עושים מטבח, עזרו לנו לא ליפול בפח...

Prk

משתמש פעיל
אני לא יודעת מה התקציב שלך ואם את הולכת לשבור קירות הוא "רק" להחליף ארונות
אך במקרה הספציפי שאני מכירה השקיעו הרבה מאד כסף בלתקן נזקים שהיו יכולים לחסוך מראש אם היו מתייעצים עם מי שמבין ומנוסה בתחום.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מבלי להכנס להכללות, לא חייבים עיצוב בכל מטבח, לפעמים ממש חבל על הכסף והזמן. נכון שיש מטבחים בעיתיים שעיצוב טוב יכול להועיל ושוה את הכסף, אלא שיש הרבה נגרים מוכשרים שיודעים גם לעצב היטב, התורה חסה על ממונם של ישראל!!!

רוצה לשמוע משהו?
ההורים שלי חשבו בדיוק כמוך לפני כ-15 שנה.
למה צריך מעצבת למטבח? הלכו לכמה נגרים עם המבנה של המטבח, וכולם נתנו להם את אותו התכנון פחות או יותר - מקרר ומקפיא בנישה מימין, לידם מזווה, שממשיך לתריס וחתיכת משטח עם הכיריים והתנור - ובנפרד על קיר החלון שמשמאל - משטח ארוך עם הכיורים, ממורכזים מתחת לחלון כמיטב המסורת.
הא, וגם אי ארוך במרכז המטבח חלקו גבוה שיהיה עוד משטח עבודה וחציו נמוך לישיבה.
נשמע פנטסטי, נכון?

אז זהו שלא.

כבר בהתחלה אמא שלי טענה שלוקח לה הרבה זמן לבשל במטבח הזה - אבל חשבה שככה זה במטבח חדש והיא תתרגל.
לאט לאט היא הבינה שהיא פשוט הולכת המון במטבח.
כאן הגיע השלב שהתחלתי להתעניין וללמוד עיצוב פנים והסברתי לה שזה בגלל שכל הזמן היא צריכה להסתובב סביב האי ומשולש העבודה של מקרר>כיריים>כיורים פשוט חסום אצלה.
אבל מה?! נחליף מטבח חדש?
לקח לה עוד כמה שנים להבשיל עם הרעיון שזה לא משנה שהמטבח שלה כמו חדש - הוא פשוט לא משרת אותה נכון!
התחלנו בסקיצות לתכנון המטבח מחדש והאמת שזה היה אחד המטבחים המאתגרים שתכננתי.
מצד אחד, לא רצו ליגוע בריצוף, כי כאמור הבית חדש לגמרי ולא יתחילו לשנות את הריצוף בכל הבית בגלל תכנון המטבח. בנוסף יש דלת יציאה למטבחון במרכז המטבח ואת החלון הגדול וכמובן מקרר ומקפיא ברוחב 140 ס"מ שלא מתכוונים להחליף.
אגב, כל נגר שהם הביאו הביתה לקבל הצעת מחיר - אמר להם שהוא יכול לעשות להם מטבח חדש אבל התכנון הקיים נראה מצויין וכדאי שישארו איתו - אבל נגרים הם בעלי מקצוע טובים - אך לא תמיד מבינים בהנדסת האנוש ובתכנון מטבח נוח לתפעול, וההורים שלי כבר הבינו שהם צריכים להתעקש על התוכנית שאני תכננתי עבורם.

אמא שלי טוענת שמאז שהחליפו את המטבח זמן הבישול התקצר אצלה בחצי!
ובכל מאורע או חג שיוצא לה לבשל הרבה במטבח אני מקבלת הודעת תודה על כמה שהמטבח נוח לה והיא בקושי צריכה ללכת צעד לכל כיוון והכל נגיש וקרוב והיא פשוט נהנית לבשל ולא מתעייפת כבעבר.

אז נכון, לא כל מטבח הוא מטבח מורכב, אבל כל מטבח צריך לתכנן כדי שייצא נוח ופרקטי.
לפעמים קורה שמצליחים להגיע לזה גם לבד (בבחינת שעון מקולקל שצודק פעמיים ביום...) - אבל מעצבת טובה חושבת מחוץ לקופסא ומחוץ לסטנדרט - ומי שיוצא מורווח מזה זה הלקוח!

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
כפי שכתבתי למעלה, אני שלמתי, ולמעצבת מוכשרת במיוחד, אך בסופו של דבר הכסף היה די לריק...
אין כללים והכללות, אך הנורמה שמתחילה להכנס לפיה אין לעשות שום עבודה ללא 'עיצוב', אינה מוצדקת כלל לבעלי יכולת בינונית שאינם מעונינים בפאר והדר.
אין לי ענין, אני לא נגר ולא מעצב... חבל לי על כסף של אחרים שילך לריק. [אולי זה לא לריק, הפרנסה של המעצבות גם חשובה בסופו של דבר... אבל אולי כדאי יותר שיתמקדו אצל העשירים יותר שם יקבלו יותר כסף וזה גם מוצדק כי הם רוצים דברים מפוארים וחדשניים וכו' וכו'].

עיצוב לא נועד רק למי שמחפש פאר והדר, ממש לא!
פנתה אלי משפחה צעירה שקנתה דירה קטנה בפריפריה, וכשנכנסו אליה נדהמו לגלות מטבח קבלן קטנטן עם מינימום מקומות אחסון שודאי לא מתאימים להם!
ע"י החלפת החזיתות התחתונות, הוספת ארונות עליונים, ויחידת בילד אין והוספת פינת ישיבה עם ספסל - הלקוחות קיבלו מטבח חדש, פונקציונאלי ולא פחות מכך - יפיפה, ובמחיר מצחיק!
(אגב, מלכתחילה לא היינו אמורים להחליף את השיש והקרמיקה אבל כמו שאומרים "עם האוכל בא התיאבון" והלקוחות החליטו שהם כן רוצים לשדרג גם את השיש והקרמיקה ברגע האחרון ממש...).
מצרפת את התוצאה החלקית (עדיין אין כיורים ולא נעשו פינישים) - אבל ניתן לראות איך עיצוב נכון יכול גם במגבלות הקיים להוציא מטבח לתפארת וללא הוצאה גבוהה.

ואני מקווה שזה עונה גם לך @אלעדית על שאלתך זו:
ברור שמעצבת זה הדבר הכי טוב ויש נגריות מקצועיות שמוציאות תחת ידיהן דברים מושלמים, אבל מה עושה ה'עמך' שלא תמיד יכול לאפשר לעצמו לוקסוס? אין פתרון ביניים? גם דבר מושלם וגם לא יקר? אין לי בעיה להתפשר על מטבח שלא יהיה ה'מילה האחרונה' אך יהיה מושלם מבחינת תכנון ואיכות.. (במשפט אחד: בגדי מעצבים במכירת סוף עונה...)
עיצוב פנים היום הוא ממש לא רק לעשירים אלא לא פחות מכך ל"עמך"!
כמו שנאמר: "אני לא מספיק עשיר כדי לקנות בזול" (ולשלם ביוקר...).
דווקא כשמדובר בחללים קטנים וכשצריך לנצל את החלל בצורה מיטבית - ההשקעה שווה פי כמה.
לפני-אחרי-חדש.jpg

נערך לאחרונה ב:

אידי

עיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני בתור מעצבת חדשה ממליצה בחום על מעצבת בעיקר על החלוקות של המגירות וההפרדות במגירות נ"ב המחיר שאני לוקחת עדיין זול מאד חוץ מהידע שיש לי כי אני עכשיו ממש אחרי בניה וכמובן מטבח חדש

מירי סלומון

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בד"כ מעצבת בחברה/נגר יודעת לתכנן, מכירה את כל התקנים וגם לא תעשה טעויות...
אבל היא לא תתן לך יותר מדי הרבה אופציות ולא תשב אתך על כל ס"מ כמו אדריכל/ית או מעצב/ת
אדריכלית בד"כ תמקסם יותר (אני עובדת עם נגרים וחברות, וראיתי איך זה עובד שם)

השאלה מה התקציב שלך פחות או יותר למטבח כולל הכל?
כי אדריכלית למטבח זה סיפור של בערך 2,500-5,000 ש"ח, תלוי בגודל ותלוי בניסיון,
אם את עושה מטבח פשוט של עד 15,000 ש"ח אז אולי באמת לא שווה לך,
אם את משקיעה במטבח עם מגירות, טריקה שקטה, קיר ארונות וכד', שהעלות שלו היא 30K-50K
(תלוי בגודל ובחיפויים) אז לדעתי זה השקעה משתלמת שתצדיק את עצמה.

בהצלחה!!
אבל זה לא תמיד נכון שתכנון של מעצבת (שיהיה נכון/פרקטי כל שיהיה) לא תמיד מקפיץ את המחיר?
זה לא שתמיד יהיה להן רעיונות יקרים מאוד???

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל זה לא תמיד נכון שתכנון של מעצבת (שיהיה נכון/פרקטי כל שיהיה) לא תמיד מקפיץ את המחיר?
ממש ממש לא נכון.
מעצבת מתאימה את עצמה לתקציב של הלקוח. ויש הרבה מאד מעצבות בציבור שבגלל היקף הלקוחות עם התקציב המוגבל התמקצעו בתכנון לבעלי תקציב מוגבל ויוכלו לחסוך לך יותר כסף מאש לו תבני לבד. וזה חד משמעית.
מה שכן לפעמים יכולה להיות אשליה ללקוח לגבי תקציב, ואז המעצבת תנפץ לו את החלום, והוא יצא בהרגשה שהמעצבת "ייקרה" לו את הבניה. אבל זו רק הרגשה... היא פשוט העמידה לו מראה למציאות ולא תמיד זה נעים.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
עיצוב לא נועד רק למי שמחפש פאר והדר, ממש לא!
פנתה אלי משפחה צעירה שקנתה דירה קטנה בפריפריה, וכשנכנסו אליה נדהמו לגלות מטבח קבלן קטנטן עם מינימום מקומות אחסון שודאי לא מתאימים להם!
ע"י החלפת החזיתות התחתונות, הוספת ארונות עליונים, ויחידת בילד אין והוספת פינת ישיבה עם ספסל - הלקוחות קיבלו מטבח חדש, פונקציונאלי ולא פחות מכך - יפיפה, ובמחיר מצחיק!
(אגב, מלכתחילה לא היינו אמורים להחליף את השיש והקרמיקה אבל כמו שאומרים "עם האוכל בא התיאבון" והלקוחות החליטו שהם כן רוצים לשדרג גם את השיש והקרמיקה ברגע האחרון ממש...).
מצרפת את התוצאה החלקית (עדיין אין כיורים ולא נעשו פינישים) - אבל ניתן לראות איך עיצוב נכון יכול גם במגבלות הקיים להוציא מטבח לתפארת וללא הוצאה גבוהה.

ואני מקווה שזה עונה גם לך @אלעדית על שאלתך זו:

עיצוב פנים היום הוא ממש לא רק לעשירים אלא לא פחות מכך ל"עמך"!
כמו שנאמר: "אני לא מספיק עשיר כדי לקנות בזול" (ולשלם ביוקר...).
דווקא כשמדובר בחללים קטנים וכשצריך לנצל את החלל בצורה מיטבית - ההשקעה שווה פי כמה.
צפה בקובץ המצורף 578184
מהמם, כמו כל העבודות שלך?
ממה עשוי החזית של ארונות העץ?

cherry c

משתמש סופר מקצוען
@אלעדית
חובה מעצבת!!!
ולא אחת מתחילה.
דוקא אם מטבח קטן, דוקא אם אין תקציב.
אין לך כסף להחליף מטבח עוד 5 או 10 שנים, אז תעשי אותו כמו שצריך.

שימי לב, ראיתי שלא אמרו לך.
יש מעצבות שנותנות לך תוכנית+תלת מימד+ליווי לבחירת חומרים. שזה תקציב יקר.
את יכולה להוריד את האקסטרות אבל להישאר עם מעצבת (שוב, לא מתחילה) שנותנת לך תוכנית.
על זה אין לוותר.
תלת מימד זה נחמד, אבל אפשר להתגבר על זה.
ליווי לחומרים יש כאלה שצריכים ויש כאלה שזה רק מעצבן אותם, אם אין לך כסף אפשרי לוותר על זה, תחרשי על השראות מפינטרסט והאוס ותחליטי לבד.

יש לי מטבח קטן, ועם תכנון נכון של המעצבת, יחד איתנו!! כן כן חשוב לי לכתוב את זה שהרבה דברים במטבח זה בא בגלל ששקענו בתוכניות וניתחתנו וחשבנו, זה לא לזרוק למעצבת להגיד כן כן, קיבלתי מטבח שמרגיש גדול, מרווח, 3 אנשים יכולים לעבוד בו במקביל. לא לשהות בו, לעבוד!
כיף לעבוד בו, הכל נגיש הכל נוח, זה מרכז החיים של הבית, כולם נמשכים אליו כמו מגנט.
כל דבר נמצא בדיוק במקום הנכון!

בקשר לסוגיה שאמרו פה נגר מול מעצבת, אז ככה:
מעצבת בחברת מטבחים, בדר"כ זה ביג נו נו.
לנגרים יש רעיונות טובים, ולפעמים הם אלה שמורידים את המעצבת מהאולימפוס, אבל לפעמים יש להם טעויות נוראיות בעיצוב.
אז לקחת מעצבת, לשמוע את הנגר, בנקודות ויכוח לשאול שוב ולהבין למה כל אחד אומר מה שהוא אומר, להקשיב להגיון שלכם (ויותר למעצבת מאשר לנגר)

בליסטי

משתמש צעיר
צילום מקצועי
גם החרסינה נראית מאד מעניינת. מאיפה היא?
וכן איזה קלפות את שמה בכזה סגנון ארונות עליונים HK , זה מספיק נוח?

cherry c

משתמש סופר מקצוען
פה מגיעה העבודה שלך, רעיון שנגר אומר לך שיקר, את מבקשת מהמעצבת חלופות.
אחרי זה בוחנת מעלות וחסרונות של האופציות ובוחרת.

לדעתי, בחברת מטבחים למול מעצבת תשלמי אותו דבר, רק שבחברת מטבחים את תשלמי ותקבלי פחות, ואצל מעצבת+נגר את תשלמי ותקבלי יותר.

אדריכלות מזווית אחרת

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מצטרפת לכל הנ"ל, חובה להשתמש בשרותי מעצבת!!
וכשלקוחות מבררים אצלי עלויות ו"נבהלים" מהמחיר שאני "עושקת", אני מעדיפה לאמר להם, תעשו טובה לעצמכם, תקחו מעצבת טובה אחרת, אחרת תתחרטו, אבל אני אותם כבר לא לוקחת (מניסיון הם אח"כ הלקוחות הכי קשים).
היו לי כמה וכמה לקוחות שהם בבניה פעם שניה, אחרי שבפעם הראשונה חוו עוגמות נפש ובזבוז כספים בלי ליווי של מעצבת, ולא, הם לא גומרים את החודש, אבל הם לא עשירים לבנות בזול.

אדריכלות מזווית אחרת

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד נקודה- יצא לי לראות כמה וכמה מטבחים שהלקוח עיצב את המטבח לבד ובליווי הנגר, ומרגישים מליון דולר על החסכון הכספי הענק, רק מה שהם לא שמו לב ל- תריס מכשירים שנפתח בחזית ולא לכיוון השיש, תריס שנפתח לשיש, אבל מיד יש כיור ללא משטח עבודה, ארון עליון שלא נפתח כי יש ארון אחר שחוסם את פתיחתו, ועוד ועוד.....
אז לשיקול דעתכן!

cherry c

משתמש סופר מקצוען

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מהמם, כמו כל העבודות שלך?
ממה עשוי החזית של ארונות העץ?

"חזיתות העץ" הן פורמייקה בטקסטורת עץ.
מי אמר שפרקטיות ויופי לא הולכים ביחד?

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
גם החרסינה נראית מאד מעניינת. מאיפה היא?
וכן איזה קלפות את שמה בכזה סגנון ארונות עליונים HK , זה מספיק נוח?

1. לא מדובר בחרסינה אלא בחיפוי מסוג HPL.
(אגב, החומר מצויין אבל אישית פחות אהבתי את הדוגמא הזו והעדפתי מראה יותר נקי וחלק. בסופו של דבר הבחירה הסופית היא של הלקוחות והם התעקשו על הדוגמא הדי מקושקשת הזו לטעמי...)
2. הקלפות אכן עם מנגנון HK, וזה נוח בזכות העובדה שגובה הקלאפה כשהיא פתוחה הוא מעל גובה הראש (גובה 2.10) - כך שגם כשקלפה נשארת פתוחה לאורך זמן - כמו בזמן הנחת הכלים במתקן הייבוש לדוגמא - היא לא מפריעה.

אדריכלות מזווית אחרת

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא בהכרח.
ייתכן שאת המעצבת הראשונה שהם פנו אליה ועוד לא קלטו את המחירים.
אא"כ את רוצה לעבוד רק עם אנשים שאין להם מגבלות תקציב.
יש מצב שזה אכן בברור ראשוני,
רוב הלקוחות שלי מוגבלים בתקציב, ועדיין מעריכים את עבודת המעצבת, במיוחד שבמסגרת התקציב המוגבל משתדלת להגשים את כל חלומותיהם!

בליסטי

משתמש צעיר
צילום מקצועי
1. לא מדובר בחרסינה אלא בחיפוי מסוג HPL.
(אגב, החומר מצויין אבל אישית פחות אהבתי את הדוגמא הזו והעדפתי מראה יותר נקי וחלק. בסופו של דבר הבחירה הסופית היא של הלקוחות והם התעקשו על הדוגמא הדי מקושקשת הזו לטעמי...)
2. הקלפות אכן עם מנגנון HK, וזה נוח בזכות העובדה שגובה הקלאפה כשהיא פתוחה הוא מעל גובה הראש (גובה 2.10) - כך שגם כשקלפה נשארת פתוחה לאורך זמן - כמו בזמן הנחת הכלים במתקן הייבוש לדוגמא - היא לא מפריעה.

1.מה זה החומר הזה בדיוק?עלות ?והיכן משיגים?
זה באמת קצת מקושקש רק שראיתי שזה לא חרסינה ורציתי לדעת מה זה כן.
2. תודה על התשובה כי אני הולכת לעשות את זה ורציתי לוודאות שבטוח זה נוח.

דיגיקלי

משתמש מקצוען
וכשלקוחות מבררים אצלי עלויות ו"נבהלים" מהמחיר שאני "עושקת", אני מעדיפה לאמר להם, תעשו טובה לעצמכם, תקחו מעצבת טובה אחרת, אחרת תתחרטו, אבל אני אותם כבר לא לוקחת (מניסיון הם אח"כ הלקוחות הכי קשים).
זה ממש לא נכון!
הרבה פעמים אנשים נבהלים מהמחיר, ובכ"ז מחליטים שזה שווה להם
(למרות המחיר)
אבל זה אנשים שמתכננים לשלם, הם פשוט לא עם תקציב גדול, וזה שאת לוקחת סכום X קצת מלחיץ אותם והם גם מבררים מה זה כולל ומדוע

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אצלנו המטבח הוא הפנינה של הבית... בו אני מארחת אוטומטית, לפני הסלון! הוא מרשים, ואין אחד שלא פער זוג עיניים מולו- ניצול מקסימלי של מקום, שילוב של צבעים ומראה נקי ומזמין שכיף ללכלך וכיף לנקות...
עיצב לי אותו נגר אומן מתל אביב: חצי שעה עם נייר ועיפרון מאחורי האוזן, שרטוט סקיצה של כל מה שצריך והזמנה לבחור חומרים וצבעים במפעל שלו.

המקום אצלי מאתגר מאוד- צורת ך', רציתי שני תנורים, פינת בישול מול החלון, קלאפות כפולות, ארון כלי פסח, כיורי ענק, פינת אוכל לילדים, מקרר ענק, משטח שיש ענק ללישה ולרידוד בצקים, תאורה ממוקדת בפינת הבישול, נישה למקרוגל... הכל כולל הכל ב-30,000 (לא כולל מקרר)

על הדרך אשמח לשמוע אם יש לכם טיפים איך לפרק ולשמר אותו בתקופת הבניה כי ממש נקשרתי אליו...

תכף העוזרת גומרת לנקות לי ואעלה תמונה:)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה