דרוש מידע עוסק פטור לעצמאי - האם זה משתלם?

ק"סניק

משתמש פעיל
שלום לכם

אני צריך עצה,
כיום אני שכיר ומדי פעם מוזמן להרצאות בכל מיני מקומות, מכיון שאין לי עוסק פטור אז משלמים לי בתלוש, מה שמצריך תיאום מס שאת זה למדתי לעשות לבד
הענין הוא שלהקים עוסק פטור יש לזה מעט עלויות שנתיות של דוח שנתי והצהרת הון

הסיבה שאני כן רוצה לעשות את זה היא מכיון שבתלושים לוקחים לי המון מס! על שתי הרצאות שמסרתי והייתי אמור לקבל 2100 נכנס לי רק 1700 ומשהו בגלל מיסים.

בעוסק פטור זה יחסך לי?

ועוד שאלה לעוסק פטור שעובד כעצמאי יש מגבלת שכר פטור רק על מה שהוא מעבר למשכורת שלו או שיש איזה ססכום קבוע?

במידה והפטור הוא רק במידה והמשכורת לא עוברת את הסכום הפטור האם אני יכול לפתוח את העסק על שם אשתי שלא עובדת ולהוציא קבלות על שמה? זה תקף?

תודה
וסליחה על הבלבול
פשוט אני לא מבין גדול בתחומים האלה

no problem

משתמש מקצוען
יש אופציה שלישית-
שכר מרצים,
זה מיועד בדיוק לאנשים בסיטואציה שלך.

אשרינו

משתמש פעיל
צילום מקצועי
צריך לבדוק טוב מול יועץ מס/ הנהלת חשבונות לפני הצעד הזה.
שכיר בתלוש ועצמאי באותו חודש, על פי רוב ייקחו לך הרבה כסף ביטוח לאומי.
ולא נגענו בנושא התשלום לניהול חשבונות שנתיים והצהרת הון.
ביטוח לאומי משולם לפי חודש ולא בסיכום שנתי.
לא בדקתי לעומק "שכר מרצים".
נ.ב. בחוץ לארץ השבת נכנסת יותר מאוחר מבארץ

שלום לכם
אני צריך עצה,
כיום אני שכיר ומדי פעם מוזמן להרצאות בכל מיני מקומות, מכיון שאין לי עוסק פטור אז משלמים לי בתלוש, מה שמצריך תיאום מס שאת זה למדתי לעשות לבד

הסיבה שאני כן רוצה לעשות את זה היא מכיון שבתלושים לוקחים לי המון מס! על שתי הרצאות שמסרתי והייתי אמור לקבל 2100 נכנס לי רק 1700 ומשהו בגלל מיסים.

בעוסק פטור זה יחסך לי?

ועוד שאלה לעוסק פטור שעובד כעצמאי יש מגבלת שכר פטור רק על מה שהוא מעבר למשכורת שלו או שיש איזה ססכום קבוע?

במידה והפטור הוא רק במידה והמשכורת לא עוברת את הסכום הפטור האם אני יכול לפתוח את העסק על שם אשתי שלא עובדת ולהוציא קבלות על שמה? זה תקף?

תודה
וסליחה על הבלבול
פשוט אני לא מבין גדול בתחומים האלה

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אין לזה שום עלויות,
הגשת דו"ח שנתי אפשר לעשות לבד, לא עלה לי שקל...
אם אתה לא מסתדר לבד אפשר לשלם כמה מאות שקלים, אבל זה עדיין שווה מאשר להסתבך עם מס הכנסה...

והצהרת הון
לא כל שנה צריך להגיש את זה, זה יכול לקרות פעם בכמה שנים רק אם פתאום נופלים עליך באופן אקראי...ל"ע...

ועוד שאטלה לעוסק פטור שעובד כעצמאי יש מגבלת שכר פטור רק על מה שהוא מעבר למשכורת שלו או שיש איזה ססכום קבוע?
עוסק פטור זה עד סכום של כ 100,000 ש"ח +- לא קשור כמה אתה מרוויח במשכורת
עוסק פטור - זה ממע"מ,
לגבי מס הכנסה - זה כבר מחשבים בדו"ח השנתי ואין לזה שום קשר לעוסק פטור
לא תקף, ואין עניין, לא נשמע שאתה מרוויח 100,000 ש"ח רק מההרצאות שאינן במסגרת התלוש
הרגיל...
שכיר בתלוש ועצמאי באותו חודש, על פי רוב ייקחו לך הרבה כסף ביטוח לאומי.
לא בטוח בכלל, זה תלוי כמה מרוויחים, כעצמאי - עד סכום מסוים לא משלמים כלל ביטוח לאומי - אך גם ההכנסה אינה מבוטחת...

ולא נגענו בנושא התשלום לניהול חשבונות שנתיים והצהרת הון.
שוב, לא צריך ניהול חשבונות...
נ.ב. בחוץ לארץ השבת נכנסת יותר מאוחר מבארץ
אפשר לאחל שבוע טוב?

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש אופציה שלישית-
שכר מרצים,
זה מיועד בדיוק לאנשים בסיטואציה שלך.
אין לי כ"כ מושג אבל ייתכן שזה משהו בפני עצמו ולא עוסק פטור רגיל - צריך לברר אצל יועצי מס וכדו',
יש כאן הרבה, נו....

בתוכנית-מרחב אונליין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
תלוי במספר ההרצאות, גובה השכר, מס הכנסה, ביטוח לאומי ועוד
צריך להכיר את כל הנתונים.

משפחת לוי...

משתמש מקצוען
תברח כמה שיותר מעוסק פטור -תהפוך את העולם לא להיכנס לעיניים של מס הכנסה .
כל חודשים דיווח , ואם שכחת תקבל התראה על חוב 10.000 מניסיון,
הצהרת הון תוך שנה ומידי פעם אזהרות על קנסות וכו' ובכללי אתה נכנס לעיניים שלהם, ולא מומלץ אם אתה לא חייב כך- אמר לי אחד מהרואה חשבון הגדולים בב"ב.
היינו שכירים והיה לנו שקט. ומאז שיש גם עסק רק ..........

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ואם שכחת תקבל התראה על חוב 10.000 מניסיון,
ואז אתה מתקשר אליהם וסוגר עניין תוך 2 דקות...מניסיון...
בכללי אתה נכנס לעיניים שלהם, ולא מומלץ אם אתה לא חייב כך
יותר גרוע זה להיכנס לעיניים שלהם כשאתה בשחור...
אמר לי אחד מהרואה חשבון הגדולים בב"ב.

רואה חשבון גדול מתעסק עם תיקים גדולים שמס הכנסה "אוהב אותם"
דגי רקק של כמה אלפי שקלים בשנה יש לו כאלו מאות אלפים
לא רואה סיבה לכזה לחץ...

hds

משתמש צעיר
נעשה לכם קצת סדר:
יש 3 דרכים להצהיר על הכנסה:
1. משכורת וכמו שציינתם זה דורש תאום מס, תמיד אפשר לנסות לבקש שיעשו תאום מס ידני - סיכוי גדול שהחשבי שכר לא יסכימו, התאום נכון גם לצורך ב"ל לגבי המס שמשתלם אם אינכם מגיעים למס או ששולם מס גבוה מהנדרש תמיד ניתן להגיש דוח להחזר מס ובקשה להחזר ב"ל.
2. שכר מרצים - הינכם מביאים אישור ממס הכנסה על שכר מרצים, מהתשלום ינוכה מס לפי מה שנקבע במס הכנסה, ישולם מע"מ - לרוב המשלמים מנכים את זה משכר המרצה, וביטוח לאומי כמו שכיר, ושוב אם והביטוח לאומי גבוה מהנדרש ניתן להגיש דוח/בקשה להחזר
1. תיק עצמאי - נקודה חשובה :מרצה חייב במע"מ -לכןהוא לא יכול להיות עוסק פטור, וזה דורש הגשת דוחות מע"מ תקופתיים אלא א"כ זה לא הרצאות אלא סדנאות וכד';).
תשלום לביטוח לאומי יש כמה אפשרויות אך זה די ארוך להסביר אותו, יתכן ובזה אפשר לחסוך בניהול תיק כעצמאי.
לגבי מ"ה תלוי בגובה ההכנסות הכללי - אך כעצמאי ניתן להכיר בהוצאות מסוימות (אגב גם כשכיר אבל זה מוגבל יותר)
ועלות ניהול תיק אצל מיצג בד"כ 1000+ מע"מ וצפונה לא כולל הצהרת הון אחת לכמה שנים ופתיחת תיק 300+מע"מ ויותר...

אשרינו

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אין לזה שום עלויות,
הגשת דו"ח שנתי אפשר לעשות לבד, לא עלה לי שקל...
אם אתה לא מסתדר לבד אפשר לשלם כמה מאות שקלים, אבל זה עדיין שווה מאשר להסתבך עם מס הכנסה...

לא כל שנה צריך להגיש את זה, זה יכול לקרות פעם בכמה שנים רק אם פתאום נופלים עליך באופן אקראי...ל"ע...

עוסק פטור זה עד סכום של כ 100,000 ש"ח +- לא קשור כמה אתה מרוויח במשכורת
עוסק פטור - זה ממע"מ,
לגבי מס הכנסה - זה כבר מחשבים בדו"ח השנתי ואין לזה שום קשר לעוסק פטור

לא תקף, ואין עניין, לא נשמע שאתה מרוויח 100,000 ש"ח רק מההרצאות שאינן במסגרת התלוש
הרגיל...

לא בטוח בכלל, זה תלוי כמה מרוויחים, כעצמאי - עד סכום מסוים לא משלמים כלל ביטוח לאומי - אך גם ההכנסה אינה מבוטחת...

שוב, לא צריך ניהול חשבונות...

אפשר לאחל שבוע טוב?
שבוע טוב

אשרינו

משתמש פעיל
צילום מקצועי
הצהרת הון על פי רוב נשלח לכל עסק בשנה הראשונה שלו כנקודת התחלה.

לאחר חמש שנים נשלח שוב לחלק מהעסקים על פי מדגם.
ההצהרת הון השניה היא מאוד רגישה ורצינית כי מההשוואה בין ה2 ההצהרות הון אפשר לדעת בכמה אתה חי ומדווח על ההכנסות.

מניסיון אישי. בכל חודש שבו קיבלתי תלוש שיש בו שכר מעל 7.000 שח. שילמתי על ההכנסות של עוסק פטור את המדרגה הגבוהה ביותר 350 שח תוספת מהבסיס.

באם אתה מקבל הכנסות מדי פעם, כדאי לקבל דרך תלוש וכדומה ולא לגשת ולפתוח תיק. מיותר להיכנס לפה שלהם.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

דבר סתר

משתמש פעיל
בנוגע למה שכתבת שמורידים לך הרבה מס הכנסה בתלוש אין הבדל לגבי המס בין עוסק פטור לעצמאי
זה תלוי רק בכמה הרווחת ולכן אם גבו לך אז זה או בגלל שאתהחייב או שלא עשו לך תאום מס מספיק טוב
תבדוק טוב בסוף השנה אם גבו לך יותר מדי אפשר לבקש החזר זה מאד פשוט ולא שווה בשביל זה לפתוח עוסק פטור
בכל מקרה לא כדאי לפתוח עסק אתה נכנס לעיניים שלהם וזה יעלה לך ביוקר

אשרינו

משתמש פעיל
צילום מקצועי
בנוגע למה שכתבת שמורידים לך הרבה מס הכנסה בתלוש אין הבדל לגבי המס בין עוסק פטור לעצמאי
זה תלוי רק בכמה הרווחת ולכן אם גבו לך אז זה או בגלל שאתהחייב או שלא עשו לך תאום מס מספיק טוב
תבדוק טוב בסוף השנה אם גבו לך יותר מדי אפשר לבקש החזר זה מאד פשוט ולא שווה בשביל זה לפתוח עוסק פטור
בכל מקרה לא כדאי לפתוח עסק אתה נכנס לעיניים שלהם וזה יעלה לך ביוקר
זו הטעות שיש לכולם.
בעוסק פטור יש 2 חיובים מס הכנסה וביטוח לאומי.
במס הכנסה עושים סיכום שנתי. בביטוח לאומי אתה משלם את ההערכה משנה שעברה בחלוקה חודשית.
כך שבאם היו לך מספר תלושים בחודשים מסויימים מעל 7.000 שח, תשלם באותו חודש את החיוב של ההכנסה העצמאית בתוספת לביטוח לאומי של אותו חודש בתלוש, במדרג הגבוה.
לי יצא לשלם בכל חודש שהיה תלוש תוספת של 350 שח מהחישוב הבסיסי שזה כ10 אחוז.

רחלה.

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ניתן להתייעץ ללא תשלום עם אנשי מקצוע ממעוף=עידוד יזמות עסקית

דבר סתר

משתמש פעיל
זו הטעות שיש לכולם.
זו לא טעות שלי הוא כתב מיסים ולא ביטוח לאומי
במס הכנסה עושים סיכום שנתי. בביטוח לאומי אתה משלם את ההערכה משנה שעברה בחלוקה חודשית.
זו הטעות שלך, גם בביטוח לאומי אפשר לעשות תאום בסוף השנה (רק צריך לבדוק לפני זה כי לפעמים דווקא מפסידים
כך שבאם היו לך מספר תלושים בחודשים מסויימים מעל 7.000 שח, תשלם באותו חודש את החיוב של ההכנסה העצמאית בתוספת לביטוח לאומי של אותו חודש בתלוש, במדרג הגבוה.
במילים אחרות הרווח בלהרשם כעצמאי הוא שההכנסות מחושבות בממוצע על כל השנה ויש סיכוי שחלק גדול יותר יכנס למדרג הנמוך
מצד שני אם הוא כן יהיה במדרג הגבוה (אם הוא מקבל בתלוש יותר מ6164 לחודש ) הביטוח לאומי לעצמאי במדרג הגבוה הרבה יותר יקר מביטוח לאומי לשכיר בתלוש (אא"כ המעסיק גובה ממנו גם את החלק של המעסיק אז זה קצת יותר יקר
הסכומים הם מדרג נמוך: שכיר 3.5% (7% כולל המעסיק) עצמאי 6%
מדרג גבוה: שכיר 12% (19.5 כולל מעסיק) עצמאי 18%

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  39  פעמים

לוח מודעות

למעלה