עזרה בבחירת מסך לגרפיקה

ניסים פנירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שלום רב לחברי הפורום הנכבדים! ותודה מראש על כך מידע ועזרה.

השאלה שברצוני לשאול קצת יותר מורכבת מהמופיע בכותרת: מדוע מסך טלוויזיה יותר זול באופן יחסי ממסך מחשב??

ז.א. ברצוני לרכוש כעת מסך מחשב שאעשה בו שימוש כמסך שני למחשב ובעיקר לתוכנות גרפיות, ביררתי על מסך טוב והמליצו לי על זה שמחירו 2790 ש"ח.
לעומת זאת ניתן לראות מסכי טלוויזיה ענקיים באיכות 4K ובכמות אינצ'ים נכבדה בהרבה מהמסך הנ"ל, באותו מחיר, ולעיתים אף במחיר זול יותר, כמו המסך הזה למשל.

ומכאן לשאלה: הרי כל מסך טלוויזיה יכול להתחבר בעצם למחשב ע"י כבל HDMI, ואם כן מה מונע ממני לקנות מסך המוגדר כ'מסך טלוויזיה' במחיר זול יותר??

ייתכן בהחלט שאני טועה בכל ההנחות יסוד שלי, כיון שאני די בור בנושא המסכים, ולכן אשמח לכל שביב מידע בנושא!

וכל העוזרים והמסייעים יבורכו מפי עליון אמן...

ניסים פנירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
על זה בעצם כל הסיפור? ועד כמה הדבר קריטי (למתעסקים בגרפיקה)?

ניסים פנירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
תודה רבה על התגובות!

ואם נשאר לך עוד דקה פנויה, אולי תוכל להמליץ לי על מסך טוב בין 27 ל 40 אינצ'?

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
באיכות 4K ובכמות אינצ'ים נכבדה בהרבה מהמסך הנ"ל
4K זה מספר אבסולוטי של פיקסלים ולא איכות. במסך עם "כמות אינצ'ים נכבדה", אז 4K זה רזולוציה נמוכה.
לגבי עיקר השאילה דנו פה בעבר וציינו גם שבחלק מהמסכים יש דחיסת צבע שמאוד משפיע על חדות התצוגה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה