מידע שימושי ''עד דלא ידע'' מבינים במשקאות ? תנו המלצות למתחילים!

לכל האנשים שלא שותים כל השנה, ורוצים לקיים את המצווה של ''לבסומי בפוריא'' בהידור,
איזה יין/וויסקי וכו' מומלץ לשתות בשביל להשתכר בצורה טובה ושמחה, בלי כאבי ראש/סחרורים/הקאות וכו'
''המבינים'' חוו את דעתכם...

נערך לאחרונה ב:

וולטר

משתמש צעיר
למנוע כאבי ראש - לשתות הרבה מים (כוס מים כנגד כל כוס יין ), אל דאגה האלכוהול ישפיע גם ככה. (האנגובר הוא בעיקר התייבשות).
להפחתת סחרורות - לא לשכב כשאתה שיכור, להמשיך להסתובב ברחובות עד שעובר האלכוהול.
להפחתת בחילות והקאות - לשתות מה שאתה אוהב, מה שנכנס בבחילה יוצא בבחילה...(אפשר להשתכר גם מבירה, מיין מדולל בקצת מים, רק כשותים יותר מתפנים הרבה יותר...) .

לא לשתות על בטן ריקה, לאכול ארוחת בוקר קודם.
לאלכוהול לוקח זמן להשפיע, אל תדחוף ישר כמה כוסות, תשתה לאט לאט וצא בריקוד להזרמת הדם (אפשר גם לקפוץ בחבל).

רסיס לילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לכל האנשים שלא שותים כל השנה, ורוצים לקיים את המצווה של ''לבסומי בפוריא'' בהידור,
איזה יין/וויסקי וכו' מומלץ לשתות בשביל להשתכר בצורה טובה ושמחה, בלי כאבי ראש/סחרורים/הקאות וכו'
''המבינים'' חוו את דעתכם...
סדרת אסנס טפרברג.
סדרת ירדן רמת הגולן.
יינות קלים ומצוינים (קצת יקרים, כ100-120 ש"ח לבק').

במחיר זול יותר יש את סדרת אינספייר של טפרברג, וסדרת כרם עמוקה של אור הגנוז (כ60 -70 ש"ח).

נערך לאחרונה ב:

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני ממליץ על ערק סטנדרטי
עלית הארק, ערק אשקלון, או ערק יודה - הביתיים שנפוצים במגזר גסים יותר ופחות בטוחים.
דבר ראשון הוא זול באופן משמעותי
מניסיוני תופעות הלוואי של הערק הם הקלות ביותר.
היתרון מול יין - מספיקה כמות קטנה בשביל להשתכר, ואילו ביין צריך לשתות כמות גדולה עד שמשתכרים.

אם לא אוהבים ערק, אפשר גם וודקה איכותית (רוסקי סטנדרט ומעלה) או כל משקה לבן אחר. (טקילה\רום\גי'ן\סליבוביץ - איכותיים בלבד!!)
המשקאות הלבנים בדרך כלל מזוקקים יותר, ומכילים פחות חומרי לוואי שמצויים בוויסקי ובמשקאות צהובים שונים.

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מצטרף למעקב אחר האשכול המרתק והמועיל.
עם ויסקי זה לא טוב להשתכר ??

רסיס לילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני ממליץ על ערק סטנדרטי
עלית הארק, ערק אשקלון, או ערק יודה - הביתיים שנפוצים במגזר גסים יותר ופחות בטוחים.
דבר ראשון הוא זול באופן משמעותי
מניסיוני תופעות הלוואי של הערק הם הקלות ביותר.
היתרון מול יין - מספיקה כמות קטנה בשביל להשתכר, ואילו ביין צריך לשתות כמות גדולה עד שמשתכרים.

אם לא אוהבים ערק, אפשר גם וודקה איכותית (רוסקי סטנדרט ומעלה) או כל משקה לבן אחר. (טקילה\רום\גי'ן\סליבוביץ - איכותיים בלבד!!)
המשקאות הלבנים בדרך כלל מזוקקים יותר, ומכילים פחות חומרי לוואי שמצויים בוויסקי ובמשקאות צהובים שונים.
רק צריך להיזהר לשתות באיטיות ולא להגזים בשתיה.
אפשר לגמור במהירות בקבוק ולא להרגיש כל תחושה, ואז הוא עולה למוח בבת אחת.
התחושה ותופעות הלוואי לא נעימות בעליל...

ygy

משתמש מקצוען
מי אמר שחייבים להשתכר בפורים? אולי צריך קודם לחשבן אם זה כדאי או שלא?
אולי מעלת היום - לימוד תורה ותפילה יותר עדיפה מלעקוף עליהם מחמת שיכרות?
אני רק מעלה את השאלה. אני ב"ה כבר כמה שנים שותה בליל פורים בערך כחצי ליטר וודקה סמירנוף, ומיד הולך לישון, וכך גם שותה, גם מקיים "עד דלא ידע" וגם ביום הפורים אני צלול ופנוי לעשיית מצוות היום ללא תופעות לוואי כגון בושות, כאבי ראש וכו'.

רסיס לילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מי אמר שחייבים להשתכר בפורים? אולי צריך קודם לחשבן אם זה כדאי או שלא?
אולי מעלת היום - לימוד תורה ותפילה יותר עדיפה מלעקוף עליהם מחמת שיכרות?
אני רק מעלה את השאלה. אני ב"ה כבר כמה שנים שותה בליל פורים בערך כחצי ליטר וודקה סמירנוף, ומיד הולך לישון, וכך גם שותה, גם מקיים "עד דלא ידע" וגם ביום הפורים אני צלול ופנוי לעשיית מצוות היום ללא תופעות לוואי כגון בושות, כאבי ראש וכו'.
לא יודע אם פתחתם נושא באשכול המתאים, אבל
א. מצוות היום הוא משתה ושמחה - כל עניני מעלת היום הם יפים מאוד אבל אינם מצוות היום.
ב. מצוות משתה ושמחה הוא ביום ולא בלילה.

ygy

משתמש מקצוען
לא יודע אם פתחתם נושא באשכול המתאים, אבל
א. מצוות היום הוא משתה ושמחה - כל עניני מעלת היום הם יפים מאוד אבל אינם מצוות היום.
ב. מצוות משתה ושמחה הוא ביום ולא בלילה.
נכון, אבל מי אמר שחייבים להשתכר? לא חייבים!!! רוצים!! אל תדאגו אני שותה גם ביום, ולא עוברת שנה בלי שאני שותה בפורים לפחות 2 ליטר יין (במשך היום...)

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נכון, אבל מי אמר שחייבים להשתכר? לא חייבים!!! רוצים!!
שלחן ערוך תרצה סעיף ב 'חייב אינש לבסומי בפוריא עד דלא ידע בין ארור המן לברוך מרדכי ', אז נכון שברמ"א כתוב, 'וי"א דא"צ להשתכר כל כך, אלא שישתה יותר מלימודו', אבל זה מחלוקת אחרונים.

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מצטרף למעקב אחר האשכול המרתק והמועיל.
עם ויסקי זה לא טוב להשתכר ??
עם ויסקי זה מעולה, אבל קצת יקר...
ויסקי הוא אחד האלכוהולים הנעימים ביותר שגורם הכי פחות לבחילות ולהאנגאובר, אבל הוא יקר מאוד, וגם יש שמפקפקים בכשרותו.

ygy

משתמש מקצוען
שלחן ערוך תרצה סעיף ב 'חייב אינש לבסומי בפוריא עד דלא ידע בין ארור המן לברוך מרדכי ', אז נכון שברמ"א כתוב, 'וי"א דא"צ להשתכר כל כך, אלא שישתה יותר מלימודו', אבל זה מחלוקת אחרונים.
גם ע"י שינה יוצאים ידי חובת "עד דלא ידע וכו'".

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
גם ע"י שינה יוצאים ידי חובת "עד דלא ידע וכו'".
כל אחד כפי דרכו, וודאי בלילה אין ענין להשתכר

אני יכול להמליץ על יקב 1848 עדיף מדור 5 ומעלה

כמובן הכי חשוב להקפיד לא לשתות על בטן ריקה, ועדיף יין כי פחות גורם לכאבי ראש אח"כ מאשר ויסקי וכד', וגם י"א שיש ענין בשתית יין בדוקא.

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עם ויסקי זה מעולה, אבל קצת יקר...
ויסקי הוא אחד האלכוהולים הנעימים ביותר שגורם הכי פחות לבחילות ולהאנגאובר, אבל הוא יקר מאוד, וגם יש שמפקפקים בכשרותו.
תודה.
יש לך הוראות איך להשתכר עם ויסקי ?
ממה צריך להיזהר ?
כמה צריך לשתות בשביל השפעה לאדם שכמעט לא שותה ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה