דרוש מידע עונת דמי השכלול. מידע.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
שוב, אני מזמין בחום את כל הגננות להפסיק לקנות נייר טואלט!
ורוצה לראות מה יקרה אז.
אני אגלה לך מה יקרה במדינה מתוקנת:
תגיע ביקורת של משרד הבריאות ותטפל בפשע הזה.
חוק חינוך חובה, משמעו- חינוך חינמי, נקודה.
ובאמת, מן הראוי שרשויות החוק שמתצבות את הגנים הללו, ולו חלקית ישמעו את פיסת המידע הקריטית הזאת:
אי תשלום דמי שכלול = לא יהיה נייר טואלט בשירותים!!

chaia

משתמש מקצוען
[QUOTE="טקטית, post: 9895324, member:
כי אין שום גן היום שיכול להסתדר עם הכסף שניתן.
(אפילו לנייר טואלט הוא לא ממש מספיק)
אז אלו שלא ישלמו גוזלים זאת ישירות מהגננת או מיתר מההורים
[/QUOTE]
על בסיס מה את קובעת את העובדה הזאת?
אשמח מאד לשמוע קצת עובדות ונתונים.
ממה שאני יודעת תקציב של גן אמור לכסות את הבסיס שזה כולל גם נייר טואלט ;) אבל לא כולל את כל הדברים שמעבר שזה מתנות, ריתמיקאית, הפעלות וכו'.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
קוראים לזה 'שקיפות', הלוואי שהיא תהיה נפוצה יותר במחננו. כולם ירוויחו.
ואולי באמת אם האמהות יראו שערב ההורים המפוצץ עלה להן 2000 ש"ח, הן יוותרו על קיומו ויסתפקו במפגש חביב על כוס קפה ועוגה?
ואולי אם הן יגלו כמה עולה מסיבת חנוכה מהאגדות, הן יעדיפו לוותר עליה, ולחגוג עם סופגניה ונר וטייפ?

אולי.
נכון מאד.

ועוד כמה 'אוליים'
אולי, מלכתחילה, רוב האמהות תשמחנה שהבנות שלהן תשחקנה הרבה יותר משחק חופשי ופחות תעסוקנה בלחץ הלימודי, ובהכנה לכיתה א'.
ואולי אין ענין בחומרי יצירה יקרים שהולכים בסוף לפח.
לא בטוחה שילדות לא יכולות לרקוד באושר גדול עם דיסק של מלכהלי...
רוב הבנות בחינוך החרדי בגילאי 27+ לא קיבלו הכנה אינסופית לביה"ס ויצאו די אינטלגנטיות...

אני456

משתמש מקצוען
אבל לא כולל את כל הדברים שמעבר שזה מתנות, ריתמיקאית, הפעלות

הרבה הורים לא יהססו לשלוח את הילדה לחוג ג'ימבורי / תנועה / אומנות בעלות של 50 ש"ח לחודש,
אבל כשזה מגיע לדמי שכלול בעצם אומרים, אני מבין שהם לא יקבלו את זה, אבל אני לא אמור לשלם את זה?

טקטית

משתמש פעיל
אני אגלה לך מה יקרה במדינה מתוקנת:
תגיע ביקורת של משרד הבריאות ותטפל בפשע הזה.
חוק חינוך חובה, משמעו- חינוך חינמי, נקודה.
ובאמת, מן הראוי שרשויות החוק שמתצבות את הגנים הללו, ולו חלקית ישמעו את פיסת המידע הקריטית הזאת:
אי תשלום דמי שכלול = לא יהיה נייר טואלט בשירותים!!
זה בתנאי שאת שולחת לחינוך ממלכתי.
בשום מדינה אין תקצוב מלא לחינוך לא ממלכתי.
כך שהורים ששולחים לממ"ד או לממ"ח יש להם יותר על מה להתרעם.
מלנו- שבסך הכל בחרנו באפשרות הזו.
לעניין נייר טואלט- יכול להיות שהגזמתי והתקציב מכסה נייר טואלט.
אבל לא הרבה מעבר.הגגנת של הבת שלי מתנהלת לחלוטין בצמצום- והיא הודיעה שמזמן סיימה את התקציב- אני מאמינה לה!

חוחית

משתמש סופר מקצוען
הגגנת של הבת שלי מתנהלת לחלוטין בצמצום- והיא הודיעה שמזמן סיימה את התקציב- אני מאמינה לה!
גם אני מאמינה לה.
וטוב שהדיון הוא לא על נייר טואלט.
רק שיהיה ברור, שהיות והרשתות כן מקבלות תקצוב מהמדינה ע"פ החוק.
הן בעצמן חיבות לפעול על פיו.
אינך יכול לקחת תקצוב מהמדינה "כי מגיע לי ע"פ חוק" מחד, ומאידך לגבות מההורים סכום הגבוה מהמותר בחוק.
זה ההגיון שלי.
מה כן?
הרשתות הנכבדות תגדלנה את התקציב לגננות, אני די מאמינה שיש להן אפשרות לכך.
בנוסף, הרשתות יכולות ליצר יעילות, לדוג'?
למה שכל גננת תקנה באופן עצמאי פרסים, חומרים ועוד? איזה כח קניה אדיר יש לרשת כ"כ גדולה.

chaia

משתמש מקצוען
הרבה הורים לא יהססו לשלוח את הילדה לחוג ג'ימבורי / תנועה / אומנות בעלות של 50 ש"ח לחודש,
אבל כשזה מגיע לדמי שכלול בעצם אומרים, אני מבין שהם לא יקבלו את זה, אבל אני לא אמור לשלם את זה?
אם הייתי מקבלת פירוט שבו מופיע עלות ריתמיקאית x, עלות ימי הולדת x וכן הלאה אז הכל היה בסדר.
הבעיה היא שאין שקיפות ואני לא יודעת עבור מה אני משלמת.
מצד אחד הגן מקבל תקצוב מצד שני אני משלמת סכום שאני רואה פה שהוא גבוה יחסית (500 ש"ח) שהוא לא כולל הזנה וההשקעה התקציבית בילדות היא מאד מינימלית יחסית לגנים אחרים בארץ ותשובות מצד הגננות/ רשת אין- אז הסיבה היחידה שאני משלמת היא שלא לגזול הורים אחרים.

ריבה אדומה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני גננת בחינוך מיוחד, אז אני לא בקיעה בעניין הנייר טואלט והריתמיקאיות... למעשה אני מקבלת תקציב של 30 ש"ח לילד לחודש וזה מספיק ממש ברווח ותמיד עם המון עודף שלא השתמשתי, וממה שאני רואה אני מביאה הרבה יותר דברים לילדים מגן רגיל... והרבה יותר התנסות בחומרים שונים שהילדים שלי הגיעו איתם פעמים רחוקות...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
רק שיהיה ברור, שהיות והרשתות כן מקבלות תקצוב מהמדינה ע"פ החוק.

הרשתות החרדיות לא מקבלות תקצוב מלא, והשתברו על כך קולמוסים.
לא בדקתי היום, אבל בזמנו - התקצוב חושב ע"פ ממוצע של גננת דמיונית, עם וותק נמוך ודרגה בסיסית, בזמן שרוב הגננות היו עם BA ועם ותק רב יותר מאותה גננת דמיונית שעליה בנו את החישוב. כך שהרשת נדרשה לשלם לגננת האמיתית ע"פ חוק, הרבה יותר ממה שתוקצבה בשבילה.

בנוסף, בגני טרום חובה היה כמדומתני תקצוב של 90% מלכתחילה. למה? ככה.

אפשר לראות חומר רב בנושא בפרוטוקול ועדת פניות הציבור בכנסת, כאן:

מומלץ לקרוא את דבריה של רו"ח אביגיל שקוביצקי, בעמוד 3 והלאה: "אז אנחנו נעשה זום אין על גני ילדים. יש לנו שלושה רכיבים חסרים בגני ילדים: תקצוב סייעת בחסר, תקצוב גננת בחסר והיעדר תקצוב להוצאות תפעול ותקורה. אני לא מחדשת פה להרבה מאוד אנשים אבל אני בכל זאת אסקור בקצרה לטובת מי שפחות מעורב בעניינים..."

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מהידוע לי, גננות ברשתות הנ"ל, לא מקבלות שכר ע"פ תואר וותק.

חוקית הרשתות חייבות לשלם לפי טבלאות משרד החינוך, שכוללות תואר וותק.
מעשית - יש מהן שמעגלות פינות פה ושם, בנושאים מסויימים. אבל זה ממש בקטנה.

ריבה אדומה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לא הבנתי מה השכר של הגננת קשור אלינו , את החשמל והמים היא לא משלמת מהכסף של ההורים וגם לא את המשכורת שלה, וברור שהם מקבלות תקציב של חומרים ומשחקים בתחילת שנה , אז מה עוד כ"כ הרבה הם צריכות לשלם???

חוחית

משתמש סופר מקצוען
אפשר לראות חומר רב בנושא בפרוטוקול ועדת פניות הציבור בכנסת, כאן:
https://view.officeapps.live.com/op...nesset.gov.il/23/Committees/23_ptv_591662.doc
מומלץ לקרוא את דבריה של רו"ח אביגיל שקוביצקי, בעמוד 3 והלאה: "אז אנחנו נעשה זום אין על גני ילדים. יש לנו שלושה רכיבים חסרים בגני ילדים: תקצוב סייעת בחסר, תקצוב גננת בחסר והיעדר תקצוב להוצאות תפעול ותקורה. אני לא מחדשת פה להרבה מאוד אנשים אבל אני בכל זאת אסקור בקצרה לטובת מי שפחות מעורב בעניינים..."
מרתק, ומבהיר.
ועדיין, כפי שאומרת רו"ח אביגיל שיקוביצקי- ההורים הם לא הפתרון.
סליחה, אני רק שאלה: מ1977 אנשינו היו בקואליציה. לא יכלו להכניס את הנושא לתקציב המדינה? למה החינוה"ע ומעיין מתוקצבים ב100% וגנים לא?
למה דרך כספים קואליציוניים?

ברבור באגם

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני קוראת וממש לא מבינה את אילו שחושבות שהתקציב שהגננת מקבלת מההורים מדי הרבה, ואני שואלת איך היא מצליחה להיסתדר רק 50 שקל לחודש לילדה? זה כלום! להוריד מנגנת להוריד מתנות ליום הולדת, לפתיחת שנה, אוכל לראש חודש, חוברות, תחפושת לפורים, הגדה של פסח, זר פרחים לשבועות, אסיפת הורים, ניר טואלט חומרי נקיון, יצירות, מסיבת סוף שנה אני ממש לא מבינה איך היא מצליחה לשלם את הכל?
מה שאני חושבת שמי שקשה לה מאוד שתדבר בהנהלת הרשת רק אני חושבת שעדין מסכנה הגננת כבר שילמה על חוברות ועל הרבה דברים שהיו צריכים מי תחילת שנה לפחות תכניסו לה 200 שקל ותתחילו במקביל לדבר אם ההנהלה שזה לא תקין ושיכניסו הם את התקציב!
לדעתי אמא שמתחילה להסביר לגננת שזה לא פייר וכו' יהיה קשה לגננת לשמוע זאת אחרי שכבר הוציאה מכספה כסף, היא צריכה להיות מלאך כדאי שתתגבר על עצמה ועדין תיתן יחס מקסים לילדים שלך.

נערך לאחרונה ב:

אני456

משתמש מקצוען
מתנצלת, 2 מילים עם משמעות שונה, לא בעניין של שגיאת כתיב.
מוחקת.

נערך לאחרונה ב:

ריבה אדומה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
באמת כשיש מנגנת וחומרי ניקוי ההוצאות גדלות, אבל בגנים של הילדים שלי (גני בנים של בית יעקב) לא היה מנגנת כל השנה חוץ מהמסיבה ועל החוברת שילמנו תוספת בנפרד..
ואני מעולם לא תיכננתי לא לשלם לגננות ח"ו להפך אני תמיד מהראשונות ששולחות, אבל אני תמהה על מה יוצא הכסף כשאין מנגנת שהיא המון מההוצאה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה