עזרה בזכויות חופשת לידה ופיצויים

הנושא בפורום 'פורום דין וחשבון' פורסם ע"י ETH, ‏13/4/18.

  1. ETH

    ETH משתמש רשום

    הצטרף:
    ‏16/5/17
    הודעות:
    76
    תודות :
    8
    נקודות:
    9
    א. נאמר לי שרק אם עבדתי 15 חודשים לפני הלידה יש הפרשות מעסיק לקרן פנסיה בחל''ד האם נכון?
    ב. לגבי זכויות לפיצויים האם חופשת לידה נחשבת לזמן עבודה ומה דין חופשת לידה על חשבון העובד אחרי 14 שבועות ראשונים האם נספרת לגבי פיצויים?
    תודה מראש על הרצון לעזור
     
  2. רותי קפלר

    רותי קפלר משתמש סופר מקצוען סופרות וכתיבה

    הצטרף:
    ‏13/8/14
    הודעות:
    5,355
    תודות :
    19,653
    נקודות:
    144
    עיסוק:
    ראיית חשבון, כתיבה ספרותית, כתיבה עיתונאית
    א. נכון.

    המקור - חוק עבודת נשים:
    https://www.nevo.co.il/law_html/law01/p176_001.htm#Seif25

    הפרשות לקופת גמל בתקופת לידה והורות ובשמירת הריון (תיקון מס' 24) תשס"ד-2004 (תיקון מס' 29) תשס"ה-2005 (תיקון מס' 39) תשס"ז-2007 (תיקון מס' 52) תשע"ד-2014 (תיקון מס' 55) תשע"ו-2016

    7א. (א) עובד או עובדת הזכאים לדמי לידה לפי חוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], התשנ"ה-1995 (בסעיף זה – דמי לידה), או עובדת הזכאית לגמלת שמירת הריון לפי החוק האמור (בסעיף זה – גמלת שמירת הריון), והם ומעסיקם או המעסיק בלבד, נהגו לשלם תשלומים לקופת גמל, ימשיך המעסיק לשלם תשלומים כאמור בעד התקופה שבעדה שולמו דמי הלידה או גמלת שמירת ההריון, לפי הענין, ובלבד שהעובדת או העובד שילמו בעד התקופה האמורה את התשלומים החלים עליהם, אם חלים, להבטחת הזכויות האמורות, והכל בשיעורים ולפי שכר העבודה כאילו הוסיפו העובדת או העובד לעבוד בתקופה האמורה; בסעיף קטן זה, "קופת גמל" – כהגדרתה בחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל), התשס"ה-2005.

    (תיקון מס' 39) תשס"ז-2007

    (ב) האמור בסעיף קטן (א) יחול על מעסיק שהעובדת או העובד עבדו אצלו שישה חודשים לפחות בתכוף לפני תחילת ההריון של העובדת או של בת זוגו של העובד, לפי העניין, ולענין תשלומים בתקופת הזכאות לדמי לידה – אם נוסף על כך התקיימו יחסי עבודה ביניהם בכל תקופת ההריון.
     
    ETH אוהב/ת את זה.
  3. רותי קפלר

    רותי קפלר משתמש סופר מקצוען סופרות וכתיבה

    הצטרף:
    ‏13/8/14
    הודעות:
    5,355
    תודות :
    19,653
    נקודות:
    144
    עיסוק:
    ראיית חשבון, כתיבה ספרותית, כתיבה עיתונאית
    ב. תקופת חופשת הלידה בתשלום נצברת לחישוב פיצויים.
    אם מאריכים אותה, רק 14 יום מתוך ההארכה נצברים לפיצויים, והיתר לא.

    מקור:
    תקנות פיצויי פיטורים (חישוב הפיצויים והתפטרות שרואים אותה כפיטורים), תשכ"ד-1964

    https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/p189_004.htm

    10. לענין קביעת סכום הפיצויים, לא יובאו במנין:
    ...
    (3) תקופה של חופשה או פגרה שלא בשכר כאמור בסעיף 2(5) לחוק העודפת על 14 יום לשנת עבודה, למעט תקופה כאמור שבעדה זכאית העובדת לדמי לידה בהתאם לתוספת השביעית לחוק הביטוח הלאומי, תשי"ד–1953;
     
    ETH אוהב/ת את זה.
  4. C.L.B ניהול שירותי גבייה לעסקים

    C.L.B ניהול שירותי גבייה לעסקים משתמש מקצוען פרסום וקופירייטינג

    הצטרף:
    ‏5/12/17
    הודעות:
    64
    תודות :
    667
    נקודות:
    99
    עיסוק:
    ניהול פתרונות גבייה לעסקים אימון אישי
    תוספת קטנה, לגבי סכום הפיצויים בחופשת הלידה, ברגע שהמעסיק משלם לפנסיה, את צריכה לשלם גם את החלק שלך לפנסיה למרות שלא עבדת, (הסכום הכולל יורד יחד מהמעסיק, אין אפשרות לשלם פיצויים בלבד) אז קחי גם את זה בחשבון- אמור לרדת לבקשתך מהתלוש האחרון, או שאת משלמת למעסיק בצ'ק נפרד אחרי הלידה את החלק שלך נראה לי היום זה 6% מהשכר*3.5 חודשים
     
    ETH אוהב/ת את זה.
  5. ETH

    ETH משתמש רשום

    הצטרף:
    ‏16/5/17
    הודעות:
    76
    תודות :
    8
    נקודות:
    9
    דבר ראשון תודה רבה על כל המידע
    שנית אני מבינה שבמקרה שלי מכיון שלא עבדתי 6 חודשים לפני תחילת ההריון ממילא המעסיק לא שילם פנסיה וממילא אין הפחתה נכון? או שתשלום הפיצויים עצמו מחייב בהפחתה.
    שלישית 14 יום לשנת עבודה לא מתחלקת באופן יחסי ? דהיינו אם הפיטורין באפריל האם יש זכאות לקבל את כל ה14 יום?
    ברכה והצלחה וכל טוב
     
  6. מחשבת מילים

    מחשבת מילים משתמש פעיל

    הצטרף:
    ‏22/3/18
    הודעות:
    30
    תודות :
    161
    נקודות:
    39
    שאלה
    אני בתחילת השנה התקבלתי לעבודה במעון המנהלת החתימה אותי על חוזה למשך שנה ופתאום אחרי איזה מס'חודשים היא החליטה שהיא לא מוצאת את החוזה ושאני יחתום על חדש היא נסתה שאני יחתום על חוזה אחר של מ''מ ולא החוזה הראשון וכששמתי לב לכך אמרתי לה שאני לא חותמת כי זה לא היה החוזה הזה (וכל זה כשאני בהריון) לפני חודש ילדתי (מס' החודשים שעבדתי היו שש חודשים עד הלידה ) ועכשיו היא טוענת שאני לא חוזרת לעבוד
    מה עושים???
    (לי אין העתק של החוזה:()
     
  7. רותי קפלר

    רותי קפלר משתמש סופר מקצוען סופרות וכתיבה

    הצטרף:
    ‏13/8/14
    הודעות:
    5,355
    תודות :
    19,653
    נקודות:
    144
    עיסוק:
    ראיית חשבון, כתיבה ספרותית, כתיבה עיתונאית
    1. האיסור לפטר בהריון הוא רק אם העובדת עבדה לפחות 6 חודשים אצל אותו מעסיק. אם השלמת אצלה שישה חודשים, אסור לה לפטר אותך.
    2. בחופשת לידה בכל מקרה אסור לה לפטר, אלא בהיתר מיוחד ממשרד הכלכלה (שקשה להניח שהיא תקבל אותו).
    3. אם תגישי תביעה על סמך הנתונים הנ"ל (עם ראיות כמו תלושים, דיווחי שעות, וכל מה שיכול להוכיח שהועסקת שם), רוב הסיכויים שתזכי, והיא תחוייב לשלם לך משכורת עד סוף התקופה שבה אסור לפטר אותך, שהיא 60 יום אחרי חופשת הלידה.
    4. בפעם הבאה - לזכור לקחת העתק של החוזה עם החתימה עליו...
     
    לאי אוהב/ת את זה.
  8. Mark 1

    Mark 1 משתמש מקצוען

    הצטרף:
    ‏26/3/17
    הודעות:
    119
    תודות :
    124
    נקודות:
    49
    גם אני ראיתי שכתוב ככה ,אבל הסוכן ביטוח אמר לי שלא צריך ותק וגם חברת הביטוח לא ידעה על זה - יכול להיות שהחוק השתנה מאז:
    אשמח מאד לכל מי שיוכל לענות, כל מידע יעזור.
     
  9. קשר כשר

    קשר כשר משתמש סופר מקצוען עיצוב גרפי

    הצטרף:
    ‏10/4/13
    הודעות:
    2,025
    תודות :
    564
    נקודות:
    134
    מיקום:
    ירושלים
    קופצת על האשכול באותו ענין,
    אני כרגע אמורה לחזור מחופשת לידה, אני מאוד מתלבטת מה לעשות,
    אם אני מתפטרת כרגע ממקום עבודתי ומוצאת עבודה חדשה ליד ביתי האם אני זכאית לפיצויים אחרי לידה? זה סיבה מספקת שאני מתפטרת לצורך טיפול בבני?
    ואם אני כן חוזרת לעבודה ואחרי תקופה מחליטה לעזוב מאותו סיבה כנ"ל האם אני אהיה זכאית לפיצויים? אם כן עד כמה חודשים מהלידה?
    אודה מאוד לכל מידע!
     
  10. רותי קפלר

    רותי קפלר משתמש סופר מקצוען סופרות וכתיבה

    הצטרף:
    ‏13/8/14
    הודעות:
    5,355
    תודות :
    19,653
    נקודות:
    144
    עיסוק:
    ראיית חשבון, כתיבה ספרותית, כתיבה עיתונאית
    מאגר נבו (אליו קישרתי) הוא מאגר חוקים מעודכן לגמרי.

    גם כך קשה להבין את הדרישה המוזרה מהמעסיק - לשלם על חודשים בהם העובדת לא מועסקת בפועל. אם זו עובדת ותיקה (מעל שנה ורבע), החוק מגן עליה בכל זאת. אך אין שום הגיון להחיל אותו על כל היולדות, גם אם עבדו חודשיים בלבד.
     
    Mark 1 אוהב/ת את זה.
  11. A052

    A052 משתמש סופר מקצוען

    הצטרף:
    ‏20/1/15
    הודעות:
    1,253
    תודות :
    995
    נקודות:
    124
    עד חודשיים מהלידה עד כמה שאני יודע אפשר להתפטר לצורך טיפול בילד, כולל החלפה למקום קרוב (כמובן שמס' השעות יישאר זהה, כי אם תוסיפו שעות במקום קרוב זה יוכיח שלא מדובר בטיפול בילד וכדו'). ולקבל פיצויים.

    שימו לב שהפיצויים (מחוץ למה שיש בקרן הפנסיה) משולמים ע"ח המעסיק, כך שעלול להיות צד גזל אם זה לא באמת בגלל טיפול בילד אלא בגלל דברים אחרים.
     
  12. sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

    sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר משתמש סופר מקצוען פרסום וקופירייטינג

    הצטרף:
    ‏24/11/15
    הודעות:
    377
    תודות :
    737
    נקודות:
    134
    עיסוק:
    הנהלת חשבונות, חשבות שכר, יעוץ עסקי וניהולי
    עד 9 חודשים מהלידה אפשר להתפטר לצורך גידול הילד

    בהצלחה
     
    קשר כשר אוהב/ת את זה.
  13. קשר כשר

    קשר כשר משתמש סופר מקצוען עיצוב גרפי

    הצטרף:
    ‏10/4/13
    הודעות:
    2,025
    תודות :
    564
    נקודות:
    134
    מיקום:
    ירושלים
    תודה!
    גם אם חזרתי לעבודה אחרי חופשת לידה ואז אני רוצה לעזוב?
     
  14. sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

    sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר משתמש סופר מקצוען פרסום וקופירייטינג

    הצטרף:
    ‏24/11/15
    הודעות:
    377
    תודות :
    737
    נקודות:
    134
    עיסוק:
    הנהלת חשבונות, חשבות שכר, יעוץ עסקי וניהולי
    כן
     
    קשר כשר אוהב/ת את זה.