עזרה! במילוי טופס לקבלת פיצויי פרישה מעבודה.

הכותל

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
  1. עבדתי בכמה מקומות מקום אחד עזבתי מה אני צריכה למלא בטופס בחלק ב' כדי לקבל פיצויים משם? (מצורף הטופס)
  2. מה זה היוון קיצבאות?
  3. מה עוד אני צריכה למלא בטפסים ואיך?

קבצים מצורפים

• טופס-161א-הודעת-עובד-עקב-פרישה-מהעבודה.pdf
    KB 538.6 · צפיות: 24

הכותל

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אף אחד לא יכול לעזור לי בכלום? זה דחוף לי להיום.
מה זה היוון קיצבאות?

יחשבאף

משתמש מקצוען
המעסיק אמור למלא את זה לא את.
הוא אמור לטפל בזה אחרי שהוא מקבל נתונים מחברת הביטוח.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
  1. עבדתי בכמה מקומות מקום אחד עזבתי מה אני צריכה למלא בטופס בחלק ב' כדי לקבל פיצויים משם? (מצורף הטופס)
  2. מה זה היוון קיצבאות?
  3. מה עוד אני צריכה למלא בטפסים ואיך?

2. היוון - מלשון הון. להפוך את הקצבה לסכום הוני שמקבלים בפעם אחת. (לרוב העובדים בימינו זה לא רלוונטי, כי קופות הגמל שלהם מיועדות רק לקצבה ואי אפשר למשוך מהן סכום אחד).

נערך לאחרונה ב:

איקס-עיגול

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
1. המעביד אמור למלא את הטופס. לרוב הוא מוציא אותו ישירות מתוכנת השכר עם כל הנתונים בפנים.
2. היוון - מלשון הון. להפוך את הקצבה לסכום הוני שמקבלים בפעם אחת. (לרוב העובדים בימינו זה לא רלוונטי, כי קופות הגמל שלהם מיועדות רק לקצבה ואי אפשר למשוך מהן סכום אחד).
3. המעביד אמור לסדר את העניין מול סוכן הביטוח (לבקש מהסוכן הכנה ל-161, ולהנפיק את ה-161).
רותי, כתבת על 161
היא צרפה טופס 161א - טופס זה ימולא ע"י העובד עצמו.

יחשבאף

משתמש מקצוען
מתי אמורים למלא כזה טופס?
אני התפטרתי לפני קצת יותר מחודשיים ולא מילאתי טופס כזה.

mina

משתמש מקצוען
שימי לב, טופס 161 ו 161א ממלאים על מנת להעביר את הקופה לבעלותך כדי שתוכלי לשחרר את הכספים.

כשמעסיק מפריש כספים לקופת פנסיה/גמל זה נקרא שהקופה בבעלותו, הטופס הזה מאשר שהוא מוותר על הבעלות ומעתה הקופה שלך, ואת יכולה לעשות עם הכספים כרצונך, לכן מאוד מאוד חשוב למלא את הטופס הזה.

את צריכה למלא את חלק א - הפרטים שלך...
בדרך כלל שאר הסעיפים בעמוד הראשון פחות רלוונטים, לדעתי גם פחות רלוונטי עבורך..

בעמוד השני את צריכה למלא את סעיף ד' 1
שם המשלם / קוד התשלום / סוג התשלום / הסכום והכל מופיע בטופס שאמרת שהמעסיק הביא לך - 161.. (בגדול שם המשלם - זה חברת הביטוח/המעסיק/או שניהם - והשאר לפי חישוב הפיצויים או הטופס עזר להכנת 161...)

עכשיו, אם את רוצה למשוך את הכספים - אז זהו, מילאת הכל.
אם את רוצה להשאיר את הכספים בקופה ברצף, את צריכה למלא גם את סעיף 5 (תבררי אם 5.1 או 5.2)
(התפטרות זה נראה לי 5.2 - תבדקי את זה טוב יותר..)

וזהו - גם את סעיף ה' תמלאי... וסיימת...

הכותל

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
שימי לב, טופס 161 ו 161א ממלאים על מנת להעביר את הקופה לבעלותך כדי שתוכלי לשחרר את הכספים.

כשמעסיק מפריש כספים לקופת פנסיה/גמל זה נקרא שהקופה בבעלותו, הטופס הזה מאשר שהוא מוותר על הבעלות ומעתה הקופה שלך, ואת יכולה לעשות עם הכספים כרצונך, לכן מאוד מאוד חשוב למלא את הטופס הזה.

וזהו - גם את סעיף ה' תמלאי... וסיימת...
תודה רבה, עזרת לי מאד.
עכשיו אני שולחת את זה לחברת הביטוח או לרשות המסים?

mina

משתמש מקצוען
אני חושבת שגם וגם אבל לא בטוחה....

(כאילו לחברת הביטוח, לדעתי אם את רוצה לשחרר את הכספים)

לא בטוחה, עדיף שתשאלי מישהו נוסף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה