כללי סקר: החומר שאני מעלה מוסיף לכם, או שהוא מסובך מידי?

אליהו פריד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
בשבועות האחרונים אני מעלה חומרים בתחום הקומפוזיציה.
בעוד שברוב בתי הספר נלמדים עקרונות של קומפוזיציה שלא מצריכים כ"כ מאמץ שכלי
הרי שהחומר שאני מעלה מצריך מאמץ וריכוז.
אני מתאמץ המון להעלות את החומרים בפרוג.
כעת השאלה נשאלת האם אתם מרגישים שהחומר שאני מעלה מוסיף לכם, או שהוא מסובך מידי.

אשמח למשוב מכם, ע"מ לדעת האם המאמצים שלי כדאיים
וכן אשמח להערות על איך לערוך את החומרים בצורה יעילה יותר.
נתונים שצריכים לקחת בחשבון שהסרטונים חייבים להיות קצרים משני סיבות.
א. פרוג לא מאפשר לי להעלות קבצים גדולים מידי.
ב. קשה לאנשים לצפות בסרטונים יותר מרבע שעה.
ג. סרטונים ארוכים מידי מכילים המון מידי פרטים שצריך לזכור.

לכן אני מעלה סרטונים קצרים, כאשר בכל אחד אני מדגיש ומסביר נקודה מסויימת.
אבל זה רק מועיל אם הגולש צופה בכל הסרטונים שאני מעלה, שאם לא כן הוא לא הוא יפספס נקודות בסרטונים שהוא לא צפה בהם.

אשמח מאוד למשוב ולהצעות מכם איך ניתן לשפר וליעל את החומרים שני מנסה לפתוח בפניכם.
יש לזכור שהנושאים שאני מדבר עליהם מכילים עולם מושגים חדש ולא מוכר לרוב הגולשים.

אנא, עזרו לי וכוונו אותי ליצור סרטונים יותר ממוקדים ויעילים

אשמח לכל תגובה שלכם כאן.

יוסי גרפי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
D I G I T A L
קודם כל: תודה! אני מאוד מעריך את ההשקעה שלך.

משהו אחד קטן: הסרטונים שלך הם חשובים ומועילים, אבל אני חושב שכדאי לתת קצת אויר בין אחד לשני [לדוגמא פעם בשבוע להעלות סרטון (ואז תוכל גם להאריך אותו ליותר זמן)]. כי אחרי הכל רוב הגולשים כאן הם אנשים שעובדים ובין לבין מעיפים מבט בפורום. אני לא מאמין שמישהו שעובד יכול לעקוב אחרי כל כך הרבה חומר בפרק זמן כזה קצר. זה ממש סרטונים לימודיים שצריך להבין אותם ולתרגל אותם (כמו שגם אתה אומר).

שוב תודה, יוסי.

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
קודם כל: תודה! אני מאוד מעריך את ההשקעה שלך.

משהו אחד קטן: הסרטונים שלך הם חשובים ומועילים, אבל אני חושב שכדאי לתת קצת אויר בין אחד לשני [לדוגמא פעם בשבוע להעלות סרטון (ואז תוכל גם להאריך אותו ליותר זמן)]. כי אחרי הכל רוב הגולשים כאן הם אנשים שעובדים ובין לבין מעיפים מבט בפורום. אני לא מאמין שמישהו שעובד יכול לעקוב אחרי כל כך הרבה חומר בפרק זמן כזה קצר. זה ממש סרטונים לימודיים שצריך להבין אותם ולתרגל אותם (כמו שגם אתה אומר).

שוב תודה, יוסי.

מסכימה.
הורדתי למחשב ומדי פעם אני מפנה זמן לצפות לפי הסדר,
ככה גם יש לחומר זמן להיטמע ויש לי הזדמנות לעבוד על כל יחידה בנפרד.
כשהכל מגיע בבת אחת זה יוצר מין מעמסה.
תודה גדולה על החומרים הנדירים והמוגשים בצורה מיוחדת, זה ממש לא מובן מאליו, ותורם לי רבות.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
זה באמת חומר שעושה סדר בראש. אי אפשר לומר 'חבל שלא לימדו אותנו את זה' כי כדי להבין את זה לעומק צריך בגרות ובשלות, מה גם שבסיס החומר, כפי שהבתני, הוא חומר מתמטי או גאומטרי יבש, ואלו שלא מתחברים ולא אוהבים את מקצועות ההגיון ישתעממו על נקלה.

אולי, אם יהיה ביקוש, אפשר לפתוח קבוצת לימוד כזאת בפרונטלי (באדיבות פרוג. @ניהול האתר? @חיים דיקמן? @prog?) או בוובינר.

מה דעתכם?

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
מסכים בהחלט לקודמיי..
אני חושב גם שכדאי להעלות את כולם בתוך אשכול אחד, או לפחות לחלק לנושאים וכל סרטון באותו תחום יהיה באותו אשכול, כך אני אדע שלא פספסתי כלום, וגם מה כבר הורדתי ומה עוד לא...

תודה רבה על ההשקעה!!!

שרי רוזנטל

עיצוב גרפי | צילום מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תודה על ההשקעה!
אני באופן אישי הייתי שמחה יותר לקבל מדריך כתוב+תמונות או שרטוטים שלוקח 2-3 דקות לקרוא אותו, בעבודה סרטונים זה פחות אפשרי... לעומת קריאה מהירה ומרעננת

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
תודה על ההשקעה!
אני באופן אישי הייתי שמחה יותר לקבל מדריך כתוב+תמונות או שרטוטים שלוקח 2-3 דקות לקרוא אותו, בעבודה סרטונים זה פחות אפשרי... לעומת קריאה מהירה ומרעננת
קליפים וחומר כתוב במקביל?

שרי רוזנטל

עיצוב גרפי | צילום מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
קליפים וחומר כתוב במקביל?
לי אישית אין זמן ואפשרות לצפות בסרטונים בעבודה, מבחינתי אפשר רק חומר כתוב, אבל אני מאמינה שאלו שמספיקים לראות סרטונים יעדיפו סרטון, אז אולי באמת במקביל.

שרה100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
כמו שאמרת זה חומר שמצריך ריכוז אז בנתים הורדתי למחשב ומנסה להתפנות לראות אותם כי הם נותנים המון!

כן ממש חומר חשוב שנותן המון
לכן גם אני חושבת שאין צורך לעשות הרבה בחודש. כך שידרוש ממך פחות מאמץ ואנחנו נצליח לראות את כולם..

תודה תודה!

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
האמת שממש ממש התפעלתי מהעבודות.
יש לך משהו ייחודי שלא קיים. הלוגיקה בתוך העיצוב והיצירתיות יוצרים משהו ייחודי, מדוייק ומרשים מאוד.

אישית אני אוהבת סרטונים קצרצרים, קשה לי בארוך ונראה לי שיותר אפקטיבי כל פעם מסר אחד.
זו דעתי האישית מעיזה לומר אותה רק כי ביקשת אבל אתה באמת לא חייב. :)

אני מאוד מאוד נהנת גם מהסרטונים ובעיקר מהעבודות הייחודיות.

גם אני חושבת שכדאי לתת פלטפורמה מיוחדת לעניין שנדע שאנחנו לא מפסידים.

ושוב, תודה ובהצלחה!

עריכה: אני רואה שפתחת אשכול מיוחד, אז תודה.

שרה100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
אישית אני אוהבת סרטונים קצרצרים, קשה לי בארוך ונראה לי שיותר אפקטיבי כל פעם מסר אחד.
זו דעתי האישית מעיזה לומר אותה רק כי ביקשת אבל אתה באמת לא חייב. :)

גם אני אוהבת קצר אבל מה שאליהו נותן כאן זה לא טיפ שאפשר לתת בדקה או 2
זה עינין מאוד לעומק שנראה לי שצריך הרבה הסבר כדי להבין
לא מספיק להראות הנה הקוים וכך תסדרו זה לימוד אחד גדול ומסובך שצריך הרבה מחשבה כדי להבין אותם לעומק.

וגם טיפים לא חסר ברשת..ומה שהוא מלמד דוקא כן..

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
זה חומר מרתק שפחות שכיח.
אני אשמח אם זה יהיה מרוכז באשכול אחד לפי סדר.
בעיקר הנושא של הקומפוזיציות.

L1234

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מוסיף מאוד.
לא תמיד רואה מיד, תלוי בעומס
אבל ממש מחכים
ישר כח עצום.

אליהו פריד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
קראתי את תגובותיכם. (ואת חוסר תגובותיכם מתוך 261 צפיות רק עשרה הגיבו.)
אבל מלכתחילה ידעתי שהסרטונים שלי לא יהיו פופולאריים, הם יועדו לאחוז הקטן שרוצים ואוהבים ללמוד חומרים חדשים שלא מוכרים בשום מקום אף שהם מנוכרים וזרים להם.
את הידע צברתי במשך 23 שנה שבהם אני מעצב מקצועי (היינו מעצב בעבור פרנסתי)
בעוד שאחרים לוקחים כסף מלא עבור לימוד עיצוב, אני מציע זאת לכם חינם בשבילכם ובעבורכם.
בגלל שיש לי מגבלה של גודל הקובץ, אני מצמצם את הסרטונים ל15-20 דק'.
עד היום רוב הסרטונים שהכלתי היו סרטוני גירוי. הווי אומר שאם הייתי מתחיל לדבר רק על פסים אף אחד לא היה צופה בסרטונים עד הסוף.
לכן הצגתי אותם בפעולה לוגואים, בעימוד טיפוגרפי, ניתוח תמונה, ניתוח של יצירת רבי אמנים כמו וואן גוך וכו'.

למעשה לא התחלתי בכלל ללמד את החומר מאלף כסדר עד תו.
את הסקר הזה העלתי לאחר סרטוני הגירוי, לראות האם יש כאלו שמוכנים ורוצים להתאמץ וללמוד.
גם בעבורכם העשרה, אני מוכן להתאמץ ולהכין את הסרטונים להפוך אתכם ממעצבים מעולים למעבים מצויינים.
כעת תבינו, אם אעלה פעמיים בשבוע סרטון, יש כ"כ הרבה חומר ללמד שזה יקח כמה שנים.
אם הייתי עושה סמינר שבועי שכל סשן הוא בן ארבע שעות, היה לוקח לי סימסטר שלם ללמד את כל הבסיס של החומר, ומשם זה אין סופי, הווי אומר שכל אחד יכול לקחת את זה כמה רחוק שהוא רוצה.

מצד שני, ריבוי הסרטונים, אני יכול לראו שהם יוצרים מעמסה על הגולשים כאן שכן מוכנים והשקיע ורוצים ללמוד.
אני יכול לומר לכם שהחומר שאני מציע עובר מפה לאוזן בין גדולי המעצבים, והם שומרים על זה כסוד.
לא תמצאו ביוטיוב או בכל מקום אחר את החומר שאני מציע לכם בצורה מעמיקה.
עלי אף לציין שברשת יש המון דיסאינפורמציה, מה שאומר שאלו מכם שינסו לחפש ביוטיוב או במקומות אחרים, הרבה מחומר שהם מלמדים היא טעות.

בימינו כל אידיוט מעלה סרטון ליוטיוב, ובכלל הקלות הבלתי נסבלת של העלאת תכנים לרשת, הרשת רוויה בחצאי אמיתויות או בנתונים לא נכונים בכלל.

אפילו הסרטונים ביוטיוב על חתך הזהב וסדרת פיבונאצ'י מלאים במידע לא מדוייק והמון טעויות.

אני קורא על פני פלטפורמה זו למנהלי פרוג שיאפשרו לי להעלות סרטונים עד חמש מאות מגה שיאפשרו לי להעלות סרטונים באורך כמה שעות, ןכך אוכל להעלות פעם ב... סרטון מרוכז ואינפורמטיבי אשר בו אוכל לדבר על נושא לעומק ולא לקצר בגלל המגבלה של פרוג.

ניסיתי להשיג את הדיקמנים כמה וכמה פעמים, אבל ללא הצלחה. הם עסוקים ועמוסים ממעלה לראשם.
אני יכול לערוך סרטונים ארוכים ולהעלות ליוטיוב, אבל חצי מכם חסומים ליוטיוב. ואין לי עניין ללמד את העולם הכללי, אלא דוקא להעלות את אמת העיצוב כאן בפרוג בציבור החרדי.
איני עושה זאת לא בעבור כסף, ולא בעבור תהילה. אלא בעבור להעלות את רמת העיצוב בציבור החרדי דוקא.

ההצעה שלכם להעלות את החומר בצורה כתובה אינה מעשית לגבי, כי זה יקח המון המון שעות של להכין דיאגרמות ולכתוב עליהם הסברים.
ואני יכול לומר לכם מנסיון שהעברת החומר בצורת כתיבה עם דיאגרמות מאמץ את הקורא הרבה יותר.

אצרף לכם קובצי PDF ע"י ג'יי המביג', ספרים שנכתב לפני כמאה שנה, לאלו שיודעים לקרוא אגלית זה יתן פתיחה טובה לנושא, אבל תראו שרמת המאמץ השכלי בלהבין את הכתוב בו הוא עצום.

אני מציע לערוך עתירה להעלות את מגבלת פורמט הסרטים לכמה מאות מגה בייט (כמה אנשים כבר מעלים סרטונים לפרוג?)
לחילופים אפשר לערוך סדנאות בשעות קבועות דרך סקייפ

קבצים מצורפים

• +elements of dynamic symmetry hambidge.pdf
    2.7 MB · צפיות: 39
  • +GreekVase.pdf
    5 MB · צפיות: 52

תודה רבה!

מהמשתמשים המובילים!
אני קורא על פני פלטפורמה זו למנהלי פרוג שיאפשרו לי להעלות סרטונים עד חמש מאות מגה שיאפשרו לי להעלות סרטונים באורך כמה שעות, ןכך אוכל להעלות פעם ב... סרטון מרוכז ואינפורמטיבי אשר בו אוכל לדבר על נושא לעומק ולא לקצר בגלל המגבלה של פרוג.

ניסיתי להשיג את הדיקמנים כמה וכמה פעמים, אבל ללא הצלחה. הם עסוקים ועמוסים ממעלה לראשם.
אני יכול לערוך סרטונים ארוכים ולהעלות ליוטיוב, אבל חצי מכם חסומים ליוטיוב. ואין לי עניין ללמד את העולם הכללי, אלא דוקא להעלות את אמת העיצוב כאן בפרוג בציבור החרדי.
איני עושה זאת לא בעבור כסף, ולא בעבור תהילה. אלא בעבור להעלות את רמת העיצוב בציבור החרדי דוקא.

אני מציע לערוך עתירה להעלות את מגבלת פורמט הסרטים לכמה מאות מגה בייט (כמה אנשים כבר מעלים סרטונים לפרוג?)
לחילופים אפשר לערוך סדנאות בשעות קבועות דרך סקייפ
יש!

יש את פלטפורמת המאמרים שמיועדת בדיוק בשביל זה.
ו...ניתן להעלות סרטים עד 500 מגה ביט!

https://www.prog.co.il/articles/add

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ההשקעה הזאת פשוט מדהימה אותי כל פעם מחדש
והרצון לתרום ולחלוק ידע ששווה מליונים.
תודה זה מילה קטנה מדי.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
המאמרים זה לא פלטפורמה מספיק טובה. מדובר בידע מקצועני, לא רק מקצועי. לא כל מי שסיים קורס חובבים, חוג או אפילו קורס רציני והוא בתחילת הדרך - צריך להחשף לחומר הזה. צריך בשלות כדי להבין שאנחנו לא ממש מבינים ויש לנו מה ללמוד.
אני מסתייגת מהעלאה למאמרים, עם כל הכבוד לפרוג. אפשר לשים טעימות במאמרים, אבל לא בצורה עקבית וודאי לא ללמוד דרך המאמרים.

יש מצב - ליצור מנוי בג'מבו מייל - כדי שהקבצים לא ימחקו. מצד שני - אפשר לפתוח תיבת מייל בג'ימייל, לקבל חינם 15 ג"ב, ולפוצץ את תיבת הדרייב שלו.

ופלטפורמות יעודיות ללימוד קבוצתי - יש את פלטפורמת הוובינר (ווב + סמינר), הרצאות אונליין עם אינטרקציה מהמשתתפים, וכנראה יש עוד. שווה לבדוק את אופצית הקורסים של רב-מסר, יש להם פלטפורמות מצויינות! מודרניות ומושקעות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה