עושק הגננות ברשתות הגנים "החרדיות"

מצב
הנושא נעול.

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
גננות וסייעות (או חברות שלהן) שלא יקבלו משכורת בחופש הגדול (כי הבוס שלהם צריך הרבה דלק לאוטו שלו) או שנדרשות לעבוד בכל מיני עבודות משונות כדי לקבל איזה משכורת.
אולי אם נכתוב כאן את המצוקה שלנו נצליח להרעיד קצת את היושבים במגדל השן לעזור לנו

תותח שיווקי

משתמש פעיל
אני מתחיל:
א. סייעות ברשת הגנים של אגו"י לא מקבלות משכורת בחודש אוגוסט. נחתם איתן כל שנה חוזה חדש שתוקפו עד ה-1.7. מצד שני כן נרשם להן ותק בעבודה.
ב. אל תתבלבלו! גם אם נרשם ותק זה לא אומר שהן מקבלות אותו. הסייעות משתכרות שכר מינימום גם אחרי ותק של 10 שנים.
ג. אין ימי מחלה וימי חופשה.
הסיבה היא תוכנית הבראה שנחתמה לפני שנים והיתה אמורה להימשך רק 5 שנים. בפועל היא נמשכת ונמשכת, והעושק נמשך ונמשך גם הוא....

גילה שם טוב

משתמש רשום
נכתב ע"י תותח שיווקי;n4943950:
אני מתחיל:
א. סייעות ברשת הגנים של אגו"י לא מקבלות משכורת בחודש אוגוסט. נחתם איתן כל שנה חוזה חדש שתוקפו עד ה-1.7. מצד שני כן נרשם להן ותק בעבודה.
ב. אל תתבלבלו! גם אם נרשם ותק זה לא אומר שהן מקבלות אותו. הסייעות משתכרות שכר מינימום גם אחרי ותק של 10 שנים.
ג. אין ימי מחלה וימי חופשה.
הסיבה היא תוכנית הבראה שנחתמה לפני שנים והיתה אמורה להימשך רק 5 שנים. בפועל היא נמשכת ונמשכת, והעושק נמשך ונמשך גם הוא....

אין ימי חופשה - אבל יש יום חופשי בשבוע ....,יש חופשת פסח בתשלום, חופשת חוה"מ סוכות וערבי חג בתשלום!.
הם כן מקבלות על יולי משכורת?והם בחופש? אז תוסיפו גם את זה.

לכו לכל העובדים בעבודות משרדיות בשכר מינימום שאת כל הנ"ל לא מקבלים....

אני לא אומרת הם עובדות מאוד קשה, אבל כולנו עובדים...

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י גילה שם טוב;n4943976:
אין ימי חופשה - אבל יש יום חופשי בשבוע ....,יש חופשת פסח בתשלום, חופשת חוה"מ סוכות וערבי חג בתשלום!.
הם כן מקבלות על יולי משכורת?והם בחופש? אז תוסיפו גם את זה.

לכו לכל העובדים בעבודות משרדיות בשכר מינימום שאת כל הנ"ל לא מקבלים....

אני לא אומרת הם עובדות מאוד קשה, אבל כולנו עובדים...

לא חושב שמטרת האשכול היתה להשוות בין תנאי הגננות והסייעות לעובדות ההייטק למשל. דיברתי על זכויות שמגיעות לגננות ולסייעות כדין ולא מקבלות אותן. אגב, גם על היום החופשי הסייעות אינן מקבלות משכורת. לכן יש להן רק 81% משרה.

אני וביתי

משתמש מקצוען
מה הכוונה מגיע להם בדין לכאורה יותר משכר מינימום זה כדין, רוב הרשתות בפרט הקטנות משלמות כך כמובן שבלי תשלום על החופש!

צפורן

משתמש מקצוען
תכנית ההבראה הייתה למיטב ידיעתי ברשת הגנים של אגו"י בלבד.
בשאר הרשתות התנאים הגרועים הנ"ל היו מההתחלה...

hayah

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
חוויה בשרית
שנה שעברה בגני גולדקנופף דרשו מהסייעות לבוא ולארגן ולסדר את הגן ולמלא X שעות, ואם לא כן לא יקבלו משכורת על החודש השמיני,
המשכורת הגיע לבסוף רק על השעות שעבדו, - אז למה עבדתי, יכולתי לנפוש ולא לקבל על זה משכורת,
אבל מה שהכאיב ביותר היה שאחרי כ"כ הרבה שעות עבודה נודע לנו שכל העבודה היתה לשווא, כי החלטו לסייד לנו את הגן.
ומה עם כל העבודה? למר גולדקנופף הסברים...

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י אני וביתי;n4944022:
מה הכוונה מגיע להם בדין לכאורה יותר משכר מינימום זה כדין, רוב הרשתות בפרט הקטנות משלמות כך כמובן שבלי תשלום על החופש!

לשכר מינימום זכאית עובדת מתחילה. עובדת עם וותק זכאית להעלאה הדרגתית של כמה מאות כל שנה.

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י hayah;n4944035:
חוויה בשרית
שנה שעברה בגני גולדקנופף דרשו מהסייעות לבוא ולארגן ולסדר את הגן ולמלא X שעות, ואם לא כן לא יקבלו משכורת על החודש השמיני,
המשכורת הגיע לבסוף רק על השעות שעבדו, - אז למה עבדתי, יכולתי לנפוש ולא לקבל על זה משכורת,
אבל מה שהכאיב ביותר היה שאחרי כ"כ הרבה שעות עבודה נודע לנו שכל העבודה היתה לשווא, כי החלטו לסייד לנו את הגן.
ומה עם כל העבודה? למר גולדקנופף הסברים...

ברשת הגנים מבטיחים כל שנה מחדש לשלם עבור שעות הכנת הגן, ובפועל למרות עבודה מאומצת של כל המשפחה שלושה ימים בעיצומו של החופש לא רואים מזה אגורה שחוקה.

אביגיל 24

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מה התואר מה הלימודים?
נכן עבודה שה מאד...
אבל ידוע מראש

ולא כל סיעת היא גננתואת הפיס של גננות ומורות זה לא כולל סיעות

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
כשלפני הבחירות יגידו לכם ש:"אם נעבוד קשה אז הנציגים יוכלו "להילחם" כדי לעצור את האפלייה של החרדים,
תצחקו להם ישר בפנים ותגידו להם כי אלה שמורידיח את המשפחות החרדיות לחרפת רעב ומנצלים אותם זה דווקא אלה שיושבים בכל מיני ימי עיון עם החכי"ם שלנו, ובחלקם גם נמצאים בעצמם כמועמדים לכנסת!!

אני וביתי

משתמש מקצוען
מה שבאתי לומר שעם החוק הם מסתדרים מצוין. גם עיריית בני ברק מפטרת מורות כל שנה, אבל הפתרון לכל זה זה התאגדות בוועד, ואם ההסתדרות לא מספקת את הסיוע הנדרש אפשר גם לעבור לכוח לעובד או אחרים, כל דבר אחר לדעתי לא יחזיק חוץ מהוצאת קיטור.

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
היה פעם מוקד המאבק שנעלם...
מישהו יודע איפה הם?

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ברשת של זייברט באשדוד הגננות התאגדו
וגם עכשיו ברשת קן ציפור באלעד.
האם יש שם שינוי לטובה?

במקום לקטר, הגיע הזמן להתאגד!
יש היום חוץ מההסתדרות עוד גופים שיכולים לעזור לעובדים ולהציל את החרדים מעצמם!
העושק של השכירים החרדיים בתוך המגזר שלנו הוא נורא.
צריך לטפל בזה אחת ולתמיד.

שירי12

משתמש סופר מקצוען
גנים חרדיים לא משלמים לגננות את הגמולים המגיעים.
לא משלמים לפי הדרגה המגיעה.
מפטרים כאשר השכר על פי הוותק מדי גבוה.

(מצד שני, ההשתתפות מצד המדינה והעיריה בדרך כלל נמוכה יותר אצלם. עדיין זה לא מצדיק)

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י חפץ חיים;n4944218:
במקום לקטר, הגיע הזמן להתאגד!
יש היום חוץ מההסתדרות עוד גופים שיכולים לעזור לעובדים ולהציל את החרדים מעצמם!
העושק של השכירים החרדיים בתוך המגזר שלנו הוא נורא.
צריך לטפל בזה אחת ולתמיד.

מישהי למעלה ציינה את ימי העיון.
אגדה ידועה מספרת שגדעון סער הגיע לנאום בכנס מנהלי התת"ים הוא יצא נדהם:
כל כך הרבה ג'יפים.. ועוד בציבור הכי עני בישראל... וואו.

אני וביתי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תרצונת;n4944125:
ברשת של זייברט באשדוד הגננות התאגדו
וגם עכשיו ברשת קן ציפור באלעד.
האם יש שם שינוי לטובה?

מה שאני יודע שגם זייברט באשדוד וגם קן ציפור נלחמו בזה בכל כוחם, עד כדי סיכון חוקי של הפרעת התאגדות של העובדים. אם הם נלחמים בזה כנראה שהם יודעים שזה יעזור!

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י פנס בערפל;n4944231:
מישהי למעלה ציינה את ימי העיון.
אגדה ידועה מספרת שגדעון סער הגיע לנאום בכנס מנהלי התת"ים הוא יצא נדהם:
כל כך הרבה ג'יפים.. ועוד בציבור הכי עני בישראל... וואו.

משונה. מנהלי הת"תים שאני מכיר (הרב קרליבך מבאר יהושע, הרב הלוי מת"ת תשב"ר, הרב מונק מתורת אמת, הרב עמנואל מעטרת שלמה ועוד ועוד, הת"תים הנחשבים בבני ברק) אינם בעלי רשיון נהיגה כלל וכלל...

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תותח שיווקי;n4944242:
משונה. מנהלי הת"תים שאני מכיר (הרב קרליבך מבאר יהושע, הרב הלוי מת"ת תשב"ר, הרב מונק מתורת אמת, הרב עמנואל מעטרת שלמה ועוד ועוד, הת"תים הנחשבים בבני ברק) אינם בעלי רשיון נהיגה כלל וכלל...

והם נראה לך האנשים שהיו מגיעים ל'ימי עיון' מנופחים מלאי אוכל, מלונאות ופוליטיקה?...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה