דרוש מידע עזרה בקניית רכב

נסיעה טובה

משתמש רשום
אני קניתי לפני 4 שנים פורד פוקוס מודל 2010 מאוד מרוצה ממנו ללא תקלות כלל, הוא עולה יד 2 באיזור 8,000 ש"ח ואפילו פחות. לא כל כך חסכוני בדלק [בתוך העיר 9-10 לליטר] אבל מאוד מאוד אמין. כדאי לקנות עם איזור 150,000 ק"מ מקסימום כדי שיהיה לו 'אריכות ימים'
שמעתי משכן שלי שגם מרוצה מרכב זה
לפי מה שידוע לי לא מומלץ פורד
למרות שניתן לקנות בזול
הרכב ממש לא אמין
מה שבטוח פחות אמין
מטיוטה מאזדה ניסן מציבושי

שקדנות

משתמש פעיל
שמעתי משכן שלי שגם מרוצה מרכב זה
לפי מה שידוע לי לא מומלץ פורד
למרות שניתן לקנות בזול
הרכב ממש לא אמין
מה שבטוח פחות אמין
מטיוטה מאזדה ניסן מציבושי
אני מדבר מניסיון של שנים על האמינות של פורד, יכול להיות שיש בו בעיות אחרות אבל לא של אמינות, בודאי לא ביחס ל'ניסן' ו'מיציבושי'. אבל זה נראה שכל אחד אוהב את מה שהוא רגיל.
דרך אגב: כל אלו שמטיפים לבדיקות וכו' צודקים, אבל רק כשאתה בא לקנות אוטו יקר. אבל אם אתה קונה ב8-10 אלף זה לא השקעה של החיים, אתה שומע את האוטו ומביא אותו למוסכניק 'מייבין', לרוב הוא ידע לייעץ לך אם זה עסק כדאי.
חבל להשקיע כל כך הרבה כסף בבדיקות מחשב, שברור שימצאו משהו, אבל זה לא רלוונטי לרכבים במחיר כזה.

נחום10

משתמש מקצוען
אני מדבר מניסיון של שנים על האמינות של פורד, יכול להיות שיש בו בעיות אחרות אבל לא של אמינות, בודאי לא ביחס ל'ניסן' ו'מיציבושי'. אבל זה נראה שכל אחד אוהב את מה שהוא רגיל.
דרך אגב: כל אלו שמטיפים לבדיקות וכו' צודקים, אבל רק כשאתה בא לקנות אוטו יקר. אבל אם אתה קונה ב8-10 אלף זה לא השקעה של החיים, אתה שומע את האוטו ומביא אותו למוסכניק 'מייבין', לרוב הוא ידע לייעץ לך אם זה עסק כדאי.
חבל להשקיע כל כך הרבה כסף בבדיקות מחשב, שברור שימצאו משהו, אבל זה לא רלוונטי לרכבים במחיר כזה.
מניסיוני ההשקעה בבדיקה במכון תמיד החזירה את עצמה
אולי ברכבים של 3000 ש"ח זה לא יחזיר את ההשקעה

אבן שלמה

משתמש מקצוען
אני רוצה לקנות רכב בפעם ראשונה
ורציתי להתיעץ איזה סוג כדאי לרכב אמין וטוב
עד כמה קלומטר שווה ומה לא
ובקיצור אני לא רוצה ליפול בפח, ממה צריך ליזהר.
מניסיון שלי:
1. לא לקנות באזורים חרדים..... בד"כ הרכבים פחות מתוחזקים.
2. לבדוק אם מתוחזק - אפשר לראות לפי מסמכים קיימים וכמה הרכב שמור מבפנים.
3. לא להתייאש ולחכות למציאה יחסית לתקציב הקיים....
4. לקורולה 2003-2007 יש המון מעלות (גם קטנות) יותר מהרכבים הדומים.
בהצלחה!!!!!

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
איך רואים שאתה קונה רכב פעם ראשונה?
כי אתה שואל איזה (חברה של) רכב כדאי לקנות, וזה בכלל לא הנושא כשאתה קונה רכב יד 2.
ועכשיו יתקפו אותי כל האברכים מעריצי טיוטה קורולה...נו.
כמה כללים כדי לא ליפול בפח
א. אסור לקנות ממי שיש לו יותר מרכב אחד למכירה
ב. אסור לקנות בלי להתייעץ (על הרכב הספציפי)עם מישהו שאתה מכיר, והוא מבין ברכבים, והוא בודק אותו.
ג. בעצם אל תקנה רכב לבד, קח תמורת תשלום איזה שכן/אח/גיס שיחפש יחד איתך רכב, שווה לך לשלם על זה!
ד. זכור, אם תקנה רכב ע"פ הרושם שלך בלבד, 90% שאתה נופל בפח.
ה. תשתדל להתרחק מרכבים צרפתיים, רכבים מסחריים, רכבים שנראים מדי טוב, רכבים שנראים מדי גרוע, רכבים שנמכרים מדי בזול, רכבים עם קילומטרז' מידי גבוה, רכבים שמוכר אותם איש נחמד מידי, רכבים מאברכים(מצטער).
ו. הכותב קנה בימי חייו כמה וכמה רכבים, אז לא להתווכח :)

ראש מנוע

משתמש פעיל
ה. תשתדל להתרחק מרכבים צרפתיים, רכבים מסחריים, רכבים שנראים מדי טוב, רכבים שנראים מדי גרוע, רכבים שנמכרים מדי בזול, רכבים עם קילומטרז' מידי גבוה, רכבים שמוכר אותם איש נחמד מידי, רכבים מאברכים(מצטער).
ומרכבים נקודה.:p

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
כפי שנכתב:
הדבר החשוב ביותר הוא לדעת האם הרכב טופל באדיקות
רכב שטופל לפי הספר + בעלים שמבין קצת בתחום וידע מה לעשות בנוסף למה שכתוב בספר - יכול להחזיק עשרות שנים וחצי מליון קילומטר

יכול להיות מוכר אמין מאוד וישר דרך אבל הוא לא טיפל כמו שצריך ואתה תגלה שנפלת עם גרוטאה שגם המוכר לא ידע שהיא גוססת..

וכמובן לא לוותר על בדיקה יסודית (לאו דווקא במכון) שתוכל לתת לך תמונה מה הטיפול הבא שהרכב יצטרך
ברכב יש המון מערכות שונות ויש לכולן בלאי.. ברכב בן יותר מ10 שנים (וגם בפחות) אתה יכול להגיע בקלות להחלפה של חלקים רבים שהתעייפו וזה עלול להגיע לעלות הרכב כולו ויותר..

רכב בן עשור שטופל במסירות - סביר להניח שכבר הוחלפו לו חלקים שונים וזה חוסך לך את החלפתם וגם משפר את אמינות הרכב באופן כללי.

לא נכנס לנושא הדגמים השונים, רק המלצה קטנה על ניסאן טידה, מנוע יפני ואמינות טובה, תא מטען גדול וחלל פנימי מרווח, אמור להיות גם חסכוני (אצלי פחות)

ראש מנוע

משתמש פעיל
לחידוד ובירור העניין.
לדוגמא, אם יש מיצובישי 2010 עם 240,000 ק"מ או טיוטה 2003 עם 160,000 ק"מ מה כדאי להעדיף
(כמובן עם הבדיקה וכו' השאלה מה כדאי יותר)

• תודה
Reactions: 002

LEAH PIK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כמו שכתב אחד המשתמשים פורד פוקוס רכב מעולה,עולה במחיר מאוד נוח
,נוח מאוד בנסיעה,יש לו כוח לא חסר,תיבה הילוכים נהדרת,אני נוסע כמעט כל שבוע
מהצפון למרכז בלי בעיות,אין תיקונים,
רכב אחלה

נסיעה טובה

משתמש רשום
רכב מאזדה 3 מאוד אמין
יש לי חבר שרוצה למכורשנה 2005
טסט שנה ברקסים חדשים
בשבע וחצי אלף עשה מאתים אלף קילומטר
V898121
שתרודל

אפולו 13

משתמש חדש
עריכה תורנית
אני מעוניין לקנות וולוו XC 60 שנת 2013. למישהו יש מידע על אמינות הרכב?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה