עזרה בקניית לוח גרפי

Miriam schwartz

יוצרת באהבה חווית תמונה
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שלום
יש לי אחות בת 12 שטובה מאד בציור והיא מציירת הרבה דמויות ועכשיו היא רוצה לקנות לוח גרפי
הבעיה היא שלוח גרפי זה דבר יקר וזה לא נחוץ לה כמו לאדם שלומד לגמרי או שעובד בזה.
ולכן אנחנו מחפשים משהו שיהיה טוב וזה יעלה עד 400 ש"ח.
אם יש משהו שיודע על כזה דבר ויכול להודיע לי על כך זה יעזור לי.
אה ואגב אם יש משהו שמכיר ילדה בסביבות הגיל הזה שהתחילה לצייר בלוח גרפי האם היא הצליחה וזה היה לה קל? (בלי שלמדה את תכנות אילוס' ופוטוש' (אני אלמד אותה))?

ishai

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הכי זול שמצאתי באתר של היבואן הרשמי של וואקום (אריג'נט) היה 500 ש"ח, יותר זול אפשר למצוא אצל חברות פשוטות יותר, או באמאזון ודומיה...
לי אישית קנו את הלוח הראשון שלי לבר מצווה, לקח לי קצת זמן להתרגל ולקלוט את הרעיון, אבל אחרי הרבה תרגול הגעתי לתוצאות טובות.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לדעתי -זו רק דעתי, אתם יכולים לקחת אותה או לעזוב אותה.
לא רוצה להתערב באמצע רב שיח של מומחים.Ͼ_Ͽ

כדאי לקנות לוח גרפי רק של Wacom, כי חברות אחרות משקיעות יותר בלוחות אם מסך. קשה לברר אודות האיכות שלהם בלוחות גרפיות.
לWacom יש אחריות של מינימום שנה על המוצרים שלהם.

רוצה לוח זול, נכון?
אז על תהססי לוותר אל תכונות של מגע (multi Touch), וזיהוי הטייה. לא צריך את זה. את יכולה גם לוותר על כפתורי פעולה (כפתורי קיצור דרך בצד הלוח. שתשתשמש במקלדת. אני עושה את זה.)

למעיישה:
לסוג מוצר שאת מחפשת קוראים Pen Tablet, לוח גרפי.
יש שתי סדרות: Intuos Pro, ו Intuos.
תשכחי מהPro. יקר מידי. משוכלל מידי. הכי זול הוא 349.95 $
בסדרת השנייה, Intuos, הכי יקר הוא 199 $.
המחיר הולך על הגודל פחות או יותר. גדול יותר = טוב יותר.

מה הבדל בין הדגמים?
Draw - אין לו מגע. קטן.
מגיע אם תוכנת Artrage Lite.

Art - מציגים אותו כאילו הוא מיועד לציירים מקצועיים יותר, כי יש לו מגע. קשקוש מוחלט. מגיע בקטן ובינוני. מגיע תוכנת הציור Corel Painter Essentials.

Photo- כמו Art, אך מגיע אם שתי תוכנות לעריכת תמונות של Corel. וקטן.

Comic- כמו Art אך מגיע אם חבילת תוכנות לציור "קומיקס".
כלומר Anime Studio וClip Studio Paint Pro. קטן

Intuos Pen & Touch - שמעתי דברים טובים. יש דגם עם מגע ודגם בלי.
מגיע אם התוכנות Autodesk Sketchbook Express ו - ArtRage Studio

Intuos 3D - לא ברור

כל התוכנות שמגיעות אינם בגירסה הכי עדכנית או מלאה, כך שלא להתחשב בזה.

איפה אפשר לקנות?
בחנות הפיזית ארגנט בארץ. אם מדברים יפה ניתן להתנסות בחנות.
ניתן להזמין בAmazon
וב B&H
שני האתרים אחראיים על המשלוח ועל שלימות המוצר. כלומר, יש הסכם של החזרה כספית או החלפת מוצר במקרה של אי תקינות, או אי שביעות רצון. בדרך כלל Amazon זול יותר. תשוו.

לגבי הילדה:
היא צעירה. בנוסף, היא בת. היא תקלוט את כל עניין התוכנות מהר מאוד.
הסיכון היחיד הוא, שהיא תהרוס את היכולת שלה לצייר על דף, או על לוח עם מסך.
אם היא רצינית בעניין שתערוך את לימודי הציור שלה על דף ולא על הלוח, כל הזמן.

אם אין לך כוח ללמד אותה את החלק הדיגיטלי, או שלה נמאס ללמוד, יש לך אפשרות לתת לה להשתמש בתוכנה החינמית PaintTool SAI. זוהי תוכנה מצוינת שקלה למחשב וקלה ללימוד. אני משתמש/ת בה כל הזמן.

בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:

Miriam schwartz

יוצרת באהבה חווית תמונה
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
וואו תודה רבה על כל הפירוט אני לא הכי מבינה אבל אני קודם אראה לאחותי מה כתבתם ואז אני ישאל אותה איזה אופציה היא רוצה
רק דבר אחד לא הבנתי
זה לא הולך שקונים לוח גרפי ואז מתקינים על אילוס' ופוטושופ? או שזה בא עם זה?

שולמית באואר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אני אוסיף שלא כשאי להתפתות לקנות את מה שעולה פחות מחמש מאות זה טוב רק בשביל לחתום בסופר, ולגבי מהשjrmoon כתב/ה שזה יכול להרוסהלה את הציור הידני, לנו בלימודים אמרו שצייר שמצייר רק בדיגיטלי מאבד מהיכולת שלו בכלל לא רק בידני אז כדאי שתשים לב לצייר באופן קבוע גם בידני.

רחלי שדמי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
את הלוח קונים בנפרד וזה בא עם התקנה למחשב
זה בלי קשר לתוכנות עצמם שכמובן צריך להתקין בנפרד...

Miriam schwartz

יוצרת באהבה חווית תמונה
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש לך אפשרות לתת לה להשתמש בתוכנה החינמית PaintTool SAI. זוהי תוכנה מצוינת שקלה למחשב וקלה ללימוד. אני משתמש/ת בה כל הזמן.
תודה רבה
ותודה לכל הערות אנחנו בשלבי חשיבה האם לקנות או לא.
בכל אופן הייתי שמחה אם משהו יכול לתת לי קישור של משהו באמזון אולי כי שם זה זול שהוא יודע שזה טוב.
ואני אסביר את סגנון הציור שלה: הכישרון שלה מתבטא בעיקר בדמויות גדולות כמו שלומדים בקורסים של איור דמויות (כמובן ברמה שלה) זה בעיקר, בנוסף לכך היא רוצה לדעת עוד תחומים כמו קומיקס וכו'

נערך לאחרונה ב:

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שלום
יש לי אחות בת 12 שטובה מאד בציור והיא מציירת הרבה דמויות ועכשיו היא רוצה לקנות לוח גרפי
הבעיה היא שלוח גרפי זה דבר יקר וזה לא נחוץ לה כמו לאדם שלומד לגמרי או שעובד בזה.
ולכן אנחנו מחפשים משהו שיהיה טוב וזה יעלה עד 400 ש"ח.
אם יש משהו שיודע על כזה דבר ויכול להודיע לי על כך זה יעזור לי.
אה ואגב אם יש משהו שמכיר ילדה בסביבות הגיל הזה שהתחילה לצייר בלוח גרפי האם היא הצליחה וזה היה לה קל? (בלי שלמדה את תכנות אילוס' ופוטוש' (אני אלמד אותה))?
אני התחלתי בגיל 13 עם לוח גרפי של וואקום שבזמנו עלה 900 ש"ח.. היום כנראה עולה הרבהההה פחות. אני יכולה לומר שזה היה יתרון גדול בשבילי על פני הרבה ציירות אחרות :) ובגדול באמת עזר לי להתקדם בתחום ולרכוש הרבה ידע.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
שווה לחפש לוח יד שניה באיביי, שיהיה זול, במצב טוב, ומסדרות קודמות. אינטוס הכי טוב.
ככה אני התחלתי.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
@שולמית באואר צודקת. ברור לי שהיא חייבת ללמוד ציור ידנית ולא בשום כלי דיגיטלי. כלומר- כל נושאי הציור, דמויות, אור וצל, פרופורציות, הכל ידני ולא משנה כמה היא נהיית טובה באיור במחשב.
כמובן שאת הידע שהיא רוכשת בלימודי הציור היא יכולה ליישם באיורים דיגיטליים. אם היא חושבת באיזשהוא שלב, נניח עוד 102 שנים, שהיא סיימה ללמוד ציור ואי לכך היא חושבת שהיא יכולה לעבור רק לדיגיטלי, ובכן, היא טועה.
אבל כשאני אמרתי שלוח גרפי יכול להרוס את כישורי הציור - התכוונתי לזה. לצערי בהיכרותי מספר ציירים שקפצו בלי קסדה ישר לאיור דיגיטלי על לוח גרפי, וכיום לא רק שהם אינם מסוגלים לצייר על דף, אלא שאפילו להשתמש בעט דיגיטלי- כלומר, לוח עם מסך, הם לא מסוגלים. והציורים שלהם מתחת לכל ביקורת בלי צל של הגזמה, ולא לדעתי האישית, אלא לדעת האוכלוסיה הכללית שאינה מורכבת מציירים.
בעקבות דבריה של @שולמית באואר הרהרתי בדבר, ואכן הם לא התאמנו (למדו) כל הזמן ביד, וזוהי שורש הבעיה כנראה.
אחזור בי ממה שכתבתי קודם: צייר/ת טוב/ה שיצא לי להכיר לאחרונה מצייר/ת, לדעתי מעל לשנה, על לוח גרפי של HUION שעלה 400 ש"ח לערך. כיום הלוחות שלהם עולים בין 84 ל- 355 שקלים. מומלץ לקנות מהקצה היקר של ההיצע שלהם.
גם אותם ניתן להזמין בAmazon. יש אחריות של שנה מטעם החברה ואמזון על שלימות המוצרים, והחזר כספי או החלפת מוצר במקרה של פגימה או חוסר שביעות רצון, תוך תקופה של כמה שבועות, נדמה לי. יש אחריות של שנה על המוצר מטעם HUION.
שימו לב- המחירים בהודעה הקודמת הינם בדולר ולא בשקל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה