עזרה, בבקשה: יש פקודה כזאת באינדיזיין?

סטודיו מנטה

מיתוג, פרסום וקידום עסקים צומחים
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
זכור לי שיש באינדי פקודה שגורמת לשורות להסתדר יפה ולהיגמר בקו אחיד למטה,
ולא שכל פסקה תיגמר בגובה אחר, איך שמסתדר לה מבחינת השורות.

לא נותן לי לצרף פה תמונה להסבר.. מבינים על מה אני מדברת?

srp

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
UX UI
D I G I T A L
הוא לא נותן להעלות לכאן קובץ משומה
כותב שמדי גדול 11KB
כתבי מייל
אשלח לך צילומסך

miss s

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים

אני חושבת שאת תכוונת לפעולה הזו:
CTRL + B על תיבות הטקסט ואח"כ ב-VERTICAL JUSTIFICATION
לבחור JUSTIFY

שמעון יוסף

עימוד ועיצוב ספרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
D I G I T A L

הכוונה בשתי טורים או טור אחד?

שמעון יוסף

עימוד ועיצוב ספרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
D I G I T A L
הבעיה בתכונה זו.
אם מסדרים שלמטה יהיה ישר תהיה בעיה שלמעלה לא יתחיל באותו גובה
ואם מגדירים JUSTIFY זה לא נראה טוב הרווחים בין השורות

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הבעיה בתכונה זו.
תכתוב בשורה שמתחת מספר שיותר גדול מגוף השורה.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
איך? באיזו צורה?
בוחרים את תיבת הטקסט ויוצרים סגנון אובייקט חדש.
בחלון ההגדרות של הסגנון אובייקט - Text frame general options>vertical justifiacation>align>justify.

לוחצים OK
וזהו

אגב @פרוג עדיין אי אפשר להעלות תמונות להודעות.

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הבעיה בתכונה זו.
לא מובן לי. באופציות של Justify אפשר להגדיר שכל הרווח יבוא בין הפסקאות ושלא יוסיף בין השורות עמצן. אז מה הבעיה?

סטודיו מנטה

מיתוג, פרסום וקידום עסקים צומחים
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
בוחרים את תיבת הטקסט ויוצרים סגנון אובייקט חדש.
בחלון ההגדרות של הסגנון אובייקט - Text frame general options>vertical justifiacation>align>justify.

לוחצים OK
וזהו

אגב @פרוג עדיין אי אפשר להעלות תמונות להודעות.

עבד לי!! תודה!

ותודה לכל שאר המגיבים והעוזרים פה :)

שמעון יוסף

עימוד ועיצוב ספרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
D I G I T A L
לא מובן לי. באופציות של Justify אפשר להגדיר שכל הרווח יבוא בין הפסקאות ושלא יוסיף בין השורות עמצן. אז מה הבעיה?
ובקרה של 2 טורים הוא מחלק את המרווח באופן שווה, בשני הטורים או שבאחד מהם יהיה רווח בין הפסקאות יותר גדול מאשר בטור ליד?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ובקרה של 2 טורים הוא מחלק את המרווח באופן שווה, בשני הטורים או שבאחד מהם יהיה רווח בין הפסקאות יותר גדול מאשר בטור ליד?
לכאורה (לא בדקתי) הוא מתייחס לכל טור בנפרד. הרי לפני היישור הוא שם את כל הטקסט שהוא יכל בכל טור. כעת, כשמפעילים את היישור האנכי, הוא פשוט מוסיף רווח בין הפסקאות כדי שאותו טקסט שהיה מקודם יגיע עד לשולי הטור, זה הכול.
תראה, למעשה כל העניין הזה של יישור אנכי גרוע ודי-הורס את המראה של הספר. אבל זה כבר דיון אחר.

שמעון יוסף

עימוד ועיצוב ספרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
D I G I T A L
לכאורה (לא בדקתי) הוא מתייחס לכל טור בנפרד. הרי לפני היישור הוא שם את כל הטקסט שהוא יכל בכל טור. כעת, כשמפעילים את היישור האנכי, הוא פשוט מוסיף רווח בין הפסקאות כדי שאותו טקסט שהיה מקודם יגיע עד לשולי הטור, זה הכול.
תראה, למעשה כל העניין הזה של יישור אנכי גרוע ודי-הורס את המראה של הספר. אבל זה כבר דיון אחר.

על זה דיברתי.
כדי שהטקסט ישב טוב באינדיזיין לעת עתה לא ידוע לי על אפשרות אוטומטית

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
על זה דיברתי.
כדי שהטקסט ישב טוב באינדיזיין לעת עתה לא ידוע לי על אפשרות אוטומטית
מה עוד אפשר לעשות?
למעשה, יש גם פלאגין מסחרי שמטפל בבעיה באופן טוב יותר ע"י הוספת והסרת שורות כדי שהאיזון יהיה טוב יותר: https://www.typefi.com/products-services/design-tools/typefitter/

שמעון יוסף

עימוד ועיצוב ספרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
D I G I T A L

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הפיתרון הוא לשכנע בצורה מנומסת את יהודה נויפלד לפתח את הסקריפט של יישור אנכי מלא,
ובכך נאמר לצרותינו די :)
אנא יהודה, הושיענו :(

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אגב, למי שממש "מכור" לכל הקטע הזה של יישור אנכי, ורוצה שזה יהיה בדיוק כמו בתג (קרי שהשורות תהיינה תמיד באותו גובה), מלבד מה שאפשר להגדיר באפשרויות הטקסט-פריים שהיישור ייעשה באמצעות הוספה לרווח בין הפסקאות בלבד, אפשר גם להגדיר באפשרויות סגנון פסקא ליישר את כל שורות הפסקא לbaseline, ואח"כ להגדיר בסגנון אובייקט baseline עבור תיבת הטקסט בלבד (ולא לכל המסמך).
כל זה הגדרה חד פעמית בתחילת העבודה, ושומרים את זה בשני סגנונות (סגנון אובייקט אחד למסגרות הטקסט הרץ, וסגנון פסקא אחד לטקסט רץ שהוא העיקרי במסמך - אם יש במסמך הרבה סגנונות פסקא, כנראה שהוא בכלל לא צריך יישור אנכי כ"כ מדוייק......) ואח"כ מריצים את כל המסמך כרגיל, לי זה עובד מצויין - בספרים קצרים ובקונטרסים, אני מריץ הכל בזריזות, ורק עובר אח"כ לביקורת, בלי הרבה כאב ראש.

לגבי החלת סגנון אובייקט על מסגרות טקסט מרובות, יש לזה סקריפט שעושה זאת בקלות.

אח"כ אם רוצים יותר שליטה, אפשר להשמתמש בסקריפט הוסף-חסר שורות של @ניוגראף , וזהו.

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אגב, למי שממש "מכור" לכל הקטע הזה של יישור אנכי, ורוצה שזה יהיה בדיוק כמו בתג (קרי שהשורות תהיינה תמיד באותו גובה), מלבד מה שאפשר להגדיר באפשרויות הטקסט-פריים שהיישור ייעשה באמצעות הוספה לרווח בין הפסקאות בלבד, אפשר גם להגדיר באפשרויות סגנון פסקא ליישר את כל שורות הפסקא לbaseline, ואח"כ להגדיר בסגנון אובייקט baseline עבור תיבת הטקסט בלבד (ולא לכל המסמך).
כל זה הגדרה חד פעמית בתחילת העבודה, ושומרים את זה בשני סגנונות (סגנון אובייקט אחד למסגרות הטקסט הרץ, וסגנון פסקא אחד לטקסט רץ שהוא העיקרי במסמך - אם יש במסמך הרבה סגנונות פסקא, כנראה שהוא בכלל לא צריך יישור אנכי כ"כ מדוייק......) ואח"כ מריצים את כל המסמך כרגיל, לי זה עובד מצויין - בספרים קצרים ובקונטרסים, אני מריץ הכל בזריזות, ורק עובר אח"כ לביקורת, בלי הרבה כאב ראש.

לגבי החלת סגנון אובייקט על מסגרות טקסט מרובות, יש לזה סקריפט שעושה זאת בקלות.

אח"כ אם רוצים יותר שליטה, אפשר להשמתמש בסקריפט הוסף-חסר שורות של @ניוגראף , וזהו.

השתמשתי בשיטה הזאת לא מעט.
בחלק זה עבד יפה ובחלק זייף...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה