דרוש מידע עבודה בהייטק- מה הידע/כישורים נדרשים?

יראת

משתמש מקצוען
ידע:
הכי כדאי תואר הנדסאי - ע"מ להיות מתכנת.
אפשרי גם קורס משמעותי (400 שעות) בתחום ייחודי בתוך עולם התוכנה, כגון: ניתוח מערכות, dba
או ללמוד בדיקות תוכנה (קורס די קצר) - השכר יותר נמוך.

כישורים:
בעבר, מתכנת היה צריך להיות עם כישורים מתמטיים גבוהים מאוד, היום - כיון שכלי הפיתוח מאוד מפותחים, המתכנת - מספיק שיהיה אחד עם ראש על הכתפיים - אין צורך להתקרב לגאונות. אבל בהחלט עדיף מאוד להיות כזה שאוהב את הצד הלוגי (אנשים הומנים (במלעיל) ואומנים (במלרע) יתקשו להנות מעבודה זו)

שכר:
כמתחיל: 6-12
עם נסיון: 8-22

חגי ישראל (בלי פורים, תשעה באב, לג בעומר, חנוכה, חול המועד) - אינם ימי עבודה.
ערבי חג - בדר"כ חצי יום עבודה. כל השאר על חשבון העובד.

חופשים:
בדר"כ 10-20 ימי חופשה בשנה (מנוצלים לחגים הנ"ל וערבי חגים), אבל אפשר להחסיר ע"ח העובד.

הפלוס: בדר"כ יש גמישות בשעות העבודה (שעת התחלה ושעת סיום), בדר"כ יש גמישות קלה בהקף שעות העבודה (לא רשמית, אבל פשוט ירד לעובד במשכורת, יש מקומות שאין גמישות זו)

אם יש עוד שאלות, בשמחה

יראת

משתמש מקצוען
בדיקות תוכנה למנוסה: 7-13
בכל מקצועות ההייטק, רוצים נסיון. אבל איכשהוא כולם משתחלים, אם ע"י מילוי מקום או עבודה פצפונת שקצת מרחיבים אותה בקורות חיים

אם הבנים שמחה

משתמש סופר מקצוען
להגיד כולם משתחלים זה קצת יומרני. מכירה מספיק כאלה שלא.

לגבי קורס בדיקות תוכנה - חמותי באה לשאול אותי האם צריך כישורים מיוחדים בשביל ללמוד את זה, כי נפתחת קבוצה ומשכנעים אותה מאד להצטרף וללמוד ואמרו לה שלא צריך ידע קודם, אפילו לא במחשב וכו'. לא היה קל להסביר לה שגם אם היא תצליח מאד בקורס ולמרות שיש לה ראש על הכתפים, איכשהו.... לא רואה אף מקום עבודה שיקבל אשה בת 50+ שנסיונה התעסוקתי מסתכם בניהול בית ברוך ב"ה.

תיקתוק

משתמש סופר מקצוען
ידע:
הכי כדאי תואר הנדסאי - ע"מ להיות מתכנת.
אפשרי גם קורס משמעותי (400 שעות) בתחום ייחודי בתוך עולם התוכנה, כגון: ניתוח מערכות, dba
או ללמוד בדיקות תוכנה (קורס די קצר) - השכר יותר נמוך.

כישורים:
בעבר, מתכנת היה צריך להיות עם כישורים מתמטיים גבוהים מאוד, היום - כיון שכלי הפיתוח מאוד מפותחים, המתכנת - מספיק שיהיה אחד עם ראש על הכתפיים - אין צורך להתקרב לגאונות. אבל בהחלט עדיף מאוד להיות כזה שאוהב את הצד הלוגי (אנשים הומנים (במלעיל) ואומנים (במלרע) יתקשו להנות מעבודה זו)

שכר:
כמתחיל: 6-12
עם נסיון: 8-22

חגי ישראל (בלי פורים, תשעה באב, לג בעומר, חנוכה, חול המועד) - אינם ימי עבודה.
ערבי חג - בדר"כ חצי יום עבודה. כל השאר על חשבון העובד.

חופשים:
בדר"כ 10-20 ימי חופשה בשנה (מנוצלים לחגים הנ"ל וערבי חגים), אבל אפשר להחסיר ע"ח העובד.

הפלוס: בדר"כ יש גמישות בשעות העבודה (שעת התחלה ושעת סיום), בדר"כ יש גמישות קלה בהקף שעות העבודה (לא רשמית, אבל פשוט ירד לעובד במשכורת, יש מקומות שאין גמישות זו)

אם יש עוד שאלות, בשמחה
תודה על על התשובה.
אשמח להבין ביתר פירוט למה הכוונה "כזה שאוהב את הצד הלוגי"...
כמה שעות עבודה ביום בד"כ?
והאם יש צורך בידע באנגלית ברמה גבוהה?

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
תודה על על התשובה.
אשמח להבין ביתר פירוט למה הכוונה "כזה שאוהב את הצד הלוגי"...
כמה שעות עבודה ביום בד"כ?
והאם יש צורך בידע באנגלית ברמה גבוהה?
הצד הלוגי = פתרון בעיות. היא אוהבת תשבצי הגיון? חידות מתמטיות?
בד"כ 9, אבל יש גם פחות. ויש גם יותר.
בהחלט יש צורך באנגלית ברמה בינונית. המקום שמחפשים מידע הוא גוגל, ושם רוב המידע הוא באנגלית.

אם הבנים שמחה

משתמש סופר מקצוען
שלמדה. עם שטייגען גדול!!!

בדיקות? פיתוח?
מה שבטוח - בתחום הזה הכלל של חבר מביא חבר עובד טוב.
כך שאם יש בת משפחה / חברה קרובה שעובדת בתחום זה יכול להיות קל יותר.
(אני באופן אישי הבאתי 3 חברות לעבוד יחד איתי...)
כמובן שמתחילה חייבת לדעת להתפשר - אם זה בשעות ואם בשכר. מה שאסור לה להתפשר זה על התחום!

אם הבנים שמחה

משתמש סופר מקצוען
הדבר הלא יאומן שאני רואה בפרוג זה מתכנתות שיחד עם זה גם צלמות / עורכות / גרפיקאיות והיד נטויה.
זה משהו שאני באמת לא מצליחה להבין.
ממה שאני רואה סביבי בד"כ למתכנתות שעובדות משרה מלאה אין זמן לעבוד גם כתחביב, ובואו נגיד שזה גם לא משתלם כספית בד"כ.

mend

משתמש מקצוען
D I G I T A L
כמובן שמתחילה חייבת לדעת להתפשר - אם זה בשעות ואם בשכר. מה שאסור לה להתפשר זה על התחום!

בהחלט. וחשוב לדעת את זה מראש.
מי שרוצה להכנס לתחום חייבת לדעת להתפשר.
אבל, אם תתפשר על תחום אחר, אז יהיה לה קשה מאד לחזור.
לפעמים בנות שואלות אותי על עבודה בשכר מינימום / מקום לא נחשב / שעות קשות וכו'
העצה שלי היא כזו - כל עוד אין לך נסיון, ואת באמת רוצה להכנס לתחום, אז אולי זה קצת מבאס לעבוד 9 שעות ולקבל מינימום - בלי בונוסים וכל מיני דברים קורצים. אבל, בשביל לקבל נסיון זה שווה

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
בהחלט. וחשוב לדעת את זה מראש.
מי שרוצה להכנס לתחום חייבת לדעת להתפשר.
לפעמים בנות שואלות אותי על עבודה בשכר מינימום / מקום לא נחשב / שעות קשות וכו'
העצה שלי היא כזו - כל עוד אין לך נסיון, ואת באמת רוצה להכנס לתחום, אז אולי זה קצת מבאס לעבוד 9 שעות ולקבל מינימום - בלי בונוסים וכל מיני דברים קורצים. אבל, בשביל לקבל נסיון זה שווה
בהחלט. רק צריך למצוא את המקום שיסכים לקבל בלי נסיון.
תודה.

אם הבנים שמחה

משתמש סופר מקצוען

בתחום התכוונתי גם לפן הזה. וגם בפיתוח - תחום פיתוח שיש בו ביקוש והנסיון שלו שווה משהו.
מכירה מקרוב לצערי, כאלה שהלכו לעבוד בשפה פנימית / שפה לא מבוקשת וכשהפרויקט נגמר נשארו עם הלשון בחוץ
מאמינה שגם בבדיקות הכלל הזה תקף. אבל מכירה פחות

יראת

משתמש מקצוען
לגבי האנגלית, היום יש תרגומים לגוגל, כך שגם מי שלא טוב באנגלית, יכול להתמודד

mend

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בתחום התכוונתי גם לפן הזה. וגם בפיתוח - תחום פיתוח שיש בו ביקוש והנסיון שלו שווה משהו.
מכירה מקרוב לצערי, כאלה שהלכו לעבוד בשפה פנימית / שפה לא מבוקשת וכשהפרויקט נגמר נשארו עם הלשון בחוץ
בהחלט. וגם אני מכירה כמה כאלה. שנתקעו במקום שמפתחים שם בשפה לא מבוקשת בכלל :(. ואין לה לאן להתקדם. כי מבחינת נסיון, זה לא בדיוק נחשב....

מה שבטוח, שצריך הרבה ס"ד והמון תפילות

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
היי טק -
זה כל כך רחב, יש חברות שיעמדו על קוצו של יוד שהיו את כל שעות התקן בחודש בעבודה,
אבל יסכימו שתגיעי ב10 בבוקר אבל לא תצאי לפני 6 בערב פלוס,
וזה החלק הקשה בהיי טק זה השעות,
וצריך באמת להשקיע בעבודה.
אני חושבת שברוב חברות היי טק כן צריך להיות קצת הרבה יותר מראש על הכתפיים ובהחלט צריך גם גישה לזה וכן גם אהבה לניתוח לוגי וכו'..., לא רק גאונים יש שם אבל בהחלט צריך להיות חכם.

ימי חופש בד"כ אין מספיק כי רק חול המועד של פסח וסוכות בד"כ לוקח כמות גדולה....

ואני מדברת בתור אחת שכבר בעבודה הראשונה שלה בתחום קיבלה מעל 20 ימי חופש...

אם הבנים שמחה

משתמש סופר מקצוען
בהחלט. רק צריך למצוא את המקום שיסכים לקבל בלי נסיון.
תודה.

צריך להיות נודניקים!
לשלוח קו"ח לכל מי שרלונטי וגם למי שלא... (מוזמנת ;))
לדבר עם כל מי שמכירים שעובד בתחום
באתרי דרושים יש היצע גדול. נכון שרובו לא רלונטי. אבל מתוך 300 קו"ח ששולחים מקבלים 5 טלפונים שיכולים לבוא בחשבון. מנסיון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה