מידע שימושי עושק המפיקות

מצב
הנושא נעול.

ששונית

משתמש מקצוען
לא יודעת מה אתה מכיר......
נמה שכן,
א"א לפסול עבודת נמלים ארוכה ועקבית נקייה עם מסר בשתי מילים "מוצרים ירודים"
ע"פ רוב מה שיש "שם" זה ריגושים זולים מגעילים ודוחים מלאים בדם וכו'....
אם זה מה שאתה אוהב תצפה בהנאה!!!!
אבל אל תוריד אותנו מהאיכות והמסר שהם הם העיקר!!!!!
דמגוגיה זולה לקחת את הדברים שנאמרו על איכות ההפקה ולהוריד אותם בכח לרזולוציות של ריגושים הוליוודיים.
איכות ומסר אלו שני תחומים שונים לחלוטין, שבשניהם הסרטים החרדיים לוקים בחסר עמוק מאוד.

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
הדיון היה על מחיר הצפייה לעומת ההשקעה שבהפקה.
אם היינו משלמים לפי המסר - אז הסרט על הרב אלישיב לדוגמא היה צריך להיות יקר פי כמה מהסרטים הדמיוניים לבנות.
ההגדרה "מוצרים ירודים" לעומת ההפקות בציבור הכללי התייחסה לרמת ההפקה בלבד (כך אני מבינה).
צודקת לחלוטין...

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
אז מה ההסבר למחיר הגבוה של הצפייה?
אישית הפסקתי ללכת בעיקר בגלל המחיר הגבוה.
גם אם יש לי לשלם - לא אעשה זאת, עקרונית.
ומה ההסבר למחירי הסלולר הכשר ולכשרויות המהודרות ועוד ועוד, זה עניין של קהל שבוי, ב"ה שאנחנו במצב הזה (ז"א חרדים שמורים) אבל יש דברים שבהחלט אפשר לשנות, למשל פעולות כמו שלך יכולות לשנות את המאזן לפחות בנושא הזה.

בירה לבנה

משתמש מקצוען
אז מה ההסבר למחיר הגבוה של הצפייה?
למה אני יכולה לקנות בגד ב-150 במכירה ביתית. וכשאני אקנה אותו בחנות (שמעסיקה מוכרות, משלמת שכירות וכו') אני משלמת 290 ? ומבינה לגמרי את ההבדל?
רק מכירי הסרטים עלו בשנים האחרונות?
מאמינה שהאולמות , ההגברה, הצוות- הכל יקר יותר.

וגם אני הולכת לסרטים בפעם שניה או שלישית כשהמחירים יורדים.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
או שהוא לא הבין את השאלה.
או שהוא לא יודע איך עובד העסק הזה.
או שהוא לא דיין חושן משפט.

אצלנו דרש דיין חו"מ ותיק וסתר את כל ה'היתרים' בעניינים האלו.
אדרבה, אני מוכן להוכיח לכל המצקצקים על חשבון השני ומנפנפים בידע ההלכתי שלהם -
תביאו שם של דיין ומספר טלפון ואני ישתדל להביא לכם הקלטה עדכנית שלו עם פסק הלכה.
על חילוקי דיעות שמעת?
אני שמעתי על כמה פסקים שהתירו,
חלק התירו רק מה שהתפרסם באינטרנט, חלק התירו רק מה שכבר הועתק.
אבל זה בוודאות לא אסור לכל הדעות.

קצרה

משתמש מקצוען
(ומה גם שמי אומר שגברים לא יצפו בכל הסרטים האלו של הנשים? נשים לא ירצו לשחק בסרטים, זה היפך הצניעות, גם אם הנשים בסרט צנועות)

מי שאמר שהגברים לא צופים במסיבת סיום כיתות ח' של בנותיהם שמופצת על דיסק.
יתכן ויש גברים משועממים במיוחד שצופים. עדיין נותנים לבנות וידיאו של האירוע.

ברמה של סרטי הנשים שמופקים נכון לעת עתה - אין לי חשד שגבר מעל גיל 12 יבזבז עליהם יותר מרבע דקה.. גם האיכותיים יותר , לא יצליחו לגרום ענין בכלל אצל גברים.

קצרה

משתמש מקצוען
איכות תוכלו למצוא רק בסרטי הקולנוע למיניהם...

ונכון לעת עתה גם איכות של מסר - תמצאי שם יותר. (גם אם זה לא מסר חיובי לדעתי , עדיין - הוא מועבר ברמה)
כרגע יש יותר מדי הרבה סרטים חרדיים שהאמינות והאיכות שלהם זוועה (בקיצור: תלושים מהמציאות, טקסטים אויליים , מוסרטים בחובבנות. מרגיש לפעמים כמו הצגה מושקעת שהכינו לבד ילדות בבית ספר) והדבר היחיד שיש בהם הוא "מסר" ללא עלילה..
איכותו של מסר בסרט היא בדיוק כמו בספר טוב - רק אם לא אומרים אותו במפורש.

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען

באמת כדאי שיפסיקו להאכיל את הציבור במסרים דביקים.
לא מכירה את יוצרות הסרטים. לא שמעתי שהן רבניות חשובות או נשים שתפקידן לחנך את כלל ישראל.
אף אחת לא באה לסרט כדי לקבל הרצאה.
לסרט באים כדי לספק ריגוש והנאה בדך חיובית.

אני לא קונה ספר לבנותי כדי שהן תתחזקנה באהבת השם וביראת שמיים. לכן אני תמיד אבחר ספר איכותי שהכותבת שלו איכותית. בטוחני שכשהכותבת ראויה - המסרים שלה עוברים גם בין השורות.
וככה גם בסרט.

בהחלט ראוי שעלילת הסרט תעורר נקודה למחשבה טובה ותביא את הצופה קדימה.
זה יקרה רק אם היוצר לא "יתחיל" במסר וידביק אליו עלילה וטקסטים. או שייצור סיפור עלילה ויכתיב לדמויות לדקלם את משפטי המסר.
ממש כמו שעושה סופרת טובה.

קצרה

משתמש מקצוען
מצטטת את עצמי- זה היה ציני לגמרי!!!!!!!
איזו איכות יש שם?????? ישמרינו הקל.

אני לא מפחדת לומר.

איכות הסרטה.
איכות תפאורה.
אמינות . (השחקנים מדברים בסרט בדיוק כמו שאנשים מדברים במציאות).

נכון שישמרינו הקל ממה שקורה שם. ישמרנו השם מחוסר הצניעות.
אבל - איכות טכנית קיימת.
הם התקדמו מאז סרטי הבורקס של שנות ה-50.

זה לא אומר שהסרטים החרדיים הופכים לאיכותיים. לעת עתה אין בהם לא את האיכות הטכנית של סרטי הקולנוע. (בלי להכליל . למשל סרטים של ד. פרלשטיין מבוצעים ברמת אמינות גבוהה באופן יחסי לשאר. וכן איכות הסרטה ותפאורה)
ולא את האיכות שאותה היינו מצפים לראות מיוצרים חרדיים שהחיים שלהם ברוך השם מלאי ערך. (כמו ספר של דבורי רנד , רותי קפלר או ליבי קליין ועוד כהנה סופרות שהספרים שלהם איכותיים כמה רמות מעל סופרים חילוניים)

נערך לאחרונה ב:

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
חלק התירו רק מה שהתפרסם באינטרנט

את הטיעון הזה שמעתי הרבה. אבל בפועל, לא פגשתי מעולם שום סרט חרדי שמסתובב חופשי באינטרנט. (אם מישהו העלה לג'מבו ואח"כ הקישור פג תוקף, זה לא נחשב 'מסתובב חופשי').

אדרבא, ילמדוני המומחיות כאן, איפה מסתובבים הסרטים, למה לא פגשתים מעולם, ואולי אפילו יתנו קישור לסרט נשים חרדי ש'מסתובב חופשי באינטרנט'.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
את הטיעון הזה שמעתי הרבה. אבל בפועל, לא פגשתי מעולם שום סרט חרדי שמסתובב חופשי באינטרנט. (אם מישהו העלה לג'מבו ואח"כ הקישור פג תוקף, זה לא נחשב 'מסתובב חופשי').

אדרבא, ילמדוני המומחיות כאן, איפה מסתובבים הסרטים, למה לא פגשתים מעולם, ואולי אפילו יתנו קישור לסרט נשים חרדי ש'מסתובב חופשי באינטרנט'.
אני לא מחובבי הז'אנר , ולכן אני לא יודעת.
אבל נוטה להאמין שבאתרים בתשלום (כמו דוסינט) מועלים סרטים כאלו מפעם לפעם.
אישית, אני מעתיקה את כל סוגי המוסיקה, וכן , הייתי רוצה לתמוך באמנים , ואני מבינה את הכאב שלהם.
אבל כאב זה כאב, והלכה זו הלכה.
הלוואי שהיה לי כסף רק לקנות תוכנות ומוסיקה ורשיונות.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אבל כאב זה כאב, והלכה זו הלכה.

אוי, איזה ויכוחים סוערים היו כאן בעבר בפרוג על הנושא...
בעיניי כאב זה כאב.
ולכן בנגן שלי האלבומים קנויים ומשולמים. (סינגלים בודדים שמופצים פה ושם, אנ'לא מקפידה לבדוק את מקורם בהנחה שאכן האמנים מפיצים אותם).
מצד שני, זו לא חכמה. יש לי אפשרות לשלם. לא יודעת מה הייתי עושה, אם הברירה הייתה בין לקנות לילדות שלי ארטיק, או לשלם על אלבום. לא בטוח בכלל שהייתי משלמת.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
מצד שני, זו לא חכמה. יש לי אפשרות לשלם. לא יודעת מה הייתי עושה, אם הברירה הייתה בין לקנות לילדות שלי ארטיק, או לשלם על אלבום. לא בטוח בכלל שהייתי משלמת.
זו לא ההשוואה,
בעיני האופציות הן לתרום את הכסף לאומנים או לתרום אותו למשפחות נזקקות.
אני מרחמת עליהם כמו שאני מרחמת על הרבה אנשים , ולא לכולם אני יכולה לעזור , לכן אני מתעדפת.
אבל וודאי שעדיף גם הלכתית וגם רגשית לקנות ולא להעתיק.

שםמשתמש

משתמש פעיל

התגלגל אלי בעבר דיסק און קי עם מלאי סרטים חרדים.
על רובם התנוסס לאורך הסרט הלוגו של דוסינט.
( אני יכולה לעשות לך צילום מסך של סרט אחד פליט שנותר במחשב לפני שאמחק אותו לצמיתות)

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
על חילוקי דיעות שמעת?
אני שמעתי על כמה פסקים שהתירו,
חלק התירו רק מה שהתפרסם באינטרנט, חלק התירו רק מה שכבר הועתק.
אבל זה בוודאות לא אסור לכל הדעות.
שמעתי על חילוקי דיעות בעיקר בפורומים ומפי אנשים ששמעו מאנשים שחשבו ששמעו מרבנים.

את מי שאני שאלתי לא הצלחתי לקבל היתר.
ואני ביררתי הרבה על מוזיקה ותוכנות נפוצות ש'רצים' הרבה יותר ברשת מאשר הסרטים האלו.

צריך כתפיים רחבות מאוד לכתוב בפורום ציבורי לבצע מעשה שהדיעות בו חלוקות.
ועוד יותר צריך כתפיים רחבות כשלא ביררתם בעצמכם ושאלתם רב.
אני כבר לא מדבר על ההלכה שבדיני חו"מ אי אפשר לפסוק בלי שמיעת ב' הצדדים,
ועל זה התכוונתי שתביאו לי כל רב שהתיר לכם אישית ואני יביא לכם הקלטה עדכנית שלו שאסור.
וזה קורה פשוט אחרי שהוא ישמע את הצד השני.

אבל אין בינינו ויכוח ודיעות חלוקות.
מה שיש כן בינינו שכל עוד שאני לא מחזיק דברים ללא היתר אני לא מחפש לתרץ את עצמי.

בירה לבנה

משתמש מקצוען

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אתה משווה בין סרט שהפקתו עולה מליונים עם מאות סצנות שונות, לבין סרטים ש90% מהם הוא מונולוגים "מרגשים" שצולמו בנופים המדהימים של *****,
חברה' תתעשתו, זה הזוי לשלם מחירים כל כך יקרים על מוצרים כה ירודים.

אמנם לא ראיתי אף פעם מה מקרינים אצל הנשים.
מה שבטוח ש'מאות הסצנות השונות' מקורם בעיבוד ממוחשב, ואני כבר לא מדבר על התוכן שלא עובר כל בקרה ומסר, הכל עובר מסך היום.
מיליונים? זה גם מוקרן במיליון מקומות, לקהל יעד עצום ורב פי מיליון. ולרוב עם פרסי קרנות למיניהם וכ"ו..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה