עבר/ת ניתוח כיס מרה?

אמיתית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
האם נורמלי תופעה של שלשולים?
ואם כן עד לכמה זמן?
נתנו לנו אבקה שעוזרת אבל גורמת להפך...

ח.ק.

משתמש חדש
לפני הניתוח או אחריו??
אני עברתי את הניתוח לפני 7 שנים וזכור לי שלהפך לפני הניתוח היה יותר עצירות אחרי הניתוח לא זוכרת שהיה בענין משהו.
בהצלחה ורפואה שלמה

אמיתית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אני חצי שנה אחרי..
ופשוט סובלת משלשולים

צופן

משתמש רשום
עריכה תורנית
ואם כן עד לכמה זמן?
מיצי המרה מסייעים רבות בפירוק אוכל שומני,
לכן, כדאי להפחית בשומנים, כי הם מכאיבים ומשלשלים, ולבדוק אם יש שיפור,
אם עדיין לא, כדאי לפנות לגסטרו, לשלול הליקובקטור וכו'.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
עברתי ניתוח כיס מרה ולא חוויתי תופעה כזו בכלל.

בלוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ואם כן עד לכמה זמן?
כן זו תופעה ידועה אחרי ניתוח כיס מרה אמנם הכירורגים לא מדברים על זה וטוענים שאין לניתוח תופעות לוואי אבל תדברו עם רופא גסטרו ותראו שהתופעה של שילשולים היא מאד נפוצה הרבה סובלים מזה עד כחודש אחרי הניתוח 20% יסבלו מזה עד חצי שנה - שנה אחרי הניתוח ו5% יסבלו מזה לכל החיים (ואני ועוד הרבה שאני מכירה בתוכם)
ההסבר לתופעה היא שכשיש כיס מרה מיצי המרה נאגרים שם ורק כשאוכלים אוכל שומני הכיס מתכווץ ומוציא את מיצי המרה, אבל כשאין כיס הכבד ממשיך ליצר מרה אבל אין מקום שהם נאגרים אליו אז המערכת מוצפת בחומר מאד חומצי ולכן יש אנשים שהגוף שלהם לא מצליח לווסת את זה והם יסבלו משלשולים.

אמיתית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
כן זו תופעה ידועה אחרי ניתוח כיס מרה אמנם הכירורגים לא מדברים על זה וטוענים שאין לניתוח תופעות לוואי אבל תדברו עם רופא גסטרו ותראו שהתופעה של שילשולים היא מאד נפוצה הרבה סובלים מזה עד כחודש אחרי הניתוח 20% יסבלו מזה עד חצי שנה - שנה אחרי הניתוח ו5% יסבלו מזה לכל החיים (ואני ועוד הרבה שאני מכירה בתוכם)
ההסבר לתופעה היא שכשיש כיס מרה מיצי המרה נאגרים שם ורק כשאוכלים אוכל שומני הכיס מתכווץ ומוציא את מיצי המרה, אבל כשאין כיס הכבד ממשיך ליצר מרה אבל אין מקום שהם נאגרים אליו אז המערכת מוצפת בחומר מאד חומצי ולכן יש אנשים שהגוף שלהם לא מצליח לווסת את זה והם יסבלו משלשולים.
אכן כן,
לאחר כלללל הבדיקות ובאמת שעשינו הכל כבר מרוב שלא ידענו מה
רופא גסטרו נתן לנו אבקה ששיפרה את הכל באופן פלאי
לא מבינה למה הם לא מודעים לבעיה הזאת ונותנים אותה כאופציה

בכל אופן תודה לכולן על הכל

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עכשיו אני חושבת,
אולי גם צרבת ובחילות קשורים לניתוח?
לאחרונה קורה לי תופעות אלו (ואין סיבה הגיונית אחרת...), לפני 3 חוד' עברתי את הניתוח.
מישהי יודעת אולי?

אמיתית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
עכשיו אני חושבת,
אולי גם צרבת ובחילות קשורים לניתוח?
לאחרונה קורה לי תופעות אלו (ואין סיבה הגיונית אחרת...), לפני 3 חוד' עברתי את הניתוח.
מישהי יודעת אולי?
אחותי עברה את הניתוח ובשונה ממני התחילו לה צרבות והיא לקחה נקסיום וממש עזר לה
זה מרגיע את הקיבה שאחרי הניתוח נהית רגישה

אמיתית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מוסיפה שיש רופא משפחה בשם זוסמן מרמות בירושלים שגם המליץ לנו על האבקה הזאת וטען שזאת בעיה מאוד נפוצה אצל מחלימי ניתוח כיס מרה וחבל שהמנתחים לא נותנים אותה כאופציה
בהצלחה רבה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  34  פעמים

לוח מודעות

למעלה