עזרה בוורד

netanelb

משתמש צעיר
עריכה תורנית
לפעמים (וגם עכשיו) יש לי בעייה, שפתאום באמצע ההקלדה המקשים נהיים איטיים, דהיינו אם כרגיל לחיצה ארוכה על מקש ימין או שמאל במקלדת גורם שהסמן ירוץ אחורה, כעת הוא עובר באיטיות אות אות, מה שמכריח אותי להשתמש בעכבר כדי לעבור הרבה אחורה, וזה ממש לא נוח.
עוד בעייה, שלפעמים פתאום כשהסמן באמצע טקסט, כל כתיבה חדשה גורסת את מה שכתוב אחר כך, ואי אפשר לתקן טעויות באמצע הטקסט.
אני מוצא את עצמי כמו שליימזל מתגבר על הבעייה רק בהפעלה מחדש של המחשב (להפעיל מחדש את וורד לא עוזר), וזה מעצצצצצבן...
מישהו יודע למה זה קורה ואיך מתקנים את זה???

עורך ותיק

משתמש צעיר
עריכה תורנית
בעיה א. בדוק אם זה קורה בקובץ שנמצא במעקב אחר שינויים, וכן בקובץ עם הרבה ניקוד, או בקובץ עם הרבה טקסט מיובא.
אם כן באתר מייקרוסופט ישראל אמרו ב2016 שהבעיה בטיפול, ומאז אין כל חדש...
בעיה ב. בדוק אם יש בטקסט תערובת של מצב אנגלית (ברווחים / מספרים וכו') או מצב שמאל לימין.

בכל מקרה מומלץ לנסות לעשות מרווחים יותר ארוכים בגיבוי האוטומטי.
וכן כדאי לעשות בלוח בקרה 'איפוס אופיס' או 'תיקון אופיס', או להתקין מחדש.
ייתכן שתוכנה עם קוד רישוי תכלול תיקוני באגים (מכוונים?) שקיימים בתוכנה עם 'ההפעלה נכשלה'.
נשמח להתעדכן!

shemesh

משתמש צעיר
עריכה תורנית
יכול לנסות..
התיאור של הבעיה הראשונה יכול להיות בגלל מגבלות זיכרון של המחשב. נניח אם המחשב לא ממש חדש, ויש לו תוכנות שרצות ברקע, וביחוד אם פועל עכשיו סריקת האנטי וירוס או עדכון הוינדוס, אז מדי פעם הוא קצת מגמגם.
הבעיה השניה היא פשוטה, והיא בעצם לא בעיה אלא משהו שצריך להכיר. יש בהקלדה שני מצבים, בוורד יש להם שמות, האחד נקרא 'הוסף' והשני נקרא 'הקלדה על טקסט קיים'. תבדוק בשורת המצב של וורד מה המצב שלך, ואם זה לא מופיע שם לחץ שם בלחצן הימני של העכבר ותוסיף את זה לתצוגה.
יתכן שיש לך מקש במקלדת (Ins) שמחליף את המצב הזה ואתה עושה את זה בלי לדעת על ידי הקשה שגויה עליו.

netanelb

משתמש צעיר
עריכה תורנית
תודה רבה רבה למגיבים .
שמתי לב שכשיש לי את הבעייה הראשונה, היא גם בתוכנה של פרויייקט השו"ת ולא רק בוורד (ויש לי 2019), כך שזה לא קשור ספציפית לוורד (הבעייה הראשונה), ובדר"כ אין לי תוכנות שעובדות ברקע (רק אנטיוירוס, ואני לא מפעיל סריקה במקביל). וגם, הפעם לא היה שום טקסט מיובא.
היא גם לא מצד גודל הקובץ, כי כשהיא מופיעה, היא גם בקובץ של 10 עמודים וגם בקובץ של 660 עמודים, וכשהיא לא מופיעה, גם בשניהם היא לא מופיעה. ושוב, אחרי שאני מדליק מחדש את המחשב הבעיה נעלמת גם בקבצים גדולים, עם אותם תוכנות שרצות ברקע.
ולגבי מקש הins, כנראה כוונתך לinsert, ולחצתי עליו כעת וזה לא עושה לי שום הבדל (כבר כיביתי והדלקתי את המחשב מחדש...).
אגב, בבורותי לא הבנתי מה זה שורת המצב. איפה היא נמצאת (וורד 2019)?

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
שורת המצב זוהי שורה מעל שורת המשימות, איפה שכתוב כמה דפים ומילים יש לך במסמך הפתוח.
לפעמים מקש ins מופעל בטעות, אבל זה מופעל רק כשלוחצים על fn ביחד עם זה (בדרך כלל)

netanelb

משתמש צעיר
עריכה תורנית
נכון!!! באמת הבעייה השנייה נובעת משינוי ההגדרות בשורת המצב. כנראה הסמן נמצא על המקום הזה לפעמים, ונלחץ לי בטעות בטאצ' של הנייד כשמקלידים ברצף, ודפח"ח. פשוט הפיתרון לנטרל את האפשרות הזו לגמרי שלא תהיה קיימת לשינוי בלחיצת כפתור. תודה!
ואגב, מקש ins אצלי מופעל בלי מקש הפונקציות, אך הוא אינו מעלה ולא מוריד.

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה