עזרה עושק הגננות בקיטנת גני ילדים תש"פ

• פותח הנושא A.A.T
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

גננת לשעבר

משתמש פעיל
ידיעה ממקור מוסמך ביותר:

כיתת גן שנסגרת בהוראת משרד הבריאות, תקציב משרד החינוך עבור הקייטנה ממשיך כרגיל

מנסה לעזור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בלת"ק.

זוכרים שלפני כשנה פורסם שההסתדרות איגדה את הגננות,
והם עשו כנס גדול,
ובאו שם עשרות (אם לא מאות) גננות,
והכל בכדי להלחם על התנאים וכו'.
הם הבטיחו שמעכשיו אי אפשר לפטר אף אחד שיתלונן והכל יהיה בסדר.

לא יודע מה יצא בסוף,
אני רק יודע שאחרי חודש, כבר לא הוזכר מילה בנושא,
ואף אחד מהמנהלים לא התרושש (כנראה...).

אין מה לעשות.
איך אמר ראש עירית בת ים...:
"תפסיקו לבכות כמו ילדים, תתחילו לעבוד..." (משהו כזה).
ואיך הוא עבד?
דיבר עם מי שצריך, והכל הסתדר.
גם לענייננו כך,
המנהל או חברו מדבר עם מי שצריך והכל בסדר.

בהצלחה בהוצאת התסכולים על גבי במה זו ;)
לא נראה שזה באמת יועיל....

הבוס הגדול

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
מזמינה את כל המצדיקים, המרחמים, המאיימים בקריסת העמותות, וכו'
בואו תסבירו לנו גם מאיפה התקציב לדירות הפאר ורכבי השרד של אותם מנהלים מסכנים ואומללים..........
כמו אותה אגדה על אותו מנכ"ל שלבקשת גננת להעלאת שכר ענה בתגובה שתדהמה מעורבת בה - הגננת רוצה לקבל יותר מהמנכ"ל - ???
לחלוטין לא אגדה, וכולם מכירים את אותו אחד, שמעתי מאחד ששמע ממנו עצמו את המשפט הזה, ואכמ"ל,
אותו אחד גם עושק בצורה של פיטורין וחזרה לעבודה מידי שנה בכדי למנוע את הפיצויים והוותק, ואכמ"ל

לילי 1

משתמש מקצוען
מכירה לעומק את הממ"חים בגילאי היסודי בארץ.
הם לא הביאו בשורה לאף מגזר. גם לא בחריש.
מלבד כמה ממחים בודדים ממש שנפתחו על טהרת הממח ומשרתים את הציבור החרדי מודרני, שאר הממ"חים משרתים ציבורים פריפריאליים בכל קנה מידה. בחסידויות יש אך ורק את חב"ד וברסלב. השאר הם בתי ספר נחשלים עם אוכלוסיה סוציו נמוכה מאוד שמנצלת את ההטבות הכספיות שכרוכות במעבר לממ"ח.
אין בשורה או פתרון בממח לציבור החרדי וגם לא נראה בעתיד.

(ניקית כתבה פה שהתיכון של צאנז בממח. אשמח לשמוע ממי שיודע במה מדובר ובאיזו עיר כי בזה יש בשורה אבל נראה לי מידע מוטעה.)

good things

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מכירה לעומק את הממ"חים בגילאי היסודי בארץ.
הם לא הביאו בשורה לאף מגזר. גם לא בחריש.
מלבד כמה ממחים בודדים ממש שנפתחו על טהרת הממח ומשרתים את הציבור החרדי מודרני, שאר הממ"חים משרתים ציבורים פריפריאליים בכל קנה מידה. בחסידויות יש אך ורק את חב"ד וברסלב. השאר הם בתי ספר נחשלים עם אוכלוסיה סוציו נמוכה מאוד שמנצלת את ההטבות הכספיות שכרוכות במעבר לממ"ח.
אין בשורה או פתרון בממח לציבור החרדי וגם לא נראה בעתיד.

(ניקית כתבה פה שהתיכון של צאנז בממח. אשמח לשמוע ממי שיודע במה מדובר ובאיזו עיר כי בזה יש בשורה אבל נראה לי מידע מוטעה.)
התיכון והגנים בנתניה ממ״ח ואני חושבת לא בטוחה ממש שגם מה שפותחים בטבריה ממ״ח

גננת לשעבר

משתמש פעיל
צאנז לא בממ"ח.

גני צאנז נתניה בנות בממ"ד.
ת"ת ובי"ס יסודי צאנז עזבו את הממ"ד לפני שנה עקב התערבות בתכנים (שלא היתה בעבר).

בנתניה יש בי"ס יסודי ממ"ח- קהילה של הרב תורג'מן.
(אחד לבנות ואחד ת"ת).

ויש גנים של קהילת הרב משה בן משה (גם בנות וגם ת"ת) - עברו לפני שנה לממ"ח.

בנתניה יש עוד בי"ס חרדי המשויים לממ"ד- "בית מרגלית"

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עושק בצורה של פיטורין וחזרה לעבודה מידי שנה בכדי למנוע את הפיצויים והוותק, ואכמ"ל

אין דבר כזה.
אם העובד ממשיך לעבוד באותו מקום, אין שום משמעות למכתב הפיטורין שנשלח לו. הוותק והפיצויים נשמרים. כך שאין שום טעם במשלוח מכתבי פיטורין לעניין זה.

הסיבה למשלוח מכתבי הפיטורין היא רק כדי שאם יהיה צורך לפטר, יוכלו לעשות זאת גם במהלך הקיץ. (החוק מחייב פיטורי מורה רק עד 31/5).

לילי 1

משתמש מקצוען
צאנז לא בממ"ח.

גני צאנז נתניה בנות בממ"ד.
ת"ת ובי"ס יסודי צאנז עזבו את הממ"ד לפני שנה עקב התערבות בתכנים (שלא היתה בעבר).

בנתניה יש בי"ס יסודי ממ"ח- קהילה של הרב תורג'מן.
(אחד לבנות ואחד ת"ת).

ויש גנים של קהילת הרב משה בן משה (גם בנות וגם ת"ת) - עברו לפני שנה לממ"ח.

בנתניה יש עוד בי"ס חרדי המשויים לממ"ד- "בית מרגלית"
לא מכירה את הקהילות המדוברות, מניחה שלפחות אחת מהן היא קהילת חוזרים בתשובה.
לגבי בית מרגלית, התיכון שייך למחוז החרדי והבנות נגשות לבגרות מלאה

גננת לשעבר

משתמש פעיל
אין דבר כזה.
אם העובד ממשיך לעבוד באותו מקום, אין שום משמעות למכתב הפיטורין שנשלח לו. הוותק והפיצויים נשמרים. כך שאין שום טעם במשלוח מכתבי פיטורין לעניין זה.

הסיבה למשלוח מכתבי הפיטורין היא רק כדי שאם יהיה צורך לפטר, יוכלו לעשות זאת גם במהלך הקיץ. (החוק מחייב פיטורי מורה רק עד 31/5).

הבעיה היא לא עם הפיטורין והחזרה המיידית, את זה אפשר להבין, עקב הבעייתיות בפיטורין בחופש מחמת אילוצים שונים. (מי שלא פיטר עד התאריך הקובע- סוף מאי, אמור לשלם שכר שנה שלמה אח"כ גם אם אין עבודה.)

יש בעיה אחרת, עקב כל הקשיים שכבר דוברו למעלה, יש מנהלים עם יצירתיות נוספת: פותחים מדי פעם עמותה חדשה, ודרכה מעסיקים את הצוות.
בעבודה שלא עבדו בה 12 חודשים, לא זכאים להבראה. פחות מ-6 חודשים- לא תמיד זכאים לפנסיה....
שלא לדבר על יולי אוגוסט שלפעמים נופלים בדרך...

הנזק לעובדי הוראה בסגנון העסקה כזה, הוא שלא צוברים וותק של 4 שנים במקום העבודה, ואז לא זכאים לשעות מענק/החזר שכר לימוד.

ומכאן אזהרה חשובה לכל גננת בעמותה,
בסוף כל שנת לימודים יש לבקש מהמעסיק" "אישור העסקה" עם פרטי המעסיק, פרטי הגננת, תפקיד, אחוז משרה. תאריכי העסקה.

עם אישורים אלו יש לגשת ל"כח אדם בהוראה" ולעדכן את הוותק. כל שנה מחדש, לא חובה לגשת פיזית.

עמותות שנפתחות ונסגרות זה דבר שבשגרה, ולהשיג אח"כ את הוותק זה המון פעמים קשה מאד.

ואם הבעלות לא רוצה לתת אישור העסקה? זו שאלה גדולה אם כדאי להמשיך שם.

אפשר להבין שכשלים שונים בשיטת התיקצוב לא מאפשרים למנהלים לשלם כראוי, ומי שבחרה לעבוד שם צריכה להיות מודעת לכך.
אך המסר של המנהל צריך להיות:
"נכון, לצערי אני לא יכול לתגמל יותר, אני מעריך את ההשקעה ודואג לפחות שביום שהענינים יסתדרו... תוכלי מיד לקבל שכר לפי הוותק והדרוג שצברת עד עכשיו."
ולא להתחיל אז מהתחלה............

עצוב מאד לראות גננות שלא מודעות לכללי זהירות מינימליים לזכויותיהן.

אולי פעם כשיהיה לי זמן אכתוב מדריך לגננת המתחילה.

טלא פלא מערכות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
הבעיה היא לא עם הפיטורין והחזרה המיידית, את זה אפשר להבין, עקב הבעייתיות בפיטורין בחופש מחמת אילוצים שונים. (מי שלא פיטר עד התאריך הקובע- סוף מאי, אמור לשלם שכר שנה שלמה אח"כ גם אם אין עבודה.)

יש בעיה אחרת, עקב כל הקשיים שכבר דוברו למעלה, יש מנהלים עם יצירתיות נוספת: פותחים מדי פעם עמותה חדשה, ודרכה מעסיקים את הצוות.
בעבודה שלא עבדו בה 12 חודשים, לא זכאים להבראה. פחות מ-6 חודשים- לא תמיד זכאים לפנסיה....
שלא לדבר על יולי אוגוסט שלפעמים נופלים בדרך...

הנזק לעובדי הוראה בסגנון העסקה כזה, הוא שלא צוברים וותק של 4 שנים במקום העבודה, ואז לא זכאים לשעות מענק/החזר שכר לימוד.

ומכאן אזהרה חשובה לכל גננת בעמותה,
בסוף כל שנת לימודים יש לבקש מהמעסיק" "אישור העסקה" עם פרטי המעסיק, פרטי הגננת, תפקיד, אחוז משרה. תאריכי העסקה.

עם אישורים אלו יש לגשת ל"כח אדם בהוראה" ולעדכן את הוותק. כל שנה מחדש, לא חובה לגשת פיזית.

עמותות שנפתחות ונסגרות זה דבר שבשגרה, ולהשיג אח"כ את הוותק זה המון פעמים קשה מאד.

ואם הבעלות לא רוצה לתת אישור העסקה? זו שאלה גדולה אם כדאי להמשיך שם.

אפשר להבין שכשלים שונים בשיטת התיקצוב לא מאפשרים למנהלים לשלם כראוי, ומי שבחרה לעבוד שם צריכה להיות מודעת לכך.
אך המסר של המנהל צריך להיות:
"נכון, לצערי אני לא יכול לתגמל יותר, אני מעריך את ההשקעה ודואג לפחות שביום שהענינים יסתדרו... תוכלי מיד לקבל שכר לפי הוותק והדרוג שצברת עד עכשיו."
ולא להתחיל אז מהתחלה............

עצוב מאד לראות גננות שלא מודעות לכללי זהירות מינימליים לזכויותיהן.

אולי פעם כשיהיה לי זמן אכתוב מדריך לגננת המתחילה.
ראיתי שיש אפשרות לעדכן את הוותק לא רק דרך אישור מעסיק אלא גם על ידי הוצאת דו"ח מעבידים מהביטוח לאומי, הבעיה היא שבכח אדם בהוראה כתוב שיש לשלוח את זה דרך מנהל המוסד.
שאלתי היא האם זה יתקבל אם אני ישלח את זה מהמייל האישי שלי, וכך בעצם כל עובדת יכולה לעדכן את הוותק בלי ליצור כל קשר בענין עם המעביד...

טלא פלא מערכות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
בהמשך להודעה הקודמת, שלחתי למייל שמופיע באתר של משרד החינוך תחת "כח אדם בהוראה" ביום שישי בשעה 09:00 בבוקר מתוך הנחה שהם בטח לא עובדים ביום שישי אך ביום ראשון על הבוקר הם יראו את הפניה שלי ויחזירו לי תשובה, תכלס הזדעזעתי לראות שהפקידה שם החזירה לי תשובה ביום שבת קודש בשעת בוקר מוקדת...
ולכן א. שימו לב לא לשלוח להם מיילים בסוף שבוע כי יתכן מאוד שתגרמו ליהודי לחלל שבת ח"ו.
ב. לצורך עדכון וותק צריך לשלוח להם גם דו"ח נוכחות וגם אישור מעסיק
בהצלחה לכולם.

לא אני

משתמש מקצוען
אין דבר כזה.

אז כל הזעם הציבורי הותיק בנושא זה - מיותר?
חידשת לי..

פזמון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
בהמשך להודעה הקודמת, שלחתי למייל שמופיע באתר של משרד החינוך תחת "כח אדם בהוראה" ביום שישי בשעה 09:00 בבוקר מתוך הנחה שהם בטח לא עובדים ביום שישי אך ביום ראשון על הבוקר הם יראו את הפניה שלי ויחזירו לי תשובה, תכלס הזדעזעתי לראות שהפקידה שם החזירה לי תשובה ביום שבת קודש בשעת בוקר מוקדת...
ולכן א. שימו לב לא לשלוח להם מיילים בסוף שבוע כי יתכן מאוד שתגרמו ליהודי לחלל שבת ח"ו.
ב. לצורך עדכון וותק צריך לשלוח להם גם דו"ח נוכחות וגם אישור מעסיק
בהצלחה לכולם.
היה ראוי לשלוח לה הודעה
בסגנון: הצטערתי מאד לקבל הודעה מעובדת מדינה שנכתבה ביום שבת קודש.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה