כללי עזרה בשיפוץ פונט לטובת זיכוי הרבים - שווא נע

shirsh

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני עובד כרגע על שיפוץ הפונט 'עזרא סיל' שיכלול טעמים נוחים יותר, וכן שווא נע ונח. נתקעתי בבעיונת בשווא נע אשמח אם יוכלו לעזור.
עקרונית שווא נח רגיל זז בהתאם לאות. לדוג' אותיות ב' ה' ע' וכו' השווא מופיע במרכזם, ובאותיות י' ו' ד' ר' וכו' השווא מופיע תחת הרגל.. השווא נע שהוספתי לא זז בהתאם לאות! כיצד עושים זאת? תודה לעוזרים!

ד"א עובד בנוסף על פקודת מאקרו (לוורד) שתשנה בהתאם לכללי הדיקדוק את השוואים לנע ונח באופן אוטומטי בכל המסמך, וכן הוספתי שם הויה במילוי אדנות ואפשרות לכתיבת שני שורות על שורה, כתיבה מעל מילים וכו'... מקווה להוציא מזה סרגל לזיכוי הרבים.. שכוייח לעוזרים!

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אתה צריך ללמוד לתכנת אופן טיפ כדי שזה יעבוד לך. צריך בשביל זה תוכנת מיקרוסקופ וולט

עיטורים פלוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
במידה ותצליח. יועיל מאוד.
אשריך!

shirsh

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני משתמש בתכנת FONT CREATOR
היא לא יכולה לעשות את העבודה? האם זו עבודה קשה?
יש אולי מישהו שיודע לעשות זאת ויוכל לתת יד לטובת הציבור? שכוייח לכולם

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
Font creator היא תוכנה לבניית גופנים. את תכנות הOpentype עושים בתוכנה Microsoft volt כפי שכתבתי. הבנתי שבפונט קריאטור החדש יש קצת הגדרות של אופנטייפ אבל אני לא מכיר אותה.
בכל אופן זה לא רק לפתוח את הפונט ולמקם את השווא אלא למקם מחדש את כל הניקוד כי כשפותחים את הפונט בוולט כל טבלאות האופנטייפ נמחקות.

shirsh

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
וזה פרוייקט רציני? אין אפשרות לפתוח את זה בתוכנה שלא תמחק את כל הטבלאות אופנטייפ?

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
יהיה לך יותר זול לקנות פונט מפונטייפ. תאמין לי.

shirsh

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש מישהו שבקיא בזה ורוצה לתרום מזמנו מעט לטובת הציבור? שכוייח.. נותר רק להתאים את השווא נע מתחת למילים...

אליהו פריד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
זה לא עובד ככה
אתה מבזבז את הזמן שלך
אי אפשר "רק" להתאים גליך נוסף, אתה חייב לבנות פרוייקט וולט לגמרי חדש.
(לכותב יש קצת נסיון בנושא)

shirsh

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
פונטייפ רצו על פונט שכולל את כל הדברים הנצרכים כולל ניקוד וטעמים כוונות ה' ושווא נע 1600 ש"ח.. הרבה מהציבור (כולל אני) לא יכולים לעמוד בהוצאה כזה לפרוייקט חד-פעמי..
מדוע אי אפשר להתאים רק אותו אם כל השאר מותאמים כבר?
כמה זמן לוקח להתאים הכל וכיצד אפשר לעשות זאת הכי בקלות?
תודה לעוזרים!

ש וינברג

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
יש ת"ח אחד המבין בזה, הוא ראש מכון מפורסם מאוד, שרבבות בתי כנסת בעולם משתמשים בתנ"ך שלו מידי שבת (בטוחני שאין רצונו שאכתוב כאן את שמו).
באישי אתן לך את המייל שלו, הוא יוכל לעשות לך את העבודה תמורת כסף זעום.

ש וינברג

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אגב, אם אתה משתמש בתוכנת תג, ניתן להביא שווא נע דרך טבלת אקצ'נטים של גופן המכיל שווא נע מוכן, לדוגמא גופן 91 (טעמים) מכיל שווא נע. על כל גופן שיהיה.

ובקשר לסרגל שרצונך לעשות, זה מאוד מאוד יועיל, בודאי כל עם ישראל יודה לך. רק מה שידוע לי ששווא נע מתבטל במילים מלעליות (מלעיל), כמו: "קדמה מזרחה", שהאות ד' צריכה להיות בנע, אמנם המלעיל מבטל השוואים. ולכן צריך ע"פ רוב ניקוד של מעמיד שפירושו רבע טעמים. ונמצא שהמאקרו שתעשה יהיה 95% בלבד.
אבל מסתבר שחשבת על זה, ונמתין לראות אותו מושלם בקרוב.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
ש וינברג.
נראה לי שאני יודע למי אתה מתכוון. אבל אתם לא מדברים על אותו דבר.
אתה מדבר על תג ואילו s0526664333 רוצה פונט opentype שיעבוד בוורד, עם ניקוד וטעמים. להוסיף גליף של שוא נע זה לא בעיה. אך לתת לו מיקום של ניקוד יהרוס את כל טבלאות האופן טייפ הקיימות, מה שיצריך בנייה מחודשת של האופן טייפ, כולל מיקום מדוייק לטעמי המקרא ובדיקה של עשרות או מאות צירופים שונים למניעת התנגשויות. זו עבודה במשרה מלאה למשך חודש לפחות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה