עזרה בתכנון מטבח

ציפי11

משתמש פעיל
אשמח אם מישהו מקצועי יוכל להעיף מבט - האם יש אפשרות אחרת...
זה המטבח המקורי, לידו מרפסת שרות.
1635854137249.png

אנו מעוניים לשפץ, להוסיף שורת ארונות עליונים נוספת, ולהוציא את התנורים למרפסת שרות.
את הגז ככל הנראה אין לאן להעביר, בדקתי אצל שכנה שיש לה כיוונים כמו שלי והעבירה אותו לאלכסון באמצע - הרוח מכבה את האש כל הזמן...
להעביר את הגז ליד המקרר - נראה לי פחות מתאים, וזה יהיה גם מול המזגן שיכבה את האש ולא מומלץ... (אין לנו תכנית לעבור לאינדוקציה או חשמלי)
כעת צריך להזיז כיורים כדי לקבל שיש גדול. חשבנו להזיז את הכיור הבשרי לאלכסון ואת החלבי לקרב אל המקרר, בצורה הזו:
1635854450255.png

זה יוצר לי שיש בשרי של 105 (פלוס מרווח שליד האלכסון של הכיור), ושיש חלבי של 65 (פלוס מרווח שליד האלכסון של הכיור).
האם זה מספיק עבור החלבי?
(לא רציתי להקטין את ה-45 שליד המקרר, כדי להשאר עם מגירות מכילות מספיק)
יש למישהו הערות? תובנות? רעיונות?
תודה מראש!

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ו2 כיורים צמודים?

טינטין!

משתמש מקצוען
אם הגז רק ליד הבשרי, איך תבשלי דברים חלביים?
לא צריך איזה משטח חלבי מינימלי להניח עליו קערה או משהו?

rivkiy

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
שימי לב שהכיריים ממש צמודות לקיר. לדעתי, הן צריכות מרווח של 7-10 ס"מ לפחות.

ציפי11

משתמש פעיל
תודה על התגובות,
א. כיורים צמודים - איפה? בכל משטח ישר שהוא, יישאר לי שיש מאד קטן ליד. ראיתי אצל שכנה ששמה כיור אחד על האלכסון וכיור שני לידו, מה דעתכם? האם נוח?
ב. כאשר הכיריים במקום הנוכחי - יש שם 10 ס"מ עד הקיר, זה לא לגמרי צמוד. ואכן אין לי שם משטח לחלבי. אותו מצב הקיים היום...
אני מבינה שצריך להתפשר על משהו, מושלם לא יהיה... השאלה על מה... מה הכי פחות קריטי - משטח חלבי גדול/כיורים צמודים על האלכסון (פחות נוח כששניים שוטפים כלים בו זמנית או כאשר נוטלים ידיים - בפרט אם יש אורחים או מישהו זר)/שיש לא צמוד לכיריים/החלפה לחשמלי או אינדוקציה - שזה ענין תקציבי לא פשוט כמו שהבנתי...

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח אם מישהו מקצועי יוכל להעיף מבט - האם יש אפשרות אחרת...
זה המטבח המקורי, לידו מרפסת שרות.
צפה בקובץ המצורף 996329
אנו מעוניים לשפץ, להוסיף שורת ארונות עליונים נוספת, ולהוציא את התנורים למרפסת שרות.
את הגז ככל הנראה אין לאן להעביר, בדקתי אצל שכנה שיש לה כיוונים כמו שלי והעבירה אותו לאלכסון באמצע - הרוח מכבה את האש כל הזמן...
להעביר את הגז ליד המקרר - נראה לי פחות מתאים, וזה יהיה גם מול המזגן שיכבה את האש ולא מומלץ... (אין לנו תכנית לעבור לאינדוקציה או חשמלי)
כעת צריך להזיז כיורים כדי לקבל שיש גדול. חשבנו להזיז את הכיור הבשרי לאלכסון ואת החלבי לקרב אל המקרר, בצורה הזו:
צפה בקובץ המצורף 996332
זה יוצר לי שיש בשרי של 105 (פלוס מרווח שליד האלכסון של הכיור), ושיש חלבי של 65 (פלוס מרווח שליד האלכסון של הכיור).
האם זה מספיק עבור החלבי?
(לא רציתי להקטין את ה-45 שליד המקרר, כדי להשאר עם מגירות מכילות מספיק)
יש למישהו הערות? תובנות? רעיונות?
תודה מראש!

יש בתכנון הזה הרבה בעיות, אך שתיים מהן ממש בעיות בטיחותיות שכדאי לתת עליהן את הדעת:

1. כיריים צמודים לקיר - מכיוון שבטיגון במחבת אין שטח לידית המחבת לצד הכיריים - הידית תהיה חייבת לבלוט מקו השיש, ומספיק שילד עובר שם במרוצה והמחבת מתהפכת בלי משים...
יש להשאיר מינימום של 20 ס"מ בין הכיריים לקיר.
2. תנורים בחדר שירות - מכיוון שאין משטח הנחה צמוד אליהם - שהרי קורה שלמרות שאנו מוציאים תבניות חמות בעזרת מגבת וכו' - התבנית עדיין חמה לנו בידיים - ולכן *חייבים* שיהיה משטח הנחה לצד התנורים ושהגישה אליו תהיה מהירה, נגישה ונוחה.
יש להשאיר משטח הנחה מינימלי ברוחב 40 ס"מ לצג התנורים כדי לאפשר הנחה בטוחה של תבניות.
אם מתוכנן מיקרוגל מעל התנורים - משטח ההנחה רלוונטי גם לגביו - ויש לשים לב שגובה מדף המיקרוגל לא יעלה על 135 ס"מ.

אחרי עניין הבטיחות שבו אין פשרות - יש את עניין הפרקטיות, שזה כבר יותר גמיש ויכול להשתנות לפי העדפות וצרכי המשפחה:

1. אם לא בוחרים בכיור כפול (שחוסך שטח הן במשטח והן באחסון) - כדאי לתכנן את הכיריים בין שני הכיורים - כך שיתאפשר ניקיון של הכיריים לכיור המתאים (חלבי/בשרי) לאחר הבישול.
2. אחסון מזון - כדאי לייעד לכך מקום מוגדר (מזווה/מגירות ייעודיות).
3. אחסון מוצרי חשמל כמו מיקסר/מעבד מזון/טוסטר וכו' - שלא יתפסו מקום על המשטח, לא יבזבזו שטח של מגירה ויהיו נגישים לעבודה.
4. משטח נוח לעבודה עם בצקים - ללא ארונות עליונים.
5. מקומות ישיבה במטבח - האם נצרכים? אם כן, כמה?
6. מה הצרכים בחדר השירות? האם ניתן להגדיל את המטבח על חשבונו ולייצר ארון כביסה שיכיל את המכונה/המייבש ושאר הדברים הנצרכים בו?
7. נראות - איך משלבים את כל הרשימה הנ"ל עם נראות אסטטית ונעימה - ולא מקבלים מראה עמוס וצפוף?
8. לא לשכוח לתת מקום בתכנון לתאורה נכונה שלא תייצר צללים על משטח העבודה.

ככל שתדייקו יותר את הצרכים שלכם ותחשבו על מה שדרוש לכם במטבח בצורה מפורטת יותר - תוכלו לתכנן מטבח טוב יותר שיענה על כל צרכיכם בצורה אופטימלית ופרקטית.
(ואם אתם לא מסתדרים, בשביל זה יש מעצבות פנים...).

מצרפת הדמייה להמחשה, של מטבח קטן וסגור שתכננתי ללקוחות (כרגע בביצוע) - שעונה על רשימת דרישות גדולה שלהם - בלי להתפשר על הנראות.

בהצלחה!

img1635693326163.jpg

נערך לאחרונה ב:

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם הבעיה בגז היא הרוח. אפשר לפתור את זה בקלות למעבר לכיריים אינדוקציה. ממליצה עם קשר לרוח וגם בלעדיה.

אילת ח

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
@eden7115
המטבח מהמם!!!!
אני רואה שהמשטח החלבי ממש קטן, מה היה השיקול של שני תנורים בנפרד ע"ח משטח? לא היה יעיל יותר 2 תנורים אחד מעל השני ולהרויח משטח שיש נוסף??

אחינו כל בית ישראל

משתמש מקצוען
יש בתכנון הזה הרבה בעיות, אך שתיים מהן ממש בעיות בטיחותיות שכדאי לתת עליהן את הדעת:

1. כיריים צמודים לקיר - מכיוון שבטיגון במחבת אין שטח לידית המחבת לצד הכיריים - הידית תהיה חייבת לבלוט מקו השיש, ומספיק שילד עובר שם במרוצה והמחבת מתהפכת בלי משים...
יש להשאיר מינימום של 20 ס"מ בין הכיריים לקיר.
2. תנורים בחדר שירות - מכיוון שאין משטח הנחה צמוד אליהם - שהרי קורה שלמרות שאנו מוציאים תבניות חמות בעזרת מגבת וכו' - התבנית עדיין חמה לנו בידיים - ולכן *חייבים* שיהיה משטח הנחה לצד התנורים ושהגישה אליו תהיה מהירה, נגישה ונוחה.
יש להשאיר משטח הנחה מינימלי ברוחב 40 ס"מ לצג התנורים כדי לאפשר הנחה בטוחה של תבניות.
אם מתוכנן מיקרוגל מעל התנורים - משטח ההנחה רלוונטי גם לגביו - ויש לשים לב שגובה מדף המיקרוגל לא יעלה על 135 ס"מ.

אחרי עניין הבטיחות שבו אין פשרות - יש את עניין הפרקטיות, שזה כבר יותר גמיש ויכול להשתנות לפי העדפות וצרכי המשפחה:

1. אם לא בוחרים בכיור כפול (שחוסך שטח הן במשטח והן באחסון) - כדאי לתכנן את הכיריים בין שני הכיורים - כך שיתאפשר ניקיון של הכיריים לכיור המתאים (חלבי/בשרי) לאחר הבישול.
2. אחסון מזון - כדאי לייעד לכך מקום מוגדר (מזווה/מגירות ייעודיות).
3. אחסון מוצרי חשמל כמו מיקסר/מעבד מזון/טוסטר וכו' - שלא יתפסו מקום על המשטח, לא יבזבזו שטח של מגירה ויהיו נגישים לעבודה.
4. משטח נוח לעבודה עם בצקים - ללא ארונות עליונים.
5. מקומות ישיבה במטבח - האם נצרכים? אם כן, כמה?
6. מה הצרכים בחדר השירות? האם ניתן להגדיל את המטבח על חשבונו ולייצר ארון כביסה שיכיל את המכונה/המייבש ושאר הדברים הנצרכים בו?
7. נראות - איך משלבים את כל הרשימה הנ"ל עם נראות אסטטית ונעימה - ולא מקבלים מראה עמוס וצפוף?
8. לא לשכוח לתת מקום בתכנון לתאורה נכונה שלא תייצר צללים על משטח העבודה.

ככל שתדייקו יותר את הצרכים שלכם ותחשבו על מה שדרוש לכם במטבח בצורה מפורטת יותר - תוכלו לתכנן מטבח טוב יותר שיענה על כל צרכיכם בצורה אופטימלית ופרקטית.
(ואם אתם לא מסתדרים, בשביל זה יש מעצבות פנים...).

מצרפת הדמייה להמחשה, של מטבח קטן וסגור שתכננתי ללקוחות (כרגע בביצוע) - שעונה על רשימת דרישות גדולה שלהם - בלי להתפשר על הנראות.

בהצלחה!

צפה בקובץ המצורף 997053
אני מבינה שצריך להתפשר על משהו, מושלם לא יהיה...

בקיצור אם לא רוצים להתפשר על כלום צרוך לקחת מעצבת מקצועית חבל להתפשר דוקא על זה

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
@eden7115
המטבח מהמם!!!!
אני רואה שהמשטח החלבי ממש קטן, מה היה השיקול של שני תנורים בנפרד ע"ח משטח? לא היה יעיל יותר 2 תנורים אחד מעל השני ולהרויח משטח שיש נוסף??

תודה :)

לגבי השאלה זו היתה דרישה צד משמעית של הלקוחה לשני תנורים בגובה!
(מעליהם מתוכננים 2 מיקרוגלים).
לא היתה מוכנה להתפשר על זה בשום פנים ואופן - המשטח שממול ישמש אותה גם לחלבי.
(ויש שם גם מקפיא מימין למקרר ומזווה מדפים משמאל למקרר שמנצל קיר אלכסוני ומיישר את המטבח).
את ההתרחקות של הארונות מהקיר ניצלנו לאחסון מיקסר, מכשירי חשמל, אביזרי אפייה, ספרי בישול וכו'.

אגב, צלע החלון לא נוצלה כי הוא משמש לתליית כביסה (מכונת הכביסה היתה צמודה אליו בתכנון המקורי - והועברה לחדר הרחצה שתוכנן גם הוא מחדש, יחד עם המייבש וארון שירות).

ציפי11

משתמש פעיל
התקציב שלנו לא גדול ומוגבל... כך שמנסים להסתדר עם מה שאפשר. המטבח @eden7115 מאד יפה, פחות מתאים לנו.
אין לנו כ"כ הרבה דרישות, רק שואלת פה באמת יותר קריטי מהדברים הנ"ל:
משטח חלבי גדול/כיורים צמודים על האלכסון (פחות נוח כששניים שוטפים כלים בו זמנית או כאשר נוטלים ידיים - בפרט אם יש אורחים או מישהו זר)/שיש חלבי לא צמוד לכיריים/החלפה לחשמלי או אינדוקציה?

שוקו ציפס

משתמש מקצוען
D I G I T A L
  • את צריכה שיש חלבי של לפחות 70-80
  • אפשר גם להצמיד את הכיורים, הבשרי ליד החלבי וכך להרוויח שיש בשרי מרווח
  • לגבי עניני הבטיחות, עד עידן האינדוקציה לאף אחד לא היה רווח בין הקיר לגז, הסתובבנו את הידיות פנימה
  • לגבי משטח הנחה: א) יש היום משטח שנשלף מהעמודת בילד-אין עצמו/ניתן להניח לידו על הגז (אם אינו בשימוש) או על השיש לידו, ולמה? כי זה לא ממוקם באמצע המטבח ויסתובו לך בין הרגליים
  • אני הייתי גם אומרת לשקול שוב את עניין החלפה לאינדוקציה
  • החלבי לא צמוד לכיריים זה לא חסרון אלא מעלה, ופשוט תשימי כירה חשמלית אחת לחלבי על השיש

ציפי11

משתמש פעיל
  • את צריכה שיש חלבי של לפחות 70-80
  • אפשר גם להצמיד את הכיורים, הבשרי ליד החלבי וכך להרוויח שיש בשרי מרווח
  • לגבי עניני הבטיחות, עד עידן האינדוקציה לאף אחד לא היה רווח בין הקיר לגז, הסתובבנו את הידיות פנימה
  • לגבי משטח הנחה: א) יש היום משטח שנשלף מהעמודת בילד-אין עצמו/ניתן להניח לידו על הגז (אם אינו בשימוש) או על השיש לידו, ולמה? כי זה לא ממוקם באמצע המטבח ויסתובו לך בין הרגליים
  • אני הייתי גם אומרת לשקול שוב את עניין החלפה לאינדוקציה
  • החלבי לא צמוד לכיריים זה לא חסרון אלא מעלה, ופשוט תשימי כירה חשמלית אחת לחלבי על השיש

להצמיד את הכיורים - את מתכוונת אחד באלכסון והשני ליד? זה נראה לך מספיק נוח לעמוד בו זמנית שניים ליד הכיורים?
מבחינת כירה חלבית נוספת - בעייתי, אין לי עוד מקום לבזבז על כירה... (בפרט בחלבי שיותר קטן)

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
התקציב שלנו לא גדול ומוגבל... כך שמנסים להסתדר עם מה שאפשר. המטבח @eden7115 מאד יפה, פחות מתאים לנו.
אין לנו כ"כ הרבה דרישות, רק שואלת פה באמת יותר קריטי מהדברים הנ"ל:
משטח חלבי גדול/כיורים צמודים על האלכסון (פחות נוח כששניים שוטפים כלים בו זמנית או כאשר נוטלים ידיים - בפרט אם יש אורחים או מישהו זר)/שיש חלבי לא צמוד לכיריים/החלפה לחשמלי או אינדוקציה?

לגבי התקציב, אני לא חושבת שתקציב קטן דורש פשרות תכנוניות.
כמובן שניתן להסתדר כמו שהסתדרתם עד היום, עם כיריים צמודות לקיר ובלי הרבה אחסון או פתרונות אחרים - אבל אם כך - לשם מה המטבח החדש? רק לשם החידוש? לא חבל?

אל תחרגו מהתקציב שחשבתם עליו, אבל נסו לתכנן איתו את המקסימום האפשרי.
למה הדבר דומה? לעקרת בית שיש ברשותה x שקלים לערוך סעודת שבת.
היא תוכל לעשות עם התקציב הזה מנה אחת רגילה או לחלק את התקציב למספר פרודוקטים שיניבו מנות מגוונות ומעניינות עם קצת יותר יצירתיות ומחשבה...

שוקו ציפס

משתמש מקצוען
D I G I T A L
להצמיד את הכיורים - את מתכוונת אחד באלכסון והשני ליד? זה נראה לך מספיק נוח לעמוד בו זמנית שניים ליד הכיורים?
מבחינת כירה חלבית נוספת - בעייתי, אין לי עוד מקום לבזבז על כירה... (בפרט בחלבי שיותר קטן)
1635928781588.png

בשרטוט (הלא מקצועי!) יש לך שיש חלבי נורמלי ו2 כיורים צמודים, יוצא גם משטח בשרי מכובד מאוד,
אם צריך תקטיני את הכיור החלבי
אפשר לשים את הכירה במגירה כשאינו בשימוש/להשאר עם גז ולהשתמש גם לחלבי

קבצים מצורפים

• 1635928611367.png
    1635928611367.png
    KB 26.8 · צפיות: 49

ציפי11

משתמש פעיל
צפה בקובץ המצורף 997107
בשרטוט (הלא מקצועי!) יש לך שיש חלבי נורמלי ו2 כיורים צמודים, יוצא גם משטח בשרי מכובד מאוד,
אם צריך תקטיני את הכיור החלבי
אפשר לשים את הכירה במגירה כשאינו בשימוש/להשאר עם גז ולהשתמש גם לחלבי
אם אני מצמידה כך את הכיורים, ואנחנו מדברים על כיורים סבירים של 60 כל אחד, נשאר לי שיש של 50...
כמה אפשר להקטין כיור חלבי? 50? ואיך זה ייראה שהכיורים צמודים ולא באותו גודל??? וחוצמזה גם אז יישאר לי 60 שיש...

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אם שבירת הקיר בין חדר השירות למטבח באה בחשבון - ניתן להגדיל את המשטחים ומקומות האחסון משמעותית (מבחינה תקציבית זה יתקזז עם עלות הדלת והחלון במטבח).
מצרפת שרבוט להמחשה.
1635854137249.png

ציפי11

משתמש פעיל
אם שבירת הקיר בין חדר השירות למטבח באה בחשבון - ניתן להגדיל את המשטחים ומקומות האחסון משמעותית (מבחינה תקציבית זה יתקזז עם עלות הדלת והחלון במטבח).
מצרפת שרבוט להמחשה.
צפה בקובץ המצורף 997138
חשבנו על זה...
זה בעייתי כי החלון של המרפסת שרות חסום בחציו ע"י בניה חיצונית, כך שמכונת כביסה ומייבש במיקום ההוא יחסמו לנו את האויר שמגיע משם למטבח ולסלון...
(בצד השני ממול אין ניקוז ואין ברז כך שאי אפשר להעביר לשם..)

Eli-7

משתמש מקצוען
D I G I T A L
יש כיריים פינתיות בצורת ירח,
אפשר לשים את הכיריים בחלק האלכסוני
וכיור אחד בכל צד בקצה השיש

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה