עזרה בשמירת תמונות לוורדפרס

• פותח הנושא byby
  • פורסם בתאריך

byby

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אני במהלך שמירת התמונות מהסקיצה. עבדתי על הסקיצה בפוטו שופ.
כשאני שומרת את התמונה של הheader בpng לפי הגודל הרצוי שזה 1962*1086
זה חורג מהגודל המרבי שניתן להעלות לאתר,
מה אפשר לעשות?

רבקהm

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
איך את שומרת בפוטושופ?
אולי הקובץ מדי כבד?
תעשי בפוטושופ SAVE TO WEB ולא שמירה רגילה
זה יקטין לך את המשקל

byby

משתמש מקצוען
D I G I T A L
תודה!
אני שומרת דרך שם ועדין זה כבד,
יש דרך אחרת? כי ממש חבל לי להוריד מאיכות התמונה

byby

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אוקי, זה עלה,
זה מוריד באיכות?

רבקהm

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
זה משקל מדי גבוה להכניס לאתר, זה גם יגרום לעמוד להטען מאוד לאט
תעשי שמירה לווב ותשמרי כJPEG ותעשי איכות בינונית

YYDevelop

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
תוודאי שה-DPI של התמונה הוא 72 אין צורך ב-DPI גבוה מזה.
תמונה בסדר גודל כזה עדיף לשמור ב-JPG ולא ב-PNG אני בדרך כלל שומר על איכות 60 אם את מייצאת את זה מפוטושופ.

והמשקל גבוה מידי זה לא משהו שתקין לאתר אינטרנט. תנסי לצפות במדריך הבא של אופטימיזציה לתמונות אולי זה יעזור מעט.
https://www.yydevelopment.co.il/מדריכי-קידום-אתרים/הקטנת-גודל-תמונה/

ש.ב.ח.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
תוודאי שה-DPI של התמונה הוא 72 אין צורך ב-DPI גבוה מזה.
צדיק, תתרגל - PPI :)
DPI משתמשים בדרך כלל במוצר מודפס או ביכולות מדפסת או בנקודות מסך (כלומר נקודה לאינטש - Dot per inch).
PPI זה בקובץ (גם אם הוא להדפסה) (כלומר, פיקסל לאינטש - Pixel per inch)

שנית, רוב המסכים היום הם יותר מ72DPI לכאורה המסך שלך הוא 182DPI ואם לא הוא 96DPI
כך שזה לא נכון לשמור 72.

YYDevelop

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צדיק, תתרגל - PPI :)
DPI משתמשים בדרך כלל במוצר מודפס או ביכולות מדפסת או בנקודות מסך (כלומר נקודה לאינטש - Dot per inch).
PPI זה בקובץ (גם אם הוא להדפסה) (כלומר, פיקסל לאינטש - Pixel per inch)

שנית, רוב המסכים היום הם יותר מ72DPI לכאורה המסך שלך הוא 182DPI ואם לא הוא 96DPI
כך שזה לא נכון לשמור 72.

היי, תודה על התגובה
אני חושב שאנחנו מדברים על אותו דבר ומשתמשים ב-2 שמות שונים.
אז כדי להבהיר מה שאני מדבר עליו הוא שמסתכלים על Resolution של התמונה הערך שם יהיה 72. זה הערך הסטנדרטי לתמונות לאתרי אינטרנט שהיה מאז ומתמיד כרגע זה לא השתנה ואין שום צורך לשמור את התמונה על יותר מ-72 DPI או PPI או איך שאתם לא רוצים לקרוא לזה

ש.ב.ח.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני חושב שאנחנו מדברים על אותו דבר ומשתמשים ב-2 שמות שונים.
ברור אנו מדברים על אותו דבר רק שבתוכנות אדובי אין התייחסות למושג DPI מהסיבה שכתבתי למעלה...
upload_2019-7-11_14-42-59.png
זה הערך הסטנדרטי לתמונות לאתרי אינטרנט שהיה מאז ומתמיד כרגע זה לא השתנה ואין שום צורך לשמור את התמונה על יותר מ-72 DPI או PPI או איך שאתם לא רוצים לקרוא לזה
זה בהחלט איזה אמנה עתיקת יומין שרבים נוטים לקיים אותה, אך מותר לא להיות מקובעים... רוב המסכים היום הם אם יותר נקודות מה שמצריך יותר מ72
בוא נלך על קצה המתרס:
סמארטפון סטנדרטי היום תומך 1980 פיקסל באורכו, ובכן מה גודלו הפיזי באינטש? 6אינטש או 7, חשב בעצמך 1980/6 התוצאה שתגיע תהיה יותר מהדפסה!!!
זה מהמוגזמים אך גם רוב המסכים הם יותר.

מי שמועניין להמשיך אם תפיסות עתיקות - זכותו.

YYDevelop

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני עובד עם גרסה מעט ישנה של פוטושופ CC ושם זה לא מופיע לפחות לא בצורה כזאת. הבנתי את הנקודה שלך ואני מקבל אותה למרות שהשם של זה פחות חשוב לי באופן אישי.

בקשר ל-PPI של תמונת אינטרנט אין פה קשר לתפיסות עתיקות יש פה קשר לביצוע בפועל למול ביצוע תיאורתי. התיאוריה פחות חשובה ובפועל תמונת ב-PPI של 72 נראות מספיק טוב לכל המסכים נכון להיום.

הבחירה ב-72 היא לא בשביל הכיף. הגדלת ה-PPI תגדיל את משקל התמונה מה שיגדיל את זמן הטעינה של האתר/עמוד ויכול לגרום נזק לחווית המשתמש ולקידום של האתר בגוגל. המטרה כאן היא להעלות תמונות במשקל הנמוך ביותר שאפשר. שכל אחד יעשה את ההחלטות שלו לפי מה שהוא רואה לנכון.

byby

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אני עובד עם גרסה מעט ישנה של פוטושופ CC ושם זה לא מופיע לפחות לא בצורה כזאת. הבנתי את הנקודה שלך ואני מקבל אותה למרות שהשם של זה פחות חשוב לי באופן אישי.

בקשר ל-PPI של תמונת אינטרנט אין פה קשר לתפיסות עתיקות יש פה קשר לביצוע בפועל למול ביצוע תיאורתי. התיאוריה פחות חשובה ובפועל תמונת ב-PPI של 72 נראות מספיק טוב לכל המסכים נכון להיום.

הבחירה ב-72 היא לא בשביל הכיף. הגדלת ה-PPI תגדיל את משקל התמונה מה שיגדיל את זמן הטעינה של האתר/עמוד ויכול לגרום נזק לחווית המשתמש ולקידום של האתר בגוגל. המטרה כאן היא להעלות תמונות במשקל הנמוך ביותר שאפשר. שכל אחד יעשה את ההחלטות שלו לפי מה שהוא רואה לנכון.
איפה אני משנה את הPPI?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה