דרוש מידע עוסק פטור לעצמאי - האם זה משתלם?

אשרינו

משתמש פעיל
צילום מקצועי
זו לא טעות שלי הוא כתב מיסים ולא ביטוח לאומי

זו הטעות שלך, גם בביטוח לאומי אפשר לעשות תאום בסוף השנה (רק צריך לבדוק לפני זה כי לפעמים דווקא מפסידים

במילים אחרות הרווח בלהרשם כעצמאי הוא שההכנסות מחושבות בממוצע על כל השנה ויש סיכוי שחלק גדול יותר יכנס למדרג הנמוך
מצד שני אם הוא כן יהיה במדרג הגבוה (אם הוא מקבל בתלוש יותר מ6164 לחודש ) הביטוח לאומי לעצמאי במדרג הגבוה הרבה יותר יקר מביטוח לאומי לשכיר בתלוש (אא"כ המעסיק גובה ממנו גם את החלק של המעסיק אז זה קצת יותר יקר
הסכומים הם מדרג נמוך: שכיר 3.5% (7% כולל המעסיק) עצמאי 6%
מדרג גבוה: שכיר 12% (19.5 כולל מעסיק) עצמאי 18%

אשמח להבין במה עלולים להפסיד אם עושים סיכום תשלום שנתי.
הרי זה ברור שכל מה שאני משלם השנה הוא מקדמות על סמך הערכה לפי השומא של שנה שעברה.

במשך השנה אני מקבל רק מספר תלושים כשכיר ובסוף השנה אני משלם על אותן חודשים לפי המדרג הגבוה. ביררתי בזמנו אצל היועץ מס והוא אמר לי שבזה הביטוח לאומי שונה מתשלום של מס הכנסה.
אמשח להחכים יותר.

אשרינו

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לפעמים קורה מי שמוציא את התלוש מחייב לפי הנמוך וביטוח לאומי לא שמים לב ואם מבקשים תיאום בסוף שנה הם עולים על זה
זה לא מסתדר.. כי בטופס 101 של השכיר אני מצהיר מעל עבודה יחידה. ושם מנכים לפי מדרגות הביטוח לאומי
העצמאי מקוזז בסוף השנה כהשלמה.

אסתי הס

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
יש אופציה שלישית-
שכר מרצים,
זה מיועד בדיוק לאנשים בסיטואציה שלך.
גם על שכר מרצים יש לדווח
ולכן יש לפתוח תיק במע"מ.
ככלל, אם פה ושם יש אפשרות לעבודות פרטיות מחוץ לעבודה כשכירים, וכדאי מאוד שתהיינה,
רצוי לפתוח תיק במע"מ ולא לתת לחששות להגביל את אפשרויות התעסוקה.
נכון שיש עלויות
אבל האפשרויות שנפתחות הרבה יותר רחבות.
עוסק פטור מוגבל כמדומני לעיסקאות בהיקף של עד 100,000 ש"ח בשנה. מאחלת לכולם לעקוף את זה מהר ולהיות עוסקים מורשים.

ק"סניק

משתמש פעיל
טוב יצאתי יותר נבוך משנכנסתי....

כמה הבהרות:
א. אני לא עובד בשחור בשפו"א.
ב. תמיד יש תלוש.
ג. המטרה היא הפחתת מיסים.
ד. מדובר על הכנסה לעת עתה של 15000 ש"ח בשנה.
ה. מסקנתי מכל האמור - במידה ואפרוץ קדימה לפתוח ומהההר עו"פ (או מורשה - אמן!).
ו. לע"ע עדיף להמשיך בהסדר הנוכחי למרות שייתכן שאני מפסיד כמה גרושים.

הבעיה היחידה היא עם אלה שלא מוכנים לתת תלוש אלא תשלום רק כנגד קבלות - ואז אני מסובך.

מה לגבי להקים על שם אשתי או בן דוד שגר בחו"ל - ויש לו אזרחות (הוא לא חי פה והכל יעשה באישורו כמובן) זה שייך?

אשרינו

משתמש פעיל
צילום מקצועי
הייתי מעדיף למשוך כמה שיותר את סעיף ו.
באם בכל זאת תרצה לפתוח, אז תעשה על השם שלך. בסכום כזה לא תשלם ביטוח לאומי (אינו עונה להגדרה).

קח בחשבון שרשויות המס הם לא חברים שלך מהכולל. תוכל לנהל את כל הניירת שלך לבד, אבל אתה עלול לטעות וזה יכול להיות ביוקר.
לעבוד דרך יועץ מס עולה סביבות ה1500 שח בשנה.

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לעבוד דרך יועץ מס עולה סביבות ה1500 שח בשנה.
יועץ מס חוסך המווון כאב ראש!! למרות שנראה לפעמים שאפשר לבד מה זה בכלל וכו'... על זה אומרים שעדיף ללמוד מטעויות של אחרים...
אני נמצא אצל יועץ מס מהתותחים!!! אם תרצה אמליץ לך, אני לא מקבל מזה שקל.

משפחת לוי...

משתמש מקצוען
ואז אתה מתקשר אליהם וסוגר עניין תוך 2 דקות...מניסיון...

יותר גרוע זה להיכנס לעיניים שלהם כשאתה בשחור...

רואה חשבון גדול מתעסק עם תיקים גדולים שמס הכנסה "אוהב אותם"
דגי רקק של כמה אלפי שקלים בשנה יש לו כאלו מאות אלפים
לא רואה סיבה לכזה לחץ...
בעוסק פטור?
ממש מוזר.[/Q
לא התכונתי לעבוד בשחור ח"ו אלא עדיף כל תיאום מס מלפתוח עסק פרטי

סתם למידע העסקים הקטנים הם העסק הכי גרוע בישראל מבחינת יחס המדינה למשל לגבי מי שחותם אבטלה על התלושים מורידים לו ממה שהרויח מהעסק ממה שמגיע לו על התלושים ! למה??? סתם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה