דרוש מידע עבודה בהייטק- מה הידע/כישורים נדרשים?

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
חוץ מזה כל הדיון על ברוטו-נטו הוא מגוחך.
הפער נובע לא רק ממס הכנסה (שאנ"ש האמונים על מעשר כספים יכולים לקבל החזר מאד ניכר ממנו, 35% + ריבית) אלא על פנסיה וקרן השתלמות שהם כסף ששמור לעובד לטובתו.
הלואי על כולם פער גדול בין נטו לברוטו!
מה התכוונת בקשר למעשר??

א.ר.

משתמש פעיל
היי אשמח לפרטים!! תודה

E="שתים, post: 5622127, member: 32959"]ללא הפסקה. וצריך מינימום של 24 דקות הפסקה כך שאת מגיעה לבדיוק 9 שעות.

בנוגע למה שאמרו לגבי השכר -
ברור שנטו יורד משמעותית אבל זה לא קשור להייטק אלא לכל שוק, כמו שכבר אמרו.
כמו כן -ההוא שירד מ27 ל13, היה לו רכב מליסינג - הוי אומר קיבל רכב חדש ללא טרדות תיקונים וביטוחים וכו', ירדו לו כמה אלפים לפנסיה וביטוחים (שנכון שלא מרגישים עכשיו אבל בבוא העת הוא יקבל הכל בחזרה + הפרשת המעסיק שהיא שמנה ביותר!), ירד לו כ1500 לקרן השתלמות שזה אומר שעוד 6 שנים הוא מקבל הכל בחזרה + הפרשת המעסיק + תשואה!, אז נכון שביד אין לו הרבה אבל אלו תנאים של הייטק...

מנסיון וידע ברור מכמה אנשים, בירושלים - בוגר תואר מצליח יקבל אכן בסביבות ה14 וכל שכן אם צבר נסיון בתור סטודנט.

מה שכן, אכן הרבה מהנשים החרדיות עובדות דרך חברות קבלן שאז השכר נמוך משמעותית.

מי שמעונינת, יש קבוצת נשים חרדיות בהייטק בלינקדאין. אשמח לתת פרטים.
[/QUOTE]
אשמח לקבל פרטיםעל לינקדאין? ואיך מתחברים לזה?

אמא5

משתמש מקצוען
גם אני אתרום את השנקל שלי.
העובדות החרדיות מתחלקות בגדול לכאלה שבאו לעבוד ראש קטן, רוצות לצאת בזמן , לא ממש מענין אותן ממשהו מעבר, יעשו רק מה שהן יודעות ומה שלא- יודיעו לבוס שהן לא יודעות.
בד"כ האנגלית שלהן לא מספיק טובה וזה בעייתי מאד מאד גם לבנות שבזמן הלימודים היו מצוינות. המעסיקים בארץ לא מחפשים "כותבי קוד" סטייל הודו אלא אנשים שיודעים ללמוד ולהתקדם לבד, ובשביל זה חייבים אנגלית מצוינת.
הזן הנ"ל ירויח בד"כ מעט , יתקשה למצוא עבודה וכמעט ולא יתקדם.

בנות עם ראש גדול, אנגלית טובה ונסיון שמוכנות לעבוד בסביבה מעורבת ולא חושבות בראש של פעם להשאר באותו מקום עד הפנסיה אלא מוכנות לעבור מקום עבודה כל 3-5 שנים- ירויחו הרבה הרבה הרבה יותר.

הנסיון שלי הוא מאזור המרכז, לא יודעת מה קורה בירושלים.
אני לא מחווה דעה אלא רק אומרת שההבדל בין שני סוגי העובדות לעיל' הוא ממש כמו שני תחומי עיסוק שונים. הפער בשכר יהיה מן הסתם מעל 10K.

חוץ מזה כל הדיון על ברוטו-נטו הוא מגוחך.
הפער נובע לא רק ממס הכנסה (שאנ"ש האמונים על מעשר כספים יכולים לקבל החזר מאד ניכר ממנו, 35% + ריבית) אלא על פנסיה וקרן השתלמות שהם כסף ששמור לעובד לטובתו.
הלואי על כולם פער גדול בין נטו לברוטו!

אני חושבת שחשוב מאד להדגיש, שמאד מאד לא פשוט לעבוד בסביבה מעורבת.
יש המון נסיונות, שלרוב הנשים החרדיות יהיה מאד קשה לעמוד בהן.
כמובן שאין דינו של משרד ממשלתי עם 70% חרדיות לסטארט אפ תל אביבי עם אפס חרדיות, ויש המון אפשרויות אחרות בין שני המקומות הנ"ל, אבל מדגישה שוב, מניסיון אישי של הרבה שנים, שלאישה סטנדרטית, שצריכה חברה, ומושפעת מחברה, זה מאד מאד לא פשוט.
גם נשים שחושבות שהן חזקות יותר- צריכות לקחת בחשבון שזה ניסיון רוחני יומיומי וקשה מאד.

ומלכתחילה- בכלל לא מומלץ, למרות המספרים הקורצים שתוארו פה.

ודרך אגב, שמעתי כבר על מקרים בודדים במקומות חרדיים שגם מרוויחות יפה מאד.
ועוד דרך אגב, גם במקומות חרדים, צריך מאד להיזהר מבחינה רוחנית. נשים חושבות שזה המשך של הסמינר, ומתנהגות בהתאם- גם מבחינה של דיבור עם גברים, וגם מבחינת לבוש- קל להיות מושפעת כשאת יוצאת מנקודת הנחה שכל מי שמסביבך היא בסדר.

כל זה מלב כואב, ומעיניים שראו כבר הרבה, בכל המקומות שתוארו למעלה.

אמא5

משתמש מקצוען
כשעושים החזר מס על שנה רטרואקטיבית , מס הכנסה משלם ריבית על הסכום שגבה ממך ומגיע לך חזרה
עשיתי החזר מס כמה פעמים, ואף פעם לא קיבלתי ריבית, אלא נטו את הסכום שהגיע לי לפי התרומות. אולי זה קשור לזה שעשיתי תוך כדי שנת המס הנוכחית שעליה תבעתי החזר, ודרך המעסיק, ולא ע"י פתיחת תיק רטרואקטיבית?

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ועוד דרך אגב, גם במקומות חרדים, צריך מאד להיזהר מבחינה רוחנית. נשים חושבות שזה המשך של הסמינר, ומתנהגות בהתאם- גם מבחינה של דיבור עם גברים, וגם מבחינת לבוש- קל להיות מושפעת כשאת יוצאת מנקודת הנחה שכל מי שמסביבך היא בסדר.

כל זה מלב כואב, ומעיניים שראו כבר הרבה, בכל המקומות שתוארו למעלה.
אני חושבת שזו סתם בעיה בפני עצמה. מאוד כואב לראות - כשאת כבר כמה שנים טובות אחרי הסמינר - בנות סמינר מתנהגות ברחוב כאילו הן בסמינר. פשוט לא מרגילים אותנו שיש עוד אנשים שונים ברחוב (כמו שכבר אמרו באיזה אשכול פה שיש בנות מאוד תמימות שמעלות קו"ח וכו' ואומרות משפטים לא לעניין), וק"ו זה בעייתי כשזה בעבודה. גם לי יצא לראות בנות שלא יודעות איך להתנהג במכובדות וצניעות לפני גברים חילוניים.

אמא5

משתמש מקצוען
אני יכולה לספר שעבדתי במקום חרדי מוצהר וידוע מאד במשך כמה שנים, לאחר כמה שנים של עבודה במקום חילוני.
יום אחד הגיע לעבוד עם הפרויקט שלנו אחד המנהלים הראשיים והידועים באותו מקום, והוא דיבר בצורה כל כך חברית שפשוט לא יכולתי לשבת שם. וכולן זרמו איתו..
יזמתי בקשה לפיקוח הרוחני באותו מקום, ש"יאפסו" אותו, ואז הוא אמר למישהי שספרה לי- שיש לו פגישה עם הרב, והוא לא מבין למה, אחרי כל כך הרבה שנים שהוא עובד כאן, מה פתאום הרב רוצה לדבר איתו..
זה אומר שאף אחת לפני בכלל לא חשבה שצריך לעשות משהו בנידון :(

אם הבנים שמחה

משתמש סופר מקצוען
עשיתי החזר מס כמה פעמים, ואף פעם לא קיבלתי ריבית, אלא נטו את הסכום שהגיע לי לפי התרומות. אולי זה קשור לזה שעשיתי תוך כדי שנת המס הנוכחית שעליה תבעתי החזר, ודרך המעסיק, ולא ע"י פתיחת תיק רטרואקטיבית?

אכן.
בתוך שנת המס אין ריביות, כי הסכום מועבר בפועל רק בסוף שנה.
כשמבקשים החזר רטרואקטיבית יש ריביות.
(בכל מקרה מומלץ לעשות בתוך שנת המס - תהליך פשוט ומהיר הרבה יותר. אחרי שנת המס ההחזר לוקח הרבה זמן, וגם בודקים את כל התיק שלך ולפעמים יוצאים חייבים. כשעשיתי דבר כזה קבלתי הודעה שיש לי חוב של 6000 ש"ח למס הכנסה!!! אחרי בירור גיליתי ששכחתי לצרף כמה מסמכים כגון אישור על נקודת זיכוי בגין לימודים, החזרים על הפרשות וכד' ואחרי פרוצדורה ארוכה עוד קבלתי 1000 ש"ח....)

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אכן.
בתוך שנת המס אין ריביות, כי הסכום מועבר בפועל רק בסוף שנה.
כשמבקשים החזר רטרואקטיבית יש ריביות.
(בכל מקרה מומלץ לעשות בתוך שנת המס - תהליך פשוט ומהיר הרבה יותר. אחרי שנת המס ההחזר לוקח הרבה זמן, וגם בודקים את כל התיק שלך ולפעמים יוצאים חייבים. כשעשיתי דבר כזה קבלתי הודעה שיש לי חוב של 6000 ש"ח למס הכנסה!!! אחרי בירור גיליתי ששכחתי לצרף כמה מסמכים כגון אישור על נקודת זיכוי בגין לימודים, החזרים על הפרשות וכד' ואחרי פרוצדורה ארוכה עוד קבלתי 1000 ש"ח....)
מה התהליך של זה? איפה אפשר למצוא על זה מידע?

אמא5

משתמש מקצוען
מה התהליך של זה? איפה אפשר למצוא על זה מידע?
בתוך שנת המס זה פשוט, הולכים לסניף מס הכנסה שאת משתייכת אליו, עם הקבלות המקוריות שלך, ותלושי משכורת אחרונים.
אם מדובר בתרומות גדולות- מעל חמש אלף שח לקבלה, צריך להביא גם תדפיס חשבון עו"ש שמראה שהתרומה באמת יצאה מהחשבון.
מקבלים מהפקידה אישור להחזר מס, ומביאים אותו לחשבת השכר בחברה.
וזהו. בתלוש הבא תקבלי את ההחזר.
שימי לב שזה רלוונטי רק בתוך שנת המס- צריך לבדוק עם המעסיק אם אפשר להגיש עד נובמבר או עד דצמבר.

מסלול מחדש

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ומה לגבי קבוצה חרדית במקום חילוני?
(חדר נפרד, מטבח נפרד וכו')

.Ayala

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
D I G I T A L
השוק קטן. (רק חברות ביטוח ובנקים)
והמשכורות נמוכות משמעותית ממה שצויין פה.

חברה עם שנתיים וחצי שנות נסיון בקובול, ללא תואר-
עברה חברה מקבלת 22k.

ומה לגבי קבוצה חרדית במקום חילוני?
(חדר נפרד, מטבח נפרד וכו')
אין שום בעיה לדעתי.

סתם כך בנושא תואר או לא תואר, יודעת על 4 תקנים שנפתחו בבית תוכנה, הגיעו 8 לראיון עבוד- 4 עם תואר ו4 בלי. מתוכם לקחו 3 בלי תואר ואחת עם. התואר לא תמיד חשוב, אם הם רואים שעברו את המבחנים בהצלחה, שהקוד כתוב ברור, שהחשיבה הלוגית מעולה וכד'.

נערך לאחרונה ב:

דוכי בחול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
חברה עם שנתיים וחצי שנות נסיון בקובול, ללא תואר-
עברה לחברה מקבלת 22k.

אין שום בעיה לדעתי.

סתם כך בנושא תואר או לא תואר, יודעת על 4 תקנים שנפתחו בבית תוכנה, הגיעו 8 לראיון עבוד- 4 עם תואר ו4 בלי. מתוכם לקחו 3 בלי תואר ואחת עם. התואר לא תמיד חשוב, אם הם רואים שעברו את המבחנים בהצלחה, שהקוד כתוב ברור, שהחשיבה הלוגית מעולה וכד'.
מעניין לשמוע...
חברה שלי עם עשר שנים ניסיון, מקבלת 20k אחרי שעברה לחברה אחרת...
בחברה הקודמת קיבלה 12k.....

ובקשר לחדר לחרדיות, שמעתי שיש חברות שתחילה נותנות תנאים, אבל אח"כ מתנערות מהם, מפרקות את הקבוצה לצוותות שונים וכו

אני לי

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
תגידו
בגיל ארבעים לא יפטרו את כולנו?
בררר

לא יפטרו עובדת טובה רק כי היא בת 40...

כל זמן שאת טובה במה שאת עושה, מעודכנת בטכנולוגיות העכשוויות ונשארת רלוונטית, את יכולה להיות רגועה.
(הסיבה שלא רואים הרבה עובדים מבוגרים בהיי טק היא שזה תחום צעיר יחסית, ואין הרבה מתכנתים ממש מבוגרים. כמו כן, באופן טבעי, עם השנים הרבה עוברים לתפקידי ניהול)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה