מידע שימושי עושק המפיקות

מצב
הנושא נעול.

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני לא יודעת מה אומרים רבנים על כל מיני נושאים רק אומר שאני נורא מבולבלת ממה שהיא קוראת לו "השקעה"
אני יודעת שזה עולה הרבה כסף להפיק סרט אבל משום מה תמיד כשזה מגיע לשורה התחתונה של איך אנשים יראו את זה, באיזו צורה, הזלזול בציבור מרקיע שחקים.
אם בחרת להוציא סרט תכבדי את הלקוחות שלך.
מי שחושבת שהתקופה העכשווית זה כמו לפני 20 שנה טועה ובגדול.
אל תאשימי את הציבור. תחשבי איך את מנגישה לו את היכולת לשלם לך...
אני לא מאשימה אבל אני חושבת שכמו שפעם זמרים לא גמרו לבכות שמעתיקים מהם והיום אנחנו בקושי שומעים את זה (רק ממבוגרים שעדין לא עיכלו את איך עובד העולם..) כי הם למדו להרוויח טוב גם בלי למכור פיזית את הדיסק. (הופעות. פרסומות לפני צפיה או האזנה ביוטיוב וכו'..)
למה מפיקות הסרטים עדין לא התקדמו?? למה הן עדין מאחורה בוכות על הסוסים שברחו מהאורווה..
אני לא סובלת ללכת להקרנות סרטים. הצפיפות. הדוחס. התת תנאים לא מתאימים לי.
אני רוצה לשלם אבל לא בתנאים האלה. תבני קונספט שיאפשר לראות בעוד צורות. העולם היום מציע כל כך הרבה אפשרויות תנצלו אותן...
בהצלחה!
אני רוצה לאחל הצלחה לכל מפיקה שתרים את הכפפה ותיתן לציבור לצפות בסרטים שלה בצורות ובמחירים טובים!

אחד ויחיד

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
יש לי דעה לא פופלרית...

אני נגד להעתיק סרטים.

אבל....
יש לך יצירה יקרה בידיים, אל תתני אותה לאנשים שאת לא סומכת עליהם.
אם רצית לחסוך עובדת (שאת סומכת עליה) שתגיע למקום ההקרנה והיא תפעיל, זו כבר הבעיה שלך.
זה לא מתיר לגנוב, אבל לא הייתי נותן לסתם אדם חפץ שהוא מאד יקר לי, ואח"כ להתלונן שהחפץ נעלם.

קצרה

משתמש מקצוען
וזה קורה פשוט אחרי שהוא ישמע את הצד השני.

ההלכה לא משתנה כש"שומעים את הצד השני".
להערכתי הרבנים נמנעים לומר לצד השני שמותר להעתיק ,
גם כי הצד השני מצליח להציג את השאלה בצורה שונה לחלוטין. ועל שאלה שונה מקבלים תשובה שונה.

לא הרי יוצר שבא לשאול שאלה כללית ומכווין את השאלה לכיוון צדדי האיסור.
כאדם פרטי שבא בפשטות לשאול שאלה כמו - "אני לעולם לא אקנה את המוצר מסיבות כאלו ואחרות. יש לי אותו מועתק האם מותר להשתמש בו"....

דין תורה אמיתי ינתן כנראה רק בליבון של 2 הצדדים שיעמדו יחד ותשמע השאלה המדוייקת של הצד המעתיק והטיעונים המדויקים של הצד המועתק.

לעת עתה אם תשאל את השאלה בצורה אחרת מאותו אחד שיביא לך את השם של הדיין שהתיר לו - יש בהחלט סיכוי גבוה שתוכל להביא לו תשובה אחרת על השאלה האחרת שלך.

קצרה

משתמש מקצוען
אמנם לא ראיתי אף פעם מה מקרינים אצל הנשים.

וזו הסיבה לשאר המלל שלך.

יש מפיקות ברמה כזו ירודה מהן ידועות. שמפיקות סרטים ירודים ברמת בושה לאינטליגנציה.

משהו שמרגיש כמו הצגה של ילדות. טקסטים דרמטיים וכל קשר למציאות אקראי. (על זה לא צריך מליונים של קרנות - נכון ?? שהמציגות תדברנה טקסטים רגילים שתוכל לדמיין שעלילה כזו יכולה להתרחש במציאות. ושום שחקנית לא תקריא לך דקלום - אלא פשוט תכנס לדמות ותדבר ממקומה.) לא צריך מליונים של קרנות כדי שהעלילה והטקסט יהיו אמינים ויפים. המליונים כבר קשורים בשאר ההפקה.

אחר כך גם לא נכרת כל השקעה במיקום ההסרטה ובאיכותה וברמת השחקניות - שזה כבר מצריך עלויות.
וכאן אפשר לומר - אם לא מצדיק לכם את ההשקעה - אל תצפו שלקהל הצופות זה יצדיק את עלות הכרטיס....
אף אחת לא מחפשת לעזור לכן להתפרנס....
אז אם מדובר ברמת הפקה מטופשת לפעמים לא אכפת לאשה לצפות בזה בבית בלי שום ציפיות, ולסגור באמצע אם זה כבר הגזים ברמת הרדידות -
אבל לשלם על זה כסף ולהדחק עבור זה באולם ?!?! למה מה קרה

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ההלכה לא משתנה כש"שומעים את הצד השני".
להערכתי הרבנים נמנעים לומר לצד השני שמותר להעתיק ,
גם כי הצד השני מצליח להציג את השאלה בצורה שונה לחלוטין. ועל שאלה שונה מקבלים תשובה שונה.

לא הרי יוצר שבא לשאול שאלה כללית ומכווין את השאלה לכיוון צדדי האיסור.
כאדם פרטי שבא בפשטות לשאול שאלה כמו - "אני לעולם לא אקנה את המוצר מסיבות כאלו ואחרות. יש לי אותו מועתק האם מותר להשתמש בו"....

דין תורה אמיתי ינתן כנראה רק בליבון של 2 הצדדים שיעמדו יחד ותשמע השאלה המדוייקת של הצד המעתיק והטיעונים המדויקים של הצד המועתק.

לעת עתה אם תשאל את השאלה בצורה אחרת מאותו אחד שיביא לך את השם של הדיין שהתיר לו - יש בהחלט סיכוי גבוה שתוכל להביא לו תשובה אחרת על השאלה האחרת שלך.
זו בדיוק מה שבאתי לומר.
שאין לסמוך על ה'פסק' שמותר כשהיא מוצגת ע"י המנסה לקבל היתר, על אף שכאמור אני לא הצלחתי לקבל.

בירה לבנה

משתמש מקצוען
יש מפיקות ברמה כזו ירודה מהן ידועות. שמפיקות סרטים ירודים ברמת בושה לאינטליגנציה.
בלה בלה בלה
לא חייבים ללכת לכל סרט חדש שיוצא
ניסית מפיקה ולא נהנית? אל תלכי.
זה לא אומר שכל הסרטים הם כך.
יש גם הרבה ספרים שאני יודעת לכתוב יפה יותר מהסופרות שהוציאו אותם. (ואני לא יודעת לכתוב בכלל) אז כל הספרים ברמה ירודה??

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
וזו הסיבה לשאר המלל שלך.

משהו שמרגיש כמו הצגה של ילדות. טקסטים דרמטיים וכל קשר למציאות אקראי. (על זה לא צריך מליונים של קרנות - נכון ?? שהמציגות תדברנה טקסטים רגילים שתוכל לדמיין שעלילה כזו יכולה להתרחש במציאות. ושום שחקנית לא תקריא לך דקלום - אלא פשוט תכנס לדמות ותדבר ממקומה.) לא צריך מליונים של קרנות כדי שהעלילה והטקסט יהיו אמינים ויפים. המליונים כבר קשורים בשאר ההפקה.

אחר כך גם לא נכרת כל השקעה במיקום ההסרטה ובאיכותה וברמת השחקניות - שזה כבר מצריך עלויות.
וכאן אפשר לומר - אם לא מצדיק לכם את ההשקעה - אל תצפו שלקהל הצופות זה יצדיק את עלות הכרטיס....
אף אחת לא מחפשת לעזור לכן להתפרנס....
אז אם מדובר ברמת הפקה מטופשת פחות אכפת לנשים לצפות בזה בבית ולסגור באמצע אם זה כבר הגזים ברמת הרדידות - מאשר לשלם על זה כסף ולהדחק עבור זה באולם כולל בזבוז זמן...
נכון, דווקא קשה לי ברמה האישית להאמין שמישהי כזאת מצפה שבפעם הבאה יבוא להקרנות, ויותר מזה אני לא מצליח להבין למי יש אינטרס בכלל להעתיק כזה סרט.
כך שמן הסתם לא על הפקות כאלו הדיון כאן.

רוקי

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
נכון, דווקא קשה לי ברמה האישית להאמין שמישהי כזאת מצפה שבפעם הבאה יבוא להקרנות, ויותר מזה אני לא מצליח להבין למי יש אינטרס בכלל להעתיק כזה סרט.
כך שמן הסתם לא על הפקות כאלו הדיון כאן.
לא בדיוק.
ראה ערך זו שכתבה את הפוסט....

הדודה מלכי

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
ססמאות - כל האקר פשוט או אנשים קצת גאונים/עם מזל
יצליחו לפרוץ.
אני יותר מאמינה בללכת עם דיסק און קי/מחשב ביד ורק בנ"א שסו-מ-כ-ים עליו ילך איתו ויפעיל את הסרט והוא ורק הוא ייגע במחשב. ויעמוד שם לכל אורך ההקרנה.
(לכל מפיקה בד"כ יש בני משפ' שיוכלו לעשות זאת.
מהיכרות עם כמה - זה מה שהן עושות.)

למה ספר/ דיסק שקנינו מותר להשאיל? למה זה לא בגדר הפסד ליוצר? קשה עד בלתי אפשרי לדייק ולכמת את הנזק.
לא יודעת לענות לך על זה ממש,
אבל היגיון - כשאת קונה ספר או דיסק - קנית את המוצר (עותק...) והוא שלך, עשי בו כרצונך. תקראי 500 פ', זה של כל המשפ', מותר לך להשאיל כי זה שלך (למרות שאני מבינה מאאאד את הסופרות בעניין), ודיסק - כל מי שייכנס לביתך והדיסק יושמע - ישמע גם כן. נכון?!
ההבדל הוא שכאן - בסוג הסרטים האלו -
את משלמת פיר צפיה. ולכן זה שונה מאד.
זו שיטת הרווח. ורק כך זה שווה העסק הזה.

רפ

משתמש סופר מקצוען
אבל היגיון - כשאת קונה ספר או דיסק - קנית את המוצר (עותק...) והוא שלך, עשי בו כרצונך.
זה לא הגיון כל כך פשוט כי אם הוא שלך ואת רשאית לעשות בו כרצונך את יכולה גם להעתיק את התוכן של הדיסק ולצלם את דפי הספר.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
ציטוט מפורום לתורה:

אני דיברתי עם שלושה מורי הוראה מובהקים, אחד מהם בעל שם עולמי בחו"מ, שאלתי אותם אם מותר לי להעתיק גירסה ישנה (לא עדכנית) של תוכנת בר אילן שמסתובב ברשת אחרי שנפרצה בעבר ויש את זה לכל המי ומי, שלושתם אמרו לי בפירוש שהלכתית לא שייך לאסור, אם כי יש להוסיף שאולי אינו מן הראוי, אבל אם ממילא לא הייתי קונה זאת (כי כבר יש לי אוצה"ח) אז אין שום בעיה.
הנימוקים היו מגוונים, יאוש, זוטו של ים וכו', אבל מה שהיה נראה כנימוק מרכזי הוא שלמוכר אין שום תפיסה בתוכנה המועתקת כיון שהוא דבר שלא בא לעולם, כשהוא מוכר לקונה דיסק, אז יש לו תפיסה בדיסק ולקונה אסור בשום אופן להעתיקו, אבל אחרי שכבר נפרץ והועתק ואני מעתיק מהעתק אין למוכר שום תפיסה או יד או שייכות לזה שיוכל לקבוע שזה שלו ואסור לי לקחתו.
ואפשר להוסיף לזה הרבה סברות נוספות, השורה התחתונה של כל אברך ומו"ץ שלמד בעיון חו"מ הוא, שקשה מאד להורות באצבע על מקום בשו"ע שממנו יוצא פסק לאיסור

אני לא באה לפסוק, לא מבינה בזה, אבל כן יודעת שאי אפשר לומר בוודאות שאסור, כשיש דעות לכאן ולכאן.
עדיין מבררת את שם הפוסק שפסק לנו. (יש שם אבל אני לא בטוחה סופית)

קצרה

משתמש מקצוען
לא בדיוק.
ראה ערך זו שכתבה את הפוסט....

לא ראיתי אף סרט של המפיקה הנ"ל.
אבל אני מכירה כזה מצב שבמקום לבדוק את האיכות ולמה אין מספיק רווחים - אומרים "בטח כולם צפו ונהנו אבל לא שילמו...". הכל בגלל ההעתקות. הרצפה עקומה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
התגלגל אלי בעבר דיסק און קי עם מלאי סרטים חרדים.
על רובם התנוסס לאורך הסרט הלוגו של דוסינט.
( אני יכולה לעשות לך צילום מסך של סרט אחד פליט שנותר במחשב לפני שאמחק אותו לצמיתות)

מאמינה לך, אין צורך בצילום מסך.
שואלת על היום. יש היום סרט נשים חרדי ש'מסתובב' באינטרנט? חופשי?

אם אומרים לרב 'זה מסתובב חופשי ברשת', האמירה הזו לא תואמת מציאות.
במציאות, סרטי נשים חרדיים לא מסתובבים היום חופשי ברשת.

רפ

משתמש סופר מקצוען
מאמינה לך, אין צורך בצילום מסך.
שואלת על היום. יש היום סרט נשים חרדי ש'מסתובב' באינטרנט? חופשי?

אם אומרים לרב 'זה מסתובב חופשי ברשת', האמירה הזו לא תואמת מציאות.
במציאות, סרטי נשים חרדיים לא מסתובבים היום חופשי ברשת.
תשימי לב למה ש @אהבת עולם כתבה שיש עוד נימוקים למה להתיר.

קצרה

משתמש מקצוען
בלה בלה בלה
לא חייבים ללכת לכל סרט חדש שיוצא
ניסית מפיקה ולא נהנית? אל תלכי.
זה לא אומר שכל הסרטים הם כך.
יש גם הרבה ספרים שאני יודעת לכתוב יפה יותר מהסופרות שהוציאו אותם. (ואני לא יודעת לכתוב בכלל) אז כל הספרים ברמה ירודה??

זה בדיוק מה שאני עושה - לא הולכת.
והיות שאני לא הולכת ולא מתכננת ללכת -
אני לא מרגישה צורך להתנצל אם אי פעם ינחת הסרט הזה לידי ואני אבדוק אותו רק כדי להגיד פחחח... איזה עלבון לאינטליגנציה.. למה השקעתי חצי שעה כדי לבדוק מה זה....
גם כי לפי דעת פוסקים גדולים (ר' ניסים קרליץ לדוגמא למי שדרש שמות ) אין גזל בקנין רחני למי שלעולם לא ישלם עליו...
(גילוי נאות : את רוב הסרטים לא ראיתי מעולם. ואין לי זמן לבזבז עליהם גם אם ינחתו לי בתוך הידיים. אחרי שרפרפתי על כמה ברמה רדודה שהועתקו . כולל של מפיקות ידועות. אני סומכת על תאורי האחיניות המאוכזבות שניסו הפעם מפיקה חדשה - והן בנות 14-16 ונעלבות מהרמה , מה יגידו נשים בנות 30-40)

אבל יוצרת הסרט שלא באים אליה ולא מרוויחה מספיק - מאשימה את כל העולם שהוא מאד נהנה מהיצירה הזו ופשוט רצח אותה ושדד אותה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה