שיתוף סקצבוק טור :)

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עשיתי סדר טיפה בארגזים של הציור לקראת מעבר דירה ונתקלתי בכל מיני ציורים מצחיקים מלפני שנה כשרק התחלתי ללמוד בפרוג ומילאתי סקצבוקים כאילו אין מחר (הייתי בטוחה שאני מציירת מדהים פשוט חחח עכשיו עד שאני מוציאה ציור אחד שמרגישה שנראה סביר יוצא קיטור)

אז חשבתי לעצמי אולי יהיה נחמד לשתף? זה רחוק ממושלם אבל זה היה ממש כיף לצייר אותם

זו הבת שלי מושקא נכון חמודה? היא מרחה על התחתית של הציור מלא דיו שחור ולכן הציור חתוך ;)
WhatsApp Image 2020-11-17 at 02.49.25.jpeg

אלה ציורים בצבעי מים ואני יגיד להגנתי שאני חשבתי שזה רעיון ממש חכם לנסות לתקן הכל עם גואש לבן חח קניתי כבר סט גואש ויותר קל לתקן, מה גם שלומדת לאט לאט אין מתכננים תצבעי מים מהסוף להתחלה ואיך לא להתנקש במכחול. רוב הציורים בהשראת סטודיו ג'יבלי וכל מי שמצייר כמותם :)
WhatsApp Image 2020-11-17 at 02.49.52.jpeg

WhatsApp Image 2020-11-17 at 02.48.44.jpeg

WhatsApp Image 2020-11-17 at 02.48.16.jpeg

WhatsApp Image 2020-11-17 at 02.47.56.jpeg

והנה ציור נחמד, שולם נתן לשיעורי בית לצייר בעיפרון היפופוטם הולך לבית ספר עם ילקוט קטן. אז אני ציירתי בצבעי מים ברווז. ממושמעת. תקשיבו למורים הם יודעים טוב מאד מה צריך ומה סתם מעכב תהתפתחות. הקו שלי עד היום סובל מכאבי גב.
WhatsApp Image 2020-11-17 at 02.41.01.jpeg

ובגלל שזה היה לי ככ נחמד החלטתי לצייר ילד נוסע בקדילק קטן עם חתת וקופת צדקה ענקיים. מה הקשר, אל תשאלו אבל לפרוייקט גמר אני מעצבת מזה מדבקת קיר בע"ה... מקווה שיצא מזה משהו ואספיק לשתף. בינתיים לפני שנה בערך ציירתי את הציור הזה על קיר בגן חב"ד
(שניהלתי, אז לא ככ יכלו לסרב, אל תסיקו מזה מסקנות. את הציור קיר צילמה הגננת ויצא טיפה מטושטש וגמר לי תצבעי מים ולא אל תנסו גם לצייר עם צבעי מים על קיר זה יכול להמחק במריחת יד אחת)
אז זה הציור שציירתי לשולם הוא טיפה מטריד
WhatsApp Image 2020-11-17 at 02.41.50.jpeg

וזה הציור קיר טא-טאדם, כן כל הצורות אבדו כי זה קשה כשאי אפשר להקטין תקנווס, כל שניה הלכתי אחורה כדי לראות אם זה הגיוני עדיין. תוך כדי שלושת הילדים שלי הפכו את הגן בעוז וזה בוצע בשעת לילה כמובן. מבטיחה שהמדבקת קיר תראה טיפה יותר נורמאלית. בלי נדר. והרעיון הוא
WhatsApp Image 2020-11-17 at 03.11.27.jpeg

WhatsApp Image 2020-11-17 at 03.11.27 (1).jpeg

נכון הוא נראה משועמם??? חחחחחחחח
הרעיון הוא להחזיק חת"ת וקופת צדקה ברכב לשמירה והצלה :)

ידועה הוראת הרבי שליט"א מלך המשיח להחזיק ברכב חת"ת וקופת צדקה ולפרסם זאת.
באגרות קודש מורה הרבי לאחד שכתב בנוגע לתאונה שאירעה לו שיחזיק ברכבו סידור תהלים תניא וכן חוברות בעניני יהדות, ויחפש הזדמנויות לתת מהם לאנשים איתם נפגש וכשעוצר מדי פעם יקרא בתהלים או ילמד בחוברות ועל ידי כך תיעשה נסיעתו שליחות של מצווה, שעל שלוחי מצווה נאמר שאינם ניזוקים.

ו... מציירת מדבקת קיר גם לבת בנושא שונה לחלוטין :)

והנה עוד ציור מתוך רכב סתם יום גשום (מתוך תמונה באינטרנט)

WhatsApp Image 2020-11-17 at 02.50.44.jpeg

ולקינוח יש לי עוד משהו קצר ומצחיק

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני גרועה בקומיקס, מקווה שזה לא האתגר הבא.

אז הקומיקס הראשון שציירתי מראה מה היה קורה אם פרוג היתה סמינריסטית
הכירו את דיני היא המומה מלידה:
WhatsApp Image 2020-11-17 at 02.47.00.jpeg

WhatsApp Image 2020-11-17 at 02.47.23.jpeg

הקשקושים באדיבות הבן הבכור.
הערת ביניים רק אני מבינה את הבדיחות שלי ולכן גם קריקטורה זה לא תחום שאפנה אליו חח
WhatsApp Image 2020-11-17 at 02.47.43.jpeg

ונכון היא נראית כמו פרוג? אבל זה בתקופת טרום קורונה ולכן אין מסיכות ויש קפה במכללות. אך, היו ימים.

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ו... במקרה שחשבתם שסיימתי לחפור

אז הנה עוד כמה ציורים טיפה מזעזעים שניסיתי לתקן בזמנו תטעויות עם לורד שחור ועם גואש לבן. זה נראה כאילו הדף הותקף במשחות שיניים ונעליים. ויש לי עוד מלא סקיצות עד אין סוף אבל נראה לי שזה מספיק להפעם

עברה יותר משנה מאז שציירתי וזה לפני אנטומיה ולפני בעצם הכל. אז עכשיו אני מציירת ממש טוב לא להתייחס לטעויות. סתםםםםםםםםם הערות יתקבלו בברכה כי חלק מהטעויות עדיין עושה. תודה שלקחתם תזמן להגיע עד כאן! ביג לייק.
WhatsApp Image 2020-11-17 at 02.46.34.jpeg
WhatsApp Image 2020-11-17 at 02.45.40.jpeg

-אפרת-

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הציורים ממש יפים...
סתם דרך אגב את סיימת כבר את הקורס?
כי ראיתי שכתבת
לפרוייקט גמר אני מעצבת מזה מדבקת קיר בע"ה...
ולי אמרו שהקורס הוא חצי שנה...

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הציורים ממש יפים...
סתם דרך אגב את סיימת כבר את הקורס?
כי ראיתי שכתבת

ולי אמרו שהקורס הוא חצי שנה...

אני התחלתי תלימודים בתמוז לפני שנה ורבע, אבל זה לפני עידן הקורונה ויכול להיות שלכן השתנה המסלול. אבל גם המחיר היה 13.5 ולא 8 :)

זה היה לדעתי מייגע לנסוע למכללה למרות האווירה הטובה וכו דווקא הזום (בערך מפורים אחנו בזום) יותר נוח כי גם המורים מלמדים עם הציוד שלהם מהבית וגם זה חוסך תנסיעות, בייביסטר וכו. זה כן מצריך יותר ריכוז מאיתנו.

האם אני ממליצה על המסלול? בחום! לפני שהגעתי לפרוג הייתי בטוחה שאני יודעת לצייר, עכשיו אחרי שטעמתי ממה שלמדנו אני יודעת שעוד לא נגעתי בקצה הקרחון. אבל גם אחרי שנה בלבד אני מרגישה שיפור וגם יודעת איך ומה צריך שיפור ;)
יש המון מקומות שמלמדים ציור ברמות וטכניקות שונות אבל לא ידוע לי על מסלול כזה מסודר שגם מתאים לציבור החרדי. והמורים של פרוג אלופים זה בדוק. האם מישהו מחכה לי בשוק העבודה? ממש לא השוק מוצף :) אבל אני לא מתרגשת מזה ומכינה תיק עבודות וכמה מוצרים עם ליווי וייעוץ וכו. אז כלי בטבע יש. השאר זה ברכה מלמעלה ובטוחה שגם זה כבר יש בע"ה

אני יכולה להגיד שחלק מהציורים שציירתי סתם לכיף כאן בפורום ליטשתי ועשיתי מהם כבר מוצר (ליטשתי המון) אז גם הפורום זה אחלה מקום לנתב תיצירתיות לדברים מועילים כי מוציאים אותנו כאן מאזורי הנוחות וזה מאפשר לעוד נישות לצמוח. אבל אני ירוקה לגמריי אז מוזמנת לשאול ותיקים על לבטים וכו. לא יודעת אם עניתי לך או שבכלל לא זו היתה השאלה, תודה לך על התגובות החמות!

-אפרת-

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני התחלתי תלימודים בתמוז לפני שנה ורבע, אבל זה לפני עידן הקורונה ויכול להיות שלכן השתנה המסלול. אבל גם המחיר היה 13.5 ולא 8 :)

זה היה לדעתי מייגע לנסוע למכללה למרות האווירה הטובה וכו דווקא הזום (בערך מפורים אחנו בזום) יותר נוח כי גם המורים מלמדים עם הציוד שלהם מהבית וגם זה חוסך תנסיעות, בייביסטר וכו. זה כן מצריך יותר ריכוז מאיתנו.

האם אני ממליצה על המסלול? בחום! לפני שהגעתי לפרוג הייתי בטוחה שאני יודעת לצייר, עכשיו אחרי שטעמתי ממה שלמדנו אני יודעת שעוד לא נגעתי בקצה הקרחון. אבל גם אחרי שנה בלבד אני מרגישה שיפור וגם יודעת איך ומה צריך שיפור ;)
יש המון מקומות שמלמדים ציור ברמות וטכניקות שונות אבל לא ידוע לי על מסלול כזה מסודר שגם מתאים לציבור החרדי. והמורים של פרוג אלופים זה בדוק. האם מישהו מחכה לי בשוק העבודה? ממש לא השוק מוצף :) אבל אני לא מתרגשת מזה ומכינה תיק עבודות וכמה מוצרים עם ליווי וייעוץ וכו. אז כלי בטבע יש. השאר זה ברכה מלמעלה ובטוחה שגם זה כבר יש בע"ה

אני יכולה להגיד שחלק מהציורים שציירתי סתם לכיף כאן בפורום ליטשתי ועשיתי מהם כבר מוצר (ליטשתי המון) אז גם הפורום זה אחלה מקום לנתב תיצירתיות לדברים מועילים כי מוציאים אותנו כאן מאזורי הנוחות וזה מאפשר לעוד נישות לצמוח. אבל אני ירוקה לגמריי אז מוזמנת לשאול ותיקים על לבטים וכו. לא יודעת אם עניתי לך או שבכלל לא זו היתה השאלה, תודה לך על התגובות החמות!
תודה על התשובה המפורטת
האמת כבר נרשמתי לקורס
ולא הייתה לי התלבטות לגבי המקום
שאני רוצה ללמוד בו... ;)
וגם לא האם ללמוד כי זה התחביב שלי...

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תודה על התשובה המפורטת
האמת כבר נרשמתי לקורס
ולא הייתה לי התלבטות לגבי המקום
שאני רוצה ללמוד בו... ;)
וגם לא האם ללמוד כי זה התחביב שלי...

מעולה.. מאחלת המון הצלחות.. בע"ה
ואם יש לך רקע בצילום ועיצוב לציורים שלך יהיה טאצ נוסף של איכות

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
וואו, אז התקדמת המון
הכי אהבתי את שימשת הרכב בגשם
למרות שטיפות המים קצת מידי לבנות
אבל מה שהכי היה לי חסר שם זה ווישר :D

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
וואו, אז התקדמת המון
הכי אהבתי את שימשת הרכב בגשם
למרות שטיפות המים קצת מידי לבנות
אבל מה שהכי היה לי חסר שם זה ווישר :D

לא רק שלבן מדיי זה חסר מבנה. אבל זה מהחורף הקודם

הנה ככה מציירים טיפות מים:

ממש אוהבת תבלוג הזה :)

רחל זרביב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
טליה אין עלייך! עושה מצב רוח טוב לקרוא את ה"חפירות " שלך... :D
והציורים מדהימים! מלאים באווירה ומשדרים המון, תמשיכי לשתף! שפע הצלחה!

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
איזה יופי של ציורים!
ואהבתי ממש את הנערה בגשם

ואיזה התקדמות! מרתק מה יהיה האוסף שלך עוד שנה...
וואו מיכל איזה כיף על הפרגון, תודה!

אוהבת תציורים שלך (כבר אמרתי בעבר חח)

וככ חסר לי התמונות פרופיל ... מקווה שיחזירו בקרוב

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים

חחח ממש ממש תודה רחל..

גם לי יש מצב רוח לשתף כי הפורום הזה פשוט חביב ונעים. חורף בריא ;)

Sari FF

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
וואו! טלי'ה! מאיפה להתחיל?
חשבתי כבר לצעוק עלייך שאת כותבת "זה מכוער, אני לא יודעת לצייר" וכאלה
איך זה ששתינו רואות אותו ציור ואת אומרת מכוער ואני אומרת מהמם?...
אבל מצד שני אולי הביקורת העצמית הזאת גם דוחפת קדימה, אז לא נצעק עלייך...

אהבתי ברמות!
במיוחד את הנערה שיושבת בגשם מתחת לעלה,
וגם את הסיפור המצחיק של דיני :D וכמובן את דיני בעצמה
אהבתי שהשארת חללים בשיער שלה כדי לתת מראה של ברק.
ושני האחרונים - וואו! אהבתי מאד! ההבעות יפיפיות.

ולקינוח - נהנית לקרוא אותך...
נראה כאילו הדף הותקף במשחות שיניים ונעליים
כאן צחקתי בקול... אם כי לא הסכמתי עם תוכן הדברים

עריכה: לא, אל תגיבי באימוג'י של וואו

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
וואו! טלי'ה! מאיפה להתחיל?
חשבתי כבר לצעוק עלייך שאת כותבת "זה מכוער, אני לא יודעת לצייר" וכאלה
איך זה ששתינו רואות אותו ציור ואת אומרת מכוער ואני אומרת מהמם?...
אבל מצד שני אולי הביקורת העצמית הזאת גם דוחפת קדימה, אז לא נצעק עלייך...

אהבתי ברמות!
במיוחד את הנערה שיושבת בגשם מתחת לעלה,
וגם את הסיפור המצחיק של דיני :D וכמובן את דיני בעצמה
אהבתי שהשארת חללים בשיער שלה כדי לתת מראה של ברק.
ושני האחרונים - וואו! אהבתי מאד! ההבעות יפיפיות.

ולקינוח - נהנית לקרוא אותך...

כאן צחקתי בקול... אם כי לא הסכמתי עם תוכן הדברים

עריכה: לא, אל תגיבי באימוג'י של וואו

חחחחחחח
אין על שרי שלנו, יוצרת כאלה דברים יפים ומסתכלת בעין טובה גם על מי ששבע רמות מתחתיה.. :) אומרים שאם יש לך מעלה מסויימת אתה תראה אותה בכל דבר, אדם שלא משקר בטוח שכולם כמוהו וכו. אנשים מןכשרים בטירוף גם חח רואים מעלה ויופי בכל דבר.

למה אני נמעכת מהציורים האלה, זה כי אני רואה עכשיו את הטעויות בפרופורציות במשקל קו (אין משקל הוא חצי טון קו עם לורד שחור משחור) בצורה עצמה וכו וזה עושה לי כיווצים באגו חחח

אבל מה שהיה טוב בזה שבגלל שחשבתי שזה יפה בזמנו, ציירתי יותר. עכשיו כשאני יותר מזהה תטעויות לוקח לי יותר זמן לצייר (חרדת הדף הריק, כשהוא ריק אין טעויות.. ) , מצד שני כיום זה כבר יותר קל ויותר מסודר, אבל כיף להזכר בחופש הגדול בציורים שלפני שהבנתי שיכול להיות בכלל מצב שיש טעות בציור שלי (סמיילי מתפוצץ מצחוק) .. היתכן? אני, טעות?? חח זה קטע שקשה לעכל אם אתה שומע רק פידבק מעצמך וטוב שגם את זה למדו כאן חח בין בקורס בין בפורום.

InbarOchert

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
הכי אהבתי את הציור עם האיילים... הוא ממש קסום. גם השנים האחורנים ממש מדהימים. אם תשימי רגע את הכללים בקופסא,
תשימי לב
פשוט אומנות.

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הכי אהבתי את הציור עם האיילים... הוא ממש קסום. גם השנים האחורנים ממש מדהימים. אם תשימי רגע את הכללים בקופסא,
תשימי לב
פשוט אומנות.

אוווווו תראו מי הגיעה, הציירת הכי אהובה עלי בעולם

אז כדי שתבינו מה זה לקבל מחמאה מהדבר המושלם הזה הנה פורטרייט של הבן הגדול שלי שענבר ציירה לפני שנה ומאז עוד השתדרגה וכבר מוכרת פורטרייטים.. ולמדה בעצמה והיא היתה אז בת 16. געוואלד.
Screenshot_20201117-143459_WhatsApp.jpg

סורי על הפאדיחות ענבר, זה פשוט מובנה במוח שלי.

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים

שתפי גם את אני מחכה בקוצר רוח לכל ציור שלך. שלל סגנונות מהממים

אה אם מישהו כאן עדיין לא מכיר תכשרון הבינלאומי הזה, בקורס לאיור של פרוג את תדפדפו למטה באיורים של תלמידים לשעבר תראו שמופיע ציור מהמם (ואני עדיין המומה וגם דיני) של רחל זרביב.. מעבר לזה אין ספוילרים.. אני רק מציעה לשבת ולהחזיק חזק זה פשוט הלם קרב הפעם הראשונה שרואים תציור הצהוב שלה ומבינים שאדם אמיתי צייר את זה..

אה ויש גם איזה אתר מעניין בפרופיל שלה. איזה פורום עשיר בכשרונות ורעיונות עד בלי די.. איזה כיף שיש תקהילה הזו. יאללה להצטרף ;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה