עובדת במשרד החינוך?

ארונציק

משתמש רשום
תוד
קודם כל התואר כן נחשב וזה לא קשור לסטאז', את מסיימת את לימודי התואר ומקבלת תעודת BA
בנוסף לכך , מורה שרוצה לעבוד במשרד החינוך ולהתקדם בדרגות צריכה לעבור סטאז' - שנה שבה המורה נחשב למתמחה וצריך לפעול בשני מישורים: 1. לעבוד לפחות בשליש משרה למשך שנה/ שתי חל"ד בשנה ולבקש מורה חונך מבת הספר 2. להירשם לסדנת סטאז' באחת המכללות בארץ (אפשר גם מקוון אם את גרה רחוק)
בכל אופן גם אם לא תעשי את זה תוכלי להמשיך לעבוד אך לא לקבל לקביעות ולהתקדם בדרגות
אגב, יש מקרים שמקבלים פטור מסטאז'- כמו מורה שיש לו תקן והוא עם ותק של 5 שנים
תודה רבה רבה!!! עזרת לי מאוד! אין מילים!!!

גזענית

משתמש צעיר
אפילו שהיא רק מ"מ ? וברגע שתסיים את המ"מ היא תצא מהאופק , לא?
ברגע שנכנסת לאופק אי אפשר לצאת. וזה רלוונטי לגבי ההשתלמויות. אם צברת שעות לפני כניסה לאופק, אז מחשיבים לך לדרגה מסויימת בכניסה לאופק ללא צורך בהמתנה. ואם נכנסת ללא גמולים תצטרכי ללמוד ולהתקדם לאט לאט.

קרקע

משתמש רשום
נכון, במידה ויש לך וותק 5 שנים את פטורה מסטאז'
כדאי לוודא זאת מראש

אורית שמואלי

משתמש פעיל
לכל מי שיש תעודת בכיר יכולה להגיש בקשה לרישיון הוראה
וממילא היא פטורה מסטאז'
אם את מעונינת אשלח לך את הפרטים

גזענית

משתמש צעיר
עוד לא הגעתי לשלב, אבל כתוב לי כמה חסר לי בוותק ובהשתלמויות לדרגה הבאה, לא מצוין שום דבר על סטאז'
לאיזה שלב לא הגעת? פז"מ? את מקבלת תלוש ממשרד החינוך? בתלוש לא מצויין סטאז'... מעניין אם תצליחי להתקדם בדרגות? יש לך רשיון הוראה?

קרקע

משתמש רשום
בכיר לא פוטר, מנסיון
אבל חמש שנות וותק בד"כ כן
אני קיבלתי ישירות בדואר אחרי ששלחתי מייל

טוביT

משתמש פעיל
אצלינו כמה מורות יחד טענו למשרד החינוך שעשו סטאז' בשנות הסמינר והכירו להם בזה.

גזענית

משתמש צעיר
בכל מקרה, אני עשיתי סטאז' השנה במכללת בית וגן קורס מקוון- א-סינכרוני. ובגלל שנות הוותק שיש לי, הייתי פטורה ממטלות. רק מפגשים עם מורה חונך... לא כזה גרוע...

מיוחדת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נתקלתי בשאלות שלכן ואשיב בקצרה.
לפי חוזר מנכ"ל: בעלי קביעות או בעלי חמש שנות ותק הוראה בפועל פטורים מהתמחות.
(אני נכנסתי לעבוד במשרד החינוך בשנה הרביעית שלי לותק. הם ביקשו ממני לעשות התמחות והתעלמתי, בשנה החמישית קיבלתי באוטומט פטור (מי שיש לה ותק של 5 שנים וחייבו אותה לעשות התמחות זה לא חוקי)).

לגבי אופק חדש- אם אין לך תואר ראשון את לא יכולה להיכנס לאופק חדש.

גזענית

משתמש צעיר
נתקלתי בשאלות שלכן ואשיב בקצרה.
לפי חוזר מנכ"ל: בעלי קביעות או בעלי חמש שנות ותק הוראה בפועל פטורים מהתמחות.
(אני נכנסתי לעבוד במשרד החינוך בשנה הרביעית שלי לותק. הם ביקשו ממני לעשות התמחות והתעלמתי, בשנה החמישית קיבלתי באוטומט פטור (מי שיש לה ותק של 5 שנים וחייבו אותה לעשות התמחות זה לא חוקי)).

לגבי אופק חדש- אם אין לך תואר ראשון את לא יכולה להיכנס לאופק חדש.
נורא מוזר מתי זה קרה?
חוקית אסור להם להעסיק אותך ללא סטאז'...
והשנה שעבדת ללא סטאז' לא נחשבת לעניין ותק לפטור. למיטב ידיעתי... אני יודעת שבשנתיים האחרונות השתנו הכללים.

מיוחדת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נורא מוזר מתי זה קרה?
חוקית אסור להם להעסיק אותך ללא סטאז'...
והשנה שעבדת ללא סטאז' לא נחשבת לעניין ותק לפטור. למיטב ידיעתי... אני יודעת שבשנתיים האחרונות השתנו הכללים.
זה היה לפני שנתיים, יכול להיות שהייתי פטורה מהתמחות כי היה לי קביעות ברשת? (למרות שקיבלתי מכתב).
את המכתב קיבלתי באמצע שנה, שאלתי את המפקחת אם אני צריכה לעשות התמחות כשיש לי ותק של 4 וחצי שנים .... היא אמרה שתבדוק לי את זה ומאז לא שמעתי על זה כלום. יכול להיות שהיא השיגה לי פטור.
מה שבטוח שהשנה הזו נחשבה לי לעניין הותק :)
מצ"ב סעיף מחוזר מנכ"ל שאולי מסביר את הדבר.
הפטורים מחובת התמחות הם:
א. עובדי הוראה המלמדים בכיתות גן-י"ב בחינוך הרשמי ובחינוך המוכר שאינו רשמי אשר היו קבועים במערכת החינוך בעת סיום לימודיהם לתעודת הוראה בארץ. לעניין הקביעות – מחייבים הנהלים המפורסמים בתקנון שירות עובדי הוראה.

ג. עובדי הוראה שהם בעלי ניסיון בהוראה או בעלי ניסיון בתפקידי ניהול בתחומי חינוך והוראה בעת סיום לימודיהם לתואר ולתעודת הוראה, ואשר אין להם ותק של חמש שנים מלאות, יוכלו להגיש בקשה חריגה לוועדת הפטור. ההחלטה במקרים אלה תדווח ישירות גם לנציג אגף בכיר לכוח אדם בהוראה.

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה