השקעות עוקב מדד 500 של ארה"ב - בדרך כשרה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כן.
והנה ציטוט מתוך האתר של מכון כת"ר
שאלה:
נתקלתי בכתבה שמציינת אפיק חדש להשקעה שכותרתה כדלקמן:
"אלטשולר שחם ובלאקרוק, מגופי ניהול הכספים הגדולים בעולם, קיבלו את אישור רשות ניירות הערך להשיק 15 קרנות סל עוקבות אחרי מדדים עיקריים בעולם".

שאלתי היא האם השקעה בקרנות סל שכאלו, על מדדים בחו"ל ולא בארץ הן מותרות (לאור המאמר על המעבר מתעודות סל לקרנות סל בו הכרעתם שלא נוח הלכתית להשתמש בקרנות סל)?
תשובה:
שלום רב,

מותר להשקיע בקרנות סל העוקבות אחרי מדדי חו"ל.
השאלה נענתה ע"י הרב שלמה אישון

וכך גם סוברים רבני הבד"ץ
קרן לדוגמה מס' 1159250

מאיר גולן

משתמש רשום
כן.
והנה ציטוט מתוך האתר של מכון כת"ר
שאלה:
נתקלתי בכתבה שמציינת אפיק חדש להשקעה שכותרתה כדלקמן:
"אלטשולר שחם ובלאקרוק, מגופי ניהול הכספים הגדולים בעולם, קיבלו את אישור רשות ניירות הערך להשיק 15 קרנות סל עוקבות אחרי מדדים עיקריים בעולם".

שאלתי היא האם השקעה בקרנות סל שכאלו, על מדדים בחו"ל ולא בארץ הן מותרות (לאור המאמר על המעבר מתעודות סל לקרנות סל בו הכרעתם שלא נוח הלכתית להשתמש בקרנות סל)?
תשובה:
שלום רב,

מותר להשקיע בקרנות סל העוקבות אחרי מדדי חו"ל.
השאלה נענתה ע"י הרב שלמה אישון

וכך גם סוברים רבני הבד"ץ
קרן לדוגמה מס' 1159250

תודה.
אם אני בור ועם הארץ בנושאים אלו. ואני מעוניין להניח מאה אלף שקל עוקב למדד, אני פשוט פונה לאלטשולר שחם ובלאקרוק ואומר להם שאני מעוניין שישקיעו עבורי, וזה כל התהליך ?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תודה.
אם אני בור ועם הארץ בנושאים אלו. ואני מעוניין להניח מאה אלף שקל עוקב למדד, אני פשוט פונה לאלטשולר שחם ובלאקרוק ואומר להם שאני מעוניין שישקיעו עבורי, וזה כל התהליך ?
לא.

אבל יש כמה דרכים פשוטות
אפשרות א. אתה פותח קופת גמל להשקעה בחברת מור ובוחר מסלול עוקב S&P 500 ומעביר להם את הכסף והם יעשו את זה בשבילך.
אפשרות ב. פונה לבית השקעות כמו פסגות או מיטב דש ומבקש לפתוח חשבון מסחר עצמאי בבורסה,
ואז כשיש לך כזה חשבון, אתה קונה שם נייר ערך שמספרו 1159250 בסכום שאתה מעוניין.
אפשרות ג. במקום לפתוח כזה חשבון מסחר עצמאי בבית השקעות, אז אפשר גם בבנק שלך לפתוח תיק ניירות ערך, ולקנות את אותו נייר ערך.

אפשרות א הכי פשוטה והכי יקרה.
אפשרות ב הכי זולה כשסכום ההשקעה הוא מעל 50,000 ש"ח.
אפשרות ג הכי זולה כשסכום ההשקעה הוא מתחת ל 50,000 ש"ח.

מה שהכי חשוב שתדע ותפעל לפי הכללים להשקעה נכונה ולא מסוכנת, וכתבתי אותם במאמרים שלי.

מאיר גולן

משתמש רשום
@מקצועי בלבד
תודה רבה על התגובה המועילה מאוד.
רציתי לשאול עוד. בהנחה שאני מעוניין להקצות גם סכום קטן עבור השקעה בנפט. (אני יודע שזה מאוד מסוכן, ושקול להימור. אבל בכל אופן בסכום מסויים אני מעוניין לעשות את זה) האם יש ניירות ערך, שאני יכול לקנות דרכם, שיקחו את מחיר השוק של הנפט. (לא חברות שמיצרות, מזקקות וכדומה, אלא את שווי החבית נפט.)

ותודה על הערך המוסף הגדול לפורום מכל המאמרים שנכתבו בנושאי ההשקעות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד
תודה רבה על התגובה המועילה מאוד.
רציתי לשאול עוד. בהנחה שאני מעוניין להקצות גם סכום קטן עבור השקעה בנפט. (אני יודע שזה מאוד מסוכן, ושקול להימור. אבל בכל אופן בסכום מסויים אני מעוניין לעשות את זה) האם יש ניירות ערך, שאני יכול לקנות דרכם, שיקחו את מחיר השוק של הנפט. (לא חברות שמיצרות, מזקקות וכדומה, אלא את שווי החבית נפט.)
כן יש אפשרות כזאת ע"י קרן סל שעוקבת אחרי זה
לדוגמה נייר ערך מס' 1144534 של תכלית

s2061

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אפשרות ב. פונה לבית השקעות כמו פסגות או מיטב דש ומבקש לפתוח חשבון מסחר עצמאי בבורסה,
האם דווקא פסגות או מיטב דש ?
אין אפשרות כזו באלטשולר?

ותודה גדולה על כל המידע שאת נותנת ,
זה עוזר לנו מאד.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
האם דווקא פסגות או מיטב דש ?
אין אפשרות כזו באלטשולר?
לא שידוע לי
איזה שלבים עולים כסף?
פתיחת התיק עצמה או רק עמלת פעולות?
פתיחת תיק לא עולה כסף
אבל בבנק יש עמלת שמיה על הניירות ערך
ובבתי השקעות יש דמי טיפול חודשיים
ששניהם לא קשורים לפעולות בחשבון.

chiclook

משתמש פעיל
לדעתי כדאי מאד להשקיע עכשיו בנפט.
הוא נמצא בתחתית כזו שמבחינה טכנית מכאן הוא יכול רק לעלות.
המחיר שלו כרגע 22 לחבית הוא יגיע עד 41 בשלב ראשון
ועד 80 בעוד כמה שנים

גלית פוקוס

משתמש פעיל
לגבי הנפט - לטווח ארוך, בכלל לא בטוח שהמחירים יעלו-

בנק פועלים- יש למישהו/מישהי מידע או הערכות מה קורה עם זה?
על פניו זה נראה מעולה להשקעה עכשיו.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לכל מי שחושב להשקיע בנפט, ו/או שאל אותי באישי, ואמרתי לו שאני לא ממליצה, ורק לא הסברתי למה [כי לא היה לי זמן להרחיב]
אז הנה כתבה שמסבירה זאת היטב.
בבקשה

s2061

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
תודה.
לא.

אבל יש כמה דרכים פשוטות
אפשרות א. אתה פותח קופת גמל להשקעה בחברת מור ובוחר מסלול עוקב S&P 500 ומעביר להם את הכסף והם יעשו את זה בשבילך.
אפשרות ג. במקום לפתוח כזה חשבון מסחר עצמאי בבית השקעות, אז אפשר גם בבנק שלך לפתוח תיק ניירות ערך, ולקנות את אותו נייר ערך.

אפשרות א הכי פשוטה והכי יקרה.
אפשרות ב הכי זולה כשסכום ההשקעה הוא מעל 50,000 ש"ח.
אפשרות ג הכי זולה כשסכום ההשקעה הוא מתחת ל 50,000 ש"ח.

מה שהכי חשוב שתדע ותפעל לפי הכללים להשקעה נכונה ולא מסוכנת, וכתבתי אותם במאמרים שלי.

משתפת עבור מי שמעוניין לפתוח בימים אלו תיק מסחר עצמאי בבורסה,

ניסינו לפתוח בבנק תיק השקעות, הם מחייבים בפגישה עם שני השותפים בחשבון, כאשר הסניף המנהל שלנו לא היה פתוח וצריך לגשת לסניף מרוחק, ויתרנו על זה.

פנינו לאלטשולר שחם בטלפון השארנו בקשה שיחזרו אלינו לבירור על תיק השקעות בניהול עצמאי, לא חזרו.

בפסגות פתחנו פנייה לפתיחת תיק השקעות, מילאנו את כל הפרטים אבל בשלב האחרון- קבלנו שגיאה "שגיאה זמנית, לא ניתן להשלים את הפעולה, נסה מאוחר יותר", ניסינו מאוחר ועדיין לא היה תקין, התקשרנו אמרו שיחזרו..

יום למחרת כאשר מפסגות לא חזרו אלינו והאתר עדיין לא עבד פנינו למיטב דש בטלפון, הם חזרנו אלינו תוך כמה שעות ושלחו לינק לפתיחת תיק, אחרי יום התקשרה נציגה והשלימה איתנו את הפעולה + העברת הכסף לחשבון שלהם,
היא אמרה שתוך שבוע נקבל מייל עם קוד משתמש וססמה לכניסה לאזור האישי, למעשה תוך יומיים קבלנו ויכולנו לקנות ניירות.

אחרי שסיימנו עם מיטב דש, אלטשולר חזרו אלינו אבל בדיוק לא ענינו כך שאני לא יכולה להגיד מה הייתה התשובה שלהם.
גם פסגות חזרו אלינו כזה כבר לא היה רלוונטי..

כך שמי שמעוניין לפתוח כעת תיק שידע שמיטב ד"ש היו הכי זריזים ונוחים.

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ניסינו לפתוח בבנק תיק השקעות, הם מחייבים בפגישה עם שני השותפים בחשבון, כאשר הסניף המנהל שלנו לא היה פתוח וצריך לגשת לסניף מרוחק, ויתרנו על זה.
זה כמובן תלוי באיזה בנק מדובר.
לכל בנק יש את הכללים שלו.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
מה לגבי פתיחת חשבון באינטראקטיב ישראל?
הבנתי שיש להם מסלול מעולה
דרך איזושהי עמות/קרן.. לא זוכרת כבר
בזמנו בררתי וזה מה שמצאתי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה לגבי פתיחת חשבון באינטראקטיב ישראל?
הבנתי שיש להם מסלול מעולה
דרך איזושהי עמות/קרן.. לא זוכרת כבר
בזמנו בררתי וזה מה שמצאתי.
כברוקר זר הם לכאורה טובים וזולים,
אבל זה יותר מתאים למתקדמים בתחום,
ולמי שמשקיע בצורה פאסיבית [בכל אופן במדד S&P 500] בתי ההשקעות בארץ הם מצוינים.

שוהם307

משתמש מקצוען
@מקצועי בלבד אני מאמין שההמלצה שלך זה שמי שהוא לא בקי בכלל בענייני הון, אז שיפתח קופת גמל להשקעה באחת החברות והם ינהלו לו את הכסף, לא?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד אני מאמין שההמלצה שלך זה שמי שהוא לא בקי בכלל בענייני הון, אז שיפתח קופת גמל להשקעה באחת החברות והם ינהלו לו את הכסף, לא?
ממש לא!
מי שלא בקי בכלל, שלא ישקיע בכלל!!
צריך לדעת לאיפה נכנסים? ואיך צורת ההשקעה?
מי שלא מבין כלל, יכול להפסיד את כל כספו גם בהשקעה דרך קופת גמל.

אבל ההמלצה שלי היא להשקיע קצת זמן,
ולקרוא קצת חומר בעניין,
ואז תבין קצת בנושא, ותוכל לעשות זאת לבד במינימום עלות.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה