דרוש מידע עושק במוסדות החינוך

• פותח הנושא nori
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

ללא שם

משתמש רשום
על שלושה דברים עומדים מוסדות החינוך החרדיים: תרומות קומבינות ותקציב מצומק
יש כאן כמה שמדברים מהגרון של ליברמן ולפיד "איפה הכסף" - במוסדות החינוך החרדיים
האמת צריכה להיאמר שהמוסדות החרדיים מתוקצבים בחסר בגלל שהם לא מלמדים ליב"ה וכו'
ונכון שמסכנות הגננות אבל חבל שחוץ המשכורת המקוצצת יהיה להן גם תחושת ניצול משפילה זה לא מדוייק ברוב המקרים.

basis20

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בלי לקרוא הכל.
מנהלי המוסדות מתעשרים על חשבון המורות.
הגזילה הקטנה הזו היא רק סיפור כיסוי לעקיצות הגדולות שיש שם.
זה נכתב בצער רב, אבל רק מי שבפנים יודע עד כמה זה נכון, שוב, לצערי.

נקודת זינוק

משתמש פעיל
ונכון שמסכנות הגננות אבל חבל שחוץ המשכורת המקוצצת יהיה להן גם תחושת ניצול משפילה זה לא מדוייק ברוב המקרים.
אז מי שפותח מוסד עושה את זה רק לשם שמים...
ימות המשיח

אבידובי

משתמש מקצוען
לכל אלו שדיברו על התקוממות נגד מנהלי המוסדות,
אני באה לחזק אתכם, לצאת נגדם, להשמיע את דעתכם בקול, ולא לשתוק,
לצערי נתקלתי ושמעתי על הרבה עוולות שנעשים אך ורק ע"י מנהלי מוסדות חרדיים שבאים ומנצלים את העובדות החרדיות שלא מספיק יודעות את החוקים ומפחדות להתקומם.
אני אישית קיבלתי הוראה בשם רבנים גדולים (וכמובן שכל אחד ישאל בעצת רבו)
שמי שנעשה נגדה עוול או שניצלו אותה או שפיטרו שלא כחוק וכו',
יש לה חובה לצאת נגד מנהלי המוסד ולתבוע את הזכויות שלה כי זה מה שימנע את המקרים הבאים, וזה מה שיגרום למנהלי המוסדות לפחד מהעובדות ולא לנצל אותם, וזה מה שייתן גב לעובדות נוספות לעמוד על הזכויות המגיעות להן לפי הדין ולהבדיל לפי החוק.

meme

משתמש פעיל
ומה עם זה שמעסיקים סייעות לילדה אלרגית/אפילפטית בעוד דברים נצרכים במהלך שהותה בבית הספר,
בטענה שהילדה לא זקוקה לסייעת כל הזמן
אחרי שההורים חירפו את נפשם להשיג את השעות האלו,
ומה עם הילדה תקבל התקף והסייעת לא תהיה אה?
בשביל מה בדיוק יש לה שם שעות?
העושק במוסדות של המגזר קיים
כי אנחנו קהל שבוי!!!!
כי אחר כך יקלקלו לילד בישיבה/בסמינר.
אם כבר זעקה זה על סיפורים כאלו.

מלאכת מחשב(ת)

משתמש רשום

אני וביתי

משתמש מקצוען
השבת יצא לי לדבר עם מורה וגננת. ואני המומה למה שנחשפתי.
אני אכתוב בקצרה כי הבנתי שהספור לא חדש. אבל איך זה לא בכותרות???

מספרת לי גננת בחיידר שהמנהל בקש ממנה לחתום על כך שהיא מחזירה את רב הכסף שהיא תקבל עבור הקיטנה שתתבצע בגן.
העילה להחזר היא כי היא ממילא בגן, והוא משלם לה משכורת טובה ותנאים טובים אז הוא זכאי להתחשבות.
גננת שסרבה אמר אין בעיה, ורשם דמות פיקטיבית כגננת בקיטנה (למרות שהגננת הרגילה תהיה בגן)
לגבי הימים שאחרי תשעה באב אמר שהן לא צריכות לעבוד שהרי הקיטנה היא ללא ימי שישי ובחיידר כן לומדים ימי שישי לפיכך הושלמות הימים והקיטנה תגמר כמה ימים מוקדם מהנדרש ומתוקצב על ידי משרד החינוך.
לא נפלתי מהכסא זה מהמקרים הקלים ממש. יש עושק הרבה יותר גדול זה חוסה תחת כשר אבל מסריח אם רק ביקש יפה וברגע שלא הסכימה רשם על מישהו אחר מה הבעיה הגדולה? מאיפה הכסף נהיה שייך לגננת? אני מצדיע למנהל החיידר אצלנו שטורח לפתוח קייטנה שולח להורים הודעה לרשוםוכל הכסף עובר לגננות ולמלמדים.
לגבי מה שנכתב על הסתדרות אני מכיר רשת שהגננות התאגדו כבר לפני כמה שנים בנתיים לא יצא כלום כי באמת אין מהיכן לגרד כסף, כמובן שמדובר ברשת שמשלמת שכר הוגן לגננות בלי שטיקים וטריקים של להחזיר מזומן וכדו. היכן שמצוי השטיקים שם יעזור התאגדות של העובדים.

basis20

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מהרוח המסתובבת, יש לציין לשבח את המוסדות שאינם מוכרים ע"י המדינה שעושים את המירב לתת למורות את המקסימום שיכולים כי מראש נפתחו לשם שמים.
רוב ה"קומבינות" והגניבות הם במוסדות של הרשת והחינו"ע ששם אין הבדל משמעותי מבחינה תקציבית. (שכוללת: שכר למורות, שכר לביה"ס, שכר לחדר מורים, מענקים, שכר לתפקידים שעדיין לא מכירים אותם... וכו'.. אין המקום כאן להכפיש ולהלשין על כספים שנגנבים מהמדינה לכיסם של בעלי המוסדות. המקום כאן הוא להתריע על כספי שנשדדים באיומים ממורות וגננות שמוציאות את מירב כוחותיהן, ופעמים שמנצלים את חוסר הידיעה בנושא..)

אביטלוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אז מה הפיתרון ??????????
למצוא תרומות קשה עד כמעט בלתי אפשרי
לתת את כל הזכויות ולמשכן את הבית?

מסתבר שיש מנהלים של מקומות מאוד גדולים ורשתות גדולות שנהנים מחיי רוחה ודירות פאר על חשבון העובדים
לא מכירה!!!!!!!!!!! אבל זה השיח בציבור וכמו שאומרים אין עשן בלי אש

אבל מנגד יש את רובם שהם מנהלים של מוסדות קטנים ת"ת /ישיבות/בתי ספר ותיכוניים
שנאנקים תחת העול הכספי ולא חלמו לרגע כשפתחו את המוסד במה זה כרוך

לא אומרת שזה מצדיק גזל ולא לשלם את מה שמגיע (צריך גם להבדיל בין גזל כמו כסף שמבוקש חזרה לבין הסכם מראש בצורה מכובדת המבהיר לעובד כי זה מה שאפשרי לשלם לו במצב הקיים)

אבל מאיפה ישלמו את מה שמגיע אם הם לא מקבלים כמו שצריך לתת???

נניח והממשלה מתקצבת כיתות של 35 ויש בכיתה רק 25 ועוד דוגמאות רבות
במוסדות שלנו ישנם ערבי הורים/פעילויות שיח תורני מעטפת חברה והשקפה וכד שהעלות של ההורים לא מתחילה לכסות, נכון זה לא חובה ואי אפשר לקחת מהשכר אבל גם אף הורה לא מוכן שלא יהיה אז מאיפה? אין על זה תקצוב

כאשר השכר הוא ישירות ממשרד החינוך מצוין האוצר סופג את כל הפערים
אבל כאשר זה עמותה היא סופגת את כל הפערים

לכאורה יש פיתרון (ח"ו לא מציעה ברצינות)
בואו נעבור כולם למוסדות רגילים תחת משרד החינוך נקבל את כל התנאים שלהם כולל עובדי הוראה שנבחרים על ידם
לימודי ליבה וכו לא מאוד מתמצאת במה זה כרוך אבל אנחנו בחרנו לעבור דרך עמותות ות"ת
רק מנסה שיבינו שיש עוד צד כמו שרשמו למעלה

ולא רשמתי את כל זה בשביל להצדיק אלא בשביל שלא מחר כל מכר או שכן שלכם שהוא מנהל תיכון/סמינר/ת"ת/ישיבה יחשב בעינכם כגנב
אז שההורים ישלמו את הכסף- לא הגננות
זה כמו שתגידי המחירים בסופר יקרים- תקצצו לקופאיות בשכר

אביטלוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא מסכימה עם ההשוואה. עובדי הייטק בד"כ לא מקבלים את המשכורת מכספי משלם המיסים. עובדי הוראה כן.
אז נכון שיש בעיני במגזר הציבורי תנאי שכר מנופחים בהרבה שאולי כדאי לטפל בהם קודם, אבל כן יש מקום לדון בתנאי ההעסקה של המורים (לא מביעה כרגע דעה האם הם הוגנים או לא), אם כי זה לא קשור לדיון הנוכחי.
ועל מה הוא משלם מיסים?
על תנאים וזכויות במדינה, כגון חינוך, תרבות וכדו'
אם זה השכר שהוחלט לתת לעובדי ההוראה, כמו שכר שהוחלט לתת לפועל ניקיון, זה מה שמגיע לו

HP מעצבת

משתמש מקצוען
כל מי שכתב כאן והשמיץ והכליל
כנראה כבר לקח בחשבון
שזה פורום פתוח לגמרי גם לשאינם חרדים
השחרת הציבור החרדי כולו מתוך הכללות ופופליזם
מתוך תסכולים אישיים
היא מעשה מסוכן וחסר אחריות בעליל.
לא השחרת הציבור החרדי,
אלא המנהלים שחוגגים על חשבון עובדיהם.

ניוזמן

משתמש פעיל
השבת יצא לי לדבר עם מורה וגננת. ואני המומה למה שנחשפתי.
אני אכתוב בקצרה כי הבנתי שהספור לא חדש. אבל איך זה לא בכותרות???

מספרת לי גננת בחיידר שהמנהל בקש ממנה לחתום על כך שהיא מחזירה את רב הכסף שהיא תקבל עבור הקיטנה שתתבצע בגן.
העילה להחזר היא כי היא ממילא בגן, והוא משלם לה משכורת טובה ותנאים טובים אז הוא זכאי להתחשבות.
גננת שסרבה אמר אין בעיה, ורשם דמות פיקטיבית כגננת בקיטנה (למרות שהגננת הרגילה תהיה בגן)
לגבי הימים שאחרי תשעה באב אמר שהן לא צריכות לעבוד שהרי הקיטנה היא ללא ימי שישי ובחיידר כן לומדים ימי שישי לפיכך הושלמות הימים והקיטנה תגמר כמה ימים מוקדם מהנדרש ומתוקצב על ידי משרד החינוך.

מקרה ב' מספרת לי מורה שהמנהלת הציעה לה להרשם כמורה בקיטנה. אך בפועל היא מבקשת שתתפקד כסיעת. כי הרי אין צורך במורה בקיטנה. מספיק שתהיה סיעת. את ההפרש המנהלת כמובן מבקשת שהמורה תחזיר לה לקופת בית הספר. במקרה זה המורה סרבה והקיטנה הפסידה כח אדם איכותי.

תגידו, איך אפשר להשלים עם הספורים האלה? אני מקבלת קריאות אדישות ומשפטים כמו מה חדש מכל מי שאני מספרת לו.. ואני פשוט לא יכולה להשלים עם העובדה שאין מה לעשות.
כאחת שעובדת בהנהלת חשבונות של כמה גנים
דוקא במקרה הזה לא מבינה על מה יצא הקצף
האם ידוע לך שמה"ח אינו מתקצב סייעות [רק כ65 ש"ח ביום..] של הקייטנות?
הטענה שלהם זה כיון שמקבלות שכר על 11 חודש ומחיובות לעבוד בחדשים אלה אך זה נכון במגזר הכללי לא בתתים שזה יוצא בימי החופשה המוקדמת ,מאידך מתחילים בא' אלול ועל זה אין תקצוב זה הוצאה נטו של הת"ת איפה כל שוחרי הזכויות הזועמים..
הבעלות מפסידה מכך בנוסף לכל ההוצהות הנלוות היא צריכה לתקצב את הסייעת מכיסם ולא מדובר על ימים שביכו"כ עובדים כך שזה הגיוני שהגננות שדוקא העלו להם את השכר בקיטנה אם הם רוצות לקבל נתח הם צריכות להשתתף
וזה על חשבון אותם ימים שביכ"וכ מחוייבות לעבוד מטעם הת"ת
אם את/ה בתור הורה מתקומם על זה בבקשה נראה אותך מוציא מכיסך את שכר הסייעות
בקיצור זה מאד קל להוציא את כל הזעם במקלדת בלא לדעת מה קורה בצד השני של הדלפק
יש עוד מלא דוגמאות לטענות שכשרואים את הצד השני הן מקבלות פורפוציה אחרת

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
הטענה שלהם זה כיון שמקבלות שכר על 11 חודש ומחיובות לעבוד בחדשים אלה אך זה נכון במגזר הכללי לא בתתים שזה יוצא בימי החופשה המוקדמת ,מאידך מתחילים בא' אלול ועל זה אין תקצוב זה הוצאה נטו של הת"ת איפה כל שוחרי הזכויות הזועמים..
הבעלות מפסידה מכך בנוסף לכל ההוצהות הנלוות היא צריכה לתקצב את הסייעת מכיסם ולא מדובר על ימים שביכו"כ עובדים כך שזה הגיוני שהגננות שדוקא העלו להם את השכר בקיטנה אם הם רוצות לקבל נתח הם צריכות להשתתף
אוי, יש לי דמעות בעיניים
זה כ"כ מרגש לשמוע על המאמץ של המנהלים למרות העוני המחפיר שלהם
אולי נתאגד כל ההורים ונקים להם קרן תרומות

גלינג

משתמש סופר מקצוען
לשפוט על פי עדות הנגנב שגנבו ממנו בלי לשמוע את צד הגנב - באמת נורא!!
רק להבין להיכן הגענו...שלא שומעים את צד הגנב

ועל זה נאמר עולם הפוך ראיתי
מכיון שמוסכם על כולם שהתוספת של החופש איננה מחוייבת מצד המשכורת (בגני תתי"ם).
תגובתך איננה נכונה.

אנחנו מודים לך

משתמש מקצוען
הם מקבלים על החודש ה12 דמי הבראה וביגוד ומחשבים את זה בשבילם כמשכורת
(גם אני מבפנים)
ולא צריך לרחם עלים על המנהלים של דורינו שמקבלים תקצוב מלא ממשרד החינוך ממש לא
ויכול להיות שכל מקום זה שונה לגמרי אבל מה שאני יודעת שעדיין לא היו צריכים לפתוח קרן לשום מנהל מוסד חרדי
ואיך אומרים למי יש כסף היום למנהלי מוסדות חרדיים ותבדקו ותראו שזה נכון אפילו אם הם משלמים עוד משכורת לסייעות

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה