עובש בקירות!!!!

• פותח הנושא m.e.e
  • פורסם בתאריך

m.e.e

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אנא חברים מקצוענים עזרתכם!
אנחנו מתגוררים בדירה עם קירות ללא בידוד, כתוצאה מכך בחורף, כל הקירות שמקבילים לבחוץ, מקבלים דוג' שחורה, יפה ועבה של עובש! מזוויע! כל הקירות, של חדר השירות, של המטבח!! של חדר השינה! בפסח, כאשר ניקיתי במרץ ככל נשות ישראל, את ארון הבגדים שנגר פרטי הרכיב אותו על הקיר, כך שהקיר הוא חלק מהארון (מקווה שהבנתם..) בחדר השינה הזדעזעתי לראות שהבגדים נדבקו בעובש!! וגם בתוך תיבות האכסון שמתחת למיטה.
מה עושים? יש פתרון לא מידי יקר שימגר אחת ולתמיד את הדבר הזה? כי אני מותשת לעבור עם סמרטוט טבול באקנומיקה, יום וליל על הקירות שכבר איבדו מצבעם.
השאלה היא, האם זה גם עניין של פונקציה של איוורור, נניח, אם החלונות סגורים רוב היום אז זה יכול להשפיע לרעה?
אשמח לשמוע פתרונות מכם.
תודה מראש.

VB200

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
היכן זה ?
קומת מינוס?

VB200

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הקירות בתוך האדמה חלקם?
או מה?

m.e.e

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
היכן זה ?
קומת מינוס?
ממש לא!
אני חושבת שזה נקרא בנין טרומי, קומה שניה עם גג מעלינו, בנין בן 30 שנה בערך..(בירושלים אם זה רלוונטי.. מבחינת מזג אוויר..)

VB200

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בקיצור יש נזילה חמורה !
לפי הסימפטומים !
אין קיצורי דרך בדברים אלו!

m.e.e

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
באמת?? את בטוחה?
זה דווקא קורה בחורף כשרטוב בחוץ ויורדים גשמים, המים מחלחלים דרך הקירות שהם ללא בידוד..כך אני מניחה.. הגיוני? אתם מכירים את סגנון הבניה שאני מדברת עליו?

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
אני גרה בטרומי ואין שום עובש בקירות אז זה לא מחייב.
דוקא העובש אומר שיש בידוד והטמפרטורה שונה בין הבית לבחוץ
בד"כ בקיר טרומי אין חלל אויר בקירות כתוצאה מכך הקיר מזיע כמקשה אחת וזה משפיע על הווצרות העובש
יכול להיות שאין אוורור מספיק בבית מכיווני אויר לקויים או שאתם סוגרים ואוטמים הכל בחורף ???

m.e.e

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יכול להיות שאין אוורור מספיק בבית מכיווני אויר לקויים או שאתם סוגרים ואוטמים הכל בחורף ???
אכן... אוטמת את כל החלונות ממש. (אני יודעת שזה נשמע רע..:rolleyes:)
אז את אומרת שזה קשור לזה בהכרח?? אם נניח בחורף הבא אני אקפיד לאוורר את הבית באופן תמידי (בתקווה שלא נקפא מהקור הירושלמי המצמרר) אז מובטח שלא תתפתח אף נקודת עובש?

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
אכן... אוטמת את כל החלונות ממש. (אני יודעת שזה נשמע רע..:rolleyes:)
אז את אומרת שזה קשור לזה בהכרח?? אם נניח בחורף הבא אני אקפיד לאוורר את הבית באופן תמידי (בתקווה שלא נקפא מהקור הירושלמי המצמרר) אז מובטח שלא תתפתח אף נקודת עובש?
ברור , יש לזה השלכה ישירה
זה גם לא בריא להיות בחדר אטום ממש ובמיוחד כשיש בקטריות של עובש זה ממש לא טוב !
תאווררי אבל גם תחממי את החדר במקביל
תקפידי על זרימת אויר קטנה בבית-לא חייב פתח גדול
אם את רוצה טיפול יותר טוב בקירות תשקלי חיפוי בגבס עם פרופילי אומגה שמורחקים מהקיר 3 ס"מ
זה קצת יקטין לך חדרים אבל יעזור

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה