עזרה בקניית מחשב

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הם שומרים שבת...?
ובכן, לא נראה לי שאין צוות פיתוח תוכנה או חומרה שאין בו יהודי (אחחחח, אידישע קאָפ).
אפילו אם תהיה הבעיה רק אם המנכ"ל/בעלים הוא יהודי - אזי איך משתמשים במוצרי גוגל, מכרום ועד מנוע החיפוש? הבעלים של אלפאבית (חברת האם של גוגל וכל שאר המוצרים שלה) שניהם יהודים, ושני אנשי הניהול הבכירים ביותר (אריק שמידט ורות פורת) אחד לא-יהודי, והשניה יהודיה מכל כיוון.
אולי הם מחלקים איתו את הרווחים של שבת?

מעניין אם עמדו על כך הפוסקים.

תודה רבה!

מהמשתמשים המובילים!
ובכן, לא נראה לי שאין צוות פיתוח תוכנה או חומרה שאין בו יהודי (אחחחח, אידישע קאָפ).
אפילו אם תהיה הבעיה רק אם המנכ"ל/בעלים הוא יהודי - אזי איך משתמשים במוצרי גוגל, מכרום ועד מנוע החיפוש? הבעלים של אלפאבית (חברת האם של גוגל וכל שאר המוצרים שלה) שניהם יהודים, ושני אנשי הניהול הבכירים ביותר (אריק שמידט ורות פורת) אחד לא-יהודי, והשניה יהודיה מכל כיוון.

ראשית, לא התכוונתי להיכנס כאן בדיון על העניין.
רק ציינתי כהמשך ובאותה נימה ש @Rרחמים כתב.

שנית, יש הבדל גדול בין להשתמש עם שירותים חינמיים (של גוגל כדוגמתך) לבין לפרנס מחללי שבת.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
להשתמש עם שירותים חינמיים (של גוגל כדוגמתך) לבין לפרנס מחללי שבת.
הם לא חינמיים.
למה שירותי גוגל הם לא "חינמיים"?
מתוך ויקיפדיה: "המידע הרב הנגיש לגוגל על אנשים רבים ברחבי העולם, הוא חסר תקדים בכמותו ובהיקפו. המידע משמש את גוגל להצגת פרסומות מותאמות למשתמש ולמקסום רווחיה מפרסום. הרווחים הגדולים מפרסום הם אלו שמאפשרים לגוגל להציע את שירותיה בחינם למשתמשים הפרטיים ולאסוף עליהם מידע רב נוסף. גוגל מחזיקה ביכולת לגלות, מי הם חבריו של אדם, מה הם הנושאים המעניינים אותו, והיכן הוא נמצא בכל שעה ביום. יכולת שגורמת לדאגה בקרב גופים העוסקים בהגנת הפרטיות, בקרב רגולטורים, ובקרב משתמשים רבים." (מתוך הערך גוגל בויקיפדיה)

אף אחד בגוגל, על 100K העובדים שלה, לא עובד בחינם (ובוודאי לא המייסדים של גוגל, שהונם עומד ביחד כיום על 100 מיליארד דאללער). מה שניתן לך חינם כביכול, הוא תמורת המידע שנאסף עליך בכמויות עתק, ומשמש להתאמת פרסומות עבורך (ועל הפרסומות - אנשים הרוצים לפרסם משלמים לגוגל)
עכשיו, האם זה נקרא "חינם" על פי הלכה? איני יודע. אבל חינם ממש - זה לא. וכדאי לדעת את זה.

(ערכתי את ההודעה הזו, ולא עניתי בהודעות למטה, כי זה לא הדיון כאן בכלל, רק היות שגלשתי בטעות לזה, אמרתי להשלים קצת את התמונה, סליחה)

נערך לאחרונה ב:

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מה יש לך מ-דל?
הם ברמה של אפל בהרבה בחינות הבנתי שהם מייצרים את כל החלקים גם החוות דעת עליהם היא מאד גבוהה, בהשוואה שעשו ראיתי שמעמידים אותם מול אפל.

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
מה יש לך מ-דל?

כיוון שביררתי הרבה, אני מרשה לעצמי להתערב...

כן. מבין כולם זו החברה הכי אמינה, מקצועית ואיכותית. מניסיון שלי ושל אחרים שקניתי להם.
זה לא אומר שאין פשלות, לכולם יש.

אבל כמו שכבר נכתב. כשקונים מחשב ב 10K לא נפק"מ דל כי בד"כ האופציה הכי טובה זה שטכנאי מקצועי מאוד ירכיב את המחשב..

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
‏ שמים וארץ מבחינת מקצועיות התקנה ושירות.
צריך לחשוב לא רק על הקניה אלא על ההמשך כגון מ
‏ שמים וארץ מבחינת מקצועיות התקנה ושירות.
טוב היה צפוי שתגיב ככה
אבל אתה יודע שאתה נגוע אז זה לא ראיה

ואני אסביר לך
קניית מחשב טוב זה לא רק בקניה ובבניה נמדד
אלא גם בבעיות שיוכלו להיווצר אחר כך
ברגע שאתה קונה מחנות או רשת מקצועית את כל המחשב ביחדה אחת אז יש לך אבא ואימא וזה חשוב נורא

מי שיבנה אצלך נשאר יתום לאחר מכן, ולא בגלל שזה אתה, כי את כבודו אני לא מכיר כלל ומסתמא אתה אחלא בנאדם וכמו שנראה גם מאוד מקצועי

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים

טוב היה צפוי שתגיב ככה

ואני אסביר לך
ברגע שאתה קונה מחנות או רשת מקצועית את כל המחשב ביחדה אחת אז יש לך אבא ואימא וזה חשוב נורא

מי שיבנה אצלך נשאר יתום לאחר מכן, ולא בגלל שזה אתה, כי את כבודו אני לא מכיר כלל ומסתמא אתה אחלא בנאדם וכמו שנראה גם מאוד מקצועי
מה גורם לך לחשוב, שחנות יכול לתת יותר שירות בהמשך מאשר בן אדם פרטי שאתה מכיר (לפחות מרגע ההזמנה ואילך), והוא מחויב ומתחייב לתת לך שירות אישי גם בהמשך. איפכא מסתברא.

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

מחינה הלכתית. כיוון שיש שש ימים שבהם כן מותר לעבוד. אז אין איסור להשתמש במוצרים שלהם. כי מי אמר באיזה יום יצרו את זה.
ולכן בחנויות ירקות לא מביאים סחורה מהשוק הסיטונאי ביום ראשון כי זה נקטף בשבת. אבל ביום שני מביאים. כי עבר בכדי שיעשו. ובפרט שאין תחליף אחר.
ולכן גם פונטים של פונביט. לך תדע מתי עוצבו בשבת או ביום חול. (ובאמת יש לעיין אם היה ראוי בספרי קודש להשתמש פונטים של פונטייפ שיוצרו על ידי שומר שבת ביום חול)

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
(ובאמת יש לעיין אם היה ראוי בספרי קודש להשתמש פונטים של פונטייפ שיוצרו על ידי שומר שבת ביום חול)
לא ידעתי, שפונטביט מחללי שבתות לעומת פונטייפ. אילו ידעתי לא הייתי קונה אצלהם מסתמא. צריך לפרסם את זה.

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
מה גורם לך לחשוב, שחנות יכול לתת יותר שירות בהמשך מאשר בן אדם פרטי שאתה מכיר (לפחות מרגע ההזמנה ואילך), והוא מחויב ומתחייב לתת לך שירות אישי גם בהמשך. איפכא מסתברא.
באמת ואם יש לך איזה בעיה בחלק מהמחשב
איך אותו אדם פרטי יבדוק לך את זה, הוא יבוא מחוץ לעיר לבדוק לך את החלק?
ויש עוד מלא סיטואציות שלא העלה בדעתך לפני שכתבת איפכא מסתברא

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לא ידעתי, שפונטביט מחללי שבתות לעומת פונטייפ. אילו ידעתי לא הייתי קונה אצלהם מסתמא. צריך לפרסם את זה.

פונביט לא מחללי שבת. המעצבים של הפונטים מחללי שבת. וזה מה שטוען רבי אליהו פריד מפונטייפ. איך אפשר להשתמש בפונטים שיתכן ועוצבו בשבת בספרי קודש.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
באמת ואם יש לך איזה בעיה בחלק מהמחשב
איך אותו אדם פרטי יבדוק לך את זה, הוא יבוא מחוץ לעיר לבדוק לך את החלק?
ויש עוד מלא סיטואציות שלא העלה בדעתך לפני שכתבת איפכא מסתברא
אני רואה שהמילים 'איפכא מסתברא' הרגיז אותך מאד, לכן קודם כל אני רוצה להתנצל על ההרגשה הרעה שיצרתי לך.
אבל האמת היא שפשוט לא קראת את המילים בניגון הנכון, אתה קראת אותו כמו סלנג של 'איפכא מסתברא', כמין 'קביעה' על עצמך, ואני התכוונתי פשוט לכתוב את הפירוש הפשוט של המילים ש...'מסתבר הפוך'.

בכל מקרה ודאי שלא דיברתי על מי שהטכנאי שלו אינו גר בעירו.
בשיקול של בן אדם שמביא לך מוצר מותאם אישית, ושירות יותר טוב ואדיב מהמוכר בחנות, ומבטיח לך גם שירות אחרי הקניה, לדעתי זה עולה פי כמה על יתרון של 'חנות ליד הבית', שאתה לא יודע אם הוא מוכר לך מה שאתה רוצה או הוא רוצה ליפטר, כמעט תמיד הוא ממהר ל..עוד לקוח. ובכלל הוא לא מרגיש כ"כ מחויב אליך, כמו מי שדיברת אתו בפרטי ובאופן אישי.

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים

טוב היה צפוי שתגיב ככה

ואני אסביר לך

יענה לך על הכל....

א. לגבי מקצועיות ההרכבה והתאמת החלקים- מצוי בחנויות ובמיוחד ברשתות גדולות חוסר הבנה מוחלט בכל הקשור להרכבת מחשב כמו שצריך ואתן דוגמא. מחשב לעריכה שמים שם מעבד טוב ומפוצץ אבל שאר הרכיבים כגון לוח אם שמים מהסדרה הכי זולה שיש העיקר שמתאים כדי לתת מחיר זול ושוכחים שלוח כזה פחות יכול לתת חשמל נכון למעבד ולכן מעבד שמתאמץ מאוד צורך מתח מוגבר ולוחות כאלו שלא עובדים בזה פשוט המעבד מוריד תדרים ולא מגיע לבאמת מה שהוא יכול מעבר לכך כמות סלוטי הזיכרון קטנה כמות אפשרויות השדרוג היא קטנה וכו , מבחינת מארז וספק כח גם כן שמים מארז פשוט גנרי לפעמים או ממש ממש הפשוטים בלי לחשוב על כניסת ויציאת אוויר מספקת או שימת לב לקירור מתאים שיתן מענה למערכת הנועדת לעבוד...
לגבי הזיכרונות גם פה יש הבדלי מהירויות ותזמונים שלא מגיעים לשם .. שלא לדבר על התצורות לפעמים ששמים לדוגמא סטיק אחד של שש עשרה במקום שנים של שמונה דבר היעיל פי כמה..
ועוד משהו לגבי הSSD יש כל כך הרבה סוגים ואני כטכנאי מקפיד לעבוד רק עם ההכי טובים שיש ושאין בהם תקלות ולא מה שיותר זול לי בדיל כרגע העיקר שזה SSD כי לקוח אינו מבין.
יש עוד מה להאריך בספק כח וכו וכו ולא אזיל כרוכלא....
והעיקר שהמחיר של מערכת i7 זולה מאוד מה שבודאי בא על אמינות ויציבות המחשב.!!!
לא דיברתי על התקנות שהם בורים בד"כ בתחומי התלת מימד או העריכה הגרפית ותלך תחפש טכנאי שיתקין וכו וכו\ הנ"ל אמור גם לשאר המקצועות. דרכי אתה מקבל מחשב מוכן לעבודה פיקס אחרי הכל.

דיברת על שירות של יתומים וכו'
מה שממש ממש לא נכון, המקרה של תקלות חומרה איני קונה חלקים מעזה...
א: הייתי גם מחוץ לעיר אצת לקוחות וחוצמיזה אם מתברר לי שזה תקלת חלק באים לאסוף את החלק הפגום או את המחשב ישירות למעבדה ומקבל אחריות מיידית על הכל למשך כל תקופת האחריות ללא צורך בהמתנה לנציגי שירות כלשהם אלא הכל דרכי...
ומה קורה אם לקוח רוצה איזה סיוע במשהו או שאלה או בעיה תמיד אני זמין לתת תמיכה מרחוק ויש לו עם מי לדבר לו חנות שתלך תביא להם את המחשב וכו וכו וכו

טכנאי הוגן הוא בהחלט יותר מאבא ואמא.
ניתן לחייג אליו ישר לגבי המחשב ללא צורך בטרטורים מיותרים ...

יש עוד מה להסביר ולהאריך בטוח שהעיקרון מובן
מי שקנה מטכנאי הוגן פעם אחת וקיבל שירות טוב לא יחליף זאת בשום צד . זה דעתי .

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
תסביר לי
אדם שקנה מימך מחשב ותאכלס במציאות עכשיו הוא לא נדלק
איך מכאן אתה מטפל בו
יכול להיות ספק או לוח אם נדפקו

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
תסביר לי
אדם שקנה מימך מחשב ותאכלס במציאות עכשיו הוא לא נדלק
איך מכאן אתה מטפל בו
יכול להיות ספק או לוח אם נדפקו

איני חושב שזה לא הבמה לנהל דו שיח
בכו"א אחרי כמה אבחנות ונסיון הבנה .
אם באמת זה תקלת חומרה המחשב נאסף ישירות מביתו ע"י שליח למעבדה והחלפת החלק.
פנה בפרטי אם מעניין אותך לשמוע על מערכת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה