עדכון פייג'ראנק - ברכות לפרוג

• פותח הנושא Shia
  • פורסם בתאריך

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
בתחילת החודש ביצע גוגל עדכון פייג'ראנק משמעותי.

בהזדמנות זו עלה הדירוג של פרוג לPR2. התקדמות יפה, עליה שניה בחצי שנה.
יה"ר שתעלו מעלה מעלה במעלות הPR ... ;)

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אשמח אם תסביר את המושג פייג' ראנק 2.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אנסה להסביר על רגל אחת.
פייג'-ראנק PageRank הוא מדד החשיבות של גוגל לדפי אינטרנט.

לגוגל יש אלגוריתם מיוחד, שמעניק לכל דף באינדקס שלהם, ציון בסולם הפייג'ראנק.
מקובל לסבור שהפייג'ראנק מהווה גם אחד הגורמים שיש להם השפעה מסויימת על מיקומו של אתר בתוצאות החיפוש.

בעיקרון, ציון הפייג'ראנק הוא ביטוי של כמות הקישורים הנכנסים שיש לדף ואיכותם.

לדף הבית של גוגל למשל, יש PR10. כך גם דף הכניסה של פייסבוק. אולי ישנם עוד כמה דפים בודדים כאלה ברחבי הרשת. (נראה לי שלא...)

ישנם הרבה יותר דפים בעלי דירוג 9, אולם גם הם לא ממש נפוצים, ונמנים עליהם בעיקר אתרים מאוד גדולים וחשובים.

אבל כל אתר מתחיל בעצם בלי PR ובהמשך, בהתאם לכמות הקישורים הנכנסים שיש לאתר ואיכותם, גוגל מעניק לאתר PR שנע בין 0 ל-10.
לכל דף יש כמות PR מסויימת, והוא יכול להעניק ממנו לדפים אחרים, ע"י זה שהוא מקשר אליהם. (לאחרונה גוגל הגבילו את מספר הדפים שנהנים מזליגת PR ל5 הקישורים הראשונים) אפשר להשוות PR לנוזל הזורם מטה מדפים עתירי PR, לכיוון דפים בעלי PR נמוך.
דירוג זה מתעדכן מעת לעת (אחת לכמה חודשים), ואז אפשר לראות שינוי מקיף בדירוג של אתרים רבים.

מקווה שלא בילבלתי אותך יותר מידי...

בכל אופן, פרוג, שהיו עד לפני כחצי שנה נטולי PR בכלל (או PR0 אנלא זוכר), השיגו התקדמות ניכרת, וטיפסו בהתחלה ל1 ולאחרונה, ל2. ברכות! :)
אמנם כל מדרגה קשה יותר להעפלה מקודמתה, אבל אני מאחל לפרוג שיגיעו במהרה לדירוגים נאים אפילו יותר...

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
PageRank הוא משתנה אחד מתוך מעל מאה פרמטרים.
החשיבות שלו כיום היא אפסית (על פי גוגל עצמם), והוא משמש בעיקר כמדד לקישורים יוצאים (אבל זה תלוי בעוד המון תנאים כמו רלוונטיות וכו').
2 זה אחד הדירוגים הנמוכים בPR כאשר רק מ-3 ומעלה אפשר בכלל להתחיל להתייחס אליו.

אז החגיגות קצת מוקדמות, ויש לפרוג הרבה דברים מוצלחים בהרבה (כמו הגדילה והמעבר למקום החדש והמרשים).

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י drvvv;380018:
PageRank הוא משתנה אחד מתוך מעל מאה פרמטרים.
החשיבות שלו כיום היא אפסית (על פי גוגל עצמם), והוא משמש בעיקר כמדד לקישורים יוצאים (אבל זה תלוי בעוד המון תנאים כמו רלוונטיות וכו').
2 זה אחד הדירוגים הנמוכים בPR כאשר רק מ-3 ומעלה אפשר בכלל להתחיל להתייחס אליו.

אז החגיגות קצת מוקדמות, ויש לפרוג הרבה דברים מוצלחים בהרבה (כמו הגדילה והמעבר למקום החדש והמרשים).

תשמע, זה ברור שPR2 זה לא הישג עצום... אחרי הכל, ממש לאחרונה הבאתי דומיין חדש בן 4 חדשים לPR3.
בכל אופן, לגבי פרוג ניכר שהנושא היה מוזנח לגמרי עד לאחרונה, הרי עד לפני חצי שנה, האתר הזה, שהוא בן כ4 שנים (תקנו אותי אם אני טועה), היה PR0. זה ללא ספק מחדל. לכן עכשיו כשניכר שיפור, אני מביע את קורת רוחי לנוכח העניין.

וזה כמובן נאמר בהקשר תלוש לגמרי מנושאים ואירועים אחרים שמתרחשים ככל הנראה במקביל. (מעבר דירה וכיו"ב חדשות טובות אחרות)

יריב

משתמש רשום
מזל טוב לכולם על הPR הגודל הגדול והמשתדרג, אצלי פרוג מראה 1.

יריב

משתמש רשום
מוזר היום גם פיירפוקס מראה אצלי 2, אתמול הראה 1.

יריב

משתמש רשום
זה תוצאה של קידום אתרים או חוסר קידום.
אם משהו שיודע יוכל לטפל בזה התוצאה תהיה פרוג=PR 3

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
זה כנראה נובע מהעובדה שחלק מהקישורים הנכנסים לפרוג הם לקישר האחד וחלק לקישור השני.

אני מאמין שאפשר לטפל בזה ברמת הhtaccess ע"י יצירת הפניה או משהו...

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
זה ממש לא מוזר!
כל מי שמתחיל בקידום אתרים יודע שאמור להיות עמוד בית אחד לאתר. לא יותר.
ברגע שלאתר אין הפניות 301 מהכתובת prog.co.il לכתובת www.prog.co.il גוגל מתייחס לזה כאל שני עמודים נפרדים!
ואיפה smargaliot שירביץ פה קצת SEO???

smargaliot

משתמש פעיל
D I G I T A L
דינקיס - הנה אני בא...

אכן, כפי שציינת, זה שאין פה את ההפניית 301 גורם לתוכן משוכפל - ולא רק 2 וריאציות לעמוד הבית אלא אפילו 4
http://prog.co.il
http://www.prog.co.il
https://prog.co.il
https://www.prog.co.il

אני בעד לפתוח עצומה לסידור הענין בדחיפות - באמת חבל יהיה לגלות שגוגל תעניש את חיים ידידנו...
אם כי אני חייב לציין שנעשו פה לאחרונה כל מיני שינויים והתקדמויות מבחינת SEO - כשהעיקרית שבהם זה הוספת התגיות - נקווה שזה רק התחלה לשיפורים ושינויים בתחום הSEO באתר - פרוג באמת עבור להוביל את תחום החדשנות והטכנולוגיה במגזר - חיים, לתשומת ליבך!

דינקיס, אתה בא לפתוח פה באמת פורום SEO:) מה אומר?

נכתב ע"י דינקיס;380515:
זה ממש לא מוזר!
כל מי שמתחיל בקידום אתרים יודע שאמור להיות עמוד בית אחד לאתר. לא יותר.
ברגע שלאתר אין הפניות 301 מהכתובת prog.co.il לכתובת www.prog.co.il גוגל מתייחס לזה כאל שני עמודים נפרדים!
ואיפה smargaliot שירביץ פה קצת SEO???

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
בשביל שניכם אני מוכן לפתוח כבר היום תת פורום SEO :)

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
לא יודע אם צריך תת-פורום... מספיק להוסיף את הקידומת SEO להודעות חדשות...

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
בשביל זה צריכים לעשות קודם rss לפרוג בכלל...
אבל אולי נמנה את שייע שיודיע לך כל פעם שיש משהו בנושא!

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
מוזר שאין פה RSS
ב VB זה אמור להיות מובנה כמה זכור לי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה