התייעצות סקר - צריך תשובות מנשים צדקניות כאן לצורך בירור הלכה

כמה את מקפידה שלא יתנגשו החלות ביחד בתנור כדי שלא יתקלקל הצורה?

• סה"כ מצביעים
    120

שאף

משתמש מקצוען
בלי לפתוח דיון הלכתי, אבל החזון איש כותב שאם לאחר הפרדת העיסה לעיסות קטנות מקפידים שלא יגעו אחד בשני, כגון שאופים אותם בדפוסים מיוחדים או מפני שאחד מרוח עם ביצה והשני לא, אז העיסה פטורה מהפרשת חלה.
מדובר בחידוש גדול, וודאי שאין סומכים על זה לא להפריש חלה, אבל לענין ברכה מקפידים.

בבקשה, מכל הת''ח כאן, נא לא לפתוח כאן בדיונים.
החזו"א דיבר אם יש לו סיבה אחרת להפריד ביניהם ולא כאשר כולם אותו דבר ורק רוצה שכ"א יצא שלם
ובעצם לא איכפת לו שיגעו זב"ז אלא שלא יתחברו ודו"ק ואכמ"ל
ועי"ש שכ' שאם דעתו לחלקו רק משום שרוצה בפתין קטנות לא מיקרי ע"מ לחלק וה"ה בכה"ג

נערך לאחרונה ב:

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
בלי לפתוח דיון הלכתי, אבל החזון איש כותב שאם לאחר הפרדת העיסה לעיסות קטנות מקפידים שלא יגעו אחד בשני, כגון שאופים אותם בדפוסים מיוחדים או מפני שאחד מרוח עם ביצה והשני לא, אז העיסה פטורה מהפרשת חלה.
מדובר בחידוש גדול, וודאי שאין סומכים על זה לא להפריש חלה, אבל לענין ברכה מקפידים.

אם כך, איך מפרישים חלה על מצות?
ואיך במאפיות?

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
למה כל הדיונים ההלכתיים מסתיימים במילים האלו?
ומה זה אומר?
כל התוצאות בגוגל חסומות ע"י נטפרי, אז באמת שלא היה לי איפה לשאול...
אכמ"ל אומר
וזהו ר"ת של אין כאן המקום להאריך.
ובגלל זה לא אסתור את דברי שאף

lmaof

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אם כך, איך מפרישים חלה על מצות?
ואיך במאפיות?
אין קשר למצות שם כל החיוב נעשה ע"י צירוף סל לאחר האפייה רק כשעושה עיסה ומחלקה לעיסות קטנות אם מקפיד על נשיכתן ס"ל לחזו"א דמיקרי עיסה העשויה ליחלק ואף שזה לעצמו ואין בה חיוב הפרשה ולכך נוצר הסקר כאן אך יש לדון האם צורת הקליעה זה נכלל בכוונת בחזוא
ואכמ"ל וסליחה לעקיבא על ההתערבות פשוט קפץ לי מול העין,,,

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מה הקשר בין הפרשת חלה לקליעת הבצק?

אני מפרישה חלה הרבה לפני הקליעה, ואם החלות תופחות אח"כ והקליעה נפתחת או שחלה נוגעת בחברתה זו בעיה הלכתית מבחינת ההפרשה? מה הקשר?

אני יודעת שהבעיה היחידה היא ב"שלמות" ולכן אם נדבקות, מפרידים ואופים שוב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה