מידע שימושי סקר כלכלה נבונה

שלכם

משתמש פעיל
כמי שעוסק רבות בהחדרת תחום 'כלכלה נבונה' במגזר החרדי בשיתוף עם הארגונים והיועצים המובילים בתחום.
אשמח לשמוע את חוות דעתכם בנושא.
אשמח אם תפנו דקה לענות על הסקר, וכמובן נשמח לקבל גם תגובות כתובות.

השאלה אותה אני מעוניין לברר
האם יצא לכם בשנה האחרונה להתקל בנושא של כלכלה נבונה במגזר החרדי, ולהעלאת המודעות אליו.
אם כן באיזו צורה זה קרה, והאם זה הביא לכם תועלת.

קדימה בואו נתחיל ונענה על הסקר.
שימו לב: אפשר לסמן יותר מאפשרות אחת.
כמו כן משתמשים אחרים לא יוכלו לראות מה הצבעתם בסקר.

שלכם

משתמש פעיל
תודה לכל מי שענה על הסקר
מי שעדיין לא עשה זאת מוזמן לעשות זאת כעת.

והנתון המעניין ביותר שלעת עתה ניתן לראות כאן בסקר [על פי התוצאות כרגע, אם כי אנו ממתינים עדיין לאנשים נוספים שיענו].
כי כמעט כל מי שהשיב לסקר, מעוניין לקבל מידע בנושא כלכלה נבונה.
ורק מעט כתבו שאין להם צורך במידע בתחום.
בעוד שעל השאלות הראשונות בסקר האם המידע שנתקלתם בו הביא לכם תועלת, התגובות היו פושרות בהרבה, ואמנם רוב המגיבים ענו שהמידע שנחשפו אליו הביא להם תועלת, אך היה מיעוט הניכר בהחלט שטענו שלא חשו בתועלת.

נקודה מעניינת נוספת היא, שכמעט כולם נתקלו בפרסומים בנושא, מה שאומר שבציבור החרדי כיום מדברים על הנושא ב"ה יותר ויותר.

אמנם לגבי נקודות אלו, יש להסתייג ולציין שמכיוון שכותרת האשכול מצביעה על כך שהוא עוסק בכלכלה נבונה מי שהנושא לא מעניין אותו כלל לא פתח את האשכול.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
הייתי באיזשהו הרצאה של מסילה
אבל אם לא כותבים נקודות במקום, אז זה רק נותן כיוון לא יותר
ואם לא מיישמים בפועל את הלכתוב את כלל ההכנסות אז זה לא שווה כלום
ולפעמים גם שוכחים את הכללים.

קרן לייזר

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
אני מאזין מידי פעם לצבי סילבר
אבל הייתי שמח לקבל מידע בעניין כי לא תמיד יש סבלנות להקשיב בפל' כי האיכות לא משהו
ולא תמיד מבינים מה הוא אומר אם היה שיעורים מוקלטים בMP3 היה יותר נח
וגם חומר כתוב אבל עם מידע אמיתי ולא סיקור מנמלי של האיש והשיטה

שלכם

משתמש פעיל
נכתב ע"י קרן לייזר;n4910451:
אני מאזין מידי פעם לצבי סילבר
אבל הייתי שמח לקבל מידע בעניין כי לא תמיד יש סבלנות להקשיב בפל' כי האיכות לא משהו
ולא תמיד מבינים מה הוא אומר אם היה שיעורים מוקלטים בMP3 היה יותר נח
וגם חומר כתוב אבל עם מידע אמיתי ולא סיקור מנמלי של האיש והשיטה

לגבי חומר כתוב
צבי סילבר הוציא ספר בשם 'הפסיכולגיה שבגרוש'
כמו"כ ישנו גם ספר של אריה ליבוביץ בשם תקציב המשפחה [בהפצת יפה נוף].
לארגון מסילה יש חוברות וחומרים רבים שניתן לקבל אצלם במשרד, או במייל.

לגבי האזנה להרצאות, ככל שידוע לי אין כרגע אפשרות מסודרת להשיג הרצאות בפורמט MP3 והאפשרות היחידה היא בטלפון.
אם כי בטלפון ישנם מספר קווים פעילים בנושא, של סילבר [077-222-30-33] של אריה ליבוביץ [0799-11-20-30] ושל מסילה [02-80-30-222].

שלכם

משתמש פעיל
נכתב ע"י תאורת חרום;n4910403:
הייתי באיזשהו הרצאה של מסילה
אבל אם לא כותבים נקודות במקום, אז זה רק נותן כיוון לא יותר
ואם לא מיישמים בפועל את הלכתוב את כלל ההכנסות אז זה לא שווה כלום
ולפעמים גם שוכחים את הכללים.

תודה על התגובה המחכימה
אכן, אני לא חושב שהרצאה אחת יכולה יותר מאשר לתת כיוון, [גם אם כן כותבים ומסכמים נקודות].
לדעתי, [ואני כותב זאת כמי שארגן ויזם לא מעט הרצאות בנושא] מטרתה העיקרית של הרצאה, היא לאלו שמתנהלים כיום נכון, או שסוטים מעט, לתת להם כיוון וזרקור, ולעזור להמשיך להתנהל נכון, ולהיזהר מטעיות,
למי שכבר שגה, ונקלע לחובות ולמערבולות, הרצאה אחת אכן בדרך כלל לא תועיל שכן הוא זקוק לשינוי תפיסה יסודי, וזהו תהליך שלוקח זמן, ודורש במקרים רבים [לא תמיד] ליווי ויעוץ אישי.
אמנם גם עבור אלו ההרצאה מהווה את תחילת הדרך ופתיחת השער לכיוון הנכון.

כך אני רואה את נושא ההרצאות, אשמח לקרוא חוות דעת נוספות.

לגבי שכחת הכללים, איני יודע מי יש לשכוח, הכללים הם מאוד פשוטים 1) לא לקחת הלוואות. 2) לא להוציא מה שאין. 3) להוציא כסף רק מתוך מה שיש.
ההרצאות נועדו רק לחזק ולהזכיר את הדברים, לתת כלים פרקטיים לישומם, ולסייע בהטמעתם במוח.

לגבי רישום כלל ההוצאות וההכנסות,
יועצים רבים סבורים כי כלל אין חובה לרשום, כך שלומר שאם לא רושמים אז זה לא שווה כלום, לא מדויק בלשון המעטה.
גם לדעתם של אלו שמורים לרשום, חשוב לשים לב שעיקר התועלת ברישום, הוא הסיכום בסוף חודש, ולולי זאת אין תועלת ברישום ההוצאות והכנסות לעצמם.

אגב, אציין כי לאלו שמעוניינים לרשום, ולקבל תמנות מצב כלכלית, אך מתקשים בכך, ניתן להסתייע במערכת חיים ברווח [בתשלום]
המעלה העיקרית שבשימוש מערכת זו, מלבד הנוחות והנגישות שברישום, הינה העבודה כי הנתונים מסוכמים באופן אוטמטי מיידית, מה שבדרך כלל לא קורה אצל אלו שרושמים באופן עצמאיף שפעמים רבות לא מסכמים.
מצורף פרוספקט של 'חיים ברווח' למעוניינים

יצויין, כי ישנו כעת מבצע ב'קו מיומנות כלכלית של סילבר, 20% הנחה למצטרפים ל'חיים ברווח' דרך הקו עד חג השבועות 077-222-30-33

קבצים מצורפים

• הדרכה - חיים ברווח.pdf
    KB 887.5 · צפיות: 50

avi90a

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כמי שעוסק רבות בהחדרת תחום 'כלכלה נבונה' במגזר החרדי בשיתוף עם הארגונים והיועצים המובילים בתחום.
אשמח לשמוע את חוות דעתכם בנושא.
אשמח אם תפנו דקה לענות על הסקר, וכמובן נשמח לקבל גם תגובות כתובות.

השאלה אותה אני מעוניין לברר
האם יצא לכם בשנה האחרונה להתקל בנושא של כלכלה נבונה במגזר החרדי, ולהעלאת המודעות אליו.
אם כן באיזו צורה זה קרה, והאם זה הביא לכם תועלת.

קדימה בואו נתחיל ונענה על הסקר.
שימו לב: אפשר לסמן יותר מאפשרות אחת.
כמו כן משתמשים אחרים לא יוכלו לראות מה הצבעתם בסקר.
אשמח לקבל את הסקר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה