דרוש מידע עוד חיזוק בעניין הנושא הכאוב ששמו וואטספ

מצב
הנושא נעול.

ישראליס

משתמש פעיל
תודה לכל המעודדים
חשוב לי לומר שגם אני חשבתי שזה לא אפשרי לעזוב ווטספ אחרי כמה שנים...
וגם סיפרתי לעצמי סיפורים כל היום כמה אני חייב את זה .. ותיהיה פה קטסטרופה אם אני עוזב את הווטספ. אז זהו שאני כבר חצי שנה בלי זה, וחוץ מחיים רגועים וקשובים לאשתי וילדי, אני חושב שהעולם ממשיך להתנהל גם בלעדי.
אני חושב שאני מנהל מספיק עסקים ועובדים בשביל שיהיה לי מה לתרץ למצפון, אבל מי שכנה עם עצמו יודע שהכל שקר, רוב הזמן במכשיר הוא לא לצורך עבודה.(למעט יחידי סגולה)
הכל מגיע בהחלטה אחת אמיצה, שאני עוזב את זה לגמרי (גם אני ניסיתי להשאיר את המכשיר ברכב ולא להכניסו הביתה , אבל זה החזיק מתענית אסתר לפורים.)זה לא דבר שילך בכפיה, רק רצון עצמי טוב.
הרבנים לא הולכים לכפות אף אחד ,וכל אחד היום ללכת עם מכשיר באישור מלא של הרבנים.
השאלה מה נאמר לעצמנו עוד 10 שנים, האם היחס לילדים שלנו היה הוגן?
האם כשאני עונה תשובה לילד שלי אני בכלל מרוכז? או שאני רק רוצה שהוא יפסיק לקשקש ולהפריע לי , ושרק יתן לי שוב לרוץ למכשיר לקרא איזשהו הברקה שחבר שלח....?!
אני ישתף עוד קצת איך נפל לי האסימון שאני עם המכשיר לא ממשיך. ערב אחד הייתי בייביסיטר על הילדים ורק לאחר מעשה כשהלכו לישון ונהיה שקט שמתי לב שפשוט התייחסתי להם כמו רובוט ,וזירזתי אותם מהר שילכו לישון, העיקר שיהיה לי שקט ואוכל כמובן לחזור לדיונים"החשובים" בווטספ.
אוי איזה בושה, ואיזה מסכנים הם היו....(אני מאמין שהתופעה הזו מוכרת פה ללא מעט)
לא חבל?
חיים פעם אחת!
אם אצליח לחזק פה אפילו אחד , והיה זה שכרי

נערך לאחרונה ב:

לוי יצחק.

משתמש מקצוען
האם כשאני עונה תשובה לילד שלי אני בכלל מרוכז? או שאני רק רוצה שהוא יפסיק לקשקש ולהפריע לי , ושרק יתן לי שוב לרוץ למכשיר לקרא איזשהו הברקה שחבר שלח....?!
אני ישתף עוד קצת איך נפל לי האסימון שאני עם המכשיר לא ממשיך. ערב אחד הייתי בייביסיטר על הילדים ורק לאחר מעשה כשהלכו לישון ונהיה שקט שמתי לב שפשוט התייחסתי להם כמו רובוט ,וזירזתי אותם מהר שילכו לישון, העיקר שיהיה לי שקט ואוכל כמובן לחזור לדיונים"החשובים"
תופעה מוכרת, גם כשיש מחשב בבית, ללא וואטסאפ.:(
וכוף את יצרנו להשתעבד לך.....

סיפורים

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הפקות ואירועים
תודה לכל המעודדים
חשוב לי לומר שגם אני חשבתי שזה לא אפשרי לעזוב ווטספ אחרי כמה שנים...
וגם סיפרתי לעצמי סיפורים כל היום כמה אני חייב את זה .. ותיהיה פה קטסטרופה אם אני עוזב את הווטספ. אז זהו שאני כבר חצי שנה בלי זה, וחוץ מחיים רגועים וקשובים לאשתי וילדי, אני חושב שהעולם ממשיך להתנהל גם בלעדי.
אני חושב שאני מנהל מספיק עסקים ועובדים בשביל שיהיה לי מה לתרץ למצפון, אבל מי שכנה עם עצמו יודע שהכל שקר, רוב הזמן במכשיר הוא לא לצורך עבודה.(למעט יחידי סגולה)
הכל מגיע בהחלטה אחת אמיצה, שאני עוזב את זה לגמרי (גם אני ניסיתי להשאיר את המכשיר ברכב ולא להכניסו הביתה , אבל זה החזיק מתענית אסתר לפורים.)זה לא דבר שילך בכפיה, רק רצון עצמי טוב.
הרבנים לא הולכים לכפות אף אחד ,וכל אחד היום ללכת עם מכשיר באישור מלא של הרבנים.
השאלה מה נאמר לעצמנו עוד 10 שנים, האם היחס לילדים שלנו היה הוגן?
אני ישתף עוד קצת איך נפל לי האסימון שאני עם המכשיר לא ממשיך. ערב אחד הייתי בייביסיטר על הילדים ורק לאחר מעשה כשהלכו לישון ונהיה שקט שמתי לב שפשוט התייחסתי להם כמו רובוט ,וזירזתי אותם מהר שילכו לישון, העיקר שיהיה לי שקט ואוכל כמובן לחזור לדיונים"החשובים" בווטספ.
אוי איזה בושה, ואיזה מסכנים הם היו....(אני מאמין שהתופעה הזו מוכרת פה ללא מעט)
לא חבל?
חיים פעם אחת!
אם אצליח לחזק פה אפילו אחד , והיה זה שכרי
תודה.
מחזק ומעורר

ישראליס

משתמש פעיל
תופעה מוכרת, גם כשיש מחשב בבית, ללא וואטסאפ.:(
וכוף את יצרנו להשתעבד לך.....
אי אפשר להשוות בין מחשב לווטספ
הקבוצות, העדכונים,והזמינות בווטספ זה עולם אחר,
אבל נכון יש כאלו שגם מכורים למחשב

AAYALAA

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
ניפצת לי אבן יסוד באמונתי! גדעת את חלום הרוחניות שפעם בי!

כל כל רציתי לפנות אליך אל אותו אברך, נראה ממש מ"שלנו" ואפילו עם פראק!, נדהמתי לראות אותו שולף את הטלפון ומגיב להודעה...

הוא???

אם הייתי ממשיכה בשיחה הדימיונית איתו, הייתי פותחת בשקט את התיק שלי, התיק שאיתו יצאתי לסמינר היום, ומראה לו שגם לי יש את "טלפון" כזה (שהפעולה האחרונה שמבצעים איתו היא להתקשר לאנשים...)

הייתי שוטחת בכאב את העובדה שאני נלחמת עם עצמי כדי להרגיש שזהו מצב זמני אליו נפלתי, ולא יתכן חיים רוחניים טובים עם כזה טלפון

כל תפילותי מתרכזות בבקשה שיהיה לי כוחות לצאת מן הנסיון הזה, ולהתנתק סופית מהטלפון...

נכון, אז יש כאלו שלא מסוגלים להגיע לרמת חיים רוחנית גבוהה, להשתייך לציבור , להיות משלנו, לשמוע לרבנים ולהוראות הציבוריות באש ובמים, נו... אז בד"כ הם לא יוציאו את זה יותר מדי בפומבי, או שכבר חיצונית יוכלו לראות עליהם את הניואנסים הדקים...

והנה הוא???

בלי בושה??

אני מדמיינת אותו עונה לי ששלו חסום, מוגן, ומשמש לצרכים בלבד...

אבל אם הוא, שנראה ככה, לא מתבייש להחזיק כזה מכשיר בגאון, למה אני, בחורה צעירה, אומנם מבית וסמינר מעולה, אבל עדיין צעירה, שלא סגורה עדיין סופית על דרך חיים, למה אני צריכה להרגיש רע עם כזה מכשיר?

הרבה זמן יקח לי לתקן את האמון שנשבר, את הקבלות הטובות שקיבלתי ונראות לי עכשיו כ"כ טפלות...

כשקנית את הטלפון-האם לקחת בחשבון את התוצאות שהמראה שלך יוצר???

מכתב שכתבתי בעקבות שיחה קשה עם נערה מתמודדת...

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
ניפצת לי אבן יסוד באמונתי! גדעת את חלום הרוחניות שפעם בי!

כל כל רציתי לפנות אליך אל אותו אברך, נראה ממש מ"שלנו" ואפילו עם פראק!, נדהמתי לראות אותו שולף את הטלפון ומגיב להודעה...

הוא???

אם הייתי ממשיכה בשיחה הדימיונית איתו, הייתי פותחת בשקט את התיק שלי, התיק שאיתו יצאתי לסמינר היום, ומראה לו שגם לי יש את "טלפון" כזה (שהפעולה האחרונה שמבצעים איתו היא להתקשר לאנשים...)

הייתי שוטחת בכאב את העובדה שאני נלחמת עם עצמי כדי להרגיש שזהו מצב זמני אליו נפלתי, ולא יתכן חיים רוחניים טובים עם כזה טלפון

כל תפילותי מתרכזות בבקשה שיהיה לי כוחות לצאת מן הנסיון הזה, ולהתנתק סופית מהטלפון...

נכון, אז יש כאלו שלא מסוגלים להגיע לרמת חיים רוחנית גבוהה, להשתייך לציבור , להיות משלנו, לשמוע לרבנים ולהוראות הציבוריות באש ובמים, נו... אז בד"כ הם לא יוציאו את זה יותר מדי בפומבי, או שכבר חיצונית יוכלו לראות עליהם את הניואנסים הדקים...

והנה הוא???

בלי בושה??

אני מדמיינת אותו עונה לי ששלו חסום, מוגן, ומשמש לצרכים בלבד...

אבל אם הוא, שנראה ככה, לא מתבייש להחזיק כזה מכשיר בגאון, למה אני, בחורה צעירה, אומנם מבית וסמינר מעולה, אבל עדיין צעירה, שלא סגורה עדיין סופית על דרך חיים, למה אני צריכה להרגיש רע עם כזה מכשיר?

הרבה זמן יקח לי לתקן את האמון שנשבר, את הקבלות הטובות שקיבלתי ונראות לי עכשיו כ"כ טפלות...

כשקנית את הטלפון-האם לקחת בחשבון את התוצאות שהמראה שלך יוצר???

מכתב שכתבתי בעקבות שיחה קשה עם נערה מתמודדת...
כואב
זה הזמן ללמד את הנערה היקרה - המתמודדת הזו,
כמה הלבוש לא קובע
כמה האדם יראה לעיניים וה' יראה ללבב,
וכמה היא יכולה להיות רצוייה ואהובה לפני ה' הרבה יותר מהאנשים שנקראים המכובדים והחשובים ביותר.

אנחנו למדנו את זה מזמן.
כל אחד מאיתנו כבר חווה את זה.

הלבוש לא קובע בכלל.
גם לא התפקיד או השייכות.

רק ההתנהגות והיראת שמים.

רק ככה מתקנים את האימון,
פשוט מספרים את האמת.

AAYALAA

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
כואב
כמה הלבוש לא קובע
וכמה היא יכולה להיות רצוייה ואהובה לפני ה' הרבה יותר מהאנשים שנקראים המכובדים והחשובים ביותר.

אנחנו למדנו את זה מזמן.

הלבוש לא קובע בכלל.
גם לא התפקיד או השייכות.

רק ההתנהגות והיראת שמים.

רק ככה מתקנים את האימון,
פשוט מספרים את האמת.

לחלוטין.
השתדלתי להסביר ולהרגיע,
אבל לה עוד לפחות היה עם מי לדבר

אני בטוחה שיש הרבה שרק מפנימות...(ולא צריך להגיע למצב של הנערה בשביל שזה יזעזע בנות קטנות...)

מושמוש:-)

משתמש מקצוען
כואב
כמה הלבוש לא קובע

אנחנו למדנו את זה מזמן.

הלבוש לא קובע בכלל.
גם לא התפקיד או השייכות.

רק ההתנהגות והיראת שמים.

רק ככה מתקנים את האימון,
פשוט מספרים את האמת.
אוי, כמה נכון...

אביטלA

משתמש פעיל
בוקר טו'
ממש נכון
אומנם לא עד כדי כך אבל גם לי יש בזה הרבה מתוך מחשב..
רק אממא. שאני חושבת -טוב די. נשים את המחשב בצד
אין לי בעיה אבל השעמום גובר ואי אפשר לדמיין כאילו המחשב לא נמצא כמו שבת.. זה לא הולך.

הבו עצות לתעסוקה או בעצם תחליפים טובים! חוץ מקריאה, בישול וכדומה
שאוףףףף גם זה יכול להיות נחמד אבל המחשב עוד יותר :(

#מולטי#

מיתוג בעזרת AI
מנוי פרימיום
בוקר טו'
ממש נכון
אומנם לא עד כדי כך אבל גם לי יש בזה הרבה מתוך מחשב..
רק אממא. שאני חושבת -טוב די. נשים את המחשב בצד
אין לי בעיה אבל השעמום גובר ואי אפשר לדמיין כאילו המחשב לא נמצא כמו שבת.. זה לא הולך.

שאוףףףף גם זה יכול להיות נחמד אבל המחשב עוד יותר :(
בכל מזמור אשת החיל לאמא היהודיה
מוזכרים כל כך הרבה כשרונות (ללא מחשב!)
יש סריגה (וזה מדהים!) אפשר תוך כדי שיושבים עם הילדים....
יש רקמה, יש תפירה, יש ציור, יש כיור, יש צביעת מנדלות!
ולא חייבים להיות עם ידיים ימניות או "מוכשרת" כדי ליצור עםד משהו חוץ מלשבת כל הזמן מול המחשב.

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ב"ה זכיתי לעמוד בנסיון הווצאפ- הציעו לי כמה וכמה פעמים את המכשיר הזה בחינם מטעם מקום העבודה...
היו בהלם שלא הסכמתי לקבלו לתוך חיי בשום פנים ואופן
ועד היום לא כל הלקוחות מעריכים את זה וחושבים שאין מצב לעבוד בלי זה...
זה באמת לא קל ונראה אולי קורץ שלכולם יש ולך אין... והם כביכול יותר בעניינים ויותר מתקדמים...
אבל כשרואים מקרוב את הנזקים ואת הבועה הוירטואלית שאנשים נשאבים אליה טוטאלית
ושוכחים לגמרי שהעולם האמיתי נמצא בכלל מחוץ לדבר הזה ומחכה להם...
ואין אפס, בעיני ראיתי הרבה שהפכו לאנשים רדודים יותר ושטחיים וחסרי סבלנות, לא מסוגלים להקשיב באמת למי שמולם, אדישים כאלו וממש קשה לגרום להם להרגיש שמחה, התרגשות, לחוות משהו טיפה יותר גבוה ולספוג אותו לנשמה...
וזה קרה בתהליך איטי אבל ממוקד ורציף שהתחיל במקביל להחזקת הווצאפ וההתמכרות אליו.
זה לא ווצאפ-"אפ". ממש לא! זה ווצ-דאון לגמרייי... לא מרים אותך בשום צורה!
וכשמבינים את זה אין שום חרטה רק תודה גדולה שב"ה לא שם חלקנו כהם.

בתפילה שיקרע ה' את כל המסכים המפרידים אותנו ממנו יתברך ומעכבים את הגאולה.

TAKT

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
טיפ של בענין
למי שמתאים, להוריד/להשאיר את
המחשב נייד/טאבלט/סמארטפון לאוטו בסיום יום העבודה,
יוכל קצת להועיל.

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
כאשר עזבתי את המכשיר הלא כשר, היה לי לפתע זמן רב פנוי,
אז כגבר הלכתי ללמוד, ומצאתי תעסוקה רבה ועמוסה. [והצטרפתי לאשתי בחלק מהדברים שעשתה]
אבל אתן את הרעיונות שאשתי עשתה.

א. כל יום הליכה עם ילד אחר, לחצי שעה...
מעניק כח לאמא ולילד, מחבר ומחנך בצורה מופלאה, ההשפעה על הילד היא דרמטית בכל קנה מידה, והתענוג והחיבור נותנים את הכח להמשיך.
ב. ישיבה מול הים, כן - עולים לאוטובוס, נוסעים עד לפארק הקרוב או לאיזה טיילת ליד הים, יושבים ומתבוננים בנוף, זה חיבור עילאי לעצמך, וזה הרגע הכי מאושר בשבוע.
אין מחשב, אין טלפון, יש רק את עצמך איתך.
ג. שיחה טובה עם חברה פנויה, לא כזו שכל רגע תקריא לך סטטוס או פוסט שעלה, עלה מישהי שתנהל שיחה רגילה ופשוטה.
ד. לייצר אומנות מהנפש, אשתי למשל גילתה שהיא חובבת יצירות בעץ, והתחילה לעשות דברים יפים ומיוחדים,

בקיצור, לא חסר.
רק צריך למצוא

בהצלחה.

ישראליס

משתמש פעיל
ב"ה זכיתי לעמוד בנסיון הווצאפ- הציעו לי כמה וכמה פעמים את המכשיר הזה בחינם מטעם מקום העבודה...
היו בהלם שלא הסכמתי לקבלו לתוך חיי בשום פנים ואופן
ועד היום לא כל הלקוחות מעריכים את זה וחושבים שאין מצב לעבוד בלי זה...
זה באמת לא קל ונראה אולי קורץ שלכולם יש ולך אין... והם כביכול יותר בעניינים ויותר מתקדמים...
אבל כשרואים מקרוב את הנזקים ואת הבועה הוירטואלית שאנשים נשאבים אליה טוטאלית
ושוכחים לגמרי שהעולם האמיתי נמצא בכלל מחוץ לדבר הזה ומחכה להם...
ואין אפס, בעיני ראיתי הרבה שהפכו לאנשים רדודים יותר ושטחיים וחסרי סבלנות, לא מסוגלים להקשיב באמת למי שמולם, אדישים כאלו וממש קשה לגרום להם להרגיש שמחה, התרגשות, לחוות משהו טיפה יותר גבוה ולספוג אותו לנשמה...
וזה קרה בתהליך איטי אבל ממוקד ורציף שהתחיל במקביל להחזקת הווצאפ וההתמכרות אליו.
זה לא ווצאפ-"אפ". ממש לא! זה ווצ-דאון לגמרייי... לא מרים אותך בשום צורה!
וכשמבינים את זה אין שום חרטה רק תודה גדולה שב"ה לא שם חלקנו כהם.

בתפילה שיקרע ה' את כל המסכים המפרידים אותנו ממנו יתברך ומעכבים את הגאולה.
כל מילה זהב.
סיפור כואב (בפרט שלצערנו יש כמות מצומצמת מאוד של אנשים שאין להם ברירה ומחזיקים מכשיר, וממש לא באשמתם, כל הציבור נגרר אחרי זה בדמיונות שוא שצריכים את זה לעבודה...)
הייתי חי בשקר העצמי הזה כמה שנים.
אני רק יכול לומר במילה,
מי שיש לו את האומץ והאפשרות לעזוב את המכשיר "הגדול", חשוב לי שידע בצורה ברורה שזה אפשרי בהחלט, גם למי שכבר בבוץ כמה שנים.

נערך לאחרונה ב:

ישראליס

משתמש פעיל
כאשר עזבתי את המכשיר הלא כשר, היה לי לפתע זמן רב פנוי,
אז כגבר הלכתי ללמוד, ומצאתי תעסוקה רבה ועמוסה. [והצטרפתי לאשתי בחלק מהדברים שעשתה]
אבל אתן את הרעיונות שאשתי עשתה.

א. כל יום הליכה עם ילד אחר, לחצי שעה...
מעניק כח לאמא ולילד, מחבר ומחנך בצורה מופלאה, ההשפעה על הילד היא דרמטית בכל קנה מידה, והתענוג והחיבור נותנים את הכח להמשיך.
ב. ישיבה מול הים, כן - עולים לאוטובוס, נוסעים עד לפארק הקרוב או לאיזה טיילת ליד הים, יושבים ומתבוננים בנוף, זה חיבור עילאי לעצמך, וזה הרגע הכי מאושר בשבוע.
אין מחשב, אין טלפון, יש רק את עצמך איתך.
ג. שיחה טובה עם חברה פנויה, לא כזו שכל רגע תקריא לך סטטוס או פוסט שעלה, עלה מישהי שתנהל שיחה רגילה ופשוטה.
ד. לייצר אומנות מהנפש, אשתי למשל גילתה שהיא חובבת יצירות בעץ, והתחילה לעשות דברים יפים ומיוחדים,

בקיצור, לא חסר.
רק צריך למצוא

בהצלחה.
מדהים!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...