דרוש מידע עובדת הייטק\בחברה חילונית? יש לך סינון? מה, כיצד, למה ואיך?

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
אני עובדת בחברת הייטק חילונית שלצערי הרב נושא הסינון לא כ"כ מעניין מישהו שם. וכמובן אין מוטיבציה להבין כמה זה נחוץ.
יש לי חשבון נטפרי בבית וניסיתי לסנן דרכו בעבודה (VPN) אך מגבלות טכניות (האבטחת מידע בחברה אינה מאפשרת שכל הנתונים יוזרמו לשרתי נטפרי כמו שהVPN שלהן מצריך) לא מאפשרות שימוש בו. יש לציין שספק האינטרנט שם הינו סלקום אם זה יכול לעזור.
אשמח לשמוע מעובדות הייטק אחרות או מעובדות בחברות חילונית עם אבטחת מידע גבוהה במיוחד איזה סינון יש לכם והאם העבודה השוטפת לא מופרעת ע"י כך, למשל האם שרתים ואתרים ברשת הפנימית פתוחים, האם חברת הסינון נותנת מענה מידי ויעיל במיוחד בהתחלה עד שהכל מסודר כמו שצריך - פתיחת כתובות פנימיות בארגון ושאר אתרים טכניים ספציפיים .

אשמח לשמוע שיתופים ושאר עצות. אני רוצה סינון!

IT

משתמש פעיל
הי,
עובדת גם כן בחברה שאבטחת המידע גבוהה מאד.
הפיתרון היחיד שמצאנו (ברירת מחדל)
זה תוכנת k9
התקנת תוכנה על המחשב, תוך הגדרת הקטגוריות האסורות או לחילופין רשימה לבנה..

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
הי, גם אצלי זה ככה ,
הקוד של הK9 נמצא אצל טכנאי המחשבים, ואם אני צריכה לפתוח משהו זה רק דרכו.
כן אני מכירה את התוכנה הזו.
זהו????? זה האופציה היחידה??? מצער מאד זה ממש לא סינון כמו שאני רוצה. אשמח לעוד תגובות...

kaduri

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני משתמש ב-VPN של נטפרי זה ממש מציל
בעבודה קודמת התקנתי לי AdBlock ועוד תוסף לכרום שחוסם אתרים והייתי מזין כל מיני כתובת של אתרים חדשותיים וכאלה שחשבתי שיש סיכוי שאכנס אליהם..

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
אני משתמש ב-VPN של נטפרי זה ממש מציל
בעבודה קודמת התקנתי לי AdBlock ועוד תוסף לכרום שחוסם אתרים והייתי מזין כל מיני כתובת של אתרים חדשותיים וכאלה שחשבתי שיש סיכוי שאכנס אליהם..
כבר ציינתי שפה זה לא רלוונטי מסיבות טכניות. התוסף זה ממש לא סינון , אפשר להוריד אותו תוך שניה..

kaduri

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כבר ציינתי שפה זה לא רלוונטי מסיבות טכניות. התוסף זה ממש לא סינון , אפשר להוריד אותו תוך שניה..
בזמנו בדקתי באתרוג/רימון על האפשרות שלהם לסינון מרוחק.
https://www.etrog.net.il/he/תוכנת-אתרוג

יכול להיות שיעזור לך.. המחיר אמנם יצא קצת יקר יחסית ל-VPN של נטפרי, אך אמור לעשות את העבודה.

אגב, אם את מתעסקת ב-WPF וטובה בתחום מחפשים אצלנו מתכנתת חרדית...

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני עובדת בחברת הייטק חילונית שלצערי הרב נושא הסינון לא כ"כ מעניין מישהו שם. וכמובן אין מוטיבציה להבין כמה זה נחוץ.
יש לי חשבון נטפרי בבית וניסיתי לסנן דרכו בעבודה (VPN) אך מגבלות טכניות (האבטחת מידע בחברה אינה מאפשרת שכל הנתונים יוזרמו לשרתי נטפרי כמו שהVPN שלהן מצריך) לא מאפשרות שימוש בו. יש לציין שספק האינטרנט שם הינו סלקום אם זה יכול לעזור.
אשמח לשמוע מעובדות הייטק אחרות או מעובדות בחברות חילונית עם אבטחת מידע גבוהה במיוחד איזה סינון יש לכם והאם העבודה השוטפת לא מופרעת ע"י כך, למשל האם שרתים ואתרים ברשת הפנימית פתוחים, האם חברת הסינון נותנת מענה מידי ויעיל במיוחד בהתחלה עד שהכל מסודר כמו שצריך - פתיחת כתובות פנימיות בארגון ושאר אתרים טכניים ספציפיים .

אשמח לשמוע שיתופים ושאר עצות. אני רוצה סינון!
אחרי פסח התקנתי נתיב
אפשר להסיר התקנה ב-30 ש"ח, וגם התשלום החודשי הוא לא משהו רציני בכלל, אפשר גם לשלם רק חודש ניסיון.
אני עדיין בהתחלה,והמענה מהיר מאד.
אם כי יש לציין שאני לא צריכה מאד מידי הרבה אתרים (אני גם מתכנתת)
אתן דוגמא - ביקשתי את stackoverflow (לא ברור לי בכלל מה הרעיון שהוא היה חסום בדיפולט...) ומיד שסיימתי לבקש - נשלח לי מייל שהוא נפתח.
ביקשתי דומיין פנימי של החברה - לקח כשעתיים.
זה פחות או יותר המקסימום.
אם את צריכה יוטיוב לעבודה שוטפת - תבדקי את זה שוב, כי אני חושבת שלזה אין להם פתרון
אם אפשר אצלכם להתקין את זה במחשב - אני הייתי מנסה חודש.

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
אחרי פסח התקנתי נתיב
אפשר להסיר התקנה ב-30 ש"ח, וגם התשלום החודשי הוא לא משהו רציני בכלל, אפשר גם לשלם רק חודש ניסיון.
אני עדיין בהתחלה,והמענה מהיר מאד.
אם כי יש לציין שאני לא צריכה מאד מידי הרבה אתרים (אני גם מתכנתת)
אתן דוגמא - ביקשתי את stackoverflow (לא ברור לי בכלל מה הרעיון שהוא היה חסום בדיפולט...) ומיד שסיימתי לבקש - נשלח לי מייל שהוא נפתח.
ביקשתי דומיין פנימי של החברה - לקח כשעתיים.
זה פחות או יותר המקסימום.
אם את צריכה יוטיוב לעבודה שוטפת - תבדקי את זה שוב, כי אני חושבת שלזה אין להם פתרון
אם אפשר אצלכם להתקין את זה במחשב - אני הייתי מנסה חודש.

תודה על התגובה!!!!

מג'

משתמש מקצוען
אני גם עובדת בחברת היטק חילונית ומטעם החברה עשו לי חסימה של נתיב.. מסתדרת איתה מעולה..
למרות שבהתחלה פחות נהניתי מהשרות כי היתי צריכה המון אתרים וסרטונים ולפעמים לקח שבוע לפתוח סרטון הדרכה.. אבל כיום אני רואה שיפור וממש נהנית..

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
אני גם עובדת בחברת היטק חילונית ומטעם החברה עשו לי חסימה של נתיב.. מסתדרת איתה מעולה..
..
מה עשית כדי שמטעם החברה תקבלי את זה ?? פשוט ביקשת אני רוצה סינון של נתיב תעשו לי?

מג'

משתמש מקצוען
האמת שהכניסו אותי דרך חברה מקשרת (לא קבלן..) וזה היה אחד התנאים אז בעצמם שאלו רב ואמר להם נתיב, כשמשהי חרדית בקשה להחליף לסינון אחר הם ענו שהרבנים אמרו נתיב אז לא מחליפים...

שירי12

משתמש סופר מקצוען
אם יש לך אפשרות ל-K9 רשימה לבנה -
זה פתרון טוב.
רשימה לבנה = רק אתרים שאת רוצה פתוחים.
כמובן שלא נותן פתרון לתמונות.
ADBLOCK יכול לסייע חלקית.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
היתה לי בעיה דומה.
אני עובדת כמעצבת מוצר באחת החברות הגדולות בתחום.
האבטחה שמותקנת שם על המחשבים, מטורפת.
הדבר שהם הכי חוששים ממנו הוא ריגול או גנבת מידע.
(עובד שנכנס ליויטיוב או לרדיו מהמחשב, נחסמת לו מייד הגישה לאינטרנט...)
ניסיתי לבקש חסימה, הסברתי, התחננתי, כלום.

מי שעזר לי בסוף גם להסביר למנהל למה החסימה כ"כ חשובה לי וגם איך להתקין נטפרי בצורה הטובה ביותר הוא הניק @אברהם עימוד
אני לא יודעת מה הוא הסביר למנהל שלי, אבל המציאות היא שמהתנגדות נחרצת לכל מה שקשור לסינון אינטרנט, הוא הסכים גם לשלם את הסינון.
גם בקטע הטכני של ההתקנה, הוא היה בקשר רצוף עם אחראי המחשוב בחברה עד שהכל סודר.
(מה שהכי לא נעים זה שאפילו לא אמרתי לו תודה בגלל הלחץ והבלאגן שהיו לי באותה תקופה...)

אברהם עימוד

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
היתה לי בעיה דומה.
אני עובדת כמעצבת מוצר באחת החברות הגדולות בתחום.
האבטחה שמותקנת שם על המחשבים, מטורפת.
הדבר שהם הכי חוששים ממנו הוא ריגול או גנבת מידע.
(עובד שנכנס ליויטיוב או לרדיו מהמחשב, נחסמת לו מייד הגישה לאינטרנט...)
ניסיתי לבקש חסימה, הסברתי, התחננתי, כלום.

מי שעזר לי בסוף גם להסביר למנהל למה החסימה כ"כ חשובה לי וגם איך להתקין נטפרי בצורה הטובה ביותר הוא הניק @אברהם עימוד
אני לא יודעת מה הוא הסביר למנהל שלי, אבל המציאות היא שמהתנגדות נחרצת לכל מה שקשור לסינון אינטרנט, הוא הסכים גם לשלם את הסינון.
גם בקטע הטכני של ההתקנה, הוא היה בקשר רצוף עם אחראי המחשוב בחברה עד שהכל סודר.
(מה שהכי לא נעים זה שאפילו לא אמרתי לו תודה בגלל הלחץ והבלאגן שהיו לי באותה תקופה...)

אני לא זוכר את פרטי המקרה המדובר.
אבל במסגרת פעילות בוועידת הרבנים לביצור חומות הדת אנחנו עושים את זה בדרך קבע.
ברוב רובם של המקרים ניתן להכניס פתרונות סינון יותר מותאמים לציבור החרדי, גם במקומות בהם יש רמת אבטחה גבוהה.
זה תלוי כל מקרה לגופו, ומה צורת ניהול הרשת במקום, אבל גם בחברות בינלאומיות עם נהלי אבטחת מידע קשיחים במיוחד, הצלחנו בסייעתא דשמיא להתאים פתרון טוב.
אגב, לא תמיד זה נטפרי. בהרבה מקרים זה מגוון פתרונות אחרים.

Mark 1

משתמש מקצוען
אני התקנתי נתיב בעצמי ללא קשר לIT בחברה.
נתיב הוא סינון ברמת המחשב.
בשונה מהחייגן של נטפרי- VPN בנתיב אין צורך בהתקנת תעודת אבטחה.
השתלטות אחת והם מתקינים את התוכנה.
האם את Administartor של המחשב?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה