דיון לסחור בשוק ההון וניסיונות לתזמן נכון את השוק, האם אפשרי?

chiclook

משתמש פעיל
אני אומרת שעכשיו תבא ירידה.
זה עובד הפוך על הפוך.
וורון באפט אמר שכאשר הוא שומע בשוק שמניה מרויחה הוא רץ למכור אותה והפוך.
חברה שנמצאת בקריסה והמניות עלולות ליפול תעשה הכל כדי לשדר עסקים משגשגים כדי שירוצו אנשים לקנות את המניה ויהיה להם עצמם בעצם למי למכור אותה.
יש אפשרות לראות את זה טכני על הגרף: עליה שמלווה במומנטום נמוך.
כלומר החברות גורמות למניות לעלות כדי שכולם התלהבו לקנות והם מוכרים להם מניות אבודות.

מלבד זאת יש תבניות טכניות שקורות ומראות על שינוי. אני מוסיפה דוגמאות מהחודש האחרון ביורו יין ובנפט.
כאשר נבנית תבנית של ABCDE הגרף יגיע לנקודה F

גם מבחינה כלכלית כשהנפט שווה 6 הרבה חברות פושטות את הרגל ואז החזקים שנשארים מעלים את המחיר.

קבצים מצורפים

• EURJPY#Weekly.png
    EURJPY#Weekly.png
    KB 17.3 · צפיות: 45
  • USOIL#Monthly.png
    USOIL#Monthly.png
    KB 14.4 · צפיות: 48

chiclook

משתמש פעיל
מה זה מקור? חז"ל? העיתון?
אף אחד לא יכתוב לך: העליה של מניה X פקטיבית.
קודם כל נתון פשוט: כל קניה של מניה- יש מישהו שמוכר אותה.
כאשר חברה בקשיים הבעלים הם הראשונים שיודעים ע"כ ולא מפרסמים את זה בשוק. להפך הם יעשו הכל אפילו להביא כסף מהבית כדי לגרום למניה לעלות וגם דואגים לפרסם את העליה!
כאשר כולם רצים לקנות את המניה הם מתפטרים מהעודפים שלהם. המניה יורדת מעט וכולם חושבים הנה הזדמנות נהדרת לקנות עוד! לתמימים האלו הם מוכרים עוד כמויות של המניה של עצמם ואז מגלים שבעצם המניה לא עולה אלא יורדת יותר ויותר.
זו רק דוגמא. מי שקורא דוחות או נתונים גרפים לעומק לא יפול בבור. רק מי שקורא עיתונים.

מה יהיה?? הבאתם פה חומר איכותי וידע רב מגובה במחקרים שהסיכוי להצליח לתזמן את השוק \ לבחור מניות שתשנאנה תשואה עודפת - שואפת לאפס.
אני דוקא כן יכולה לתזמן את השוק ב90%
דולר שקל הולך להגיע ל3.50
יורו דולר יגיע ל1.1170
מה עוד מכירים פה? אוסטרלי דולר יור מינימום ל0.69
מצרפת תמונה להמחשה איך שהמחיר עולה והמדדים למטה יורדים
AUDUSD#H4.png

Panda

משתמש מקצוען
כאשר חברה בקשיים הבעלים הם הראשונים שיודעים ע"כ ולא מפרסמים את זה בשוק. להפך הם יעשו הכל אפילו להביא כסף מהבית כדי לגרום למניה לעלות וגם דואגים לפרסם את העליה!

אני מציע לך לא לכתוב על משהו שאת לא יודעת לגביו. אין בין מה שכתבת ובין למציאות קשר.

chiclook

משתמש פעיל
הנסדק נמצא בשיא כל הזמנים. גם הSMP כמעט בשיא. ברגעים אלו יש אפילו זינוק מעלה.
ולמרות זאת אני מזהירה הולך לבא מפלת. לדעתי משמעותית. זה לא זמן להשקיע במניות שכ"כ מתוחות כלפי מעלה.
אני אישית מוכרת!
צריך אומץ להגיד את זה כשכ"כ הרבה שנים זה לא קרה אבל אני לא פוחדת כי מקסימום המחיר יחזור לכאן

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
הנסדק נמצא בשיא כל הזמנים. גם הSMP כמעט בשיא. ברגעים אלו יש אפילו זינוק מעלה.
ולמרות זאת אני מזהירה הולך לבא מפלת. לדעתי משמעותית. זה לא זמן להשקיע במניות שכ"כ מתוחות כלפי מעלה.
אני אישית מוכרת!
צריך אומץ להגיד את זה כשכ"כ הרבה שנים זה לא קרה אבל אני לא פוחדת כי מקסימום המחיר יחזור לכאן
נהדר. רושמים לפנינו.
אם טעיתם, או שסתם לא תפסתם א"ז כש"המחיר מקסימום יחזור לכאן", גם תעדכנו כאן.
בינתיים הססטיסטיה נגדכם
+ חבות מס מיידית במקום נדחית.

chiclook

משתמש פעיל
בינתיים בכל ההודעות שלי לא פיספסתי.
אמנם צודק שאין זו המלצה לסוחרים לטווח ארוך.
אני סוחרת בטווח קצר.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני סוחרת בטווח קצר.
בטווח הקצר זה נקרא לסחור.
בטווח הארוך זה לא לסחור, אלא להשקיע.
וזה שני דברים שונים לחלוטין.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אני סוחרת בטווח קצר.
נשמע מדהים .
אני רק לא מבינה למה לכתוב את זה כאן ולגלות לכולם... קחי משכנתא על כל הבית, או הלוואה על המקסימום שאפשר, ותקני קרן ממונפת בזמנים שלדעתך היא בשפל, תמכרי בשיא. ותחזרי כדי לספר.
אם זה מצליח לטווח של מעל 5 שנים , אני נותנת לך לנהל לי את כל הכסף בדמי ניהול של 5%.

chiclook

משתמש פעיל
לא הבנתי את ההתלהבות שלך להשקיע את כל הבית.
שום עתיד אינו בטוח. יש הגיון, הסתכלות וסטטיסטיקות על סמך העבר שאפשר לצפות מהם את העתיד.
אך אין בהם ללמד על כל מקרה פרטי ולכן א"א להמר על כל הבית.
אתן דוגמא פשוטה: הסטטיסטיקה אומרת שרב התינוקות נולדים נורמלים ולכן אם תהמר על כל תינוק שיוולד נורמלי שקל אחד במשך הזמן תרויח למרות שמידי פעם תצטרך גם לתת שקל
אבל אם תהמר על תינוק ספציפי את כל הבית שלך יש סיכוי שתהפך לפושט רגל.

העשיל

משתמש רשום
נשמע מדהים .
אני רק לא מבינה למה לכתוב את זה כאן ולגלות לכולם... קחי משכנתא על כל הבית, או הלוואה על המקסימום שאפשר, ותקני קרן ממונפת בזמנים שלדעתך היא בשפל, תמכרי בשיא. ותחזרי כדי לספר.
אם זה מצליח לטווח של מעל 5 שנים , אני נותנת לך לנהל לי את כל הכסף בדמי ניהול של 5%.
עם המשכנתא על הבית, אפשר גם לרכוש אופציות ... :rolleyes:
לא הבנתי את ההתלהבות שלך להשקיע את כל הבית.
שום עתיד אינו בטוח. יש הגיון, הסתכלות וסטטיסטיקות על סמך העבר שאפשר לצפות מהם את העתיד.
אך אין בהם ללמד על כל מקרה פרטי ולכן א"א להמר על כל הבית.
אתן דוגמא פשוטה: הסטטיסטיקה אומרת שרב התינוקות נולדים נורמלים ולכן אם תהמר על כל תינוק שיוולד נורמלי שקל אחד במשך הזמן תרויח למרות שמידי פעם תצטרך גם לתת שקל
הכל מובן שריר וקיים,
אבל מי שמבין את זה כ"כ טוב, היה מוותר על המשפט:
לא כך...?!

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
יש הגיון, הסתכלות וסטטיסטיקות על סמך העבר שאפשר לצפות מהם את העתיד.
זהו, שהמחקרים הוכיחו שאי אפשר. או מדויק יותר - שרוב האנשים לא מצליחים .
אם את מרוב האנשים - אין מה להתרגש, כמה הצלחות ויותר כשלונות.
אם את מהנדירים שמצליחים - שווה למשכן גם את הדירה של השכנים .
אבל אם תהמרי ברצף , נגיד על 20 תינוקות , כנראה שתצליחי, נכון?
אז ההבדל הוא שבשוק ההון זה לא ככה. רוב האנשים למרות שהם מהמרים כמה פעמים מפסידים לממוצע של השוק.
ההשוואה היותר טובה היא למשל , להימורים רשמיים.
כולם , למשל , יכולים לנחש שמדינה X תנצח את Y במשחק, אבל כשבאים להמר על זה , צריך להמר אחרי הניחוש של המומחים שנותנים מראש 90% למדינה Y ו10% למדינה X
גם בשוק ההון, לא מספיק לנחש שתהיה צמיחה של חברות התרופות , למשל, צריך לנחש שתהיה צמיחה גדולה יותר מאשר התמחור שהשוק נותן, התמחור הוא בעצם שקלול של כל המומחים בעולם ומה שהם נותנים לחברות התרופות.
בשביל להצליח להמר עקבית , צריך לדעת משהו שכל אותם מומחים לא יודעים , או להיות חכמה יותר מכולם .
בדוגמא של התינוקות זה נניח ככה: נגיד שרופאים מעריכים ש1 מכל 10 אלף תינוקות יוולדו פגועים , ואת מעריכה שיותר או פחות.

בקיצור, לא שווה להתלהב מכמה קליעות, כל עוד שזה לא עקבי , ואם אין לך יכולות יוצאות דופן , כנראה שאת בסטטיסטיקה שמפסידה למדד בסוף .

נערך לאחרונה ב:

chiclook

משתמש פעיל
רוב האנשים למרות שהם מהמרים כמה פעמים מפסידים לממוצע של השוק.
כמו שרובם לא עומדים בדיאטה. היצרים יותר חזקים מהשכל. למרות שכללי הדיאטה נכונים מי יכול לעמוד בפיתויים?
אם הייתי יכולה לקבל על כל תינוק 100 שקל(ולא שקל) ואולי 1000 ש"ח
וכל יום אומרים לי זה בחירה שלך את יכולה לקבל 1000 במקום שקל אז יום אחד הייתי אומרת:
יאללה! פעם אחת בלבד אני עושה את זה. ואופס 1000 שח בכיס
ואז עוד פעם
ועוד פעם
ואז אני נופלת עם 3000 ש"ח שעמלתי להשיג ב3000 פעמים שהייתי סבלנית ובעצם הפסדתי בענק.
וכמובן זה קרה לי לא פעם ולא פעמיים...
אבל זה עדיין לא אומר שא"א לקרא את השוק

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה