק תסכים... בבקשה...
Natan Galant
תודות שהתקבלו
126
תגובות
23
"זכויות יוצרים"? כל השאלות שאתם חייבים לדעת במאמר שלפניכם - לחוות דעת מקצועית!
המאורות
5.00 star(s) 2 דירוגים
תודות שהתקבלו
15
תגובות
16
סקירות
1
התעדכן

לוח דירות נופש

המספרים של פרוג:

337,452

משתמשים נכנסו לפרוג בחודש האחרון

545

משתמשים מבקרים ברגע זה באתר

4,986

הודעות נכתבו בממוצע ליום בחודש האחרון

לוח נדל"ן | למכירה והשכרה

לוח דרושים

אולי מעניין אותך גם...

סדרת וסדנת: "עולים כתה" עם קריאת כיוון, והפעם עם הפעוטות [והחרדות]שלנו
בס"ד התינוק שלנו כבר סיים אצל המטפלת, במשפחתון או במעון. צלחנו את השלב הראשוני של התנתקות מאימא ועכשיו "עולים כתה". זאטוטינו מפטפט, יוזם, מטפס...
נתן גלנט | איזה כיף לקבל טלפון מתחנן ומיוסר מחברת האשראי, נכון? רק תסכים... בבקשה...
סיפור קצר שקרה בשנת תשפ"ט, ובו מציאות בלתי אפשרית ומורכבת מאוד לעיכול, מומלץ לצרוך פרוביוטיקה טרם הקריאה...
"זכויות יוצרים"? כל השאלות שאתם חייבים לדעת במאמר שלפניכם - לחוות דעת מקצועית!
שלום וברכה לכל גולשי 'פרוג' היקרים. בעקבות כך, שנקלענו לסיטואציה לא נעימה בחודש האחרון, של תביעה רצינית של חברת פלאש 90 בעקבות פרסום תמונות באתר...
5.00 star(s) 2 דירוגים
תואר ראשון במדעי המחשב - מיועד לבוגרות סמינר.
אוטוטו מסתיים לו הרישום הסדיר לתכנית המדהימה של מכללת רבבה, לתואר ראשון במדעי המחשב, המיועד לבוגרות סמינר. תפסנו את רכזת הרישום רחל בן עוזיאל...
למעלה
לשיחת ווטסאפ עם בית פרוג
צ'אט בווטסאפ בנושאי יעוץ לימודים, פדגוגיה ומזכירות
היי, אפשר לדבר איתנו, אנחנו כאן!