מחיר למשתכן סקר: מחיר למשתכן מצדיק את ההמתנה או ששווה כבר לקנות דירה בנויה ולחסוך שכירויות

אבן שלמה

משתמש מקצוען
אני מעוניין לדעת האם שווה להתחיל את כל תהליך מחיר למשתכן במקרה ויש לי הון עצמי לקנות בלי זה, כי שמעתי שצריך לחכות ממש הרבה זמן, בערך 5 שנים עד שמוכן הדירה, ובינתיים לשלם (ממוצע) שכירות 3000 כפול 12 כפול 5 שנים =180.000 ש"ח???
סקר לבעלי ניסיון בתחום המחיר למשתכן!!!!

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני מעוניין לדעת האם שווה להתחיל את כל תהליך מחיר למשתכן במקרה ויש לי הון עצמי לקנות בלי זה, כי שמעתי שצריך לחכות ממש הרבה זמן, בערך 5 שנים עד שמוכן הדירה, ובינתיים לשלם (ממוצע) שכירות 3000 כפול 12 כפול 5 שנים =180.000 ש"ח???
אכן, דבר שדובר עליו כבר בעבר, הח"כ מיהדות התורה מוזס, דיבר על כך במליאת הכנסת באריכות, ודרש פתרון אחר, של מענק ע"ס 100-150 אלף ש"ח למי שקונה דירה ראשונה גם יד שניה, זה היה יכול להיות רעיון מעולה....

חולמנית

משתמש מקצוען
מאז שזכינו ועד הזמן שאמורים לקבל את הדירה (לפי חוזה קבלן) סה"כ שנתיים וחצי
כך שזה מאד משתנה

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
כמו שכתבו לפני, זה תלוי בהרבה משתנים.

לדעתי היתרונות הברורים בזה הם:
- לבעלי קושי בהחלטה לגבי דירה, איזור והתלבטויות מה ואיך ולמה דווקא כאן והבדלים בין דירות וכו
מחיר למשתכן זה אחלה פיתרון (בעיקר לבעלי אמונה..) שמרגישים שהקב"ה מוביל אותנו למקום מסוים, לאיזור מסוים, ופותר הרבה התלבטויות וקשיים בהחלטה בקניית דירה בנויה.

- המחיר נמוך יחסית, כמו"כ התשלום על הדירה הוא בשלבים, לפי התקדמות הבנייה, וזה נותן מרווח ואורך רוח להתארגן עם הכסף, גם את המשכנתא לא צריך לשלם בבום אחד אלא חלק יחסי בהתאם להעברת התשלומים.

- לבעלי קושי בהון עצמי של 30% בדירה רגילה, במחיר למשתכן מקבלים 90% משכנתא, ויש פחות את הטרטור והבלאגן של גמחים וערבים וגלגולים וכו'...

- מקבלים דירה חדשה, הכל מפוקח ע"י משרד השיכון, לא צריך להיות לחוצים מטריקים ושטיקים של מוכרים ושרלטנים שונים.

- הזדמנות לכאלה שרוצים להתחיל חיים חדשים, באיזור חדש ומתפתח, להיות חלק מיסוד קהילה, להתגבש ביחד וכו'.

ויש עוד...

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אכן, דבר שדובר עליו כבר בעבר, הח"כ מיהדות התורה מוזס, דיבר על כך במליאת הכנסת באריכות, ודרש פתרון אחר, של מענק ע"ס 100-150 אלף ש"ח למי שקונה דירה ראשונה גם יד שניה, זה היה יכול להיות רעיון מעולה....
רעיון מעולה , וגם נורא ריאלי...
רק מענין אותי, מאיפה יקחו את הכסף הזה?
בואו נדמיין שיוצאים בהודעה כזו,
תוך יומיים כל הזוגות שאין להם דירה קונים , לא משנה איפה, העיקר לנצל את ההטבה שאולי תתבטל בהמשך.
לפי הלשכה לסטטיסטיקה יש כיום 717 אלף משקי בית ללא דירה, נניח ורק חצי מתוכם יממשו את הזכות הזו, הסכום הנדרש הוא:
53,775,000,000 כלומר, 53 מליארד.
לשם השוואה, התקציב של 2019 עמד על פחות מ500 מליארד (והוביל את ישראל לגירעון חמור שאסור להכנס אליו, כולל הנפקת אג"חים ל50 שנה).
האם הח"כ הנכבד מוכן גם לציין ממה ירד הסכום הזה?
אולי יפחיתו מעליויות בריאות , בטחון , או חינוך?
אולי באמת שיורידו קצבאות מהביטוח הלאומי כדי שיוכלו לתת לזוגות דירה?
או לחילופין, ינפיקו אג"חים לעוד 50 שנה ויכנסו לגרעון גדול יותר?

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רעיון מעולה , וגם נורא ריאלי...
רק מענין אותי, מאיפה יקחו את הכסף הזה?
בואו נדמיין שיוצאים בהודעה כזו,
תוך יומיים כל הזוגות שאין להם דירה קונים , לא משנה איפה, העיקר לנצל את ההטבה שאולי תתבטל בהמשך.
לפי הלשכה לסטטיסטיקה יש כיום 717 אלף משקי בית ללא דירה, נניח ורק חצי מתוכם יממשו את הזכות הזו, הסכום הנדרש הוא:
53,775,000,000 כלומר, 53 מליארד.
לשם השוואה, התקציב של 2019 עמד על פחות מ500 מליארד (והוביל את ישראל לגירעון חמור שאסור להכנס אליו, כולל הנפקת אג"חים ל50 שנה).
האם הח"כ הנכבד מוכן גם לציין ממה ירד הסכום הזה?
אולי יפחיתו מעליויות בריאות , בטחון , או חינוך?
אולי באמת שיורידו קצבאות מהביטוח הלאומי כדי שיוכלו לתת לזוגות דירה?
או לחילופין, ינפיקו אג"חים לעוד 50 שנה ויכנסו לגרעון גדול יותר?
דבר ראשון: נכון. זה מלא חורים, הרי גם כשיעשו את זה תהיה עליית מחירים לכאורה של הדירות יד שניה... בגדול זה אמור להיות תוכנית בפריפריה.
דבר שני.
אפשר להוריד מיסים על הדירה ראשונה.
כמו כן, גם כעת המדינה מחלקת מאות אלפי שקלים לתוכנית מחיר למשתכן,
אני לא כלכלן, אני רק יודע שדיברו על זה, ואפשר למצוא לזה פתרונות.

עריכה: כנראה שעל דירה ראשונה עד סכום מסוים אין מס על הקנייה.

נערך לאחרונה ב:

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
המדינה מפסידה על הקרקע ובמקביל זה גורם לקבלנים להוריד מחירים כדי לזכות בקרקעות.

אם עד מחיר למשתכן הקרקעות שווקו לכל קבלן המרבה במחיר (כמובן את העלויות הוא היה מגלגל הלאה)
במחיר למשתכן הקרקעות משווקות לקבלן שימכור במחיר הזול ביותר לדיר. המדינה מפסידה רוחים, הקבלן מקטין את הרוח (הוא מוכר למתשכן באי רוח ואפילו בהפסד והוא מכסה את זה בדירות שהוא מוכר במכירה חופשית) והמשתכנים מרויחים.
יש בתכנית הזו המון חכמה, והיא נבנתה (ועדיין משתפרת) משך שנים. אז מי שרוצה להציע תכנית חילופית. יחשוב על זה קצת יותר מהזמן שלוקח לכתוב תגובה בפרוג. אני חושבת ש-3 דק' של מחשבה יספיקו לכל אחד להבין שהנושא הזה גדול עליו..

ממוקד

משתמש מקצוען
לדעתי זה משתלם, ובעיקר שאפשר בזמן הזה לחסוך עוד כסף ולהגדיל את ההון העצמי, וכמו"כ אפשר להשקיע בינתים את ההון העצמי בהשקעות בטוחות, (אפי' עם רווחים נמוכים) וזה ג"כ יגרום להגדלת ההון העצמי.
בהצלחה

ממוקד

משתמש מקצוען
כמו מה למשל?
כל אחד עם מה שהוא מכיר, מי שהוא מכיר, רמת הסיכונים שהוא מסכים לקחת וכו' וכו'. אך כמובן כמובן כמובן לא בכל מיני פתיונות על אפשרויות דמיוניות ליצר כסף ברגע ע"י כל מיני נוכלים וכו'.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
כל אחד עם מה שהוא מכיר, מי שהוא מכיר, רמת הסיכונים שהוא מסכים לקחת וכו' וכו'. אך כמובן כמובן כמובן לא בכל מיני פתיונות על אפשרויות דמיוניות ליצר כסף ברגע ע"י כל מיני נוכלים וכו'.
כן,זה ברור, לכן שאלתי.

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

אכן זהירות עצומה בהשקעה עם הכסף תמיד תמיד כאן זה דירה!

ממוקד

משתמש מקצוען
כן,זה ברור, לכן שאלתי.
מי שאין לו משהו שהוא מכיר וסומך אז שלא ישקיע בכלל. כאן השאלה שנשאלה היתה לגבי ההמתנה למחיר למשתכן, ועל זה אפילו השקעה בתוכנית בנקאית לתווך ארוך תניב כסף לא רע, אמנם לא הרבה אבל יהפוך את זה ליותר משתלם לפחות מבחינת ההמתנה למחיר למשתכן.
אבל שוב, אל תתפתו בחיים לכל מיני סיפורים ושלעולם לא יישמע ממני שכסף גודל על העצים

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אבל שוב, אל תתפתו בחיים לכל מיני סיפורים ושלעולם לא יישמע ממני שכסף גודל על העצים
מי שמבין קצת בנדלן להשקעה בארץ, יכול להגיד ש10% שנתי זה לא מופרך בכלל.

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
תבררו אצל מתווך אמין שאתם סומכים עליו.
קניית נכס זול + שיפוץ, והשכרה ומכירה, מניבים לפעמים אף יותר.

ממוקד

משתמש מקצוען
תבררו אצל מתווך אמין שאתם סומכים עליו.
קניית נכס זול + שיפוץ, והשכרה ומכירה, מניבים לפעמים אף יותר.
דובר על המתנה למחיר למשתכן, וממילא א"א לקנות נכסים שזה כמובן מבטל את הזכיה.
אפשר לדון על אחוזי תשואה אך באשכול נפרד שיקרא "כמה אחוזי תשואה אפשר להשיג על השקעות בנכסי נדלן?"

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה