עברית לפוטושופ

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש לי את התוכנות של אדובי באנגלית
Adobe Photoshop CS5
Adobe Illustrator CS3
Adobe InDesign CS3

האם יש אפשרות לשנות את הממשק שפה של התוכנה לעברית באיזשהו צורה?

N.O

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה עושה את התוכנה כמו ה"עברית מלאה"?

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י DVD COAN;673787:
תוריד חבילת שפה מאתר ה Adobe

חיפשתי באתר של אדובי ואני לא מוצא, אז אולי תוכל לתת לנו קישור בבקשה?
תודה!!

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י DVD COAN;673787:
תוריד חבילת שפה מאתר ה Adobe

פעם ראשונה שאני שומע דבר כזה, למיטב ידעתי צריך גרסהה נפרדת שהסיומת של me דהיינו מידל איסט או HEB דהיינו עברית. שתיהן תומכות עברית וההבדל הוא בשפה של התפריטים.
אשמח לגלות שאני טועה...

DVD COAN

משתמש מקצוען
נכתב ע"י eliezer;674205:
פעם ראשונה שאני שומע דבר כזה, למיטב ידעתי צריך גרסהה נפרדת שהסיומת של me דהיינו מידל איסט או HEB דהיינו עברית. שתיהן תומכות עברית וההבדל הוא בשפה של התפריטים.
אשמח לגלות שאני טועה...

קיבלתי כאן המון תגובות באישי על מה שזרקתי כאן לאוויר הם היו שונות ומגוונות שהמסר העיקרי אין דבר כזה ולא קיים.....
הגדיל אחד החברים לעשות כשביצע שיחת ועידה עם נציגות משווקי אדובי בישראל לברר זאת.
ותשובתם החד משמעית לא נשמעת לשני פנים
דיסק ההתקנה מאפשר להתקין רק בשפת המקור ולא ניתן לשנותו.

עקב כך החלטתי אתמול בצעד נדיר לחשוף טפח (שהוא גלוי באתר אדובי) ולכסות טפחיים.... (תבינו בהמשך)

הקדים בצנעה ואומר, בפרוג אני בין הבודדים שעובד על תוכנת Adobe Photoshop משנת 1991 עת צאת גרסת השנייה של התוכנה בפומבי גרסה 2.0 בתור גרפיקאי ומעצב בו בזמן שבמקביל מקצועי השני והרשמי טכנאי מחשבים רשתות ואבטחת מידע

בהסתכלות על נבכי הזמן עברו מוצרי ה ADOBE אני מלווה את התוכנות האלו צעד אחר צעד בהתפתחותם מהצד המעשי הגרפי והצד הטכני ברמה של מבנה הקבצים הרישומים במערכת והסתכלות בסביבת המערכת ועוד....

ועל כן אני יכול לומר בבטחה ניתן להחליף שפה או להוסיף שפה בכל מוצרי Adobe ההבדל בין שניהם אם במוצר תיהי שפה אחת או יותר מאחת

ולפני שהדגים קטע השאל את השאלה הלוגית הפשוטה
מגרסה 6 ומעלה התוכנה יוצאת בכמה שפות ממשק (אני לא מדבר על גרסת ME שזו גרסה תיכונית לגבי צד הכתיבה בלבד) אז למה שלא יהי ניתן להחליף בניהם????
יותר מכך מה עוד שבגרסה 8 כבר היה ניתן לראות בהעדפות התוכנה כמה שפות יחדיו לבחירה
כיום כל תקליטור של אדובי מגיע עם מספר שפות מוכנות בו להוספה

עוד תזה אחת לנפץ, במידה ותרצו להוסיף שפה ישנו באתר אדובי דף הורדות לשפות

בכל מקרה בגלל שנשאלתי בעיקר על גרסה CS5 התמקד בה להסבר בסיסי ותו לא!!
הביא לדוגמה את תוכנת Adobe Photoshop CS5 וזה הוא תקף גם למוצרים אחרים של החברה

נתחיל

בכל מוצר תוכנה של החברה מותקנת השפה בנתיב היעד של התוכנה תחת תקיית Locales למשל בדוגמתנו הקטנה

C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS5\Locales\​
לכל שפה יש תיקיית קבצים משלה הנושאת את שמה, שימו לב לרשימה הבאה:​

AR_ae
CS_cz
DA_dk
DE_de
EL_gr
EN_gb
EN_us
ES_es
ES_mx
FI_fi
FR_ca
FR_fr
HE_il
HU_hu
IT_it
JA_jp
KO_kr
NB_no
NL_nl
PL_pl
PT_br
RO_ro
RU_ru
SV_se
TR_tr
UK_ua
ZH_cn
ZH_tw​

על מנת שנוכל לקבל שפת ממשק אחרת עלינו להוסיף את חבילת השפה הרצוייה לתיקייה Locales

אולם אדובי מבצעת חסימה במקרים כאלו ותוצג הודעת שגיאה על התקנת שפה לא חוקית הפעלה מחדש של התוכנה תחזיר את הממשק לשפת ברירת המחדל שלה שבה הותקנה

האפשרות היא להוציא את השפה הלא רצוייה שתשאר בתיקייה שפה אחת
ואף אם היא לא שפת ההתקנה בכל זאת היא תעבוד מה שיראה המשתמש בהגדרות ממשק שפה אחת בלבד

אולם יש דרך
כדי לבטל את חסימת ADOBE על התקן השפות שנוכל השאיר יותר משפה אחת בתוכנה ובכל זאת לעבור ממשק שפה אחת לשנייה יש לערוך את אחד הקבצים המרכזים של התוכנה ע"י SQL מה שיאפשר להניח בתוכנה כמה שפות שנרצה

צרפתי סרטון הדגמה בו
בו המוצר המקורי הוא עברית HE
1. הוספתי לתיקייה שפה אנגלית מחבילת השפות שהורדתי מאתר החברה (היא מכילה המון כל העיקריים וניתן להוסיף עוד)

2. הפעלתי את התוכנה ורואים כי המערכת מזה שיש עוד שפה אנגלית
3. העברתי לאנגלית והפעלתי את התוכנה מחדש
4. המערכת מציגה הודעת חסימה עקב רישום שפה
5. הפעלה מחדש של התוכנה מחזירה את הכל לברירת מחדל של השפה המקורית
6. על מנת להפעיל ממשק אנגלית בכל זאת יש להוציא את כל השפות מהתקייה ולהשאיר את הצוייה במקרה זה השארתי את האנגלית
7. התוכנה ופעלת והשפה היא אנגלית
8. הרצתי את הסקריפט לערכית הקבצים ב SQL והנחתי שני שפות בתיקייה
9. המערכת מזהה במבמשק שני שפות ומאפשרת להעביר בין שניהם

להורדת הסרטון לחץ כאן

יש לי לקוחות עם 5 עד 7 שפות יחד במוצרי אדובי
זה חי נושם ובועט

בהצלחה

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י DVD COAN;674931:
קיבלתי כאן המון תגובות באישי על מה שזרקתי כאן לאוויר הם היו שונות ומגוונות שהמסר העיקרי אין דבר כזה ולא קיים.....
הגדיל אחד החברים לעשות כשביצע שיחת ועידה עם נציגות משווקי אדובי בישראל לברר זאת.
ותשובתם החד משמעית לא נשמעת לשני פנים
דיסק ההתקנה מאפשר להתקין רק בשפת המקור ולא ניתן לשנותו.

עקב כך החלטתי אתמול בצעד נדיר לחשוף טפח (שהוא גלוי באתר אדובי) ולכסות טפחיים.... (תבינו בהמשך)

הקדים בצנעה ואומר, בפרוג אני בין הבודדים שעובד על תוכנת Adobe Photoshop משנת 1991 עת צאת גרסת השנייה של התוכנה בפומבי גרסה 2.0 בתור גרפיקאי ומעצב בו בזמן שבמקביל מקצועי השני והרשמי טכנאי מחשבים רשתות ואבטחת מידע

בהסתכלות על נבכי הזמן עברו מוצרי ה ADOBE אני מלווה את התוכנות האלו צעד אחר צעד בהתפתחותם מהצד המעשי הגרפי והצד הטכני ברמה של מבנה הקבצים הרישומים במערכת והסתכלות בסביבת המערכת ועוד....

ועל כן אני יכול לומר בבטחה ניתן להחליף שפה או להוסיף שפה בכל מוצרי Adobe ההבדל בין שניהם אם במוצר תיהי שפה אחת או יותר מאחת

ולפני שהדגים קטע השאל את השאלה הלוגית הפשוטה
מגרסה 6 ומעלה התוכנה יוצאת בכמה שפות ממשק (אני לא מדבר על גרסת ME שזו גרסה תיכונית לגבי צד הכתיבה בלבד) אז למה שלא יהי ניתן להחליף בניהם????
יותר מכך מה עוד שבגרסה 8 כבר היה ניתן לראות בהעדפות התוכנה כמה שפות יחדיו לבחירה
כיום כל תקליטור של אדובי מגיע עם מספר שפות מוכנות בו להוספה

עוד תזה אחת לנפץ, במידה ותרצו להוסיף שפה ישנו באתר אדובי דף הורדות לשפות

בכל מקרה בגלל שנשאלתי בעיקר על גרסה CS5 התמקד בה להסבר בסיסי ותו לא!!
הביא לדוגמה את תוכנת Adobe Photoshop CS5 וזה הוא תקף גם למוצרים אחרים של החברה

נתחיל

בכל מוצר תוכנה של החברה מותקנת השפה בנתיב היעד של התוכנה תחת תקיית Locales למשל בדוגמתנו הקטנה

C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS5\Locales\​
לכל שפה יש תיקיית קבצים משלה הנושאת את שמה, שימו לב לרשימה הבאה:​

AR_ae
CS_cz
DA_dk
DE_de
EL_gr
EN_gb
EN_us
ES_es
ES_mx
FI_fi
FR_ca
FR_fr
HE_il
HU_hu
IT_it
JA_jp
KO_kr
NB_no
NL_nl
PL_pl
PT_br
RO_ro
RU_ru
SV_se
TR_tr
UK_ua
ZH_cn
ZH_tw​

על מנת שנוכל לקבל שפת ממשק אחרת עלינו להוסיף את חבילת השפה הרצוייה לתיקייה Locales

אולם אדובי מבצעת חסימה במקרים כאלו ותוצג הודעת שגיאה על התקנת שפה לא חוקית הפעלה מחדש של התוכנה תחזיר את הממשק לשפת ברירת המחדל שלה

האפשרות היא להוציא את השפה הלא רצוייה שתשאר בתקייה שפה אחת
כדי לבטל את חסימת ADOBE על התקן השפות יש לערוך את אחד הקבצים המרכזים של התוכנה ע"י SQL מה שיאפשר להניח בתוכנה כמה שפות שנרצה

צרפתי סרטון הדגמה בו
בו המוצר המקורי הוא עברית HE
1. הוספתי לתיקייה שפה אנגלית מחבילת השפות שהורדתי מאתר החברה (היא מכילה המון כל העיקריים וניתן להוסיף עוד)

2. הפעלתי את התוכנה ורואים כי המערכת מזה שיש עוד שפה אנגלית
3. העברתי לאנגלית והפעלתי את התוכנה מחדש
4. המערכת מציגה הודעת חסימה עקב רישום שפה
5. הפעלה מחדש של התוכנה מחזירה את הכל לברירת מחדל של השפה המקורית
6. על מנת להפעיל ממשק אנגלית בכל זאת יש להוציא את כל השפות מהתקייה ולהשאיר את הצוייה במקרה זה השארתי את האנגלית
7. התוכנה ופעלת והשפה היא אנגלית
8. הרצתי את הסקריפט לערכית הקבצים ב SQL והנחתי שני שפות בתיקייה
9. המערכת מזהה במבמשק שני שפות ומאפשרת להעביר בין שניהם

להורדת הסרטון לחץ כאן

זה חי נושם ובועט

בהצלחה

מדהים, עצןם, נפלא, ועוד.כמה כאלו.
מה זה sQl?

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רק מה זה "הסקריפט לערכית הקבצים ב SQL"
לא הבנתי.
ומהיכן אני מוריד את שאר השפות באתר של אדובי?

minach

משתמש פעיל
צילום מקצועי
איפה אפשר להשיג את הFIX ADOBE MUI????
אתה יכול להעלות את זה לפורום או שזה מסווג??

dvdhll

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
רק אתרום מהניסיון שלי באינדיזיין - כשקניתי את 5.5 נאמר לי שאין בו עברית. אעפ"כ מצאתי קובץ שמאפשר לשנות הגדרות ברג'יסטרי כך שהתוכנה תעבוד בעברית.
שיניתי את ההגדרה, והפלא ופלא - ממשק עברי לאינדיזיין 5.5!
דא עקא, שזה בערך הדבר היחיד שעבד. כל הפאנלים נעלמו, קיצורי המקלדת לא עבדו... אני מניח שיש תקלות נוספות אבל זה הספיק לי כדי לברוח בחזרה לממשק האנגלי. מסתבר שהתכונה הזו עדיין "חצי אפויה" ובאמצע תהליך הפיתוח החליטו לוותר עליה.
לא מצאתי ספרייה בשם locale בתיקיית אינדיזיין, וגם לא בתיקיית פוטושופ CS3. אני מניח שהם עבדו שם בשיטה שונה, וקבצי השפה חבויים במקומות אחרים.

למי שזה בכל זאת מעניין אותו (אזהרה! מיועד רק למי שיודע מה הוא עושה), צריך לשנות את המפתח
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Adobe\InDesign\7.5]
או במערכות אחרות את המפתח
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Adobe\InDesign\7.5]
"User Interface Locale Setting"=1f

כדי לחזור חזרה לאנגלית יש להגדיר:
"User Interface Locale Setting"=2

מצטרף לשאלות קודמיי - מהיכן השגת את adobe_mui, ומהו הקובץ adobe_fix

bris

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י DVD COAN;674931:

זה חי נושם ובועט

בהצלחה

יפה, ידעתי שזה קיים , זה חי ובועט בכל הפורומים של אדובי והנלווים עליו. לא היה לי אומץ לספק את זה ללקוחות כי קראתי שם שיש קצת תלונות על כל מיני תופעות מוזרות לכן לא נכנסתי לזה כ"כ. גם כי אין לזה הרבה ביקוש כי בד"כ רוב החברה המקצוענים ממילא עובדים רק באנגלית.
אבל אני שמח לשמוע שבדקת וזה עובד טוב.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י bris;675538:
יפה, ידעתי שזה קיים , זה חי ובועט בכל הפורומים של אדובי והנלווים עליו. לא היה לי אומץ לספק את זה ללקוחות כי קראתי שם שיש קצת תלונות על כל מיני תופעות מוזרות לכן לא נכנסתי לזה כ"כ. גם כי אין לזה הרבה ביקוש כי בד"כ רוב החברה המקצוענים ממילא עובדים רק באנגלית.
אבל אני שמח לשמוע שבדקת וזה עובד טוב.

דווקא הגיבו שזה לא עובד טוב בכלל...

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני עדיין מחכה לתשובה: מי יכול לתת לי לינק מהיכן אני אמור להוריד את קובץ השפה כדי להתקינו באינד' ובאילוס'

[עוד שאלה: האם אפשר להעביר את קובץ השפה מפוטושופ, שיש לי בעברית?]

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י bshemesh;675751:
אני עדיין מחכה לתשובה: מי יכול לתת לי לינק מהיכן אני אמור להוריד את קובץ השפה כדי להתקינו באינד' ובאילוס'

[עוד שאלה: האם אפשר להעביר את קובץ השפה מפוטושופ, שיש לי בעברית?]

אוהוווו, מצאתי אידקס של אדובי ftp://ftp.adobe.com/pub/adobe/reader/win/9.x/9.3/

מישהו יכול להדריך אותי איזה קובץ אני צריך להוריד?

DVD COAN

משתמש מקצוען
נכתב ע"י bshemesh;675768:
אוהוווו, מצאתי אידקס של אדובי ftp://ftp.adobe.com/pub/adobe/reader/win/9.x/9.3/

מישהו יכול להדריך אותי איזה קובץ אני צריך להוריד?

אז לאט לאט מוכח כי קיימות אפשריות כאלו תחת אתר אדובי

יגעת ומצאת תאמין (למרות שזה של תוכנת אקרובט גרסת קריאה)

אני מחכה לראות את המוצא הראשון.....

ובקשר לסקריפט זה סקריפט שבניתי בעבודה עצמית השם הוענק על ידי

דרכו של עולם במקצועי שיש בלעדיות על פתרונות וטריקים במיוחד שאינם נמצאים ברשת והם לעומת אחרים נקיים ללא רבב ומבוססים היטב
כי ידע זה כח ופרנסה לכן כתבתי בתגובתי לעיל מכסה טפחיים

אז עימכם הסליחה

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ניסיתי את כל התהליך באינדזיין CS5, ואני בחרתי שלהחליף במקום אנגלית שיהיה עברית "בלבד" [מבלי הסקריפט] אולם - - כלום, זה נשאר אנגלית כמו שהיה לפני זה ושום דבר לא הסתדר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  37  פעמים

לוח מודעות

למעלה