עבודות ב - CNC

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
בס"ד

תמונות מסך, מעבודות ב - CNC.
חלק מהתמונות עם קווי מתאר, לצורך הבחנת הפרטים.
עבודות נוספות בתיק העבודות, אי"ה יתעדכן עוד בהמשך.
dibrot.png
dic_top.png
Screenshot 2017-12-18 13.54.42.jpg

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
נו, אז אולי לטובת הקהילה מדריך קצר למידול עיטורים במאיה?
זה לא קצר, זה קורס.
מה שאני יכול לומר שזה מתחיל בעבודה מצומצמת עם LOW POLY ומכאן ממשיכים.
בנוסף של - CNC צריך לדעת אך לבנות על-מנת שהמכונה תוכל להגיע לכל מקום.

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
נכון, זה באמת מעניין, ואת האמת זה גם כיף.
במיוחד שאתה יכול, גם לתכנן את האובייקט הגולובלי, כגון ארון קודש וכו', וגם לטפל במיקרו,
וכך ליצור אותו באופן שהלקוח מקבל מה שהוא רואה, ולא כמו, או כאילו.
בנוסף שהלקוח בוחר את העיטור שהוא רוצה.
זה שידרוג רציני באופן העבודה, והיעילות שלה.

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
יפה.
א"א לעשות את זה כמו שהעלו כאן באחד האשכולות בעבר? משהו עם קווי מתאר שמיבאים לבלנר?

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
יפה.
א"א לעשות את זה כמו שהעלו כאן באחד האשכולות בעבר? משהו עם קווי מתאר שמיבאים לבלנר?
אפשר אבל זה לא מתאים בשביל CNC כי הגאומטריה מאוד גרועה בצורה הזו, וגם אי אפשר לעשות בזה שקיעות ובליטות.

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
יפה.
חלק מהיופי בתלת, היינו ריבוי הגבהיים.
שם הכל היה אותו גובה, עם תוספת של בבל.

בנוסף, אולי זה נחמד לביצוע הדמיה רגילה, אך לצורך ביצוע זה לא מנצל את כוחו של ה - CNC

נערך לאחרונה ב:

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אז אתה בעצם בונה את הגאומטריה הבסיסית במאיה, ומייבא אותה לזיבראש לפיסול סופי, או שאתה בונה אותה גם בזיבראש?

שושנה דרור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
את ההכנה לCNC אתה עושה כבר במאיה הישר מההדמיה?
או שאתה מעבד חלק חלק לגילוף בתוכנה יעודית לCNC?
דרך אגב, רוב הנגרים ועובדי ה CNC שפגשתי מעוניינים בעבודות דו מימדיות מושקעות ע"פ התלת מימד המלא, יוצא בתכנון נכון, חסכוני בהרבה בזמן מכונה.
מצורפת דוג' שאני עובדת עליה בימים אלו משחק של כרסומים ועומקים.צפה בקובץ המצורף 314478 הדמיה גילוף דופן סטנדר לאדמור תקריב.png

קבצים מצורפים

• הדמיה גילוף דופן סטנדר לאדמור.png
    הדמיה גילוף דופן סטנדר לאדמור.png
    KB 523.1 · צפיות: 59
נערך לאחרונה ב:

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
אני עובד רק עם מאיה, תוכנות אחרות שבדקתי, כגון התוכנה artcam ותוכנת aspire.
וכן זיבראש אינן מספקות לי את מה שרציתי, הן עובדות באותו אופן, כמו פיקסלים (בריבוי פוליגונים).
והגמישות בעבודה עמה, מבחינתי, אינה כמו מאיה.
במאיה אני בונה את הכל, רק בלית ברירה אני ניגש לזיבראש.
מצאתי את מאיה מאוד מדויקת.
שושנה יש משהו במה שאת כותבת, אך עם זאת התוצר של תלת הוא הרבה יותר יפה מדו.

נערך לאחרונה ב:

שושנה דרור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אוסיף ואשאל, האם אפשרי לשלוח חלקים לגילוף היישר מההדמיה התלת מימדית, או שגם במאיה יש צורך להכין חלק חלק לגילוף בפועל?

כמובן שתלת מימד מלא יותר מרשים, אך באותה המידה הוא יותר יקר. ללקוחות שמעוניינים ביותר אני משלבת אלמנטים תלת מימדיים התחומים במשחק של כרסומים ועומקים- התוצאה מרשימה ומוזלת לעומת מוצר שלם של תלת מימד מלא.

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
אוסיף ואשאל, האם אפשרי לשלוח חלקים לגילוף היישר מההדמיה התלת מימדית, או שגם במאיה יש צורך להכין חלק חלק לגילוף בפועל?

כמובן שתלת מימד מלא יותר מרשים, אך באותה המידה הוא יותר יקר. ללקוחות שמעוניינים ביותר אני משלבת אלמנטים תלת מימדיים התחומים במשחק של כרסומים ועומקים- התוצאה מרשימה ומוזלת לעומת מוצר שלם של תלת מימד מלא.
אם הבנתי נכון את שאלתך, אכן ניתן להפריד חלקים, אך צריך לבנות הכל באופן שיתאים לכרסום.
בין אם החלקים מופרדים ובין אם לא.
לדוגמא שבט נפתלי, עשיתי כל אלמנט בנפרד ואחר-כך צירפתי, ועיוותתי אלמנטים שונים על-מנת לקבל גיוון.
דבר נוסף -
הדבר הנפלא שבזה, שמה שאני מתכנן ומעצב (בס"ד אני מעצב גם את הריהוט עצמו), זה מה שהוא מקבל, לא פחות ולא יותר.
את קבצי ה - CNC אני שולח ללקוח בתחילה כקבצי PDF תלת מימדים, על- מנת שיוכל לבחון ולתת אישור סופי (דוגמא מצורפת).
כמו-כן אני יכול להוציא ללקוח תוכניות של הארון קודש.
כזכור לי שכתבתי לפני כן, שאני עושה שיתוף מסכים עם הלקוח, ואנו עובדים על זה ביחד, כך שהוא מקבל בדיוק את מה שהוא רוצה.
לפעמים הלקוח מבקש דברים שברור לי שהם מאוד מורכבים, ו/או עם חריצים צרים.
אני מדגיש לו שיקח בחשבון, שזה מגדיל את זמן עבודת המכונה.

קבצים מצורפים

• flower_2.pdf
    7.8 MB · צפיות: 63

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
מעניין לראות, אבל לא רואים בקובץ כלום.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה