מידע שימושי עוגה לחומש סעודה

דינגדונג

משתמש פעיל
D I G I T A L
אנחנו חוגגים "חומש סעודה" בעז"ה..
אני לתומי חשבתי להכין עוגת שוקולד מצופה בקרם ומעוטרת עד כמה שאני יודעת..
אבל הבחור הבהיר לי שכווולם מכינים עוגה בצורת ספר תורה, עם רולדה, כהגדרתו.
אני צריכה עזרה עם הוראות ברורות, סטפ בי סטפ..

תודה מראש.

ששונית

משתמש מקצוען
צריך להכין שלוש רולדות מכל מתכון שרק תמצאי,
שתיים מהן ממלאים בקרם בצבע הפוך מהרולדה - קרם שוקולד לרולדה בהירה ולהיפך,
מניחים את הרולדה הפתוחה על מגש גדול, מורחים עליה קרם ועליו אפשר לכתוב באותיות שוקולד משבלונה "בראשית" או "ויקרא"
משני הצדדים מניחים את שתי הרולדות המגולגלות מצופות קרם,
מכינים את ה"עצי חיים":
ממיסים שוקולד מריר ויוצקים לתוך ה"אמה" של ארבע כפפות חד פעמיות, מקפיאים לכמה דקות ובינתים מזלפים ארבע דיסקיות של שוקולד מומס - על ניר אפיה מסמנים ארבעה עיגולים בהיקף שהבסיס של העצי חיים אמור להיות, מניחים באמצע כדור קטן של ניר כסף בהיקף של האמה של הכפפה כדי שישאר חור להכניס את המוטות של העצי חיים.
ממלאים את העיגולים האלו בשוקולד ומקפיאים לכמה דקות.
מורחים מעט קרם על הצד של הרולדה במקום שהעצי חיים עומדים ומצמידים דיסקית ו"אצבע"

r36330

משתמש פעיל
א. למה את חייבת להענות להוראות של הנסיך הקטן?
ב. אם כבר כולם עושים את זה, אתם תגוונו ותעשו משהו אחר, לא?!
ג.מתכון:

עוגת רולדה:
4 ביצים
¾ כוס סוכר
להקציף ביחד עד שמבהיר ומסמיך
1 כפית תמצית וניל
¾ כוס קמח
1 כפית אבקת אפיה
להוסיף הכל בהדרגה. ניתן לגוון עם כף גדושה קקאו. לאפות כ10- דקות עד להזהבה. מיד כשמוציאים מהתנור לגלגל העוגה. אפשר עם ניר האפיה. להשאיר כך עד שתתקרר ואז למלא בקרם, קצפת, ריבה, גלידה וכדומה. ואז אפשר לצפות עם שוקולד נמס ולקשט כיד הדמיון.

קרם:
1 חב' מרגרינה בלי מלח
2 בצים
¼ כוס יין מתוק
כף קמח
3 כפות גדושות קקאו
לטעם מוקה אפשר להוסיף 2 כפיות קפה
1 כוס סוכר
להקציף הכל ביחד בבלנדר 10 דקות

אני מכינה שני רולדות כאלה.
מניחה אחד צמוד לשני, מצפה בשוקולד מומס או ריץ ומציירת כתר עם הצבע הנגדי.
דוחפת וופלים מצופים לכל רולדה למעלה ולמטה לעצי חיים.

תכלס, יחסית, זאת עוגה קלה ומהירה.

ילדודס

משתמש מקצוען
תבדקי מה עושים כולם
כי אני טרחתי על עוגה מרשימה והיא היתה אחת מתוך 60
בסוף נהננו ממנה בשבת, היא פשוט חזרה שלימה

דינגדונג

משתמש פעיל
D I G I T A L
הא, לא..
אצלינו בחיידר זה חגיגה לכל ילד בנפרד.
העוגה שלנו תהיה בהופעת יחיד..

tobic

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אני שמתי בעצי חיים מקלות בייגלך.
כמצורף בתמונה (זה היה לחלאקה)

קבצים מצורפים

• IMG_0009.JPG
    IMG_0009.JPG
    KB 522.7 · צפיות: 899

tobic

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
קבלתי שבלונה מגמ"ח פיזרתי קקאו ע"י מסננת קטנה.
כמה פעמים עשיתי עד שזה הצליח.
זה היה אצל הבן הגדול. אצל השני השתמשתי בנייר אכיל

• תודה
Reactions: cyp

cyp

משתמש מקצוען
גם לבני יש מסיבת חומש אבל לא מתכוננת לעבוד קשה על עוגה תמיד את העוגות לא כל כך אוכלים במיוחד שלא יודעים מי הכין כל דבר.. במסיבת חומש יש בד"כ המון עוגות , לעומת חלאקה שזו עוגה יחידה,גם אחרי שפורסים נעלמת הצורה היפה.. חשבתי לעשות ארון קודש עם ספרי תורה..או ארון ספרים עם חומשים קטנים. משהו שהילדים יוכלו לקחת. אבל גם החומשים או הספרי תורה ברעיון יהיו עשויים ממשהו קנוי... לא אוהבת את כל הוופלים/ ביסקיוויטים מודבקים זה טעים לבית לא לאחרים... בעבר עשיתי לילדים סידורים במסיבת סידור וספרי תורה במסיבת חומש
מחפשת עכשיו רעיון חדש... משהו נקי רק גרפיקה וממתק.. איזה ממתק נראה כמו חומש ? חשבתי פישקאלאך אבל מרגיש לי מזעזע לחלק כזה דבר לילדים,
דוג' למה שעשיתי בסידור וחומש

קבצים מצורפים

• DSC08141.JPG
    7.8 MB · צפיות: 995
  • DSC07718.JPG
    5.3 MB · צפיות: 872

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
גם לבני יש מסיבת חומש אבל לא מתכוננת לעבוד קשה על עוגה תמיד את העוגות לא כל כך אוכלים במיוחד שלא יודעים מי הכין כל דבר.. במסיבת חומש יש בד"כ המון עוגות , לעומת חלאקה שזו עוגה יחידה,גם אחרי שפורסים נעלמת הצורה היפה.. חשבתי לעשות ארון קודש עם ספרי תורה..או ארון ספרים עם חומשים קטנים. משהו שהילדים יוכלו לקחת. אבל גם החומשים או הספרי תורה ברעיון יהיו עשויים ממשהו קנוי... לא אוהבת את כל הוופלים/ ביסקיוויטים מודבקים זה טעים לבית לא לאחרים... בעבר עשיתי לילדים סידורים במסיבת סידור וספרי תורה במסיבת חומש
מחפשת עכשיו רעיון חדש... משהו נקי רק גרפיקה וממתק.. איזה ממתק נראה כמו חומש ? חשבתי פישקאלאך אבל מרגיש לי מזעזע לחלק כזה דבר לילדים,
מהמם!!!!!
מה הכנסת בתוך ה"סידורים"?
בדיוק השבוע יש לבן שלי מסיבת סידור.
איך עשית את העטיפה?
תודה

• תודה
Reactions: cyp

דפה

משתמש מקצוען
וואו! חבל שלא ראית את הפנסים של בן החמש שלי עכשיו.
הבן שלי חולם שאני יעשה לו את הספרי תורה האלו למסיבת חומש, יש לך אולי את העטיפה שעשית?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אפשר להכין ידיות גם מגליליות שמצפים בשוקולד מומס.

אולי מעניין אותך גם...