סקר {נניח שדירה שאתם רוצים לקנות עולה מליון שקל...}

• פותח הנושא GRN
  • פורסם בתאריך

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ובהנחה שאתם מעוניינים במרפסת סוכה,
כמה הייתם מוסיפים על מחיר הדירה במידה וקיים רישיון להוספת מרפסת?
וכמה הייתם מוסיפים על אותה דירה בדיוק, אבל עם מרפסת בנויה??

תודה :)

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה מסוג השאלות שאין עליהם תשובות, היות שעל כל בית, ריווחיות התוספת אצלו שווה אחרת מחבירו. וזה תלוי בעוד אין ספור גורמים חיצוניים. כך שאין לזה כללים.

מה שכן, עפ"י חוק כל בית יש לו זכות של הוספת רלסים עבור סוכה בגודל של 8 מ"ר, במידה ולא היתה חריגה מצד אותו המבנה ברשויות החוק והבינוי. תבררו את זה. כך שבכלל לא בטוח שאתם צריכים לשלם על אותו הרשיון.. כי הוא קיים בכל בית.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רמה פלוס;2343396:
זה מסוג השאלות שאין עליהם תשובות, היות שעל כל בית, ריווחיות התוספת אצלו שווה אחרת מחבירו. וזה תלוי בעוד אין ספור גורמים חיצוניים. כך שאין לזה כללים.

מה שכן, עפ"י חוק כל בית יש לו זכות של הוספת רלסים עבור סוכה בגודל של 8 מ"ר, במידה ולא היתה חריגה מצד אותו המבנה ברשויות החוק והבינוי. תבררו את זה. כך שבכלל לא בטוח שאתם צריכים לשלם על אותו הרשיון.. כי הוא קיים בכל בית.

כן, אני שמה לב שאין תגובות...
זה דווקא אנחנו שרוצים לבדוק אם שווה לנו לבנות את המרפסת ואז למכור, או שהרווח על הבניה לא שווה את הכאב ראש.
מצד המרפסת - נכון שיש רישיון תאורטי להוספת מרפסת סוכה (כמדומני עד 12 מ"ר) אבל למעשה זה לא פשוט, במיוחד בבניינים מרובי דיירים ובמיוחד בירושלים.
בכל אופן, תודה על התגובה הראשונה :)

efraty

משתמש רשום
עם קצת נסיון בחיפוש דירות...
תלוי מאד בגודל הדירה- אם קונים אותה על מנת לגור בה במשך שנים רבות 3.5-4 חד' לפחות, מרפסת סוכה מוסיפה מאד! ויכולה להוות שיקול בקניית הדירה.
אם הדירה קטנה ללא אופציה- לא תמיד שווה ההשקעה בבנייה. ולא בטוח גם הוצאת הרשיון.
הייתי מתייעצת עם מתווכים באזור בכמה מעריכים את שווי הדירה עם/ללא המרפסת ובודקת אם שווה עלות הבנייה. (ניתן לראות גם טווח מחירים במקומות כמו ישא ברכה וכו')

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
בהנחה שהדירה נמצאת באזור המבוקש ע"י שומרי מצוות -
לא בטוח שההשקעה של הזמן, הכסף והכאב ראש תחזיר את עצמה,
אבל כן בטוח - שיהיה לכם הרבה יותר קל למכור!

חני

efrat1

משתמש סופר מקצוען
מצד שני יש איזורים שהורים קונים שם דירות לילדיהם הנישאים, והם מחפשים מה שיותר זול..

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
כמו שכבר אמרו זו שאלה שהתשובה עליה מורכבת ותלוית נתונים ספציפיים.
בכל מקרה, באופן כללי לא מומלץ מבחינה כלכלית לבנות ואז למכור, כן כדאי להוציא רישיון.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ממליצה ג"כ לברר אצל מתווכים שמתעסקים עם האיזור הספציפי- הם ידעו לנקוב סכום לדירה ללא מרפסת, דירה עם היתר למרפסת ודירה עם מרפסת.

ככה תדעו אם שווה לכם ההשקעה

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ממליצה ג"כ לברר אצל מתווכים שמתעסקים עם האיזור הספציפי- הם ידעו לנקוב סכום לדירה ללא מרפסת, דירה עם היתר למרפסת ודירה עם מרפסת.

ככה תדעו אם שווה לכם ההשקעה

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מקובל לומר שהשקעה- כלכלית- בדירה, לא מכסה את עצמה במחיר מכירת הדירה.
מצד שני, הכסף פחות משחק כאן, הכאב ראש והטרטור בהוצאת רשיון יותר משמעותי...

לא מתמצאת במחירי דירות, אבל מהכרות עם נושא הוצאת התרים ורשיונות, הייתי מוכנה לשלם למי שיעשה את זה במקומי.

תפוז סיני

משתמש פעיל
אם אתם חושבים למכור, כמובן שכל תוספת בנייה חייבת להיות חוקית, אחרת העירייה תמנע מכם, ביצוע העברת בעלות.
לגבי הוצאת היתר, יש לוודא, שלא יגרור היטל השבחה, לא נראה לי סביר במרפסת בגודל 12 מ', אבל שווה בדיקה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה לכולכם על התגובות!

רותי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מכריה משהוא שהיה באותה דילמה ובנו ואחרי 1-2 שנים מכרו
לא הפסידו (לא יודעת כמה הרוויחו, אך לא נראה לי שהרווח הוא יותר מידי גדול) אך הרוויחו מרפסת לשנתים וכן גם סוכה

moc

משתמש פעיל
נכתב ע"י תפוז סיני;2343608:
לגבי הוצאת היתר, יש לוודא, שלא יגרור היטל השבחה, לא נראה לי סביר במרפסת בגודל 12 מ', אבל שווה בדיקה.

כמו שציין רמה פלוס מרפסות (אני חושב עד 14 מ"ר) לא צריכות זכויות בנייה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה